Hatebreed

Hey ho, let's go!

Moderators: Ašow, the Aucropsy, VitaminX

Hatebreed

Postby Zvonimir » Wed May 26, 2004 17:54

Sviraju brutalan hardcore i dižu adrenalin bolje od velike većine metal bendova.

Ritam je relativno spor temp; vokal je duboko vikanje; bas odzavanja; gitare su isto dosta nisko naštimane; tek poneka skratka solaža; pjevaju u stvarnom sjebanom životu, ponosu i sličnim stvarima....
Zvonimir
Forum member

Re: Hatebreed

Postby Ganja Warrior » Wed May 26, 2004 17:57

Zvonimir wrote:Sviraju brutalan hardcore

Zashto su onda u NU metal forumu ???
Ganja Warrior
Forum member

Postby Zvonimir » Wed May 26, 2004 17:59

Ganja Warrior wrote:

Eto tako...
Zvonimir
Forum member

Postby Pagan Summer » Wed May 26, 2004 19:10

Meni se ne svidjaju, previse zatupljuju
Pagan Summer

Postby čudnoređe » Wed May 26, 2004 19:28

Zvonimir wrote:
Ganja Warrior wrote:

Eto tako...

zato su i bili prijedlozi da se naziv foruma proširi, al' vidjet ćemo što će biti od toga...
čudnoređe
neki čovjek

Postby čudnoređe » Wed May 26, 2004 19:36

Sviraju brutalan hardcore i dižu adrenalin bolje od velike većine metal bendova.

To ja zovem metalcore. A ovo sa dizanjem adrenalina je istina: Fuzija metala i hardcore obično oslobađa više energije nego bilo koji od ta dva pravca pojedinačno.

A Hatebreed je zakon bend. U Americi već rasturaju: nastupaju kao predgrupe velikim "facama", a priča se da ih čak i pometu svojim lajv performansom, u što ne sumnjam. Uskoro će zaharati i Europom. Dolaze uskoro i u Sloveniju.

"Perseverance", "The rise of brutality" - meljačina do jaja! :worship:

Meni se ne svidjaju, previse zatupljuju

Zatupljuju? KOGA I KAKO? :?
čudnoređe
neki čovjek

Postby Pagan Summer » Wed May 26, 2004 19:45

Proka Pronalazač wrote:Zatupljuju? KOGA I KAKO? :?

Pa vecinom mislim na lirikse koji su glupi, vokal je bezveze, gadi mi se to nadrkano vikanje, ukupno jednostavno zvuce dosadno...ma neznam....

Kaj se tice ovog da nabrijavaju, Cannibal Corpse, Extreme Noise Terror itd ih razvale bez problema.

A frontmen banda vodi jednu emisiju na MTVu usput
Pagan Summer

Postby Zvonimir » Wed May 26, 2004 19:46

Proka Pronalazač wrote: ja zovem metalcore.

Ja sam čuo i neke nebuloze tipa hatecore.
Valjda radi imena benda.
Zvonimir
Forum member

Postby čudnoređe » Wed May 26, 2004 20:01

Zvonimir wrote:Ja sam čuo i neke nebuloze tipa hatecore.
Valjda radi imena benda.

I Pro-Pain se smatra hatecore-om. Jest da imaju pjesmu "make war, not love", ali mislim da to nije razlog. Nego, možda agresivni in-the-face izričaj prenosi neku mrzilačku poruku, ali to odražava neki stav tipa: "mrzim svakog tko mi je nanio zlo, učinio život težim, bla, bla...", a ne ono: "mrzim crnca jer je prljav i lijen". A ja nisam u Pro-Painu i Hatebreedu primjetio baš neke nazi-tendencije. Ipak, na koncertima takvih bendova se primjećuje da ga posjećuje i mahom nacističko-rasistički orijentirana rulja, pa kad se te asocijacije povežu nastane naziv hatecore. A sad će valjda ti pronacisti tu etiketu (hatecore) prihvatiti kao nešto pozitivno, nešto što im podilazi, ja neću. Ali problem je što će neki kojima se muzika ne sviđa odmah reći: "vidiš, to su ti nacistički bendovi" i onda će se događati one pizdarije tipa da neki straight-edge-ili-ne-znam-točno-kakvi-već-koraši (?) hoće bojkotirati koncert Pro-Paina u Zagrebu (onaj koji je otkazan zbog graničnih problema) pod izlikom da bendovi propagiraju neopravdanu mržnju.
čudnoređe
neki čovjek

Postby čudnoređe » Wed May 26, 2004 20:15

Kaj se tice ovog da nabrijavaju, Cannibal Corpse, Extreme Noise Terror itd ih razvale bez problema.

