GRIND/CRUST/NOISE

Prijedlozi za otvaranje novih foruma

Moderator: El Maestro Grande

Postby Sarmaister » Thu Sep 24, 2009 22:23

ašowe , nitko ne spori utjecaj krasta na sludge , ali ne zaboravi ni utjecaj dooma na sludge (sludge sam po sebi je crossover black sabbatha i SPORIJIH crust utjecaja) ;)

i ne zaboravi da su eyehategod itekako evoluirali od primitivnih hc punk riffova sve do southern sludge rocka na zadnjim albumima

taj isti southern sludge ima dosta utjecaja bluesa (NOLA scena jbt)

dakle ne mozes se samo orjentirati na crust punk utjecaje na sludge (sludgecore predstavlja samo jednu granu tog zanra - isto kao da ja sad predlozim da o DSBM bendovima raspravljamo u doom pdfu jer su spori)

dalje

melvinsi takodjer kao jedan od najutjecajnijih bendova na vishe pravaca (od stonera , sludgea pa do grungea) , pobijaju tvoju teoriju srodnosti crusta i recimo power violencea ili grind bendova

dalje - stoner rock po nekakvoj logici stvari , predstavlja komercijalni sludge , bendove koji njeguju malo ugladjeniji zvuk dakle bendove koji se malo vishe oslanjaju na traditional doom spike , a malo manje hc punk utjecaja u tom omjeru

a i ne mosh rec da bih ispod agathocles topica trebao pisat o earthrideu ili engine kidu

takodjer -

Earth - kao zacetnici drone glazbe - su u pocetku bili smatrani psychedelic grunge bendom i zbog svoje povezanosti sa sub popom , i zbog cinjenice da su imali stvar sa kurtom cobainom , i zbog zvuka koi je slicniji tezim stvarima TAD - a negoli nekog hc punk benda

cime potvrdjujemo teoriju slozenosti sludge zanra kao vremenskog perioda utjecaja koji imaju jedne od korjenau hc-u , a drugi u doomu . . .

i da je svaka donekle slicna glazbena pojava od sredine osamdesetih do ranih devedesetih imala iste utjecaje (i mudhoney i melvinsi i eyehategod i bongzilla i sahg) -samo razlicite omjere koji uglavnom idu u korist dooma

cime se on izdize iznad samo jednog segmenta punk/HC/grindcore/fastcore/crust/noise pdf-a
http://sonic-depressia.blogspot.com/
http://www.myspace.com/traktoroth.opuzen
NE MJENJAJ NAVIKE , MJENJAJ DILERA !!!

This group of Satan’s all-stars have come together to bring forward

[quote]
dva tona u sat vremena, neprocjenjivo
Sarmaister
Forum member

Postby Detritus » Thu Sep 24, 2009 22:30

za
STARK wrote:I brašno su ljudi.
Detritus
Forum member

Postby Narugrim » Fri Sep 25, 2009 0:56

Sarmaister wrote:ašowe , nitko ne spori utjecaj krasta na sludge , ali ne zaboravi ni utjecaj dooma na sludge (sludge sam po sebi je crossover black sabbatha i SPORIJIH crust utjecaja) ;)

i ne zaboravi da su eyehategod itekako evoluirali od primitivnih hc punk riffova sve do southern sludge rocka na zadnjim albumima

dakle ne mozes se samo orjentirati na crust punk utjecaje na sludge (sludgecore predstavlja samo jednu granu tog zanra - isto kao da ja sad predlozim da o DSBM bendovima raspravljamo u doom pdfu jer su spori)

dalje

melvinsi takodjer kao jedan od najutjecajnijih bendova na vishe pravaca (od stonera , sludgea pa do grungea) , pobijaju tvoju teoriju srodnosti crusta i recimo power violencea ili grind bendova

dalje - stoner rock po nekakvoj logici stvari , predstavlja komercijalni sludge , bendove koji njeguju malo ugladjeniji zvuk dakle bendove koji se malo vishe oslanjaju na traditional doom spike , a malo manje hc punk utjecaja u tom omjeru

a i ne mosh rec da bih ispod agathocles topica trebao pisat o earthrideu ili engine kidu

takodjer -

Earth - kao zacetnici drone glazbe - su u pocetku bili smatrani psychedelic grunge bendom i zbog svoje povezanosti sa sub popom , i zbog cinjenice da su imali stvar sa kurtom cobainom , i zbog zvuka koi je slicniji tezim stvarima TAD - a negoli nekog hc punk benda

cime potvrdjujemo teoriju slozenosti sludge zanra kao vremenskog perioda utjecaja koji imaju jedne od korjenau hc-u , a drugi u doomu . . .

i da je svaka donekle slicna glazbena pojava od sredine osamdesetih do ranih devedesetih imala iste utjecaje (i mudhoney i melvinsi i eyehategod i bongzilla i sahg) -samo razlicite omjere koji uglavnom idu u korist dooma

cime se on izdize iznad samo jednog segmenta punk/HC/grindcore/fastcore/crust/noise pdf-a

nek se pogleda smao (po meni) najbolji sludge bend i skoro najbolji bend ikad...acid bath...utjecaji od sludgea, stonera, deatha, dooma, grindcora, grungea, i HC panka,crusta i gothica

di sad njih strpat: ) zato odvoji sludge od svega toga i stavit ga sa stonerom u pdf
Yeah, when I think of Maureen, I think of two things: asphalt... and trouble

