Zmajevi?

Rasprave o knjizevnim djelima, artworku i ostalome iz ovih, za metal vrlo znacajnih podrucja

Moderator: HuncuT

Postby Dragonchild » Mon Jul 16, 2007 12:26

Rebel inside wrote:Ima ih svakakvih,a onaj kojeg sam ja poznavao zvao se Grugfune Ivizitaweriski.

One je volio zlato kako neki tu kažeju,ali bio je jedna dobra duša koja nikad nebi ubila bez povoda,a i s nekim povovdom ubijanje mu je teško padalo.

Da ste ga samo vidli dok je rigao vatru! :shock:

Sjećam se dok sam ga gledao:stvorenje od 4,5 metra crveno-naranđaste boje lebdi i izbacuje plamen dug oko 10 metara.

Ali onaj idiot,pokvarenjak,budala Oprukiskijufiung Garskavensijevski sluga najajćeg demona morao ga je ubiti.

Danas još lutam u potrazi za osvetom,a moj avatar dokazuje da sam u zemlji čudnih stvorenja.

Ti znaš Grugfunea????????????? :shock: Morat ćemo popričat!!!!! :D
Kiss my shiny metal ass!! [-( :lol:
Dragonchild
Forum member

Postby Khirius » Mon Jul 16, 2007 17:02

:lolonlol:
Khirius
Forum member

Postby hand of Bjesomar » Tue Jul 17, 2007 7:38

Moontaylor wrote:jeste li vi kad zamisljali svijet sa zmajevima. Ali ono da su ok, bez toga da pojedu svakog zivog hodajuceg dvonoznog covjeka.

:-s

Hm, brijem da bi već jedan leteći gmaz predstavljao veliku prijetnju stabilnosti ikojem ekosistemu (osobito onim senzibilnijima, nedajbože uzgoju paprika u Tuzli).

Cijela vrsta koja bi se još đerenđičala i radila malu kopilad je too much.
Osim ako se ne organizira kastracija i vrsta drži na minimumu. Jurassic park, anyone?
.teoretičar bauštele

Cedric Price wrote:The only permanent thing is change.

Postby Khirius » Tue Jul 17, 2007 9:16

Ali da je jurascic park sistem,oni bi nili zatvoreni i to nebi bilo fora.Niko ih nebi videl
Khirius
Forum member

Postby Khirius » Tue Jul 17, 2007 9:21

Ali da je jurascic park sistem,oni bi nili zatvoreni i to nebi bilo fora.Niko ih nebi videl
Khirius
Forum member

Postby hand of Bjesomar » Tue Jul 17, 2007 9:53

Možemo ih prstenovat samo i instalirat protuzračnu posvuda ak bude sranja.

Image

Ajmo tovariš zmej, sletaj za cijepljenje.
.teoretičar bauštele

Cedric Price wrote:The only permanent thing is change.

Postby RavenDark » Tue Sep 18, 2007 9:13

ja isto obaozavan zmajeve ,virujen da su postojali ,a bilo je dobrih i zlih ovisi kako gledas na to i kako dozivis
RavenDark
Forum member

Postby Black Soul » Wed Oct 24, 2007 16:49

Bilo bi kool imat kojeg za ljubimca. EEEEEEEj dođi vamo skoknit cu do zabrega ili slovenije na koncert i onda se vratit. onda ga metneš u garažu i odeš leč u 7 ujutri...... ^..^
Storm...you almighty,
earth, seas and flames
Here I am standing
Bare in my honesty
Calm in the moonshine
Starlight rests my eyes
Pain wakes me conscious
Truth guides my mind
Black Soul
Forum member

Postby Thalia » Mon Feb 25, 2008 20:51

imala sam i ja fazu opsjednutosti zamjevima, još u srednjoj.. al su zajebani za crtanje, ja se tim bavim pa znam. imala sam doduše jednu prestrašnu sliku zmajeve glave koja gleda u nebo i starci su je uokvirili koliko je dobro ispala :P

a za zmajeve ne bih se mogla odlučiti jel ih smatram dobrima ili zlima - uvijek sam ih gledala samo kao dobru temu za crtanje. a šta ja znam, rekla bi da su zli jer svi ovdje govore da su dobri :roll02:
Where is your millennium?
Where is your kingdom of a thousand years?
What you see is a world of hate, of pitiness,
never again to be set in state.
What you see is what you get.
Thalia
Forum member

Postby <Man of Sorrows> » Mon Feb 25, 2008 20:57

Ma meni je cudno zasto stalno vezu zmajeve uz srednji vijek . Kako su se samo tad mogli pojavit , mozda ih je Merlin stvorio , ko ce znat :lol: . Ali me svaki put sve vise i vise zanimaju te bestije :D
<Man of Sorrows>
Forum member

