Impending Doom

Rasprave o modernim metal pravcima (metalcore, deathcore, nu metal i sl.)

Moderators: Richpa, sotonche

Impending Doom

Postby Richpa » Fri May 16, 2008 17:30

Ok rijec je o modernom death metal bendu sa breakdownovima, daklem deathcore je u pitanju ali bome jako dobar deathcore, koji lomi kosti u kojem nema melodicnih gitarica i virskutanja tu i tamo. Ovo je bas muzika za lomiti kosti, pa mogu hladno reci da su brutalniji i od Suicide Silencea, mozda ne toliko kvalitetni ali vrijedi ih poslusati, a to mozete obaviti na:

http://www.youtube.com/watch?v=OE31-7lA5NI
Richpa
Spectral Collapse

Postby nemanjabsf » Fri May 16, 2008 18:35

jako dobar bend.
nemanjabsf
Forum member

Postby Nameless » Mon May 19, 2008 16:06

Bogovanje apsoltuno.Skinuo sam to jos u Sarajevu,zestoko do jaja.
Deathcore is sexy 8)
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

REPRESENTING RAJVOSA TALME HORDES FINEST!
An indestructible force from the Indestructible City
Nameless
Forum member

Location: Sarajevo - Zagreb - jos ponegdje, in the heart of Downfall

Postby artredis » Fri Nov 14, 2008 18:31

Hmmm :-k . Nešto mi niste aktelni...
Ipak je ovo jedan od bendova koji izda jedan album i postane slavan. A drugi rade sa Tim Lambesisom :twisted: , he he he, check it out:

Novosti: Impending Doom objavili zvaničan datum izlaska i naziv novog albuma
artredis
obiter dictum

Postby bruno » Sat Nov 15, 2008 12:49

glazba je moćna do bola, samo kaj me jako nervira to isfuravanje kršćanskih šema.

evo pitanje (stvarno je pitanje, a ne nikakva provokacija):
jel vi mislite da je to isfuravanje kršćanstva samo marketinški scenarij, samo privlačenje pozornosti jer sviraju kršćanski deathcore (a taj spoj po meni nikako nije normalan ni prirodan) ili mislite da su oni stvarno neki opaki kršćani pa oće svoja uvjerenja prokrijumčarit kroz glazbu?

još jedan primjer takvog benda mi je august burns red.

ja definitivno zagovaram ovo prvo kaj sam naveo,tj mislim da je to samo jedan oblik cry for attention-a, kao da silom žele biti drugačiji, eto....
zanima me šta mislite o tome.
bruno
Forum member

Postby Richpa » Sat Nov 15, 2008 13:23

Ma kitu su oni toliki krscani, mislim da je to vise radi privlacenja pozornosti.
Richpa
Spectral Collapse

Postby Stark » Sat Nov 15, 2008 13:29

bruno wrote:glazba je moćna do bola, samo kaj me jako nervira to isfuravanje kršćanskih šema.

evo pitanje (stvarno je pitanje, a ne nikakva provokacija):
jel vi mislite da je to isfuravanje kršćanstva samo marketinški scenarij, samo privlačenje pozornosti jer sviraju kršćanski deathcore (a taj spoj po meni nikako nije normalan ni prirodan) ili mislite da su oni stvarno neki opaki kršćani pa oće svoja uvjerenja prokrijumčarit kroz glazbu?

još jedan primjer takvog benda mi je august burns red.

ja definitivno zagovaram ovo prvo kaj sam naveo,tj mislim da je to samo jedan oblik cry for attention-a, kao da silom žele biti drugačiji, eto....
zanima me šta mislite o tome.

