BLACK FLAG

Hey ho, let's go!

Moderators: Ašow, the Aucropsy, VitaminX

BLACK FLAG

Postby SpectralRipper » Fri Jul 01, 2005 23:40

neko je morao ubacit i BF.dakle, sve je manje više poznato , meni su najbolji do" slip it in "LP-a dakle stare stvari sa everything went black, damaged ( CULT) , my war i , of course, slip it in., kasnije su fakat zajebali.the process of weeding out je shit, family man je nepotreban a loose nut i in my head su DOSADNIIII..kako god bilo Black Flag su napravili pun kurac za hc a i za sebe :)

ImageImageImageImage
SpectralRipper
Forum member

Postby Jeb » Mon Jul 11, 2005 18:57

dakako najjača je faza banda od 1977-1979 i nervous breakdown ep iz 1978 sa keith morrisom,kasnnije pjevačom kultnih circle jerksa...damaged iz 1981 je također kult...by the way iggy pop je napraviio zanimljivu obradu black flag stvari-fix me :D :P
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby punkrock7 » Thu Dec 22, 2005 21:06

iman njihove prve četri godine i zakon je taj album
punkrock7
Forum member

Postby Averoigne » Fri Feb 10, 2006 1:36

meni je sve od njih predobro. ovo je po meni prvi i izvorni hardcore band. ovo je zapocelo cijelu revoluciju. ako su jedni Discharge izmislili crust, e pa BF su izmislili hc punk. kad sam vidio u Lords of Dogtown kako se mladi Jay Adams trga u mosh pittu dok svira Black Flag (Rise Against) srce mi je zaigralo.

I'm about to have a nervous breakdown
My head really hurts
If I don't find a way out of here
I'm gonna go berserk

tesko mi se zaista odluciti koji je vokal bio najbolji u Flagu... svaki je bio osobit, no posto mi Rollins ide na zivce reci cu ipak Keith Morris jer je napravio legendarne Circle Jerkse koji su predobri. sjeca li se itko filma Thrashing? Wild in the Streets!
AUT VIAM INVENIAM AUT FACIAM
Averoigne
Forum member

Postby Jeb » Fri Feb 10, 2006 17:57

Averoigne wrote:meni je sve od njih predobro. ovo je po meni prvi i izvorni hardcore band. ovo je zapocelo cijelu revoluciju. ako su jedni Discharge izmislili crust, e pa BF su izmislili hc punk. kad sam vidio u Lords of Dogtown kako se mladi Jay Adams trga u mosh pittu dok svira Black Flag (Rise Against) srce mi je zaigralo.

My head really hurts
I'm gonna go berserk

tesko mi se zaista odluciti koji je vokal bio najbolji u Flagu... svaki je bio osobit, no posto mi Rollins ide na zivce reci cu ipak Keith Morris jer je napravio legendarne Circle Jerkse koji su predobri. sjeca li se itko filma Thrashing? Wild in the Streets!

nikako se nebi složio da su black flag prvi hardcore band-niti su izbacili prve hc snimke-poslušaj npr we are desperate demo 1977 i delta 88 demo 1977 od LA grupe X-ilti destroy conformity....prvi ep nervous b. iz 1978 je više pank rokčina do jaja-negoli hardcore-oni su HC zvuk tek više prezentirali na prvom "damagedu" dakle 1981-godina kad je hardcore bio itekako dobro poznat pojam u svijetu-no u svakom slučaju oni su osnovani krajem 1976,kao i misfits ili germs-te samim time definitivno su udarili temelje za hardcore punk kao što ga znamo iz perioda 1979-do 1983 u americi
Jeb
Forum member

Postby Baator » Fri Feb 10, 2006 20:58

Black Flag nikako nije bio HC u svojoj demo fazi. Za prvi prepoznatljivi HC bend bi rekao da su to bili Germs.

@ Aveorigne - Nisu Discharge izmislili Crust oni su vise (ako ne i skroz) HC bend.
Kao utemeljitelje Crust-a smatram Amebix albumom No Sanctuary.
Baator
Forum member

Postby Jeb » Fri Feb 10, 2006 21:58

Baator wrote:Black Flag nikako nije bio HC u svojoj demo fazi. Za prvi prepoznatljivi HC bend bi rekao da su to bili Germs.

