Vikings

Rasprave o filmovima i igrama svih vrsta

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Postby Bombenhagel » Sat Sep 21, 2013 12:20

HEHEHEHE
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby ABIZMO » Mon Mar 03, 2014 16:16

počela nova sezona

hehe hoho
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby Richpa » Mon Mar 03, 2014 17:30

Prva epizoda solidna
Richpa
Spectral Collapse

Postby Pakaa » Fri Mar 14, 2014 16:53

Počea i ja gledat :D za sada samo prve dvi epizode prve sezone, al sviđa mi se.
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby Klukas » Sun Aug 03, 2014 13:14

Počeo sam gledati drugu sezonu, jedva sam dočekao. Sviđa mi se serija, volim tu tematiku, a napravili su je odlično. Vrlo je realna, povijesno / mitloški točna (koliko nam je trenutno poznato), produkukcija kvalitetna.
Jedini eventualni minus je gluma, izvedbe nisu ništa specijalno. Travis Fimmel kao Ragnar pogotovo. Nije mi baš dojmljiv, jedino uspijeva biti smiješan, ništa drugo. Dobro glumi Clive Standen kao Rollo.

No, sve to skupa je nebitno. Koga zanima rani srednji vijek, pogotovo Vikinzi, pejzaži sjevera, način života, kultura, mitologija... - obavezno pogledati!
...behold how the blind lead each other...
Klukas
Forum member

Postby NecroMILFer » Mon Aug 04, 2014 11:09

Klukas wrote:Vrlo je realna, povijesno / mitloški točna (koliko nam je trenutno poznato), produkukcija kvalitetna.

No, sve to skupa je nebitno. Koga zanima rani srednji vijek, pogotovo Vikinzi, pejzaži sjevera, način života, kultura, mitologija... - obavezno pogledati!

Jest moj kurac tačna.

I kakvi pejzaži sjevera, snima se u Škotskoj i Irskoj xD
Rakija Drinkin' Team

schebo wrote:Milf ajd ne seri, al stvarno. ti si zadnja osoba koja može tu dat neki komentar tipa to za antu pavelića.
Ili ste vi još preponosni na onog četnika Dražu pa će još malo postat narodni heroj?
NecroMILFer
Forum member

Postby Klukas » Tue Aug 05, 2014 10:56

NecroMILFer wrote:
Klukas wrote:Vrlo je realna, povijesno / mitloški točna (koliko nam je trenutno poznato), produkukcija kvalitetna.

Jest moj kurac tačna.

Ne znam za tvoju kitu, ali osnova / kostur serije je točan. Sve se može provjeriti. Sigurno ima prilagodbi autora, ali mnoge ključne stvari su tu.

Škotska dobro glumi sjever Europe jer je i sama sjever Europe.
Klukas
Forum member

Postby NecroMILFer » Tue Aug 05, 2014 12:12

Klukas wrote:
NecroMILFer wrote:

Jest moj kurac tačna.

Ne znam za tvoju kitu, ali osnova / kostur serije je točan. Sve se može provjeriti. Sigurno ima prilagodbi autora, ali mnoge ključne stvari su tu.

Škotska dobro glumi sjever Europe jer je i sama sjever Europe.

Naravno, Škotska poznata po fjeldovima i fjordovima a Floki je bio desna ruka Ragnaru, plus sto pola likova nije postojalo i ne zna se o njima ništa osim par stvari itd ...

Ništa tačnije nije od onoga kad Ragnar vidi Odina pred spavanje, dosao ga tata ululati u krevet :lol:
Rakija Drinkin' Team

schebo wrote:Milf ajd ne seri, al stvarno. ti si zadnja osoba koja može tu dat neki komentar tipa to za antu pavelića.
Ili ste vi još preponosni na onog četnika Dražu pa će još malo postat narodni heroj?
NecroMILFer
Forum member

Postby Pakaa » Tue Aug 05, 2014 12:52

Nije baš točna, puno stvari je tu drugačije, tipa Ragnar i oni engleski kraljevi nisu živili u isto vrime, onda Rollo nije bija brat od Ragnara, ovo ono... Ima tu dosta netočnosti, al svejedno je serija stvaro dobra i jedva čekam treću sezonu :)
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby Klukas » Tue Aug 05, 2014 12:58

NecroMILFer wrote:Naravno, Škotska poznata po fjeldovima i fjordovima a Floki je bio desna ruka Ragnaru, plus sto pola likova nije postojalo i ne zna se o njima ništa osim par stvari itd ...

Ništa tačnije nije od onoga kad Ragnar vidi Odina pred spavanje, dosao ga tata ululati u krevet :lol:

Nemoj sve shvaćati bukvalno. Ionako ne postoje dokazi da je Ragnar postojao, on je "samo" legenda. Niti da je on vodio napad na Lindisfarne, niti ostale pohode na zapad.
Poanta je u događajima, načinu života i razmišljanju, mitologiji. Npr. kad se Valkire spuštaju, na samom početku serije. Ili epizoda koja je cijela posvećena svetkovini u Upssali.
Dakle nebitno da li se "desna ruka" Ragnara zove Floki-Ivar-Erik-Mujo, bitno je što predstavlja odnosno što je on mogao biti. Svi su oni zemljoradnici, ribari, stolari, kovači... i ratnici. I donijeli su promjenu učmaloj Europi.
Klukas
Forum member

Postby NecroMILFer » Wed Aug 06, 2014 15:52

Klukas wrote:
NecroMILFer wrote:Naravno, Škotska poznata po fjeldovima i fjordovima a Floki je bio desna ruka Ragnaru, plus sto pola likova nije postojalo i ne zna se o njima ništa osim par stvari itd ...

Nemoj sve shvaćati bukvalno. Ionako ne postoje dokazi da je Ragnar postojao, on je "samo" legenda. Niti da je on vodio napad na Lindisfarne, niti ostale pohode na zapad.
Poanta je u događajima, načinu života i razmišljanju, mitologiji. Npr. kad se Valkire spuštaju, na samom početku serije. Ili epizoda koja je cijela posvećena svetkovini u Upssali.
Dakle nebitno da li se "desna ruka" Ragnara zove Floki-Ivar-Erik-Mujo, bitno je što predstavlja odnosno što je on mogao biti. Svi su oni zemljoradnici, ribari, stolari, kovači... i ratnici. I donijeli su promjenu učmaloj Europi.

Postojao je taj čovjek prema kojem je pravljena serija, tačnije više njih samo se ne zna pouzdano ko je '' pravi Ragnar '' koji je prikazan u seriji. Taj Ragnar iz serije je spoj više ljudi iz historije ali isto tako i mitova.

Bitno je da li je Floki, lik u seriji svojim karakterom, igranjem prevrtljivosti zajebe lika i Ragnar ga prikolje. To mijenja dosta u poređenju s onim što je moglo biti da nije zajebao itd ... A i prikazani su Vikinzi kao veliki ratnici a inače bi trebali biti poznati kao veliki čobani :lol:
Rakija Drinkin' Team

NecroMILFer
Forum member

Previous

Return to Filmovi, serije & igre