ACCEPT / Hollow Haze @ Pogon Jedinstvo, Zagreb, 24.10.!!!

Stari koncerti, festivali i eventi vrijedni pamćenja

Moderator: Mile

Postby Gojo » Sun Nov 04, 2012 19:40

po meni je to sasvim ok od benda da objave na svojoj stranici šta im se desilo i gdje. nek svi znaju di se takve stvari dešavaju pa ćemo kao kolektiv potencijalno ispaštat svi radi pojedinca/manje skupine. tako to ide u životu
Gojo
Forum member

Postby Pavao » Sun Nov 04, 2012 19:47

Koliko sam skužio, pojačalo je ukradeno UOČI koncerta?
Oh ,Jesus,with your love,I´ĺl never be a lonely spirit!
Pavao
Forum member

Postby Terrifixion » Mon Nov 05, 2012 19:19

Poslije koncerta.
"After king dead , lords of greate river , began to fight for her crown.Do you can victory in this war?"

"U davno vrijeme dinosaura, kad još nije bilo HDZ-a i SDP-a..."
Terrifixion
Forum member

Postby Dragonlord » Mon Nov 05, 2012 19:46

Pavao wrote:Pitanje je koja je motivacija benda da takvo nešto javno objavi, to ne razumijem, čemu javna objava? Kao poziv da će se možda netko javit? Opet rušiti ugled zemlje?

Zar ovdje nije riječ o individualnoj krivnji, imenom i prezimenom, jednog ili više osoba?
Pa i laik može zaključiti da je sigurno netko iz osiguranja i nadam se da će se toj tvrtki, predostrožnosti radi, otkazati sva buduća suradnja.
Ok, što ako policija uđe u trag i nađe pojačalo. Mogu se onda ispričavati Hrvatskoj koliko hoće, ali to će biti uzalud.

Javnom objavom se očito želi, pred svijetom, diskreditirati organizatora i njegov propust i logično je da organizatoru nije svejedno, jer jedan ovakav propust može, na žalost, baciti sjenu na profesionalno odrađenih bezbroj događaja.

A nadam se da će se taj idiot koji je to napravio nać i sve sredit, na vrijeme.

Pa ako je to pojačalo unikatno kako se ovde priča, sigurno će mu bit lakše uć u trag ako to objave cilom svitu.
"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast."

-What a guy!
Dragonlord
Forum member

Postby mario811 » Mon Nov 05, 2012 22:29

Kao veliki fan Accepta, kao gitarist i osoba koja je uživala stvarno na prekrasnom koncertu za pamćenje žao mi je što sam čuo nemilu vijest da je Wolf Hoffmann ostao bez Wizzard pojačala.

Želio bih pitati javno sve koji misle da ovaj događaj baca ljagu na HR:

Što je u trenutku završetka koncerta radio njihov guitar tech?

Slučajno sam iza koncerta sa kolegom došao iza stejdža i naletili smo na lika koji je naše kulturno pitanje na njemačkom odgovorio na engleskom kao da su mu došla 2 cigana žicat sitno. Pitam tko je to? Odgovaraju-guitar tech.

Kao osoba koja je radila i radi na tehnici, raglasu te brine o gitarama i pojačalu poznatog gitariste, velikog hard rock banda ex YU pitam se:

Ako je poznato da nema zemlje gdje se ne krade zna se običaj:

Za vrijeme koncerta je guitar tech uvijek iza pojačala i asistira gitaristi.
Iza koncerta dolazi druga osoba i PAZI na gitare i gitarske glave jer je poznato da se to najčešće i najlakše KRADE. Čim se gitarske glave i gitare spreme u kofere daju se nosaču u ruke. Jedan dodaje, drugi u busu ili vozilu dočekuje. U slučaju da stvar ne dođe na odredište tj.bunker guitar tech zna točno kod koga je bilo zadnje u rukama. I zna se točno redni broj tj. redoslijed pakiranja opreme. Pogotovo kod profi bendova.

Stoga kad god mi je netko obećao da će paziti umjesto mene ili kolege na stejdžu na stvari bilo to u Sloveniji, Makedoniji, Srbiji, Bosni, Njemačkoj ili Švicarskoj samo bih se zahvalio.

Pričajući sa kolegama koji rade na EXIT festivalu i brinu oko stejdža uz profi pažnju mala je vjerovatnost da se krađa dogodi. Makar to nije pravilo.

Krađa se dogodi kad pažnja popusti.

Makar mi je žao da bilo koji kolega izgubi na takav način i remen za gitaru podsjećam da su Anthraxima u Europi pokrali pola onih lijepih custom Jacksona sredinom 80ih i kako su pričali da koliko god guitar tech pazio dosta je bilo minuta nepažnje i custom ostade za sjećanje.

Pa Santani su ukrali dva prototipa najranijih PRS gitara rađenih isključivo za njega.

Da ne nabrajam...

Najveću odgovornost za pojačalo ne snosi security, organizator niti država nego osoba koja je plaćena od benda da se o pojačalu brine.
Nije mi jasno da osoba koja je plaćena od benda za brigu oko pojačala od 4.000+ dolara u sat vremena koliko je trajao istovar/utovar tako skupu stvar izgubi iz vida.

Koliko mi god bilo žao nisam čuo da je netko guitar tech-a napao fizički te mu oteo pojačalo iz ruke.

Kako kaže narodna:

"On the road..."
mario811
Forum member

Previous

Return to Arhiva Koncerata