Lamb Of God

Rasprave o modernim metal pravcima (metalcore, deathcore, nu metal i sl.)

Moderators: Richpa, sotonche

Postby introspection » Tue Jan 25, 2005 21:54

The Dragon Of Blood wrote:
introspection wrote:Gdje vidis u lamb of godu neke doslovne hc elemente???

U vokalu-nema
Produkcija- nema
konstrukcija rifova -nema
bubanj-nema
tekstovi-nema

Pa nismo djeca da se hvalimo koje koliko toga slusa... ili pak jesmo???

JA vidim u PRODUKCIJI, u RIFFOVIMA(čisti hc\groove.. ČISTI- pogledaj si malo one svoje Pantera, Machine Head, Haunted pederluke), Vokal je HC, nemoj si stvarat iluziju da nije. Ako ćeš scream vokal... onda uzmeš Hansi Kurcha, Petera Tagtgrena, Don Doty-a, Chucka... ali ne ovog debila.

Btw. Gledao sam interview u kojem govore oni sami da sviraju hardcore "thrash" metal, a i rekli su da je Judas Priest loš band... TOLKO o tome... svašta :?

Ako za lamb of god produkciju kazas da je hc onda ti neznas sto je hc.
Produkcija lamb of goda je presintetička i prečista sto dovodi u prvi
plan izrazitu točnost gitarista. Čak nemaju ni onaj hc in your face element
poput hatebreeda i terrora.

Riffovi nisu nikakav groove/hc. Više su slayerovski (zadnja dva albuma) i
onako swedski sa utjecajem meshugge u ritmu i riffu. Ako hoćeš čuti prave
groove riffove onda poslušaj mnemic i corporation 187.

Da je volal scream -NISAM reka...nestavljaj mi riječi u usta
Ako je lamb of god vokal hc onda je tomas lindberg operna diva...

Svako ima pravo na svoje misljenje pa nismo vise u totalitarnim sustavima gdje
svi moraju isto mislit i raditi...
Nesviđa im se judas priset pa ajmo ih baciti u zatvor i spaliti na lomači zbog toga.
Razmisljanje zatucanog metalca

Kad neko kaze za Panteru da je pederluk nista se više netreba komentirati...
introspection
Forum member

Postby introspection » Tue Jan 25, 2005 22:09

The Dragon Of Blood wrote:Btw. stvarno bi trebao proći katalog thrash metala od 1985. do 1990. godine i pokušat naučit što je thrash... svašta. Savjetujem da ti u obrazovanju pomažu Exodus - Bonded By Blood i Heathen - Breaking The Silence. Jednom njihove riffove poslušaš, shvatiš koji je smisao thrash metala. :?

Ja tebi savjetujem da dobro preslušaš bendove poput Discharge, Black flage, Minor Threat, D.o.a., Cro mags, Eyes of hate, Discipline, Strife...pa kad upoznaš pravi hardcore
onda ćeš moći raspravljati ko što svira...

Sto se tiče thrash metala i tu ću ti dati par savjeta Kreator,Slayer,Sodom,Annihilator,Venom,Tastament,Forbidden...
poslušaj neće te ugrist.
introspection
Forum member

Postby The Dragon Of Blood » Tue Jan 25, 2005 23:58

introspection wrote:Riffovi nisu nikakav groove/hc. Više su slayerovski (zadnja dva albuma) i

No comment. Ako to nisu metalcore, mallcore bandovi onda ništa nije. POGOTOVO zadnja dva od Slayera.

Jea, sorry što vrijeđam kraljeve mallcore muzike. Oni nisu ništa do uništavača thrash metala. Super za njih, nije ni čudo što je svim thrash metalcima ponestalo volje da sviraju kad takav band svira.
Last edited by The Dragon Of Blood on Wed Jan 26, 2005 0:07, edited 1 time in total.
The Dragon Of Blood
Forum member

Postby The Dragon Of Blood » Wed Jan 26, 2005 0:06

introspection wrote:Sto se tiče thrash metala i tu ću ti dati par savjeta Kreator,Slayer,Sodom,Annihilator,Venom,Tastament,Forbidden...
poslušaj neće te ugrist.

