Električni Orgazam Tvornica 13.4.2019

Najave koncerata i dojmovi sa koncerata na kojima ste bili

Moderator: VVA mods

Električni Orgazam Tvornica 13.4.2019

Postby Blackadder123 » Thu Feb 28, 2019 14:20

Tvornica 13.4.2019

Na 'record store day'. Izbacuju alternativnu verziju na taj dan albuma 'letim sanjam disem (LSD)' iz 1988 godine koji navodno zvuci zesce nego ispolirani sluzbeni album.

Ovo je promocija novog albuma 'Gde Smo Sad'.

http://www.tvornicakulture.com/tvornica ... gazam.html
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Re: Električni Orgazam Tvornica 13.4.2019

Postby Bure » Sun Mar 24, 2019 15:42

Krug svira u Metropolisu taj dan pa cu preskocit. Nazalost :cry:
Bure
Forum member

Postby Blackadder123 » Sun Mar 24, 2019 22:55

Pa sta ne sviraju u petak i subotu? Odes u petak na Krug a u subotu na Orgazam. Osim ako si die hard ekv fan, ipak je bolje otici na Orgazam nego na tribute ekv. Bez obzira na Marka i Ćimu.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sun Mar 24, 2019 22:56

E a taj dan jos Disciplina objavljuje englesku fazu prvi put na pločama za record store day. Sve nesto se dogadja na taj 13.4.
Blackadder123
Forum member

Postby Bure » Mon Mar 25, 2019 13:29

Blackadder123 wrote:Pa sta ne sviraju u petak i subotu? Odes u petak na Krug a u subotu na Orgazam. Osim ako si die hard ekv fan, ipak je bolje otici na Orgazam nego na tribute ekv. Bez obzira na Marka i Ćimu.

Problem mi je jer ne mogu stici zbog posla na oba dana.
A i Krug me jače raduje. Ili se uvjeravam jer mi je krivo sto ne idem na Orgazam :roll02:
Bure
Forum member

Postby Blackadder123 » Mon Mar 25, 2019 15:56

E da, ako ne mozes na oba onda jbg... Ja sam mislio na oba, sad mozda samo na Orgazam, ne znam ni sam vidjet cu... Nekako mi ipak pravi bend ima prednost od tribute benda. A mozda se desi da ne odem nigdje :D
Nekako mi ploče od discipline imaju prioritet, nek svaka bude nekih 150-180kn to su tri ploče sigurno 500kn ne gine. Ovaj tribute sam vidio od Kseta 2010 pa na dalje, nema ništa novo za ponudit, tad sam upoznao Ćimu i Marka, a i sa njima ce svirati kao i tada ekipa iz mog kvarta koje znam iz osnovne skole i pun klub ce biti meni poznatih. Dakle nist novo, jedino sto mi u kvartu koncert pa se mogu prosetati do kluba a i vjerojatno uci besplatno iako nije neka karta od 35kn. Sad nekih 50, a na dan 70kn. Kostat ce tribute vise nego Orgazam :)

Nest moram ispricati:

Ja sam po osnovnoj skoli poceo siriti ekv, disciplinu, orgazam i brejkerse unutar moje generacije i jedna starija i jedna mladja generacija, jer smo se druzili tako. Tako da je moja uza ekipa iz zgrade pocela brijati na to negdje oko 1993 ili 1994, iako sam ja njih peglao sa tim od negdje 1991 ili 1992, ja sam slusao to od 1987. I onda su ta moja ekipa sirili po ostalim djelovima kvarta tu mjuzu i unutar skole i kasnije po gradu kod nase generacije , to sirenje je trajalo godinama naravno. Prvo je bilo odbijanje jer su srbi, a onda kako su razne ekipice po kvartu pocele vise tonuti u dufku, pa na hepove pa na heroin, tako se medju generacijom prosirila ta mjuza kasnije. Mnogi nemaju veze vise sa drogama, neki nisu ni zivi, ali eto sada ta ista generacija organizira koncert tribute ekv. Neki drugi ljudi kao pokojni Mario kojeg vise nema on je bio vlasnik kluba 'Soba' a on je u kvartu imao na kratko klub 'Arabesca' tako su se i tu sirili neki krugovi poznastva al to je bilo kasnije puno, sve se povezalo po gradu sa raznim ljudima, tamo i Šparka dolazio u Johnny klub u kvart desetljecima itd...