@ Aveorigne - Nisu Discharge izmislili Crust oni su vise (ako ne i skroz) HC bend.

germs su opet slično kao i black flag-malo brži i žešći punk rock-no brže su pičili od ranijih black flag u svakom slučaju-darby crash je bio legenda :wink:
što se tiče spike oko amebixa i dischargea-discharge po zvuku meni čisti UK dis hardcore sa antiwar lyricsima(ako je to crust-onda jesu začetnici),a ako se crustom misli na zvuk i na tekstove,te mračni sound-onda tu definitivno dolaze do izražaja skandinavski bendovi s početka 80-tih kao Anti cimex i shitlickers-koji definitivno prže sve u 16-zakon mi je scandinavian hardcore tapes vol 1,2 i3 od 1978 do 1983-tu imade crusta do jaja i nekih bandova koji su izdali samo par demo snimki itd....Amebix su meni nešto kao i disorder-samo pun kurac sporiji,samim time i manje crust i od dischargea i disordera koje uistinu smatram prethodnicima crustcore punka
Jeb
Forum member

Postby Averoigne » Sun Feb 12, 2006 12:26

Jeb wrote:
Averoigne wrote:meni je sve od njih predobro. ovo je po meni prvi i izvorni hardcore band. ovo je zapocelo cijelu revoluciju. ako su jedni Discharge izmislili crust, e pa BF su izmislili hc punk. kad sam vidio u Lords of Dogtown kako se mladi Jay Adams trga u mosh pittu dok svira Black Flag (Rise Against) srce mi je zaigralo.

My head really hurts
I'm gonna go berserk

nikako se nebi složio da su black flag prvi hardcore band-niti su izbacili prve hc snimke-poslušaj npr we are desperate demo 1977 i delta 88 demo 1977 od LA grupe X-ilti destroy conformity....prvi ep nervous b. iz 1978 je više pank rokčina do jaja-negoli hardcore-oni su HC zvuk tek više prezentirali na prvom "damagedu" dakle 1981-godina kad je hardcore bio itekako dobro poznat pojam u svijetu-no u svakom slučaju oni su osnovani krajem 1976,kao i misfits ili germs-te samim time definitivno su udarili temelje za hardcore punk kao što ga znamo iz perioda 1979-do 1983 u americi

mozemo se svadjati do sutra sto je kome hc a sto nije, netko ce vjerovatno reci da mu je prvi hc ikada demo od Agnostic Fronta i da je cijela hardkor scena rodjena na istocnoj a ne zapadnoj obali. ako su ljudi pisali knjige (Legs McNeil i Gillian McCain - Please Kill Me: The Uncensored Oral History of PUNK) o tome i navodili Black Flag kao zacetnike HCa, hej, a tko sam ja da im proturjecim? netko bi isto tako mogao navoditi detroitski Negative Approach kao prvi "pravi" HC bend. Black Flag kao ikone americkog HC punka svakako zvuce i gluhome covjeku u pola noci zesce i nabrijanije nego jedan X sa musko\zenskim vokalima.
Baator wrote:@ Aveorigne - Nisu Discharge izmislili Crust oni su vise (ako ne i skroz) HC bend.

zao mi je ali demo od Discharge je dvije godine stariji od Amebixovog dema a prvi Dischargeov EP Realities of War (1980.) takodjer kad ga usporedimo sa Who's The Enemy (1982.) EP od Amebixa. no album Hear Nothing, See Nothing Say Nothing iz 1982. se uzima kao prvi crust album. btw Discharge je inspirirao brojne bendove razlicitih zanrova, da navedem samo Metallicu, At The Gates, Carcass, Prodigy i Amebix kao primjer.
Averoigne
Forum member

Postby Jeb » Sun Feb 12, 2006 15:30

Averoigne wrote:
Jeb wrote:

My head really hurts
I'm gonna go berserk

mozemo se svadjati do sutra sto je kome hc a sto nije, netko ce vjerovatno reci da mu je prvi hc ikada demo od Agnostic Fronta i da je cijela hardkor scena rodjena na istocnoj a ne zapadnoj obali. ako su ljudi pisali knjige (Legs McNeil i Gillian McCain - Please Kill Me: The Uncensored Oral History of PUNK) o tome i navodili Black Flag kao zacetnike HCa, hej, a tko sam ja da im proturjecim? netko bi isto tako mogao navoditi detroitski Negative Approach kao prvi "pravi" HC bend. Black Flag kao ikone americkog HC punka svakako zvuce i gluhome covjeku u pola noci zesce i nabrijanije nego jedan X sa musko\zenskim vokalima.
Baator wrote:@ Aveorigne - Nisu Discharge izmislili Crust oni su vise (ako ne i skroz) HC bend.