Ne bih hvala. Ja slušam samo pop\rock iz 70-ih + trancecore novog milenija.
Sumnjam da Kreator slušaš Coma of Souls, Extreme Agressions, Pleasure To Kill ili Endless Pain.
Od Sodoma JA tebi savjetuje nešto kao Agent Orange, Better Off Dead, Obsessed By Cruelty ili Persecution Mania.
Annihilator ono što valja je Alice In Hell, dalje je tvoj stil muzike.
Testament stvarno nema nekih fenomenalnih albuma, dapače svi su osrednji, osim The Legacy koji je dobar, ali ništa posebno.
Forbidden ne može napravit album koji ima sve pjesme dobra na albumu, pogotovo Forbidden Evil iz 88. par dobrih ostalo smeće.

Svejedno imam osjećaj da trebaš razmislit o čemu pričaš. A ako hoćeš još tupit, onda si izvoli slušaj svoju Panteru i kompletno ignoriraj moć bandova kao što su Watchtower, Dark Angel, Heathen, Artillery ili novijih kao Hypnosia, Andralls, Violator, Torture Squad.

Sve u svemu, svašta. :roll:
The Dragon Of Blood
Forum member

Postby introspection » Wed Jan 26, 2005 1:04

The Dragon Of Blood wrote:
introspection wrote:Riffovi nisu nikakav groove/hc. Više su slayerovski (zadnja dva albuma) i

No comment. Ako to nisu metalcore, mallcore bandovi onda ništa nije. POGOTOVO zadnja dva od Slayera.

Jea, sorry što vrijeđam kraljeve mallcore muzike. Oni nisu ništa do uništavača thrash metala. Super za njih, nije ni čudo što je svim thrash metalcima ponestalo volje da sviraju kad takav band svira.

pod.1.
Kroz cjelu našu raspravu steka sam dojam da tebi uopće nije bitno jeli bend kvalitetan ili nije već ako je metalcore to je automatski pederluk,sranje,osrednje..itd.
Prvo daj šansu bendu a onda ako ti se nesviđa blati do mile volje.
Ako neko nesluša judas priest i kaže da nevaljaju taj je automatski idiot.
Pa svako ima pravo na svoje misljenje. Svako ima pravo
da svira sto ga volja i radi sto ga volja.Metal se od devedesetih pa do danas popričično razvijo.Savjetujem ti da poslušaš od devedesetih pa nadalje i malo se makneš od thrasha
na neke druge zanrove. Nemoj biti jedan od onih zatucanih metalaca koji preferiraju jedan zanr a ostalo blate. Meni se nesviđa power ili heavy pa nevidiš mene kako serem protiv njih,

2. Ovaj topic sam otvoria radi lamb of goda i njihove muzike te svega sto je vezano za ovaj bend. Zato drzi se topica i njegovog naslova a ko sto slusa i koliko to ostavi
djeci u vrtiću.

3. Nemoj NAVODITI nešto što ja nisam reka tipa da omalovažavam thrash bendove ili
da je vokal od lamb of goda scream vokal...ako imaš neke argumente piši ako nemaš nemoj- nemože biti jednostavnije.

4. Sto god ti govoria Pantera je jeben bend i uvik će biti. To da je pantera metalcore
su raspamećene izjave. Pantera je teksaški južnjački thrash do boli...
introspection
Forum member

Postby The Dragon Of Blood » Wed Jan 26, 2005 10:32

introspection wrote:pod.1.
Kroz cjelu našu raspravu steka sam dojam da tebi uopće nije bitno jeli bend kvalitetan ili nije već ako je metalcore to je automatski pederluk,sranje,osrednje..itd.
Prvo daj šansu bendu a onda ako ti se nesviđa blati do mile volje.
Ako neko nesluša judas priest i kaže da nevaljaju taj je automatski idiot.
Pa svako ima pravo na svoje misljenje. Svako ima pravo
da svira sto ga volja i radi sto ga volja.Metal se od devedesetih pa do danas popričično razvijo.Savjetujem ti da poslušaš od devedesetih pa nadalje i malo se makneš od thrasha
na neke druge zanrove. Nemoj biti jedan od onih zatucanih metalaca koji preferiraju jedan zanr a ostalo blate. Meni se nesviđa power ili heavy pa nevidiš mene kako serem protiv njih,

2. Ovaj topic sam otvoria radi lamb of goda i njihove muzike te svega sto je vezano za ovaj bend. Zato drzi se topica i njegovog naslova a ko sto slusa i koliko to ostavi
djeci u vrtiću.

