Spašavanje podataka sa hard diska

Hardware, software i ostalo vezano uz racunala

Spašavanje podataka sa hard diska

Postby -Wildchild- » Fri Oct 11, 2013 8:48

Jučer mi je izgleda riknuo stari hard disk od 500 GB koji mi je služio kao backup za filmove, serije, muziku i takve stvari. Znači ništa nezamjenjivo ili bitno, no opet želio bi nekako doći do barem dijela podataka jer mi se ne da sve ponovo sakupljati, tražiti i skidati s interneta.

Hard disku ne mogu pristupiti preko windowsa iako se nalazi u my computeru, ali ne pokazuje memory usage niti niš. BIOS ga prepoznaje tako da sam probao izvući podatke sa Active Boot Disk-om, no bez uspjeha jer HDD-u ne mogu pristupiti, a scan disk koji bi trajao nekoliko dana već na samom početku skeniranja pokazuje samo bad sectore.

Postoji li kakva alternativa za kućno vraćanje dijela podataka ili da hdd bacim u kantu za smeće? Ima li tko kakvih sličnih iskustava?

Radi se o hard disku iz nesretne Seagate Barracuda 7200.11 serije koju sam svojevrmeno update-ao sa zadnjim firmware-om.
Langt...der borte i morket
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Bombenhagel » Fri Oct 11, 2013 12:20

malo sam googlo, pogle ovo, valjda bu jasno

http://www.forum.hr/showthread.php?t=698501
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby -Wildchild- » Sat Oct 12, 2013 21:29

Probao i niš... izgleda da ide u smeće...
Langt...der borte i morket
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Assembler » Sun Oct 13, 2013 17:38

“I wish a robot would get elected president. That way, when he came to town, we could all take a shot at him and not feel too bad.”
Assembler
Forum member

Return to Racunala