Jebeni ransomware

Hardware, software i ostalo vezano uz racunala

Jebeni ransomware

Postby Diogen » Thu Nov 07, 2013 2:22

I tak idem ja si skinut novi Revocation kad li ono paf kurac policija mi za vratom zaključan je browser. Referiraju se na Zakon o nemarnom korištenu kompjutera, e pa nedam 500 kn :lo: I sad koji kurac.

Neki jednostavni savjeti za rješavanje ovog sranja, za osobu koja nije najspretnija s ovakvim pizdarijama (čitaj: gotovo niš ne zna o tom)
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby Terrifixion » Thu Nov 07, 2013 8:57

Ako pod "policija" misliš "prozor u browseru koji ne mogu zatvoriti i zavija sirena i ima grb MUP-a i sliku Josipovića i web adresu od 16000 znakova i prijevod s Google Translate-a i baš zgodno kako možeš platiti kaznu odmah PayCardom ili nekim sličnim kurcem" onda sam ja taj problem riješio tako da sam namjerno srušio browser (ubiješ ga u Task manageru) i kad mi je ponudio recovery jednostavno isključio taj prozor. Nije ti nikakva policija za vratom. Meni su se pozivali na članak "Kažnjenog zakona". Toliko o tome.
"After king dead , lords of greate river , began to fight for her crown.Do you can victory in this war?"

"U davno vrijeme dinosaura, kad još nije bilo HDZ-a i SDP-a..."
Terrifixion
Forum member

Postby priestfan » Thu Nov 07, 2013 9:43

Nisam imao problema s tim, al sam čuo da je dosta komplicirano za rješiti. I čitao sam, al ne pamtim više što sam čitao. Ovo što je Terrifixion napisao izgleda prilično jednostavno. Imam instaliran i update - an Anti - Malware (Malwarebytes) koji bi trebao biti besplatan i štiti me od svih vrsta malware - a, pa probaj i ti.
"my lovecraft and black witch heart"
priestfan
Forum member

Postby Mirza » Thu Nov 07, 2013 11:51

neki su to uspjeli i system restor-om rjesiti... a vidio sam i da je netko morao cak ulaziti u safe mode da bi to govno ubio u procesima... probaj nesto od toga
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby ABIZMO » Thu Nov 07, 2013 13:31

bokte, prvi put čujem za to
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby Ašow, the Aucropsy » Thu Nov 07, 2013 13:42

Dakle, skinio si file koji je bio namjenjen samo novinarima i recenzentima. Dakle, prije služebenog datuma izlaska.
Takvi fileovi imaju nebrojene zaštite i moraju biti autorizirani prije no što ih dobiješ. Na taj način se ograđuju od djeljenja albuma prije službenoga izlaska.
Sad, to je Revocation, dakle Relapse rec. ako nisu promjenili label od onog iz 2011.
Narušio si prava pičke mile matere, idemo te objesiti jer si pirat rad.

Ono što pomaže ti je system restore.
Pomaže ti i antivirusni program također.
Pomaže ti i instalacija novih windowsa :D
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Diogen » Thu Nov 07, 2013 14:24

Ašow, the Aucropsy wrote:Dakle, skinio si file koji je bio namjenjen samo novinarima i recenzentima. Dakle, prije služebenog datuma izlaska.
Takvi fileovi imaju nebrojene zaštite i moraju biti autorizirani prije no što ih dobiješ. Na taj način se ograđuju od djeljenja albuma prije službenoga izlaska.
Sad, to je Revocation, dakle Relapse rec. ako nisu promjenili label od onog iz 2011.
Narušio si prava pičke mile matere, idemo te objesiti jer si pirat rad.
U biti ne, nisam dobro objasnio kaje bilo.

Fajl uopće nisam skinuo nego je to iskočilo na browseru, dakle pri otvaranju stranice za skidanje. Sad, ono što sam prokopao na netu o ransomwareu se čini da kaže ovo: blokiran je cijeli desktop, treba na silu gasit komp. Meni to nije bilo, browser je bio jedino "blokiran" (jednostavni i regularni shut down, i to je to; danas nema problema očitih). Jel to znači da se virus nije uopće instalirao na komp u biti?