3. Nemoj NAVODITI nešto što ja nisam reka tipa da omalovažavam thrash bendove ili
da je vokal od lamb of goda scream vokal...ako imaš neke argumente piši ako nemaš nemoj- nemože biti jednostavnije.

4. Sto god ti govoria Pantera je jeben bend i uvik će biti. To da je pantera metalcore
su raspamećene izjave. Pantera je teksaški južnjački thrash do boli...

LOL.

Kako ćeš...
Pod 1 - ja metalcore smatram sranjem, jer takav je. Lamb Of God spada tu. I čuo sam ga i sranje je. Ako meni ne vjeruješ - http://www.metal-archives.com/band.php?id=59
Tolko o prvome. Za Judas Priest, da nije bilo njih dan danas ne bi ni metala bilo. Što se tiče slušanja muzike 90-ih... LOL. Koji je smisao? Muzika 80ih je ako ne 1093993 puta bolja od 90-ih. Imam black, "thrash", death metala iz devedesetih, i iskreno sve je to isto smeće. Neinspirirano, govori o zlu sotoninom, o tome kako će mi noge iščupat i prebit me njima dok mi crijeva cure po podu. Ne hvala, ja bih rađe da čujem jedan riff kako štima. Vrlo dobar primjer riffova kako treba je Iron Maiden(iako su sada stvarno loši, do 90-ih imaju fenomenalne uratke, što se riffova tiče.).
JA NEĆU izlazit iz 80-ih. Jer očito nema smisla. Ne volim metalcore jer je muzički, da prostiš, materijal koji moj rođak od 10 godina može radit. Ne govorim da je metal išta bolji, ali hvala bogu neke tehnike sviranja ima. Nećemo više o tome, jer mi se stvarno neda.

Pod 2 - Radi se o tome što taj band NIJE thrash metal.
Pod 3 - važno da ti svoje argumente pokazuješ.
Pod 4 - Pantera nije napravila ništa osim pokopala thrash metal. Isti kurac kao Metallica.
I sad govorit da je Pantera sa svojim glupim -core vokalima, bezveznim , užasnim hardcore riffovima jedan od najboljih THRASH metal bandova... onda stvarno nešto ne štim s mojim pojmanjem thrash riffova. Jebiga... da me boli kurac slušao bih Lamb Of God. Pošto mi je stalo, NEĆU.

I molim te, dosta... mogli bi tako do sutra. :?
The Dragon Of Blood
Forum member

Postby nekkkrofila » Wed Jan 26, 2005 11:28

ha, ha , pa ovo je jadno, bend stvarno SUCKS!!!

i mičite to sa thrash foruma, jer stvarno ne spada ovdje!!!
nekkkrofila
Forum member

Postby TERRORIZER » Thu Jan 27, 2005 8:50

meni je to dobar bend, istina da mu je misto u into the unknown jer imaju dosta drugačiji pristup metalu. oni su thrash/death i neemaju veze sa hc-om, iako ja volin hc (ipak san odrasta na njemu 8) ) i znan šta je to za razliku od nekih, tako da mogu bez grižnje reć da oni nisu hc :wink: ako i ima malo hc-a u svemu tome to je zanemarivo, ipak su metal i hc utjecali jedan na drugi :arrow: discaharge su bili hc bend pa su bili jedan od uzora prvin thrash bendovima.
TERRORIZER
Forum member

Postby Organic_Shadow » Thu Jan 27, 2005 11:59

da ste postali u nu nitko se ne bi bunio toliko protiv lamb of goda, meni su oni super svirka je odlična, malo mi vokal smeta, u glazbi se vidi utjecaj slayera, ali ne bi mogao reći kojem žanru pripadaju (koga briga!?) najbolje stvari svakako su mi black label (wall of death), pariah, 11th hour, ruin, blood junkie, s tim da ashes of the wake još nisam poslušao, ali znam da mi je laid to rest super stvar. oni su osvješteni, a ne sotonistički nastrojeni
Caught in The Web, We Weave...
Organic_Shadow
Forum member