zao mi je ali demo od Discharge je dvije godine stariji od Amebixovog dema a prvi Dischargeov EP Realities of War (1980.) takodjer kad ga usporedimo sa Who's The Enemy (1982.) EP od Amebixa. no album Hear Nothing, See Nothing Say Nothing iz 1982. se uzima kao prvi crust album. btw Discharge je inspirirao brojne bendove razlicitih zanrova, da navedem samo Metallicu, At The Gates, Carcass, Prodigy i Amebix kao primjer.

negative approach je osnovan prekasno da bi bio prvi "pravi" hc-neznam dali si slušao prvi ep od grupe Fartz-mislim to je jebena pržiona do jaja-također 82 brijem-a ako govorimo o dischargeu-htio bi samo reći da mi od svih singl ep-ova "fightback" zvuči najviše crustoidno-sa onim šupljim zvukom i bubnjanjem sto na sat,te brutalnijim vokalom nego inače...,a sad opet prvi demo od dischargea ima dokumentarnu-arhivsku vrijednost-iako su tamo pržili šuplji pank rock???-ak je netko slušao demo 1977-po meni je prvi pravi Crust ep-anarchist attack-1981(anti cimex),a i onaj disorder demo 1980-je puno jači i žešći od albuma "complete disorder" 1981-tako da meni to definitivno zvuči ko crust neki....ako već govorimo o korijenima
Jeb
Forum member

Postby Averoigne » Sun Feb 12, 2006 17:08

istina Fightback je najjaci EP iz te ere. a sto se tice Anti Cimexa sa tim bendom sam se relativno nedavno upoznao i odlicno mi zvuce. npr album Scandinavian Jawbreaker je laicki receno motorhead kroz hardcore filter. Disorder je takodjer jedan od prvih hardcore\crustcore bendova. iako su svi ti bendovi tek u kasnijoj fazi zazivjeli svoj zvuk po kojemu su i
danas poznati. nego Alene jedno sasvim neobicno pitanje za tebe...

koji bend ti je drazi ; Throbbing Gristle ili Discharge? ;)
Averoigne
Forum member

Postby Jeb » Sun Feb 12, 2006 18:18

Averoigne wrote:istina Fightback je najjaci EP iz te ere. a sto se tice Anti Cimexa sa tim bendom sam se relativno nedavno upoznao i odlicno mi zvuce. npr album Scandinavian Jawbreaker je laicki receno motorhead kroz hardcore filter. Disorder je takodjer jedan od prvih hardcore\crustcore bendova. iako su svi ti bendovi tek u kasnijoj fazi zazivjeli svoj zvuk po kojemu su i
danas poznati. nego Alene jedno sasvim neobicno pitanje za tebe...

koji bend ti je drazi ; Throbbing Gristle ili Discharge? ;)

uffff-sad si me našao-jako teško pitanje-no idemo kronološki prvo TG
-prvi pravi industrial band ,sa čvrstim soundom i "spaljenim eksperimentalnim" akrobacijama-s obzirom na godinu nastanka-JAKO EKSTREMAN-dosta spaljeni i čudni liricsi,neki čak i bolesno manijakalni poput i hate you little girls(i hate your little clitoris etc...)-rani whitehouse definitivno se furaju na TG ako si slušao birthdeath expirience,W su tek kasnije počeli raditi neki bezvezni noise sa umobolnim tekstovima
-u svakom slučaju TG su po meni jedan od najvažnijih alternativnih bandova uopče pogotovo njihovi live radovi koji su blago rečeno -genijalni-o utjecaju na scenu 80-tih i kasnije da i ne govorim,-isto tako slično je i sa Dischargeom-jedan od prvih engleskih hardcore bandova i prvi pre crust band,svi njihovi radovi su genijalni -naravno dok se nisu počeli ujebavati sa metalom kao i većina bandova poput english dogsa,GBH-a,broken bonesa ili DRI-a-...u svakom slučaju njih za uzore navode i komercijalci tipa Metallica,i jedni Raw Power ili ENT...
u svakom slučaju discharge slušam već kojih 13 godina,a TG ne tako puno(kojih 8),pa samim time prednost dajem Dischargeu-jebiga-punker ipak ostaje punker bez obzira na svu daljnju "nadogradnju glazbenih i inih " profila-a koji je tebi bolji ha? :wink:

ok Poison Idea ili Archon satani?-pucaj :D
Jeb
Forum member

Postby Averoigne » Mon Feb 13, 2006 20:20

prvo jedna tuzna obavijest svim istinskim fanovima Poison Idea :

Former POISON IDEA Guitarist PIG CHAMPION Found Dead - Feb. 1, 2006
Thomas "Pig Champion" Roberts, guitarist for POISON IDEA, died at his home in Portland, Oregon, Monday night (Jan. 30). He was 47 years old. A founding member of the seminal punk band, he continued to appear with POISON IDEA throughout the late Nineties and into the new millennium, despite officially quitting the band in 1993. Variously described as "spectacularly fat," and "the single largest man in hardcore history," Roberts crowned himself "Pig Champion" after hitting an impressive 450 lbs. on the scales. The highly regarded guitarist was revered by a devoted following worldwide. No further information is available at this time.

