The Black Dahlia Murder

Rasprave o modernim metal pravcima (metalcore, deathcore, nu metal i sl.)

Moderators: Richpa, sotonche

The Black Dahlia Murder

Postby Guest » Sun Aug 08, 2004 23:04

Dakle, ovo je jedan relativno novi bend koji dolazi iz SADa, no za razliku od vecine sunarodnjaka oni su se vise opredjelili na vise melodicni death metal. Ali ne nesto tipa ovih pizdarija sta sviraju sad Soilwork, Dark Tranquillity itd. vec zvuce kao da su ispali iz 93-94, kad je ovaj zanr bio nesto novo. Vokal im je dosta zanimljiv, jer covjek ima i dost dobar growl a i oni vise vristeci vokali su takodjer dobri... Stovise, meni se vise svidjaju takvi nego standardni grghh vokali. :D

Uglavnom, da skratim pricu, Unhallowed je izvrstan album sa nekolicinom pravih 'hitova' (The Blackest Incarnation, Closed Casket Requiem, Funeral Thirst) koji ima moje tople preporuke.
Guest

Postby Damir678 » Mon Aug 09, 2004 2:39

Dobar bend dok ih ne vidiš kako izgledaju...pošto izgledaju kao zadnje seljačine.Jebeš ga,ali ja sam alergičan na bendove koji se furaju na Metal ,a image im je kao da su ispali iz nekog brit-pop benda.

Poslušaj si SOUL DEMISE...1000 puta bolji,a i bar izgledaju kao Metal bend.
Last edited by Damir678 on Thu Aug 12, 2004 19:45, edited 1 time in total.
Damir678

Postby Charon l'Cypher » Mon Aug 09, 2004 3:24

Simpatican bandic. 8) Ne bih bas svrshavao na njih :shock: ali cist' ugodni za poslusati. :D

Za one koji zele saznati vise ili cuti ponesto...

Sluzbeni site: http://www.theblackdahliamurder.com/
O Bandu: http://www.loudside.com/bands/?bandID=342 (opaska: pogledajte title bar sitea; mijenja se sa svakim reloadom i ima zabavnih :mrgreen:)
Charon l'Cypher
Forum mender

Postby Deadlocked » Mon Aug 09, 2004 8:24

Imam jedan album(Unhallowed)...
Meni nisu nis posebno...
Deadlocked
Forum member

Postby grinder » Mon Aug 09, 2004 10:13

danas napokon zavrsio slusanje!
mmmm da ok su mi. kaj se tice izgleda tocno!!! izgledaju uzas!!!!
two thumbs up! (sve u svemu)!
grinder

Postby Wolfheart » Mon Aug 09, 2004 11:49

Ma ljudi zar je stvarno bitno kako neko izgleda?!? Meni je muzika totalno u redu, jako dobar growl vokal i brzi su pravo! Zaboli me ko kako izgleda sve dok je muzika ok.
Ako cemo o izgledu i dalje, meni ima stotinu idiotskijih metal bendova koji zgledaju uzasno (ono u krvi, sa sjekirama, sa 38 kg lanaca na sebi, smjesno nasminkani, mislim mozda bi i kuzio to da imam 14 godina) ali ako sviraju jebenu muziku to me samo zanima!
Wolfheart
Forum member

Postby NOGOŠIR » Mon Aug 09, 2004 20:43

jebote, ne mogu vjerovati da nekima izgled smeta.tak su i neki srali za Anorexiu Nervosu,a decki su zesci od pun kurac black bandova.

black dahlia je super.noviji stil deatha,a tesko ga je nazvati melodicnim zato sto se previse razlikuje od ostalih melodicnih i nemelodicnih bandova.stvarno dobro,a solidno su i odradili cover od Rolling Stones (paint it black). od donekle slicnih bandova preporucujem The agony Scene (koji je nesto manje zestok,ali svejedno super i ima samo jednu vrstu vokala,krestavu vrstu)
NOGOŠIR
_________

Postby diablero » Tue Aug 10, 2004 0:41

Bas sam skinuo i posluso Funeral Thirst...........nista posebno. Orginalno i inventivno sigurno nije jer feelingom previse vuce na At The Gates, a ritmovi su previse predvidljivi i dosadni, uglavnom - SRANJE.......bez duse.....
diablero
Forum member

Postby Damir678 » Thu Aug 12, 2004 8:42

NOGOŠIR wrote:jebote, ne mogu vjerovati da nekima izgled smeta.noviji stil deatha

A jebi ga,ja volim da METAL bend izgleda kao METAL bend,zna se šta to prvenstveno podrazumijeva.