Postby introspection » Thu Jan 27, 2005 20:21

TERRORIZER wrote:meni je to dobar bend, istina da mu je misto u into the unknown jer imaju dosta drugačiji pristup metalu. oni su thrash/death i neemaju veze sa hc-om, iako ja volin hc (ipak san odrasta na njemu 8) ) i znan šta je to za razliku od nekih, tako da mogu bez grižnje reć da oni nisu hc :wink: ako i ima malo hc-a u svemu tome to je zanemarivo, ipak su metal i hc utjecali jedan na drugi :arrow: discaharge su bili hc bend pa su bili jedan od uzora prvin thrash bendovima.

S ovim se slažem. Lamb of god imaju neke elemente hc u sebi
ali da su metal core to nisu. Oni su death/thrash ili moderni Thrash..
Evo sad će izaći i reizdanje Burn the priest albuma...
introspection
Forum member

Postby TERRORIZER » Fri Jan 28, 2005 14:46

introspection wrote:S ovim se slažem. Lamb of god imaju neke elemente hc u sebi
ali da su metal core to nisu. Oni su death/thrash ili moderni Thrash.....

upravo to, kill em all je ima elemente hc u sebi pa opet nije bija hc :wink:
TERRORIZER
Forum member

Postby Miljenko. » Thu Jul 21, 2005 16:55

jedan od najboljih tzv metalcore bendova
osobno mi se sviđaju jer praše bez nekakvih kompliciranja i zavlačenja
rifovi su im odlični, sva tri albuma su im odlično producirani (odlično=genijalno jer to je po meni možda najbolja produkcija koju nudi današnji metal) što vjerojatno i smeta ovom debilnom dragonu jer se zna da thrash metal bend po difoltu mora biti katastrofalno produciran da bi bio dobar (za takve kao što je on :roll: )
pjevač je brutalan i odličan, gitaristi znaju kaj rade, a bubnjar je životinja na kvadrat, divljak
najbolje pjesme su confessional, laid to rest, black label, ruin, purified, boot scraper, a warning, the faded line, 11th hour, virgil
as the palaces album je genijalan album za desetku :wink:
Uh_koji_Dezinsector wrote:Ma treba doći na stejđ i ja sam kreten!.

Nameless wrote:symphonic deathcore sa prijelazima na black metal
Miljenko.
Forum member

Postby Miljenko. » Sun Jul 24, 2005 16:34

nabavih i burn the priest, nije genijalnost kao ova zadnja 3, ali je odličan, već tjedan dana 80% vremena mi sviraju lamb of god :P
Uh_koji_Dezinsector wrote:Ma treba doći na stejđ i ja sam kreten!.

Nameless wrote:symphonic deathcore sa prijelazima na black metal
Miljenko.
Forum member

Postby aerys » Thu Sep 15, 2005 13:18

nemogu bit objektivan kad pišem o ovome bendu jer ih jednostavno obozavam.. i tu njihovu inovativnost koja se provlaci kroz svaku njihovu stvar. na prvo slušanje su me fascinirali pristupom i totalno atipicnim glazbenim rješenjima. uopce me ne zanima u koji žanr ih ljudi trpaju. kvalitetna muzika je uvijek kvalitetna bez obzira koji prefiks ima. a ona gori navedena blačenja i čisto nerazumjevanje osnovne materije ne zelim kometirati..

btw. cua sam da su izdali nekakav dvd. jel itko slučajno imao priliku pogledat to?
Neurally numbed, a narcosis so trans-lucid,
So pernicious, halluciagenics,
Procreating, ocular contortion,
Your idiosyncrassy, is now expropriated...
...Extirpation
aerys
Forum member

Postby ujak » Fri Sep 16, 2005 8:56

skroz solidan bend.
ccc ccc
ujak
Forum member

PreviousNext

Return to New Breed