The Acacia Strain

Rasprave o modernim metal pravcima (metalcore, deathcore, nu metal i sl.)

Moderators: Richpa, sotonche

The Acacia Strain

Postby SadCuDaTeUbijem » Tue Nov 27, 2007 1:21

cudi me kak uz sve ove deathcore/metalcore bendove na ovom podforumu nema bas onog najbrutalnijeg i kak Keno vec to nije prije otvoril... :) ;) (il sam ja slijep pa ne vidim prek searcha)

no dobro...daklem...radi se o bendu iz Massachusettsa, USA; osnovani 2001. i od tad su napravili 3 albuma: "...And Life Is Very Long" (2002), "3750" (2004) i "The Dead Walk" (2006).

bend je karakteristican po svojoj brutalnosti i zestini riffova, masno droptuniranim gitarama (drop a - Bruno blagoslovim te ak dobis njihov sound :lol: ) i prebolesnim brejkdownovima! isto je fora kaj ne koriste nikakve grind elemente vec ima dosta HC utjecaja u njihovim bubnjarskim i gitarskim dionicama....al opet napominjem...NAJBRUTALNIJI ZVUK GITARA KOJI SAM IKAD CUO!!!

stavil bi tu linkove za albume, al ono...neda mi se gledat ih u spammari kad ih Keno prebaci :lol: ... pa ak ko oce mogu dat link prek PM-a

ewo link za jedan spot s najnovijeg albuma:

http://youtube.com/watch?v=SUgCxVbtlMQ

Image

Image
Sawed off shotgun, hand on the pump
Left hand on a forty, (puffin onna blunt)
Pumped my shotgun, (niggaz didn't jump)
La, la, la, la, la, la, la laaaaa...
SadCuDaTeUbijem
Forum member

Postby Nameless » Tue Nov 27, 2007 2:34

Ubojice...nemam prvi,imamdruga dva sjajan,sjajan bend...nekad dosadni znaju postat doduse,al ipak majka...
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

REPRESENTING RAJVOSA TALME HORDES FINEST!
An indestructible force from the Indestructible City
Nameless
Forum member

Location: Sarajevo - Zagreb - jos ponegdje, in the heart of Downfall

Postby Richpa » Tue Nov 27, 2007 11:37

Ovaj band se i te kako komentirao u temi Mathcore - opcenito. Odlican band zbilja, kao sto si vec rekao mjesavina math zvuka sa deathcore dionicama i to odlicno prolazi, mada mene dosta podsjecaju na The Red Chord...zbilja ne znam zasto ali uvjek ta dva benda mi slicno zvuce...
Richpa
Spectral Collapse

Postby SadCuDaTeUbijem » Tue Nov 27, 2007 14:16

Keno Refleks wrote:Ovaj band se i te kako komentirao u temi Mathcore - opcenito. Odlican band zbilja, kao sto si vec rekao mjesavina math zvuka sa deathcore dionicama i to odlicno prolazi, mada mene dosta podsjecaju na The Red Chord...zbilja ne znam zasto ali uvjek ta dva benda mi slicno zvuce...

hehe...a ne znam...sluso sam ih jucer cijeli dan i danas opet jos malo i u gro dionica, pa cak i u breakdownovima, me podsjecaju na Bury Your Dead :lol: ...jer nisu brzi ko npr. Despised Icon neg bas idu na kompoziciju spajanja par breakdownova po pjesmi..isto ko i BYD sam kaj oni imaju vise HC konstrukciju riffova dok ga ovi malo zesce prase! :)
SadCuDaTeUbijem
Forum member

Postby nemanjabsf » Thu Nov 29, 2007 20:35

carevi!
nemanjabsf
Forum member

Postby Johnny Truant » Sun Dec 02, 2007 0:04

Demolishor i Sunpoison and Skin Cancer razvaljuju!!! Mada je svaka pjesma fenomenalna. Emmure se npr praaaavo furaju na njih... Baš su ih pošteno pokrali :P
Johnny Truant
Forum member

Postby Nameless » Sun Dec 02, 2007 2:01

Ne znam,Emmure ima slicnosti s njima itekakvih,ali su mi oni (mislim na Emmure)dosta melodicniji na trenutke od ovih...
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