Moja generacija su tada 90tih brijali na mjuzu kao Prodigy, neki pak techno i party, neki pak onaj tupavi dance, OSIM ekipe iz zgrade, nas 6 ili 7. A ja kao i tada i danas Motorhead, Disciplina, Orgazam itd.... minus brejkersi jer su odavno postali religiozni.

I tako nekim cudom, dok nismo osim kluba Concordije oko 1996 i 1997 mogli naci niti jedan pristojan klub sa mjuzom koju mi slusamo a i da pustaju klince od 17 godina, sada sam dozivio da eto se organizira ekv tribute u kvartu. Kvartu rvackog dragovoljca, to je bio nekoc 'omladinski stadion od skole', kvartu religioznosti crkve sv kriza, kvartu saranja u sahovnice zidove skole i paljenja svjeca za vukovar i antisrpski sentiment, dozivis da u tom istom kvartu je sad taj tribute od generacije ekipe koja je to radila i u ksetu prije itd... a imala iste te antisrpske sentimente.

Znaci manjina ekipe, i ta kroz droge pomalo, malo osvjestena vremenom druga ekipa iz kvarta dosla do toga da ekv tribute to ima u tom kvartu. Sve je to jako fino, ali iz moje perspektive doslo malo kasno, jebiga ja imam 4 banke, meni je to trebalo recimo drugom polovicom 90tih jer sam ja pocetkom 90tih ili krajem 80tih bio fasciniran tim bendovima kako je ta ekipa sada fascinirana, sad se osjecam malo staro za neke mladenacke podvige. Meni je ovo doslo kasno. Tada 90tih smo uz joint i pivu slusali to po klupicama na kazicu.

Hocu reci, osim nas par iz zgrade, nitko u kvartu to nije slusao do prije nekih 10 godina. Cak je bilo tesko pljuvanje po tom. A pogle sad.

- Znate ja pamtim kraj 80tih ko klinac, a pogotovo 90te kad sam odrastao i izlazio. Meni je jako neprirodno kad ja vidim na tim koncertima kao ovaj tribute ljude koji jednostavno tamo nepripadaju. Ja sam anacionalan i ateist, u popsi stanovnistva se izjanjavam; Narodnost: Covjek, Vjeroispovijest: Ateist. Nisam krsten kao ni nitko u familiji i PRESRETAN sam zbog toga sto nemamo te OKOVE. A background moje familije je partizani, projugosloveni, ali projugosloveni kao prvi korak ka ujednjenu planete, prvo to jugo, pa europa kao drzava, pa svijet kao drzava i covjecanstvo kao narod. Kao i Milan Mladenovic i njegova " ja sam dete planete ja sam gradjanin sveta". Kao i Firchie bubnjar na nedavnom intervju-u gdje tvrdi isto kao Koja da mu taj kult nacije i religije ne znaci nista, zbog tih izmisljenih kultova su svi ratovi bili.

