Čišćenje laptopa

Hardware, software i ostalo vezano uz racunala

Čišćenje laptopa

Postby -Wildchild- » Tue Jul 08, 2014 9:03

Kao što sam naslov kaže, htio bi otvoriti laptop i očistit ga iznutra jer se dosta počeo pregrijavati, a kako je krenulo uskoro bi se mogao početi gasiti. Laptop je od Asusa, star oko 3 godine.
Pošto nisam nikad čistio laptop niti ga otvarao, ima li tko iskustva s time?

Btw, škrt sam za davat pare i nosit ga na čišćenje ako to mogu i sam doma. :)
Langt...der borte i morket
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby l||HRID||l » Tue Jul 08, 2014 9:09

Zavisi od modela, ali uglavnom su pinceta i usisavač praktično rješenje.

Prašina i sve vrste nečistoća su ionako koncentrirane oko i unutar ventilatora & otvora za protok zraka.
l||HRID||l
Forum member

Postby -Wildchild- » Tue Jul 08, 2014 9:17

Baš sad gledam na netu... neki modeli laptopa imaju cooler na nepristupačnim mjestima tako da je potrebno gotovo cijeli laptop rastaviti da bi se do njega došlo...

Uspio sam pronaći svoj laptop: http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook ... fications/
Valjda za njegovo čišćenje neće trebati raskopati sve...
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Metal In My Veins » Tue Jul 08, 2014 10:10

zemi kompresor i spusi ventilator...rastepanje nema smisla, osim ka je vent bas zastopani ili ak mislis i pastu mijenjat...
you gotta have it in your blood...
you have to have it within you...
that dark fire in pit...inside you...
spilling through your veins...
coming out through your pores...
Metal In My Veins
Forum member

Postby Vufli » Tue Jul 08, 2014 16:36

Dobro MIMV kaže, kompresor ti je najbolja opcija za čišćenje, a i pastu vrijedi zamijeniti. Doduše, ja sam ga znao čistiti i usisavačem i kistom. Nije ni to loše za privremeno rješenje. I pripazi na skrivene šarafe. Ne znam kakav je Asus, ali znam da ih Dell ima podosta.
Vufli
<font color=yellow>Pacijent

Postby Mirza » Tue Jul 08, 2014 17:12

gle, ako dosta se pregrijava, vjerojatno je vrijeme za novu pastu. probaj s kompresorom i slicnim glupostima, ali ako nema promjene onda daj nekom nek ti stavi pastu.
i nakon toga si nabavi dock, koji je nekih stotinjak kuna, pa nek ti malo hladi pod.. na ebayu su jos jeftiniji.. ili neke zidovske fore tipa knjigu ispod laptopa pa nek ti je veci razmak od stola ili kamo vec drzis, pa bolje to sve struji
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby penetralia » Tue Jul 08, 2014 20:27

cuj ja sam svoj laptop rastavio do kraja,dobro ga ispuho sa usisavacem i prebriso sam maramicom.Nakon sto sam ga sastavio nazad vise nije bilo bucnog rada tj. pregirajavanja i kao dodatak postavio sam 3 dvd kutije ispod njega da ventilatori mogu dobro funkcionirat tj. da laptop nije pritisnut o povrsinu.
penetralia
Forum member

Postby -Wildchild- » Wed Jul 09, 2014 8:37

Budem ga probao rastavit ovaj vikend pa javim kako je prošlo. E da, gdje tu pastu mogu nabavit i koliko to dođe?
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Mirza » Wed Jul 09, 2014 9:53

ma ja sam to nabavljao od frenda koji radi u firmi gdje se proizvode neki sklopovi... ali bilo koja firma vezana uz struju i to bi mogla imati to, pa nek ti neko uleti
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Zdren » Wed Jul 09, 2014 10:29

-Wildchild- wrote:Budem ga probao rastavit ovaj vikend pa javim kako je prošlo. E da, gdje tu pastu mogu nabavit i koliko to dođe?

http://www.links.hr/?option=katList&id_ ... a=05091215
http://www.last.fm/user/Zdren
Tissit, tosi isot tissit!
Три психи пили Пилипихи спирт
Zdren
Forum member

Postby YS » Wed Jul 09, 2014 11:54

Osobno mi je najbolja pasta MX-4. Jako dobro odnosi temperaturu s proca.
YS
Forum member

Postby ABIZMO » Wed Jul 09, 2014 12:11

bas sam gledo na jutubu kako otvoriti svoj laptop...rekoh, zajebi :D

https://www.youtube.com/watch?v=ZT0ovCntxbs
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby NecroMILFer » Wed Jul 09, 2014 16:17

Metal In My Veins wrote:zemi kompresor i spusi ventilator...rastepanje nema smisla, osim ka je vent bas zastopani ili ak mislis i pastu mijenjat...

Aha :lol: Cimer informatičar iz zajebancije rekao liku da to uradi, nakon par minuta puši se iz laptopa ko iz Aušvica
Rakija Drinkin' Team

schebo wrote:Milf ajd ne seri, al stvarno. ti si zadnja osoba koja može tu dat neki komentar tipa to za antu pavelića.
Ili ste vi još preponosni na onog četnika Dražu pa će još malo postat narodni heroj?
NecroMILFer
Forum member

Postby Metal In My Veins » Wed Jul 09, 2014 16:52

NecroMILFer wrote:
Metal In My Veins wrote:zemi kompresor i spusi ventilator...rastepanje nema smisla, osim ka je vent bas zastopani ili ak mislis i pastu mijenjat...

Aha :lol: Cimer informatičar iz zajebancije rekao liku da to uradi, nakon par minuta puši se iz laptopa ko iz Aušvica
hah pa onda mu je zacvikani ventilator bil hahah...ja radim u servisu i koristim kompresor nonstop...

il ak mislis na pastu...onda je on sam nekaj sjebo hahah
you gotta have it in your blood...
you have to have it within you...
that dark fire in pit...inside you...
spilling through your veins...
coming out through your pores...
Metal In My Veins
Forum member

Postby ulv » Wed Jul 09, 2014 17:26

jasvom nisan ni ekran pribrisa, negdi san ga 2008./2009. uze, i jedino se meni nekvari, svima po nekin servisima kompjuteri
ulv

Return to Racunala