IRON MAIDEN @ Arena Zagreb, 31.07.2013.

Stari koncerti, festivali i eventi vrijedni pamćenja

Moderator: Mile

Postby priestfan » Fri Aug 02, 2013 9:37

Snorre wrote:respect gersu ali zna se tko su majstori gitare u bendu ;)

Danas prvenstveno Gers.
"my lovecraft and black witch heart"
priestfan
Forum member

Postby priestfan » Fri Aug 02, 2013 9:38

Snorre wrote: al jebiga, mozes otic na wc kad je run to the hills :)

Da i fulati Eddiea.
priestfan
Forum member

Postby priestfan » Fri Aug 02, 2013 9:40

Još jednom ona stara koja u nas ne stari.
-
Tko bi svima ugodio, lud bi bio.
priestfan
Forum member

Postby PREDATOR » Fri Aug 02, 2013 21:14

Gdje je nestao tonac,gdje se skrivaaaoooo......?!
PREDATOR
Forum member

Postby Soulforged » Sat Aug 03, 2013 11:39

PREDATOR wrote:Gdje je nestao tonac,gdje se skrivaaaoooo......?!

:lol:
Fingers scratching blackboards make cowards of the brave
Soulforged
Forum member

Postby Gojo » Sat Aug 03, 2013 13:05

PREDATOR wrote:Gdje je nestao tonac,gdje se skrivaaaoooo......?!

vjerojatno uživo s gicom u ruci u koncertu koji je bio prejeben 8)
Gojo
Forum member

Postby mdrazic » Sat Aug 03, 2013 13:29

Čitam svukud pa i na ovom forumu kritike na zvuk. I ja bi ga kritizirao jer sam u toj branši i od toga živim pa ponešto znam o tome ali bi im dao i barem kakvo takvo opravdanje iako ga ne zaslužuju do kraja. Glavni problem smo mi sami odnosno naše uši. Zvuk je bio jednostavno pre-pre-pre jak i kod tolike količine buke uho jako brzo reagira na način da praktično odmah dođe u zasićenje bukom i sve jače od tog praga postaje stravično izobličenje zvuka u uhu. Ipak smo mi "konstruirani" za puno manju razinu buke od one koje nam je oni pružaju. Kad začepiš uši onda je zvuk puno bolji ali se gube visoki tonovi. Ja sam imao čepove koje sam modificirao i prilagođavao sebi po guštu i tako dobio nivo koji je koliko toliko bio zadovoljavajuć.

Na maidenima sam bio 15 puta i na nijednom koncertu, pogotovo u dvorani nisam imao ono što želim osim kad su predgrupe (sjećam se Halforda iz Essen-a gdje je bio zvuk kao da slušam cd) jer je onda nivo izlazne snage PA pojačala puno manji nego kad krenu mejdeni. Jednostavno mi nije jasno zbog čega forsiraju tako jak zvuk koji u konačnici rezultira prevelikom količinom buke i nažalost nezadovoljstvom publike koja ih dođe pogledati ali i poslušati a ovo zadnje na kraju postaje upitno. S opemom koju oni posjeduju kao i kvalitetom svirke praktično bilo koji normalniji tonac zna i može izvući kvalitetu ali osoba koja odlučuje i forsira taj nivo izlazne snage je ili gluh ili ga nije briga za nas. Poslušajte snimke koje postoje pa se lako može razaznati da su međusobni nivio između instrumenata ok ali kamere imaju kompresore i limitere koji koliko toliko kvalitetno odrežu tu buku i dobiješ ok snimak iz kojeg ipak razaznaješ da su odnosi ok ali naše uši jednostavno nemaju nikakav kompresor ili limiter odnosno imaju limiter koji jako loše radi i onda imamo zvuk koji smo i sami čuli a još par dana se družimo u snu sa cvrčcima koji nam kao blesavi sviraju u glavi.

Sve u svemu i ja bi pokudio zvuk ali ne njegovu kvalitetu nego kvantitetu jer je bilo previše.
Clansman
mdrazic
Forum member

Postby mdrazic » Sat Aug 03, 2013 13:33

E i da se pohvalim da sam konačno po prvi put bio na koncertu s mojom 10 godišnjom kćerkicom koju sam nekad uspavljivao uz Iron Maiden :-) a sad je tata odveo na koncert. Bilo mi je preemotivno kad je svirao uvod i krenuo spektakl :-)
Clansman
mdrazic
Forum member

Postby Soulforged » Sat Aug 03, 2013 13:59

mdrazic wrote:Poslušajte snimke koje postoje pa se lako može razaznati da su međusobni nivio između instrumenata ok ali kamere imaju kompresore i limitere koji koliko toliko kvalitetno odrežu tu buku i dobiješ ok snimak iz kojeg ipak razaznaješ da su odnosi ok ali naše uši jednostavno nemaju nikakav kompresor ili limiter odnosno imaju limiter koji jako loše radi i onda imamo zvuk koji smo i sami čuli a još par dana se družimo u snu sa cvrčcima koji nam kao blesavi sviraju u glavi.

E vidis, to mi nije bilo jasno. Gledam snimke, a zvuk fenomenalan, ko neki drugi koncert. Sad je malo jasnije. :)
Fingers scratching blackboards make cowards of the brave
Soulforged
Forum member

Postby Pavao » Sat Aug 03, 2013 14:13

Po komentarima šveđana na blogovima i fb izgleda da je sound u njihovoj novoj Areni u Stockholmu bio najgori,
To je do sada bio najrazvikaniji koncert na turneji jer ta Arena je najveći indoor prostor i prima 55 000 ljudi, a Maiden je bio sold out.
Ljudi se bune da nisu ništa čuli osim buke, a kamoli solo dionice i jedva da se koja stvar uvodno prepoznavala i publika je generalno ostala vrlo razočarani koncertom.
Oh ,Jesus,with your love,I´ĺl never be a lonely spirit!
Pavao
Forum member

Postby justice » Sat Aug 03, 2013 14:41

Čini se onda da je to općeniti Maiden problem.

Koji k...c onda to ne riješe ako je rješenje tako jednostavno kao što mdrazic kaže.
justice
Forum member

Postby Bombenhagel » Sat Aug 03, 2013 15:17

daj odite malo odspavati
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Kalašnjikov » Sat Aug 03, 2013 17:18

ja sam bio u fan pitu i idući dan me tako glava bolila od buke da to nije bilo normalno.
isto mi je frend bio na tribini i on je 2x izišao van jer mu je bilo prebučno.
a drugom frendu koji je bio na parteru je bilo totalno sranje jer misli da su svirali na playback hehe.
Kalašnjikov
Forum member

Postby Gojo » Sat Aug 03, 2013 17:56

dave je prejeben i još prejebeniiji s ovom novom potkresanom kosom i kako jedini baca peace sign rulji . čiler teški, car 8)
Gojo
Forum member

Previous

Return to Arhiva Koncerata