I onda imas na tim koncertima ljude, kao ovaj u kvartu tribute ekv, gdje je puno vjernika, a vjernici ovdje kao i nacionalno jedinstvo je stvoreno na antisrpskom sentimentu, pa posto ih mnogo znam iz jos osnovne skole, vrtica, da su familijarno glasaci hdz-a, navijaci, itd..... i onda takvih pun klub. Kao da mene netko stavi na koncert tomsona.
Ja se necu sad trenutno baviti psiho analizama zasto je to tako, ali meni koji pamtim 90te je ovo jako neprirodno. Nemres biti vjernik, brijat na sahovnicu i vukovar, biti sadasnji ili nekadasnji glasac hdz-a i ici na ekv tribute gdje je legendarna parola 'ja sam dete planete i gradjanin sveta'. To ne ide skupa. Moji nikada nisu glasali za hdz niti ja, kad sam jos bio entuzijast, kad nije bilo partije glasovi su isli Šuvaru i njegovom SRP stranci (Bare je glasao za njih isto), sada kada nema nicega, ne glasam uopce. Ne zato sto su oni bili super, nego su bili bar malo slicni mom svjetonazoru, danas toga vise nema. To je background ljudi, familija, muzike i razmisljanja 'Ja sam dete planete i gradjanin sveta' a ne vjeronauk i prisilno krstenje na rodjenju da dijete nema pravo na izbor, jer obicaj krstenja kad rodi dijete i postoji da dijete nema pravo na izbor kasnije hoce li biti dio te sekte religijske ili ne, okovi nacionalnog neprirodnog nametnutog identiteta, hdz, antijugoslavenstvo ili sa druge strane anti srpstvo ili anti sto vec....

Tako da ovo drustvo je puno tih nekih negativnih, primitivnih, psihopatoloskih devijacija. Licemjerje da ne spominjem. JA vjerujem da nisam takav, sto moja dosljednost citav zivot mom svjetonazoru dokazuje i zato se nikada nisam osjecao djelom ovdasnjeg drustva.

Nietzsche:

1. The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often and sometimes frightened. But no price is to high to pay for privilege of owning yourself.

2. For religion what is sacred is true, for philosophy what is true is sacred.

3. Insanity in individuals is something rare - but in groups, parties, nations it is the rule.

4. After coming into contact with a religious man I always feel I must wash my hands.

5. Faith means not wanting to know what is true.

Orgazam sam isao od Čateža 1999 pa do prije dve ili tri godine na svaki koncert, osim promocije novog albuma nist sto nisam vidio vec milijardu puta. Tako da ploče od Discipline su nekako prioritet, a koncerti ako mi se bude dalo i ako bude para... Vjerojatno cu se odluciti dan ili dva prije.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Mon Mar 25, 2019 16:12

Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Mon Mar 25, 2019 23:48

Iako ne zelim da zvuci kao jadikovanje, ali je istina jos jedna sto me smeta, ne da me frustrira jer sam oguglao zbog svojih godina na to, nemam snage toliko vise da me svasta bas moze frustrirati, ali me smeta. A to je nepostivanje.

Zasto izbjegavam doci prije samog pocetka koncerta i zasto odmah nakon svirke odlazim;

Mnogi se sa tim muce u ovom drustvu na nekim drugim poljima jasno mi je to. Ali kod ovog muzickog mog primjera, iako preko 20 godina mi nisu nigdje u ZG dali da budem dj, a kamoli da radim na radiju neku emisiju o tim bendovima, distribuiram i fizicko izdanje (ne online izdanje) svoje knjige o rnr i Motorheadima, ugovaram koncerte itd...
dodjes u situaciju da konstatno gledas 25 jebenih godina tipove koji sa tim bendovima po znanju, po zivotnoj privrzenosti kada svoj zivot dajes za promociju tih bendova i muzike i svoje vrijeme, ploče itd.., (to smatram kao i posao ne samo nacin zivota), nemaju puno veze. Ja sam za njih enciklopedija. ALI....

Nitko to ne postuje. Sad da meni nakon koncerta klinci pustaju mjuzu, umjesto da ja njima pustam mjuzu. Sve postavljeno naopako. I sto je najbolje, kada vec po Zagrebu mi nisu dali 25 godina da budem dj, ili da radim na radiju, ili da dogovaram koncerte, pa mogao se netko sjetiti da mogu bar u kvartu raditi kao dj, kad je bar vecinom to od mene kod moje generacije i krenulo, kad govorimo o EKV.

Ali prije 4 godine, pitao sam u Metropolisu, kazu imaju dj-a. Onako, friendly, ko te jebe :) iako se svi znaju.

Ljudi koji nemaju veze sa tim u mjeri kao ja, stalno su dj-i, rade na radiju, sve preko veze, a ljudi kao ja ne mogu niti prismrdit. To je kao neka ekipa koja namece nesto svoje, kao i politicari, jedni te isti 150 godina generacijski u saboru, kao Pernar, pa njegov deda je jos bio u saboru prije Kraljevine Jugoslavije, u Kraljevini SHS.

