Nathan Never

Rasprave o filmovima i igrama svih vrsta

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Postby TheWarrior » Tue May 15, 2007 0:32

heavenless666 wrote:istog sam misljenja kao i stark ali ni christian bale nebi bio los izbor.malo ga posjedit i to je to

christian bale FTW!
if i cant be my own
i feel better dead
TheWarrior
Forum member

Postby Stark » Tue May 15, 2007 0:40

Abysmo wrote:kako se zvala ona epizoda u dva djela o borbi na nekom otoku?!?!..hijao..bio je onaj neki lik sa tigrovom maskom...naravno, u stripu!

operacija zmaj i otok smrti.
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby P_L_A_G_U_E » Tue May 15, 2007 9:01

A ona isto u 2 (ili cak 3?) dijela, s Mad Max style tematikom (prakticki ripoffom :lol: ), dok se on crasha u pustinji pa se nadje u nekoj civilizaciji di gorivo znaci sve, a postoji i ona neka banda s hladnim oruzjem koja pljacka okolo?
My name's Manny Calavera. I'm your new travel agent!
P_L_A_G_U_E
VIGORMEISTER

Postby RIFF » Tue May 15, 2007 11:44

P_L_A_G_U_E wrote:A ona isto u 2 (ili cak 3?) dijela, s Mad Max style tematikom (prakticki ripoffom :lol: ), dok se on crasha u pustinji pa se nadje u nekoj civilizaciji di gorivo znaci sve, a postoji i ona neka banda s hladnim oruzjem koja pljacka okolo?

hmm cek jel ono kad se zakacio s "motoristima" i nakraju im pobjedi glavnoga u strmoglavljenju niz liticu s motorima i kopljima?
RIFF
Forum member

Postby Sunburn » Tue May 15, 2007 13:29

taj sam i ja citao ali nisam siguran da je to to, taj je bio s nekim biljkama ili kojim kurcem vec. ili je to neki drugi. a u kurac, ne znam vise :lol:

btw - zasto je ovaj topic "EEeeeee ... Nathan Never ", zvuci ko "EEeeeee, Macarena" :lol:
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby Nekrofil » Tue May 15, 2007 13:33

Da. I još su tamo uključeni crvi ko iz Dina.
Nekrofil
Forum member

Postby Aeoliah Centaurus » Tue May 15, 2007 14:15

:?

1. Nathan Never je krao. Krao je filmove, stripove druge, knjige, novele, a mnogi su i broje direktni anime ripoffi i mange rip offi.

Primjeri kojih se sjećam:

"Demoni" epizoda.

Čist krađa animea "Wicked City". Inače... u tom broju je riječ o masci koju Nathan dobije, pa onda vidi kroz tu masku da su ljudi demoni 'n' stuff

E sad, morate znati da sam dobar dio toga podijelio, jer sam, ja, potpuni kreten u 17. godini pomislio kako sam nadrastao sva ta sranja I POBACAO SVE STRIPVE KOJE SAM IMAO ! ! ! ... što je najgore, par godina kasnije me opet u'vatilo strip & SF & Fantasyy ludilo, i onda sam tukao u zid glavom jer sam bio TAKAV JEBENI IDIOT ! ! !

Uglavnom, danas s plaćama sve što sam bio podjelio - vraćam natrag.

Da se vratimo na temu ... Bila je i epizoda, to jest, dvije, koje su bile Heinlen ripoffi, kada Nathan dolazi u bazu, gdje se vrši obuka za svemirske vosjnike, tamo se zaplete u hrpu korupcije, te otrkije urotu te vojne akademije protiv orbitalnih stanica.

Te dvije epizoda su GENIJALNE, uz one dvije u kojima otkrivamo Nathanovu prošlost ("11 zapovijed" i "U Ponoru Pamćenja"), najbolja od svih u zadnjih 16 godina (Nathan izalzi još od 1991. godine).

Ugl. u te dvije epizode, ima dosta referenci i na Heinlena, i na hrpu drugih SF knjiga, al' nije ripoff, nego samo blagi hommage dotičnim kreacijama. Tako npr. u jednom trenu Nathan obuče svemirsko odijelo skoro isto kao što nose likovi iz Gundama.

Nadalje...

Ima onaj negativac, Raven, koji je pristutn u više epizoda, a zapravo je čisti ripoff iz mangi. Naime, bishonnen označava u mangama muškog lika koji je prekrasan, koji je predivan i koji ima neku žesnku zavodničku energiju, ali je zato mrtav ozbiljan. Nešto kao japanski ubergotchichar bi ja opisao te likove.