Mene to neopisivo živcira. Na stranu moje mišljenje o kršćanstvu i religijama općenito, glupo se etiketirat kao christian metal bend. Mislim, šta to govori o mjuzi, osim da je bend christian!? Apsolutno ništa. Jedna od većih gluposti koje su postale trend u US & A. Takve bendove odmah zaobilazim, velikim dijelom i iz tog razloga što ne bih mogao uživati u bendu koji zagovara kršćanstvo, nespojivo mi je to sa duhom metal glazbe....koliko god da su dobri, ne bi mogao zaista zavoliti taj bend, jer meni bend nije samo mjuza...stavovi i pogledi na život članova benda u svakom slučaju utječu na glazbu koja proizlazi iz njih.
Ali veliki broj bendova se uopće ne etiketira tako, već im tu etiketu jednostavno prišiju ljudi koji vole smišljat nepotrebne nazive u glazbi.

A sad, što se tiče August Burns Red, baš sam čitao intervju s njima u Metal Hammeru i kažu da ih smeta što njihovu glazbu etiketiraju tako. Kaže vokal: ''There's no such thing as ''Christian music''. Music is music'' Musically, I don't think our faith has much of an influence, but there are Christian undertones to some of the lyrics. If the song isn't about Christianity then we still like to keep a positive message, but our lyrics are vague enough that you could interpret them in different ways, whatever you happe to believe.''

Amen to that.
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby bruno » Sat Nov 15, 2008 13:52

u potpunosti se slažem s ovim da glazba nije samo glazba, nego i mnogo drugih faktora, pogleda itd...
a najviše se slažem s tim da kršćanske (religiozne šeme) nikako nisu u duhu metal glazbe, nikad nisu bile, a mislim da i ne bi trebale biti. nevjerojatno je kaj ljudi rade da privuku pozornost na sebe...stvarno nevjerojatno.

a august burns red je za mene posebna priča-oni su mi glazbeno toliko dobri da ih nemogu prestati slušat pa makar posvetili svoj život papi ili tak nekaj, al da me te neke eksplicitno kršćanske lirike živciraju fakat je istina.

s druge pak strane, kolko me kršćanstvo u metalu nervira, tolko me i onaj zadrti sotonizam raspizdi, sva ta religijska prenaglašenost...jednostavno me probija to.
bruno
Forum member

Postby artredis » Sat Nov 15, 2008 15:44

artredis
obiter dictum

Postby Richpa » Fri Jan 23, 2009 12:20

http://www.myspace.com/impending nova stvar na myspaceu
Richpa
Spectral Collapse

Postby artredis » Fri Jan 23, 2009 21:04

Richpa wrote:http://www.myspace.com/impending nova stvar na myspaceu

Ova pjesma odra kožu. Ovo će biti možda i najbolje deathcore izdanje ove godine kad se sve sabere i oduzme. Ne mora značiti, čućemo ali polako... jedva čekam album uh a i cover je vrh!
artredis
obiter dictum

Postby Richpa » Tue Mar 03, 2009 15:09

Impending Doom - The Serpent Servant (3 Promo Songs) [2009]

Artist - Impending Doom
Album - The Serpent Servant
Genre - Deathcore
Website - http://www.myspace.com/impending
Country - USA

Tracklist:
1. More Than Conquerers
2. Anything Goes
3. The Serpent Servant

http://www.mediafire.com/?znr24mnzmch

ili

http://www.megaupload.com/?d=6WJ4VRD7
Richpa
Spectral Collapse

Postby n0thing » Tue Mar 03, 2009 15:21

coece, ovo je brutalno! boli me sto se isfuravaju na krscanstvo il istovec, muzika je brutalna i stvarno lomi kosti! skidam sve odmah! :lol:
n0thing
Djenter

Postby n0thing » Tue Mar 03, 2009 15:45

btw, moze mi netko naci link za nailed.dead.risen? na torrentima je mrtav, a drugdje ne nadjem...:(
n0thing
Djenter

Postby Nameless » Tue Mar 03, 2009 18:07

Skinuo jucer ovo, nisam jos preslusao..
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

REPRESENTING RAJVOSA TALME HORDES FINEST!
An indestructible force from the Indestructible City
Nameless
Forum member

Location: Sarajevo - Zagreb - jos ponegdje, in the heart of Downfall

Next

Return to New Breed