Ne da mi se nakon koncerta onda ostajati da meni klinci pustaju mjuzu umjesto ja njima, da ja njih educiram valjda a ne oni mene. Ja i ljudi kao ja smo trebali raditi taj posao, pa onda novi klinci, da bude neki red. A ne nas se preskoci kao da ne postojimo. Sve naopako. Kako klinac koji ima 20 godina meni moze pustati ekv, ako sam ja u tom bendu od kraja 80tih dok se on nije ni rodio? Ja ne mogu biti dj, a klinac moze.

U tome koliko sam svoga zivota ulozio u sirenje te muzike, u ljubav prema toj muzici, o proucavanje te muzike, osjecam se kao netko tko ima 30 godina staza u 'svom poslu'. I sad dodje klinac kao dj koji se nije rodio tad kad sam ja to sirio i on MENI da pusta, a ja bi kao trebao slusati, umjesto da je obrnuto.

To nepostovanje covjeka, znanja, zivotnog ulaganja, je nesto odvratno u ovom drustvu, jasno mi je zasto onaj tko moze bjezi van. Sve je naopako postavljeno.

Ali onda od sve te ekipe koja zna u kvartu odakle je kretao ekv i ti bendovi, nitko da se sjeti pozvati da ja napravim neki program pustanja.... Nema... [-X

Sorry ako zvuci ko jadikovanje, ali ako ne kazem nece se znati. Dakle treba reci.

Cuo sam se sa Kojom, idem na Disciplinu kad budu dosli. Za ovo cu vidjeti...

PS Uvijek mi je iritantno kod ovdasnjeg drustva sto nitko nije inovativan. Sto nitko ne rusi postavljene standarde, gura naprijed. Sve nesto isto. Nitko se ne postavlja kao dj drugacije, nego kao sve po nekim ucrtanim šablonama. Pustiti nesto sto publika ne ocekuje, na ne naporan nacin malo upoznati i educirati... ma kakvi.... Svi sve znaju sto ce cuti kad dodju van. Imati slusaone uz vizuelni sadrzaj, prezentirati ljudima nesto na zanimljiv nacin kako ne postavlja to propaganda muzicke industrije i pranje mozga... ma kakvi...

I tu sa poveznicama sa Motorheadima, Nietzsche-om, sve bi to bilo interesatno za prezentirati i povuci paralele gdje se mogu povuci.

Problemi;

- Na tim bendovima dolaze ljudi koji uopce nisu svjesni sto slusaju zahvaljujuci sto nikad ljudima kao meni nije dopusteno da ih prezentirmo kako treba. (Sjetih se Gileta kako je rekao da nakon pjesme 'igra rnr cela jugoslavija' su ih poceli slusati ljudi kojima se oni uopce ne obracaju)

- Mnogi u publici niti ne znaju tko je Nietzsche? :D

- Mnogi zbog propagande medija krivo potpuno sve shvacaju od tih bendova, jer ljudima kao meni kao sto rekoh se ne dozvoljava da prezentiramo i osvjestavamo ljude na ovakav nacin..

- Sa prezentacijom ovakvog tipa dolazili bi ljudi koji razumiju tu muziku i koji su malo intelektualniji, a ne koji bendove ovakvog tipa smatraju za obicnu jednostavnu zabavu.

Ovo se naprosto ne dozvoljava. Mozda hrvati bi nakon ovakvog osvjestavanja ako bi uzelo maha naravno, postajali manje hrvati, manje katolici, mozda to politicki nije podobno? Mozda nece vise navijati za repku? :)

Pocet ce citati knjige? Izmedju ostalog navedenog Nietzsche-a? A kako bi se onda sa takvima moglo upravljati ako nebi vise bili ovce nego intelektualci? Ja ne zracim kao vecina u hr, to je problem zasto me se odbija. Ja sam toga svjestan, ali i ja sam rodjen tu i proizvod ovog drustva koliko god to nekom smetalo.