NOVIJI STIL DM-a???????
No fukkin' way dude!
Poslušaj si neke od bendova koji su pioniri NWOSDM-a ,pa ćeš vidit da to nije noviji stil DM-a.Ako uspiješ,ali sumnjam,poslušaj si pjesmu od EUCHARIST - "The View "s početka njihove karijere,nalazi se na DEAF METAL kompilaciji,pa ćeš vidit kako je zapravo trebao zvučati taj Melodic Death Metal ili početak AT THE GATES i sličnih bendova...i shvatit ćeš da momci samo kopiraju već viđeno :wink: .
Damir678

Postby NOGOŠIR » Thu Aug 12, 2004 18:50

Damir678 wrote:
NOGOŠIR wrote:jebote, ne mogu vjerovati da nekima izgled smeta.noviji stil deatha

A jebi ga,ja volim da METAL bend izgleda kao METAL bend,zna se šta to prvenstveno podrazumijeva.

NOVIJI STIL DM-a???????
No fukkin' way dude!
Poslušaj si neke od bendova koji su pioniri NWOSDM-a ,pa ćeš vidit da to nije noviji stil DM-a.Ako uspiješ,ali sumnjam,poslušaj si pjesmu od EUCHARIST - "The View "s početka njihove karijere,nalazi se na DEAF METAL kompilaciji,pa ćeš vidit kako je zapravo trebao zvučati taj Melodic Death Metal ili početak AT THE GATES i sličnih bendova...i shvatit ćeš da momci samo kopiraju već viđeno :wink: .

Eucharist nazalost nisam mogao naci jos na soulseeku pa mi je ovo zvucalo kao noviji stil.

sto se tice odjece,ne postoji nacin na koji se clanovi metal banda moraju odijevati da bi izgledali kao metalci.to su predrasude
NOGOŠIR
_________

Postby Damir678 » Thu Aug 12, 2004 19:43

NOGOŠIR wrote:sto se tice odjece,ne postoji nacin na koji se clanovi metal banda moraju odijevati da bi izgledali kao metalci.to su predrasude

Mislio sam na kosu,jebi ga ja volim da Metal bend sačinjavaju 3,4,5 kosijanera i pri tom piče ŽESTOK headbanging...to je po meni METAL bend.
Pokušaj onda pronaći EUCHARIST - A Velvet Creation...pošto The View nije objavljena na nijednom od 2 njihova albuma,nego samo na toj kompilaciji.
Damir678

Postby grinder » Fri Aug 13, 2004 0:13

Damir678 wrote:Mislio sam na kosu,jebi ga ja volim da Metal bend sačinjavaju 3,4,5 kosijanera i pri tom piče ŽESTOK headbanging

mraq je bilo kad vidih kako na spotu kljucaju bez kose :lol:
grinder

Postby Damir O. » Mon Aug 23, 2004 18:39

ma zajebi ti izgled i image. kad sa cuo kako decki pice, vilica mi je pala do poda. istina, doslovno nula originalnosti ali kad cujem pocetak od "Hymn for the wretched" ili onaj melodicni gitarski riff u refrenu u "Aspex", to je doslovno za popizdit. meni jeben jeben album
Yo! Don't be dissin' my niggas, dog!
Damir O.
BLASTBEAT

Postby grinder » Tue Aug 24, 2004 6:43

Damir O. wrote:kad sa cuo kako decki pice, vilica mi je pala do poda.
meni jeben jeben album

iza toga stojim definitivno!!!!!!
grinder

Postby Bulvajf » Wed Oct 12, 2005 19:00

dečki dobro praše za razliku od nekih kenjkavih melodic-death bendova. kapa dolje! a dok sam ih vidio više su mi imidžom nalikovali na neki alternative rock ili nu-ere (od kojih amerika vrvi).
Bulvajf

Next

Return to New Breed