E.

Raven je jedan od tih bishonnena, a u nekoliko epizoda se Nathan sukobljava s njim, te likom koji ga je napravio, glavnim, uz "ljude u crnom" (iliti "Bratstvo Sjena") njegovim neprijateljem, Aristotelom Skotosom.

Nathana spašava Gabriiel, drugo bishonnen koji uništava Ravena. Za to vrijeme btike između njih dvoje imamo tipični japanski tentacle fight. I ne, ne zadovoljavaju se Raven i Gabriel, nisu geyevi... XD

Već ste spomenuli fight u kojem imamo krađu Dine. E pa imamo i krađu čak I Paklenog Šunda, u epizodi "Bauhasu Killer", kada su dva čuvara ISTI Samuel L. Jacksom i Travolta.

Uglavnom, da ne duljim, meni je jebeno žao što sam ih bacio, ali, u jednom dijelu svog života, kada sam mislio da ako pobacam sve to, da ću bolje proće među curama i štatijaznam sve... ma idiot sam bio... pobacat stripove...

Al' ih se većine sjećam! Bacio sam ih, al' su mi svi zapisani u mozgu!

Da ne duljim dalje, sada mislim nabavite sve Nathane na origigi talijanskom, te tako kompletirati od početka do kraja, svih 16. godina izlaženja ovog izvrsnog stripa.

I da.... Ovo vjerovatno niste znali...

http://www-en.sergiobonellieditore.it/n ... index.html

Naime, osim normalnih, kiosk brojeva, tu je bilo i specijalnih s golemim formatom, onda, almanaha koji su svake godine izalzili, a bili su o Nathanu, onda je još bilo i extra brojeva, pa je bilo i specijalni broj o onom ljubimcu Klonzu...

U svakom slučaju, prođite malo ovim linkom, pa će vam biti puno jasnije.
"Stvarnost je halucinacija. Istina je halucinacija. Smisao je halucinogena tvar koja ispunjava divnu pustinju lažnim prikazama."

Jean Baudrilliard
Aeoliah Centaurus
Forum member

Postby Aeoliah Centaurus » Tue May 15, 2007 14:18

RIFF wrote:
P_L_A_G_U_E wrote:A ona isto u 2 (ili cak 3?) dijela, s Mad Max style tematikom (prakticki ripoffom :lol: ), dok se on crasha u pustinji pa se nadje u nekoj civilizaciji di gorivo znaci sve, a postoji i ona neka banda s hladnim oruzjem koja pljacka okolo?

hmm cek jel ono kad se zakacio s "motoristima" i nakraju im pobjedi glavnoga u strmoglavljenju niz liticu s motorima i kopljima?

E to je to. Da. Kao što rekoh - sve sam brojeve naučio napamet, pa onda to što ih više nemam, mi uopće ne smeta, jer su mi duboko u mojim koridorima svijesti ostali zapisani SVI brojevi...
"Stvarnost je halucinacija. Istina je halucinacija. Smisao je halucinogena tvar koja ispunjava divnu pustinju lažnim prikazama."

Jean Baudrilliard
Aeoliah Centaurus
Forum member

Postby Darius » Tue May 15, 2007 14:23

@Centaurus - nažalost,morao sam pobacati većinu epizoda koje sam imao,kad smo se selili u novi stan..

I sad tražim neku stranicu da ih downloadam... :cry:
Darius
Forum member

Postby Alucard » Tue May 15, 2007 15:08

STARK wrote:
Abysmo wrote:kako se zvala ona epizoda u dva djela o borbi na nekom otoku?!?!..hijao..bio je onaj neki lik sa tigrovom maskom...naravno, u stripu!

jep. i onaj lik se zove tiger :)
tam je ona neka finta s polovicama novčanice kolko se sjećam
ll me ženi il tamburu kupi, ja u nešto udarati moram

ApoxiomeN_myspace
Alucard
Forum member

Postby Aeoliah Centaurus » Tue May 15, 2007 15:19

Alucard wrote:
STARK wrote:

Finta je bila slijedeća: ako ovaj šampion /ne sjećam se imena/ kome ovaj negativa odluči prepustiti borbu kako je dogovoreno, onda će dobiti i drugu polovicu novčanice, te će biti, jel'te, to puna novčanice, te će imati lovu. Iliti: biti će potplaćen.