Pogledajte ovaj intervju, Brian Robertson (Motorhead):

https://www.youtube.com/watch?v=cseW7lYtBFA

Uvijek me oraspolozi.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 27, 2019 16:15

Posto je ova drzava Monthy Python skec, kao gore navedeno sve naopako, budemo jos doktore poslali nazad u srednjoskolske klupe a klince iz srednjih skola u bolnice da vrse transplatacije srca, bubrega, jetre itd...

Imam jos jedan vazan post za danasnjicu na ovu temu, RADI SE O DEVIJACIJI ZVANOJ PARTIBREJKERS. Imajte strpljenja cuti cinjenice.

Zanimljivo je kako je rnr na svom zacetku bio oslobodjen zagadjivanja raznih ili religijskih ili nacionalistickih skupina manje vise. Medjutim, sredinom 60tih kada postaje umjetnost a ne samo zabava, umjetnost koja je imala zadatak osvjestavati mase, ciniti mase slobodnima od pranja mozga i umjetnih okova nacije i religije, i tada odjednom krece pokusaj zagadjivanja od strane raznih vjerskih grupacija i nacionalista.

Pa imate tipove koji su kao svirali rnr, a nazivali se Jesus, imate dotle da su isli da postoji krscanski rock. Sve sto utjece na mase, ove grupacije se pokusavaju ubaciti i zagadjivati. Kao i svecenici sto po Splitu na festivalu kao djele flasice sa vodom. Svagdje se pokusavaju ubaciti.

Rnr je sloboda, sloboda od religije, sloboda od nacija, sloboda od svih ogranicavajucih ljudskih izmisljenih gluposti – OVO SHVATITE!

Bendovi strani ili domaci tipa Corba nisu rnr, niti su to bili iako sviraju na distorziranim gitarama, to su narodnjaci na distorziji. Onaj tko slusa istinski Motorhead i Disciplinu Kicme nece slusati narodnjake, zabavnjake itd.... Onaj tko slusa Corbu, ja ih znam brdo slusaju i narodnjake. To je ogromna razlika koja se vidi iz aviona.

Gdje je tu Partibrejkers?

Poceli su ok karijeru, ali onda Cane je zavrsio na opraciji i skoro umro, onda je dosla 1991 usput i religijsko i nacionalisticko ludilo koje je kod srba krenulo jako od 1989.
Osim mozda prikrivenog nacionalizma – jer ja znam iz prve ruke kako Cane je u Tvornici dok je radila Danijela (zna koja je), i taj period znao ljudima pricati ko je iz like srbin a tko ne.
A da o religiji ne govorim. To je preslo u religijski fanatizam, gdje od 'kiselo i slatko' albuma pa na dalje na svakom albumu imate popovska predavanja.

Znajuci zbog rata da ne prica previse o nacijama kod nas, Cane ide na foru religijske tzv podjele ljubavi jer kao svi su krscani pa ce to biti prihvatljivije hrvatskoj publici. I tako je on rekao da je nasao nacin kako da se nosi sa depresvinim okruzenjem i onoga sto je prosao u zivotu. Ukratko, usrao se smrti, i tako onda religija novaci nove ljude u svoje redove.

Zakljucak, Partibrejkersi su IZDALI RNR!!!

Da li ste se ikada zapitali zasto oni najbolje prolaze kod nas? Zasto su mu dali dinamov i hajdukov dres? Zasto nema takvu popularnost Disciplina Kicme ili Obojeni Program?
Pa zato sto u nacionalistickoj i kako joj tepaju po forumima, katolibanskoj hrvatskoj, su vjernici i nacija prihvatljivi cak i ako su sa 'druge strane'. Iako ih necu tako prozivati, ali to je ono sto nasi pravi antifasisti kazu ustase i cetnici se razumiju, kao i da su zajedno bjezali..

Partibrejkers od pocetka 90tih vise nije RNR! Niti ce vise ikada biti!

Tamo gdje su religije i prikriveni nacionalizam, tamo nije rnr!!!