Postby Dragon's Child » Mon Mar 17, 2008 21:26

<Man of Sorrows> wrote:Ma meni je cudno zasto stalno vezu zmajeve uz srednji vijek . Kako su se samo tad mogli pojavit , mozda ih je Merlin stvorio , ko ce znat :lol: . Ali me svaki put sve vise i vise zanimaju te bestije :D

Očito znaš jako malo o srednjem vijeku, a pogotovo mitologiji i književnosti tog razdoblja :P
Nisu se tada pojavili, vuku korijene iz puno davnijeg vremena, al u srednjem vijeku su ih kak da kažem "oživjeli" da bi dali posla junacima, kak bi njihova djela postala sjajnija i moćnija :)

Neki dan sam čitala odličan znanstveni rad na ovu temu, "Zmajevi - od nebeske i paklene sile do zrcala čovjeka" objavljen u časopisu "Književna smotra", broj 122 iz 2001, autorice Diane Zalar... pa kog interesira neka proba nabavit :)
Dragon's Child

Re: Zmajevi?

Postby .0v3R' » Thu Jul 31, 2008 15:44

Moontaylor wrote:Sta mislite ljudi jesu li zmajevi zla ili dobra bica.
U mnogim knjigama kazu jedno, a u drugim drugo.
Sta vi na to pitanje kazete i opcenito kakvi su vam zmajevi kao bica???[/color]

nakon dugog citanja o njima zakljucio sam da su zmajevi elementi svijeta.

sto se tice njihovog "lica".

u liku zmaja su zli i arogantni, u ljudskom oblicju su istrazivaci i dobra bica.
All I own lost too fast
Hyaline dreams disappeared to dust
All I live with will rot
Forbidden lust to be reborn
.0v3R'
Forum member

Postby .0v3R' » Thu Jul 31, 2008 15:48

Dragon's Child wrote:
<Man of Sorrows> wrote:Ma meni je cudno zasto stalno vezu zmajeve uz srednji vijek . Kako su se samo tad mogli pojavit , mozda ih je Merlin stvorio , ko ce znat :lol: . Ali me svaki put sve vise i vise zanimaju te bestije :D

Očito znaš jako malo o srednjem vijeku, a pogotovo mitologiji i književnosti tog razdoblja :P
Nisu se tada pojavili, vuku korijene iz puno davnijeg vremena, al u srednjem vijeku su ih kak da kažem "oživjeli" da bi dali posla junacima, kak bi njihova djela postala sjajnija i moćnija :)

Neki dan sam čitala odličan znanstveni rad na ovu temu, "Zmajevi - od nebeske i paklene sile do zrcala čovjeka" objavljen u časopisu "Književna smotra", broj 122 iz 2001, autorice Diane Zalar... pa kog interesira neka proba nabavit :)

inace najblize sto je znanost dokazala je bilo da nisu ih "ozivjeli" vec je ostatak gmaza nakon ledenog doba koja se prilagodila zivotu u dubokim vodama povremeno iz potrebe izlazila, pa stoga postoje 5 vrsta "zmajeva", dakako do 9 stoljeca se pretpostavljalo da su posljednji primjerci tih vrsta prezivjeli, ljudi su ih okrunili nazivima "zmajevi".
stoga umjetnost i legende o zmajevima vuku istinu ali i pretjerivanje kao i u religijama.
All I own lost too fast
Hyaline dreams disappeared to dust
All I live with will rot
Forbidden lust to be reborn
.0v3R'
Forum member

Postby fastforward » Thu Aug 14, 2008 21:10

Ja brijem da je to kao i u sadasnjem svijetu... Diraj me i hebo si jeza, ostavi me i mozda te ne sprzim.
Cos I gotta tell you the truth folks, I gotta tell you the truth.
When it comes to bullshit, big time, major liege bullshit you have to stand in all of the all time champion of false promises and exaggerated claims - religion.
fastforward
Forum member

Postby Amanor » Tue Aug 26, 2008 8:07

Moontaylor wrote:Heroj sa zlatnom kosom i djecackim izrazom lica iako mu se u ocima vidi da je vec mnogo bitaka pobjedio i da mu ovo nece biti ni zadnja :ThrowOnYou: :bang: :stupid: .

hehehe slažem se! takvi su najgori, zlatokosi ljepotani koji pobjegnu od straha čim vikneš bu, samo što se to ne skuži u knjizi. a svima su najdraži :bugh: :bugh: :bugh: |~| :Firejump:
Amanor
Forum member

PreviousNext

Return to Fantasy & SF