Navedeni bendovi nemaju taj noseći middle tempo ritam koji te tjera da skačeš ko životinja na sve strane bez da ispadneš iz ritma. Extreme Noise Teror i ima u nekim dijelovima, ali Cannibali nikako. Oni prečesto mijenjaju tempo da bi čovjek koji se razbacuje uhvatio neku konstantu. Možeš eventualno bengati ili tako nešto, ali to je samo mobilizacija glave, a ne cijelog tijela. Tako da ja zaključujem: Cannibali i bendovi sličnog tempa i ritma nabrijavaju, ali nekako više tjeraju da tu energiju držiš u sebi, a na Hatebreed imaš priliku da je smislenim kretnjama izbaciš iz sebe. (kad kažem "ti", ne mislim na tebe kao tebe, nego znaš već...)

Ali ne samo ritam, nego i razumljivi vokali tipa "izvikujem parole" isto daju veću dozu energije i otvorenosti nego hladno grgljanje samom sebi u facu. Naravno, protiv death metala općenito nemam ništa, ali činjenice su činjenice...

Pa vecinom mislim na lirikse koji su glupi, vokal je bezveze, gadi mi se to nadrkano vikanje, ukupno jednostavno zvuce dosadno...ma neznam....

upravo to: NE ZNAŠ.
čudnoređe
neki čovjek

Postby Zvonimir » Wed May 26, 2004 20:44

Proka Pronalazač wrote:.....Pro-Pain i Hatebreed......nazi-tendencije........

Pro-Painu u pjesmi Denial gostuje Ice T.
Tolko o tome...
Zvonimir
Forum member

Postby ReDRuM » Wed May 26, 2004 20:53

Istina Proka... Slazem se s tvojim objasnjenjem razlike izmedju bendova poput Hatbreed i CC-style bendova...
Hatebreed nisu bend koji ce te razoriti nekakvom kompliciranoscu, brzinom i sl., nego ce te razoriti ogromnom kolicinom kontrolirane i tocno fokusirane agresivnosti... To je taj "ten ton hammer" mid-tempo...

Meni je ovaj zadnji (The rise of brutality) pregenijalan... Bez problema ulazi u HC vrh uz SOIA - Scratch the surface, Biohazard - State..., Madball - Set It Off i Pro Pain - The Truth Hurts...
ReDRuM
Forum member

Postby čudnoređe » Wed May 26, 2004 20:59

Zvonimir wrote:
Proka Pronalazač wrote:.....Pro-Pain i Hatebreed......nazi-tendencije........

Pro-Painu u pjesmi Denial gostuje Ice T.
Tolko o tome...

pa i reko sam da dotični bendovi nemaju nazi-tendencije...ali ipak neki ljudi takvih stavova koriste tu glazbu kao ispušni ventil. :wink:
čudnoređe
neki čovjek

Postby Stark » Wed May 26, 2004 22:40

Ice T je odličan u Bodycountu. On je onako hardcore nigga :)

Hatebreed su mi zakon, je uopće ne radim neku razliku između hc bendova i onog što se smatra metalcoreom poput Pro-paina. Za mene je metalcore možda malo evolurianiji hc, koji se dosta odmaknuo od old-shool principa koji su postavili Biohazard. Naravno, postoji više neki punkerski prizvuk, kao kod Sick Of It All i onako metalskiji, što se po meni zapravo navodi kao metalcore. Onaj socijalni, agresivno-bahati stav je još uvijek tu. Hatebreed su izvrsna adrenalinska furka :)
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby Zvonimir » Wed May 26, 2004 22:58

STARK wrote:Ice T je odličan u Bodycountu. On je onako hardcore nigga :)

Očaj. :bugh: :Crazy: :retard:
Zvonimir
Forum member

Next

Return to Punk / HC