Nebi se cudio da ona profesorica, Ana Bajo, koja je bila u novinama sto je odvela klince iz svoje skole na koncert Partibrejkersa nedavno, je takodjer vjernica. Ne znam zenu, pa pretpostavljam, nagadjam, ali nebi me cudilo.

Kao i sto su problemi bili sa Motorheadom i muzickom industrijom da ih bacaju u zanar gdje ne pripadaju, tako i Lemmy kaze na live albumu 'Live At Brixton' iz 2000 godine pred najavu pjesme 'Going To Brazil', kako je stalno rnr pod napadom!

Stalno se i kod ovih domacih bendova krivo pokusava sve prikazati, tako i rnr. Mislim na kraju krajeva znamo i da se povijest generalno pokusava krivo pokazati pa kako nece onda i povijest muzike.

Dok postoje granice medju ljudima na planeti, nema slobode (Ovo je i Jim Morrison pricao), dok postoje religije nema slobode. Dok postoje takve umjetno stvorene razlike medju ljudima, svatko ce tjerati svoj interes, a to znaci stalno nove ratove.

RNR kao ideja slobode je protiv takve organizacije covjecanstva i takvog razmisljanja. Rnr je protiv etiketiranja ljudi nekakvim nacijama i religijima, etikete su mrznja. A ne da tzv rnr bend jos siri religiju kao Partibrejkers. Sjetih se kako sviraju pjesmu 'Koga cu da hvalim', ako treba budem nabrojao promociju religije, ima ih po svakom albumu od 'Kiselo i Slatko' na ovamo.

Zato je Partibrejkers izdao rnr! Zato Partibrejkers nije iskreni rnr!!!
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 27, 2019 19:42

Jaooo ovo sam zaboravio ovo neznate!!! Ne mogu se ni ja svega sjetiti koliko je u glavi.... Kako se sve nastavlja na ovo sa rnr-om i zagadjivanjem i u vezi Caneta.

Znate li vi da je nekadasnji bubnjar Orgazma, Partibrejkersa, Discipline, Miloš Velimir Buca ustvari Veroučitelj? On to nije ni skrivao, svi su to znali, on je odavno svoj zivot tako opredjelio, a njegove bubnjarske usluge nisu upravljale bendovima, u smislu nije on imao jednak status u disciplini kao Koja, ili u Orgazmu kao Gile ili u Partibrejkersima kao Cane. On je pruzao svoje bubnjarske usluge, oni su ga unajmili i ok, necu se sad njim baviti.

Ali spomenuo sam ga zato jer tako znam, da je Cane sa njim, bio tri mjeseca u manastiru u Crnoj Gori i sa jos drugim ljudima. Sta tzv buntovni rnr covjek ima traziti u manastiru uopce a kamoli tri mjeseca?

Crkvi kao i politicarima, su zanimljivi oni koji dopiru do masa ljudi, koji na mase imaju bilo kakav utjecaj, cije poruke mase slusaju ili citaju. Cane vjerojatno svojom voljom ocigledno, je tamo indoktriniran, da bi kroz svoju muziku sirio pravoslavlje i uopce religiju.

Necete vidjeti popa ili svecenika kako ore njivu. Oni su strucnjaci za manipulaciju. Oni od toga zive. Moraju procitati sve filozofe, psihologe itd... to je jedna kompletna nauka kako se manipulira masama. Od 'maskiranja' upotrebe zdravorazumskih stvari, tipa ako cinite nesto od cega vam je lose ocigledno vam to priroda govori da ne radite onda oni to uzmu tako da ne pruzate psihicki otpor i onda uz to upakiraju pricu o nekim bogovima i onda ako povjerujete ili samo tolerirate tako vam ulaze u psihu pomalo, pa onda pritisak okoline, kao i u firmama ako hocete vecu placu kolege ce vam reci 'po cemu si ti drugaciji od nas'... onda upakiraju religijsku dogmu uz to i psiho kontrolu nad vama pa nadalje... Do citave lepeze nacina kako se ulazi u ljudski um.