According to the Taang! Records web site, POISON IDEA was formed in 1980 in Portland, Oregon by frontman Jerry A., Roberts, bassist Chris Tense, and drummer Dean Johnson. The group debuted three years later with the EP "Pick Your King", cramming 13 songs into a 16-minute time frame; the "Record Collectors Are Pretentious Assholes" EP followed in 1985, fine-tuning the band's blistering sound and fatalistic worldview. Thanks to their notoriously insatiable diet of drugs, alcohol, and junk food, the members of POISON IDEA all ballooned past the 300-pound mark by the time of the 1986 full-length "Kings of Punk". However, in the wake of Pig Champion's subsequent departure POISON IDEA disbanded, releasing their June 6, 1993, farewell gig at Portland's La Luna as "Pig's Last Stand".

hmmmm sto se tice ultradebelog benda Poison Idea sto reci? Kings Of Punk! Feel the Darkness mi je all time favourite album. bend koji ima preko dvadeset pet godina staza i bar jednu masovnu tucnjavu po koncertu ima moje najvece postovanje. koja jebena steta za Pig Championa covjece...

...a sa druge strane Archon Satani kao bend sastavljen od Peterssona i Stravöstranda (1990. - 1993,) poimam (pogotovo album Memento Mori ) kao jednog od (ocito ultrasotonisticki nastrojenih) zacetnika death industriala i ritual muzike. kad je Tomas Petersson otisao i napravio Ordo Equilibrio (koji mi nije upola toliko dobar kao A. Satani) a Mikael Stravöstrand ostao sam u bendu (dobro da ne spominjemo jos i projekt Inanna od kojega nisam nista konkretno cuo) kvaliteta samog benda je podosta izgubila. izdvojio bih In Shelter (pogotovo stvar ...In Abhorrence) i predobri Of Gospels Lost And Forsaken.

...dakle Pick Your King... kao sto si i sam rekao punker ostaje punker... Poison Idea it is :)

RIP Pig Champion.
Averoigne
Forum member

Postby SpectralRipper » Tue Feb 14, 2006 0:00

jebiga ode svinjče..1.
poison idea su jebene legende btw.666
SpectralRipper
Forum member

Postby Jeb » Tue Feb 14, 2006 9:09

SpectralRipper wrote:jebiga ode svinjče..1.
poison idea su jebene legende btw.666

bio je svinja-ali fakat JEBENA SVINJA-šteta što nije dočekao kolinje :twisted: :P
u svakom slučaju-PICK YOUR KING BIBLIJA DO JAJA,a najkvalitetniji feel the darkness iz 1990 za jebeni epitaph hehe
Jeb
Forum member

Postby Jeb » Tue Oct 03, 2006 10:05

baš sam jučer bio u knjižnici i nabasao na odličnu knjigu o black flagovoj fazi sa rollinsom od 1981-1986-s tim da ima i pre faza i druženje sa ian mc cayem itd...-uglavnom to je nešto kao osobni rollinsov dnevnik -pa se tako može čuti njegovo mišljenje o šuploglavim" exploitedima 1982 na turneji sa njima,o najdebilnijem punk bandu anti nowhere league,o sukobu sa skinsima u njemačkoj...i još o mnogo čemu-inače rollinsovi najdraži bandovi u to vrijeme koji su mu kao pomogli bili su the damned,uk subs i lurkers(što se tiče turneja po engleskoj)...zanimljiva nova knjigica koju toplo preporučam fanovima-i to ne samo black flaga-nego dobre knjige opčenito,jer je rollins definitivni majstor dobre sirove proze

eh -također sam naišao na ok knjigu-tajna povjest rocka-ronija sariga ...untra ima dosta štiva o black flag,minor threat,germs,DK,minutemen,husker du,half japanese,buzzcocks,throbbing gristle,e.neubauten,big black,wire,cramps...te gomila drugih utjecajnih alternativnih sastava iz raznih žanrova i podžanrova glazbe opčenito...preporučam toplo :wink:
Jeb
Forum member

Next

Return to Punk / HC