Svjetlina ekrana na laptopu

Hardware, software i ostalo vezano uz racunala

Svjetlina ekrana na laptopu

Postby Terrifixion » Tue Sep 02, 2014 19:30

Znači ovako, pokušavam se riješiti toga da mi se automatski smanji svjetlina ekrana kad ištekam laptop iz struje. Namjestio sam brightness na 100% u power planu i za bateriju i za punjač, ali se to opet događa. Pročitao sam valjda 100 linkova na ovu tematiku i nigdje se ne spominje rješenje. Postoji li uopće mogućnost da ekran zadrži isti brightness na bateriji kao kad je na punjaču?

U pitanju je Dell Inspiron 15 s Windows 7.
"After king dead , lords of greate river , began to fight for her crown.Do you can victory in this war?"

"U davno vrijeme dinosaura, kad još nije bilo HDZ-a i SDP-a..."
Terrifixion
Forum member

Postby Vufli » Tue Sep 02, 2014 20:50

Nemam pojma o dotičnom modelu, ali ako se dobro sjećam onog Della koji sam prije imao, mogao se podesiti mod rada (npr. Power saving mod, Normal mode ili tako nešto. To je bilo u nekom Power management programu, ali se višene sjećam je li taj program dolazi s driverima za grafičku ili se posebno instalirao.
Vufli
<font color=yellow>Pacijent

Postby Mirza » Wed Sep 03, 2014 14:56

jesi dobio kakve pomocne aplikacije uz windowse, a vezane su uz dell? ono, tipa kad upalis caps ili num lock pa ti u kutu to signalizira? probaj to deinstalirat
probaj i ovaj link
http://en.community.dell.com/support-fo ... 89191.aspx
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Terrifixion » Thu Sep 04, 2014 0:04

Nemam nikakvih dodatnih aplikacija, uzeo sam laptop bez OS-a i stavio samo drivere. Pogledao sam link, iako je u pitanju skroz drugačiji problem sam odlučio dati priliku aplikaciji koja se tamo spominje i javlja this is not a supported system tako da ju ni ne mogu instalirati.
"After king dead , lords of greate river , began to fight for her crown.Do you can victory in this war?"

Terrifixion
Forum member

Postby Mirza » Thu Sep 04, 2014 15:53

jer puno ekipe kad stavlja svoj os ide odma na stranicu proizvodjaca laptopa i pohvata sve drivere koji se nude.. tako da je mozda povuklo i to..
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Terrifixion » Thu Sep 04, 2014 19:52

Je, ljudi uglavnom poinstaliraju sve živo jer ne znaju šta treba, a šta ne pa završe s gomilom smeća. Ali evo baš gledam i na starom HP-u i na novom Dell-u ne mogu nikako namjestit da zadrži max brightness, sve mi se čini kao neka tvornička postavka da bi se uštedilo na bateriji.

Terrifixion
Forum member

Return to Racunala