Ne.

On je odlučio ne da bude potplaćen, te su mu negativci napunili noge mecima-žiletima. Zbog toga ona nije mogao ići na "Dragon Island" na natjecanje, na kojem onaj negativac (glavni, nema veze sa ovima gangsterima koji su pokušali potplatiti ovog), zbog čega umjesto njega ide njegov prijatelj, koji smatra da ima neiskorištenog potencijala, i koiji smatra da sada šampiona sa slomljenim nogama, ga ne cijeni dovoljno, te da će tako dokazati njemu i svijetu da je vrijedan i bolji od šampiona.

Na taj isti otok ide u i Nathan Never, jer ga je to zamolio vojni vrh Ujedinjenih Nacija (u budućnosti sve je jedna velika država). Naime: U Agenciju Alfa su došli par Talbot, koji su tražili pomoć od njega.

Od njih dvoje, kasnije žena napusti moškog Talbota, a on završi kao beskućnik. Al' to je tek kojih cca 30-ak brojeva kasnije. No da se mi vratmi na temu.

Broje poslije toga, ne znam što je bilo. Nikada nisam ga uspio nabaviti, te ne znam što je bilo sa tim otokom, te kako se sve završilo. Mislim da je onaj frend od Šampiona, što je išao umjesto njega - poginuo, a kasnije, u epizodi "Demoni", koja je krađa animea "Wicked City", taj isti Negativac s otoka ga pokušava opet biti Nathana.

...

Heh. Kako se svega sjećam kao da je bilo jučer... :D :D :D :D :D

Jean Baudrilliard
Aeoliah Centaurus
Forum member

Postby ABIZMO » Tue May 15, 2007 19:32

jel zna tko da li ima neka tržnica ili nesto gdje bi nasao stare brojeve tih stripova.????.nekada sam ih imao doslovno na tone a danas nemam niti jedan iako ih nisam dijelio niti bacio (koliko se sjecam)...
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby TheWarrior » Tue May 15, 2007 23:08

uvijek sam više volio lazarus leda
if i cant be my own
i feel better dead
TheWarrior
Forum member

Postby Sunburn » Tue May 15, 2007 23:08

zato jer si car i znas sta je dobro 8)
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby RIFF » Tue May 15, 2007 23:33

Aeoliah Centaurus wrote:
Alucard wrote:
STARK wrote:

Finta je bila slijedeća: ako ovaj šampion /ne sjećam se imena/ kome ovaj negativa odluči prepustiti borbu kako je dogovoreno, onda će dobiti i drugu polovicu novčanice, te će biti, jel'te, to puna novčanice, te će imati lovu. Iliti: biti će potplaćen.

Ne.

On je odlučio ne da bude potplaćen, te su mu negativci napunili noge mecima-žiletima. Zbog toga ona nije mogao ići na "Dragon Island" na natjecanje, na kojem onaj negativac (glavni, nema veze sa ovima gangsterima koji su pokušali potplatiti ovog), zbog čega umjesto njega ide njegov prijatelj, koji smatra da ima neiskorištenog potencijala, i koiji smatra da sada šampiona sa slomljenim nogama, ga ne cijeni dovoljno, te da će tako dokazati njemu i svijetu da je vrijedan i bolji od šampiona.

Na taj isti otok ide u i Nathan Never, jer ga je to zamolio vojni vrh Ujedinjenih Nacija (u budućnosti sve je jedna velika država). Naime: U Agenciju Alfa su došli par Talbot, koji su tražili pomoć od njega.

Od njih dvoje, kasnije žena napusti moškog Talbota, a on završi kao beskućnik. Al' to je tek kojih cca 30-ak brojeva kasnije. No da se mi vratmi na temu.

Broje poslije toga, ne znam što je bilo. Nikada nisam ga uspio nabaviti, te ne znam što je bilo sa tim otokom, te kako se sve završilo. Mislim da je onaj frend od Šampiona, što je išao umjesto njega - poginuo, a kasnije, u epizodi "Demoni", koja je krađa animea "Wicked City", taj isti Negativac s otoka ga pokušava opet biti Nathana.

...

Heh. Kako se svega sjećam kao da je bilo jučer... :D :D :D :D :D

jes koje dobre epizode! BLOT NA DRAGON ISLAND!

to ostavi onaj svojoj sestri na kompu ^^
RIFF
Forum member

PreviousNext

Return to Filmovi, serije & igre