To je njihova profesija. Ako se nemozete nositi sa tim manipulacijama, postupite logicno, sve sto dolazi od njih, savjet, misljenje, bilo sta, sve odbijajte. Ne razmisljajte o tome sto govore, samo ih odbijajte od sebe automatski i onda vas nece doseci. Samo upornost. Ekstremna upornost do slobode.

Uglavnom, Cane nakon programa u manastiru kao i Anton njega nemojte zaboraviti, sada kroz bend siri religiju. TO NIJE RNR!

Daj pogledajte:

https://www.youtube.com/watch?v=LwIN7GHUwHA
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 27, 2019 19:51

Sto se tice Tvornice, sjetih se vrlo ugodne i sposobne osobe koja je tamo radila, eto da ju pohvalim, to je Danijela. Ima vec 10 godina da nije tamo ali tada je tvornica bila puna (valjda je i sada puna), i bila su neka i predavanja da joj je Cane rekao da se nece nikada udati sa nacinom razmisljanja kakvog ona ima. Kolike gluposti neki mogu izgovoriti.

Pozdrav Danijeli! Najboljoj organizatorici tada.

Nasao sam joj sajt:

http://magiccarpets.eu/curators/charly- ... -tonkovic/
Blackadder123
Forum member

Postby Bure » Thu Mar 28, 2019 13:43

Sa nekim stvarima bi se slozio s tobom. Pogotovo sa tim da se ljudi mijenjaju kako vjetar puše i da svatko gleda svoju trenutnu dobit. I treba da svatko brine za sebe, samo nekad je dobro da ideš čiste pameti u krevet i to ti je najveca placa. Puno vise vrijedi ta smirenost od novca i osjecaj da si sam sa sobom okej. Ono izvana se uvijek ušminka, ali sam sa sobom teško je.

Pogotovo što spominješ Milanovu vječnu izreku za svijet i planetu. To je nesto najiskrenije sto sam ja ikada čuo. Nešto što ima značaj. Baš se radujem da ću biti dio te priče taj dan, bez obzira na okolnosti koje spominjes - ekipu tamo, organizatore, itd...Iskreno, baš i nemam volje se baviti sa takvim stvarima jer mislim da je to bez veze. Čisto iz razloga jer je život kratak i želim uvijek razmišljati samo o stvarima koje mi se sviđaju.

Primjerice, zašto se bavit ekipom iz mladih dana i trovati svoj um njihovim potezima koji meni nisu prihvatljivi ako mi u razmišljanju može biti kad već smo to spomenuli ova Milanova rečenica koja me uvijek oduševljava. Kužiš poantu? Smatram da taj svoj mir treba njegovati i truditi se biti iznad nečega što te ne privlači.

S godinama sam shvatio da ne treba gubiti vrijeme na krive ljude, događaje..nije dobro trpiti i opterecivati se sa nicim od toga.

Ne bi se složio s tobom i tvojim razmišljanjima o Partibrejkersima. Nije da nekoga branim, kada je Cane u pitanju često sam dvostrukog razmišljanja. Neke stvari su mi super, neke su mi bez veze. Slično kao i sa Borom Čorbom. No ono što je jako važno reči da nije Milan EKV, nije Cane Partibrejkers, nije Bora Riblja Čorba...

Ako je Cane odlučio da si kroji život i živi ga kako sad živi, tko si može dati za pravo da mu kaže da je to krivo? Ako je njemu to dobro, odlično. Partibrejkersi su band koji uživo zvuci odlicno, studijski su super. Možda ih netko ne voli, pa super. Ima bandova milijun drugih. Ali govoriti da nisu rnr je bez veze. Jer mene bas to smeta. Rnr ne ogranicava nikoga nigdje i ako je netko odlucio biti vjernik, rnr bi bas trebao biti taj koji mu daje tu slobodu da on sam bude sto zeli. A ne da ga ogranicava. Pa ne mozemo svi biti uvjeranja Milana Mladenovica. Bilo bi dosadno :D Ali možemo poštivati jedni druge. To sigurno.