I Ašowe, nije uopće stvar u ovome što kažeš, nema to veze sa službenim softverskim zaštitama fajlova na netu. Radi se o fejk obavijesti (jer, kao što rekoh, niš nisam ni skinuo uopće) koja je dio tog virusa kojim se lova iznuđuje (otud "ransom").

Antivirus je avira free. Apdejtan na jučerašnji dan. Nije niš otkrio, osim jednog hidden fajla. Skinut ću ovaj malwarebytes još, al me zanima jel se to onda treba sve obavit u safe mode with networking.

Najbolje mi je pozivanje na "Zakon o nemarnom korištenju računalom" :lol:

Diogen
Forum member

Postby Ašow, the Aucropsy » Thu Nov 07, 2013 14:36

Ček ček...

jel ti se pojavilo ovo?

Image
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Diogen » Thu Nov 07, 2013 14:50

Nešto vrlo slično, samo s manje teksta, ali poanta je ista. Mislim da je bilo ne baš Ured za posebne poslove lol nego nešto na tu foru.
Ali je izričito pisalo da je BROWSER blokiran, ne "kompjuter".

Diogen
Forum member

Postby Demogorgon » Thu Nov 07, 2013 14:55

To se pojavi kada gledaš pedofiliju......

Pedofilu jedan :lol:
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Metal In My Veins » Thu Nov 07, 2013 14:57

ha ima i naprednih verzija tog virusa di te niti u safe mod ne pusti, jednostavno ti restarta komp cim uđes u safe mod...rjesenje je spojit disk na drugi komp i odskenirat z svim kaj znas heheh, znam da je nod to uredno skidal...
you gotta have it in your blood...
you have to have it within you...
that dark fire in pit...inside you...
spilling through your veins...
coming out through your pores...
Metal In My Veins
Forum member

Postby Metal In My Veins » Thu Nov 07, 2013 14:59

al ti imas neku blazu verziju...odskeniraj s malwarebytes, ccleaner, antivirus (ja imam AVG) avira mi se nije bas dokazala...i to je to...
you gotta have it in your blood...
you have to have it within you...
that dark fire in pit...inside you...
spilling through your veins...
coming out through your pores...
Metal In My Veins
Forum member

Postby Diogen » Thu Nov 07, 2013 15:00

Demogorgon wrote:To se pojavi kada gledaš pedofiliju......

Upravo to, al ne samo to, nego kad gledaš pedofiliju i simultano pokušavaš skinut muziku s neta :lol:

Sad me jeboga led muči jel trebam uopće taj safe mode probavat ili ovak normala skinut neki kurac (malwarebytes) i rokat. Jer u opisima tog sranja baš stoji da je kao komp blokirani preko DESKTOPA to sranje.

Metal In My Veins wrote:al ti imas neku blazu verziju...odskeniraj s malwarebytes, ccleaner, antivirus (ja imam AVG) avira mi se nije bas dokazala...i to je to...
Pa da, čini se da se avira ne dokazuje uopće. Onda ga roknem u safe mode i to e to pucaj.

E da, još nešto možda povezano s tim. Inače igram World of Tanks i unazad ne znam 3 tjedna mi se događa da se komp jednostavno ugasi i to isključivo dok se napucavam :lol: i odma po paljenju bez ovog s F8 pita za safe mode itd. Koji kok?
Last edited by Diogen on Thu Nov 07, 2013 15:02, edited 1 time in total.

Diogen
Forum member

Postby Ašow, the Aucropsy » Thu Nov 07, 2013 15:01

ili slično :lol:

Jebiga, skeniraj ga svim živim, qe da ti kažem, ja sam mislio da si pošten čoek hrvat katolik koji krade digitalan sadržaj, a on pedofil. Pjebemti led :lol:
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Diogen » Thu Nov 07, 2013 15:04

Ašow, the Aucropsy wrote:

ili slično :lol:

Jebiga, skeniraj ga svim živim, qe da ti kažem, ja sam mislio da si pošten čoek hrvat katolik koji krade digitalan sadržaj, a on pedofil. Pjebemti led :lol:
Simultano ljudi S I M U L T A N O :lol:

Diogen
Forum member

Next

Return to Racunala