http://www.last.fm/user/NikolicaPeca
Narugrim
Paklena naranča

Postby Narugrim » Fri Sep 25, 2009 0:57

Sarmaister wrote:ašowe , nitko ne spori utjecaj krasta na sludge , ali ne zaboravi ni utjecaj dooma na sludge (sludge sam po sebi je crossover black sabbatha i SPORIJIH crust utjecaja) ;)

dalje

takodjer -

POTPIS

nek se pogleda samo (po meni) najbolji sludge bend i (po meni)skoro najbolji bend ikad...acid bath..sludge samo takav...utjecaji od stonera, deatha, dooma, grindcora, grungea, i HC panka,crusta i gothica..nola zvuk..sve

di sad njih strpat: ) zato odvoji sludge od svega toga i stavit ga sa stonerom(ugrubo receno ,'komercijalniji sludge zvuk' sto sarmaister kaze makar ja i od tog malo kompliciranije al doro, u siti pdf...

dodat crust znaci u pank hc i tu trpat crusterskiji sludge a oastalo u oavj podforum...
i zajebite ovu demokraciju i glasanje,nek se napravi to:D

Narugrim
Paklena naranča

Postby Ašow, the Aucropsy » Fri Sep 25, 2009 13:03

Ili kada bi se među grind/crust/noise trpo crustoidni sludge?
Last edited by Ašow, the Aucropsy on Fri Sep 25, 2009 13:05, edited 1 time in total.
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Stark » Fri Sep 25, 2009 13:05

Ok, ok, jebemu mater....bez ovog sludge onda! Samo sam htio napravit negdje i malo mjesta za sludge! :roll:

dakle > grind/noise/crust
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby Ašow, the Aucropsy » Fri Sep 25, 2009 13:06

Ja sam za. Bilo bi supač dupač.
I jos mene za moderatora staviti :roll:

a kako onda bendove iz death/grind pdf-a izdvojiti van?
jer opet ima bendova koji death i grind kombiniraju... pa je to malo recimo... teze?
kakvo pravilo ces tu smisliti starkich*

eo npr. gdje bi strpao cephalic carnage?
ili jos bolje gdje bi strpao bendove kao exhumed koji su onak od goregrinda evoluirali do death metala i tak?
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Mirza » Fri Sep 25, 2009 13:19

to je sve grind jebemu mater... šta se jebete oko finesa nekih...
i nakon toga če opet biti onda rasprave jel skitsystem crust, hardcore ili d-beat, pa onda za disfear i stotine sličnih bendova...
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Narugrim » Fri Sep 25, 2009 13:41

Mirza wrote:to je sve grind jebemu mater... šta se jebete oko finesa nekih...
i nakon toga če opet biti onda rasprave jel skitsystem crust, hardcore ili d-beat, pa onda za disfear i stotine sličnih bendova...

d beat crust:D

Narugrim
Paklena naranča

Postby verear » Fri Sep 25, 2009 14:01

Podržavam kako god odlucite :)
Ovo mi je zapelo za oko :)
verear
Forum member

Postby Ašow, the Aucropsy » Fri Sep 25, 2009 14:14

Narugrim wrote:
Mirza wrote:to je sve grind jebemu mater... šta se jebete oko finesa nekih...

d beat crust:D

baš to hahaha
a dobro, ja sam za pa cemo vidit kak ce

Eo, za one koi neznaju grindati
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Gordan » Fri Sep 25, 2009 15:18

za
Sva trupla biti će otrpemljena i bačena u piranski zaljev. republika slovenija će svoje mrtve moći prikupiti svaki dan od 11:00 do 11:01
Gordan
Forum member

Postby Nameless » Sat Sep 26, 2009 0:02

Covjek Golub wrote:za al bi mi pasalo više crust grind noise samo da bude
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

REPRESENTING RAJVOSA TALME HORDES FINEST!
An indestructible force from the Indestructible City
Nameless
Forum member

Location: Sarajevo - Zagreb - jos ponegdje, in the heart of Downfall

Postby Nameless » Sat Sep 26, 2009 0:06

Ne da mi se puno raspravljat o ovom, fakat.

@Stark - mince je grind s politickim porukama, a stoner je po mom misljenju u nekoj dimenziji blizi doomu nego gro bendova koji su strpani tamo. tak da sleep, kyuss i ostale mozes gurat tamo...
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

REPRESENTING RAJVOSA TALME HORDES FINEST!
An indestructible force from the Indestructible City
Nameless
Forum member

Location: Sarajevo - Zagreb - jos ponegdje, in the heart of Downfall

Postby Ašow, the Aucropsy » Sat Sep 26, 2009 11:56

Nameless wrote:@Stark - mince je grind s politickim porukama

Da, a hydrogrind je grind koji pjeva o marihuani.
To ti je isto ko u panku sema, nesto je drugacije zbog teksta. Najveca debilana ikada po meni. Sviranje isto, samo sto jedan pjeva o komunizmu, a ovaj kak mrzi komunizam a nijedan nije panker. Onak wtf?
Sav raniji grind bi trebao onda biti mince i grind kao pojam ne bi postojao jelte?
To sto su agathoclesi sebe sami nazvali mincecore ne znaci da taj zanr zapravo postoji.
eo ti primjer...
nasum je recimo grind sa politickim porukama i nije mincecore...
kak to objasnjavas?
nemozes.
To je grind. A to sto pojedini ljudi izmisljaju i zajebavaju se ne treba shvatiti ozbiljno.
Ašow, the Aucropsy
1234

PreviousNext

Return to Brainstormers