Razumijem mnoga tvoja razmišljanja i puno toga stoji, samo mislim da u duhu rnr bi trebali svi davati drugima tu nekakvu slobodu i ne ostaviti na miru tuđi život. To je po meni bit rnr, ta sloboda. Ne možemo i ne trebamo svi biti isti. U tome i jest ljepota života.

Da se vratim na koncert, žao mi je što ću propustiti Orgazam jer su mi odlični ali mi je drago da ću barem pogledati ovaj tribute EKV. Mislim da će ovaj drugi dan koncerta biti uigraniji :D

Ako budeš išao obavezno napisi dojmove :kriegla:
Bure
Forum member

Postby Blackadder123 » Fri Mar 29, 2019 17:22

- Tocno je, ne bi se covjek trebao zamarati negativnostima. Nekako sam mozda preopterecen, volio bi da ne registriram te negativnosti uopce. Da ih ne vidim. Ali gdje god podjem, vidim ih. Mislim da bi jedno od rjesenja svakako bilo seoba iz ove drzave forever, ali nisam u takvoj mogucnosti na moju veliku zalost.

- Ta Milanova recenica ti je okosnica razmisljanja kako misli Motorhead, kako misli Lennon (pjesma 'Imagine') i drugi jos poneki....

- Nije ti Cane jedini, potpuno je isto i Anton. Ja sigurno nisam u poziciji da ljudima odredjujem sta ce oni biti. Stvar je samo u jednoj stvari. Rnr od 60tih je dobio jedno znacenje. Isto kao sto Tomsonov koncert ima svoje znacenje. I tu nema malo vamo malo tamo, jer onda tu ne moze biti iskrenosti. Cistoca je u iskrenosti i dosljednosti. Ja smatram da religiji tu nema mjesta. Religija ima svoja mjesta, nema se sta ubacivati svagdje gdje god stigne. Ja ne mogu prema sebi biti licemjer, ja kad citam o religiji kao i crkvi, meni prolaze kroz glavu krizarski ratovi, stotine genocida, pokolj djece, pedofilija, pranje mozga masama.... vjeorovanja kao africka plemena u nekog ne postojeceg boga itd... To nema sta traziti u slobodi zvanoj rnr. To je vjerska ideologija. To ubaciti ti ne dopustas izbor, nego zagadjujes rnr znacenje.

Ako ti se da nije dugacko, iz cega su dolazili Mick Farren, Hawkwind, Lemmy..:

https://en.wikipedia.org/wiki/UK_underground

Biti duhovan, osjetiti sunce, vjetar, zanimat se za svemir kao dio nase sire prirode, meditacija, sve neke realne stvari nisu standardna religija niti standardne institucije religije niti vjerovanja u bogove.

Cim ti ubacis religiju, bogove, crkve u rnr, ti nisi dao slobodu, ti si unistio rnr. Unistio si slobodu. To je srž.
Religija, crkve, nacije, to su razlozi zbog kojih su svi ratovi i genocidi bili u povijesti covjecanstva. To mozemo nazvati i tumorom civilizacije. Kao i stockholmski sindrom covjecanstva koji te kultove uporno i dalje njeguje.

To ubaciti u rnr, to je kraj rnr-a. Mozes onda ubaciti i granice, nacije.... i gotova sloboda, nema je vise.

To ti je nesto sto se ne moze tolerirati. Jer to onda vise nije to. Zato tvrdim na partibrejkers nije rnr.

- Ja bi ih cak i razumio, da su recimo ako imaju problema u glavi, sacuvali rnr od religije, a oni mimo tog posla isli po samostanima i bavili se religijom, medjutim oni religijsku ideologiju, sire kroz svoju muziku, oni kao da prostituiraju zloupotrebljavaju rnr da bi gurali vjersku ideologiju.

To je vec politika, i oni zato ne mogu biti rnr. To je bar moj stav kojeg sigurno necu mjenjati. Ali imao sam potrebu to reci javno jer mislim da to sto rade nije ok za rnr.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Fri Mar 29, 2019 17:22

Nije bed, budem pisao dojmove ako cu ici. :wink:
Blackadder123
Forum member

Return to Veni Vidi Audi