LAPTOP problem

Hardware, software i ostalo vezano uz racunala

LAPTOP problem

Postby ABIZMO » Tue Aug 19, 2014 9:49

Eto mene opet...

dakle ovako ide: imam laptop HP pavilion d7 koji je radio savršeno sa baterijom i bez nje preko AC kabela. U međuvremenu baterija je ošla u kok i više mi ne služi ničemu, no problem je nastao u tome što se laptop više neće paliti niti na AC kabel bez baterije. Da stvar bude komična, kada stavim sjebanu bateriju unutra, laptop se upali, radi 5 sekundi i krepa, a kada ga stavim izravno na kabal, ne može se niti upaliti. E sada, skužio sam da nije do kabela, jer pri štekanju istog u laptop upali se lampica da je uštekan. Kada uštekam kabal bez baterije svijetli mi samo lampica da je kabal uštekan ali ne i da je laptop pod naponom, no dok stavim sjebau bateriju, svijetle mi obe lampice ali kako baterija ne valja, ugasi mi se za 5 sek. Zanima me sljedeće: kako upaliti laptop i održavati ga samo na kabelu bez baterije? Probao sam onaj štos sa hard restartom i ne šljaka. Para za novu bateriju nemam pa me isključivo zanima opcija sa direktnim spajanjem na kabal.

Neka moja tupava logika mi govori da laptop prepoznaje isključivo bateriju kao izvor energije i bez nje ne može ništa a ona je ošla u kok. Kada stavim laptop na direkt kabal, uopće se ne pali znak da je u struji (prije je mogao raditi na ovaj način).

Ima nekih ideja?
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby Metal In My Veins » Tue Aug 19, 2014 12:28

ploča...odnesi u servis...e sad, u zg...racunam nekih 300-400kn popravak
you gotta have it in your blood...
you have to have it within you...
that dark fire in pit...inside you...
spilling through your veins...
coming out through your pores...
Metal In My Veins