Nameless
Forum member

Postby Richpa » Sun Dec 02, 2007 11:36

Melodicniji jesu ali se furaju na TAS.
Richpa
Spectral Collapse

Postby Nameless » Sun Dec 02, 2007 15:34

Ja ne mislim tako,n vokalno ni instrumentalno nesto narocito...Tako gledano se 95% danasnjih deathcore bendova furaju svi na svakoga.De ba ljudi sta vam je,takva je muzika da jednostavno u poplavi bendova i sve pocne liciti jedno na drugo...Emmure mi ni na Complete Guide to Needlework EP-u ni na Goodbye to the Gallows-u ner lici na TAS sa 3750 ili The Dead Walk,moguce na prvi koji nemam,ali i u to sumnjam.Muzicki su mi ovi prvi dosta brutalniji i imaju deathcore kao jedan dio,dok su drugim(vecim)vise mathcore.A Emmure su mjesavina deathcorea i metalcorea.Tu malo matematike raspoznajem.
Govorim samo da zvuk moze liciti jer je danas malo bendova vec u ovom zanru koje cujes po prvi put i ne kazes sam sebi:"Pa ovo sam vec negdje cuo...",sto ne mora automatski zvucati da se furaju na nekoga-smijesno...

Nameless
Forum member

Postby SadCuDaTeUbijem » Mon Dec 03, 2007 1:14

meni su Emmure naspram TAS kao neka jako blijeda kopija koja mi totalno ne lezi...

najprije su TAS slicni The Red Chordu kak je Keno gore napisal...

ali fakat nisam cul bend koji ima bolji zvuk gitare od TAS-a...i bubnjar ima odlicne dionice bas one za gust..niti prekomplicirano niti pa bezveze...taman...a vokal je standard...i jako mi je drago kaj im je mjuza cvrsta ko armirani beton i kaj nema onih emo melodic dijelova na vokalu...makar ima malodicnih dijelova na gitari ali full malo i jako dobro su ukomponirani u cijelu stvar tak da ne zvuc gay!

najbolje stvari: Drawn and Quartered, 4x4, Demolishor i Pity (masnjava do booola)

i da...TAS mi ima daaaaaaleko najbolje breakdowne od svih bendova! jebemti nesmem vise to slusat kad sam u tramvaju jer bum babice sa cekerima pocel nametavati po zicevima! :lol:
SadCuDaTeUbijem
Forum member

Postby Asylum » Sun Dec 09, 2007 0:13

nisu losi,mada mi vokal djeluje previse jednolicno ponekad,dobro bi doslo vise clean dijelova..3750 mi je najbolji mada je prekratak
Svi smo mi kurve na ovom svijetu,ali svatko na svoj nacin
Asylum
Forum member

Re: The Acacia Strain

Postby cronux » Sun Dec 09, 2007 21:35

SadCuDaTeUbijem wrote: (drop a - Bruno blagoslovim te ak dobis njihov sound :lol: )

lol :lol: ... g# štim sa krankom, da mi je sam znat kaj dečki imaju u rackovima da im sve to razumljivo izlazi :wink:
mesa rectifier with bass on 10 and gain on 10

www.myspace.com/throattwister
------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/throatguitar
cronux
Forum member

Postby Richpa » Tue Dec 25, 2007 22:30

Evo upravo preslusah zadnji albumcek imena The Dead Walk i sto reci nego svrsssssssh. Stvarno bend ima ubojiti potencijal i pokazuje ga na jebeno orginalan nacin. Tezina, masnoca i sirovost su zastupljene totalno. Jako dobri breakdownovi koji doslovno plove jedan za drugim. Eto preporuka jos jedna :)))
Richpa
Spectral Collapse

Postby _Necrophagist_ » Wed Dec 26, 2007 1:19

Keno Refleks wrote:Evo upravo preslusah zadnji albumcek imena The Dead Walk i sto reci nego svrsssssssh.

mee too
samo ću reć "uf!"
ovo je na prvo slušanje moguće opisati jedino kao "PURE BALLZ" :worship: i straight to your face svim ovim "nazovi hardcore/metalcore" pizdarijama :) .zanimljivo da im je prvi album za veću diskografsku kuću bia "komercijalniji"(u stilu-podložniji masama,mekši,trivijalniji) od ovoga idućeg

g# štim sa krankom, da mi je sam znat kaj dečki imaju u rackovima da im sve to razumljivo izlazi Wink

baš san se i ja to zapita i al nema di nać šta leekovi sviraju..mislin imaju neke slike al ne vidi se baš sve najbolje
The walls between us make the public safe...
Read my scars...see why I'm like that
Read my scars...and don't ask me why
_Necrophagist_
Forum member

Postby Richpa » Wed Dec 26, 2007 14:40

Evo jedno pitanje vama gitaristima, je li oni koriste zbilja taj najdublji stim or what, fakat se ne kontam u gitare a zanima me :)
Richpa
Spectral Collapse

Next

Return to New Breed