Linux/OSX/Unix Q&A

Hardware, software i ostalo vezano uz racunala

Postby Mirza » Wed Apr 01, 2009 21:44

valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Mirza » Mon May 25, 2009 15:23

Danas izlazi (a mislim da je već na netu negdje) Linux Mint 7. Koga nije volja zezat se s codecima i ostalim stvarima koje vas u nekim distribucijama odma spriječe od gledanja bilo čega, ova distribucija dolazi "gotova".
Nedavno sam ja počeo vrtiti mint 6, radnog naziva Felicia i mogu reč da nije loše....
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Mirza » Fri Oct 30, 2009 10:14

jučer je izašla nova verzija Ubuntu-a naziva Karmic Koala (9.10). jel ima ekipe koja je instalirala? :)
također i Open SUSE 11.2 RC2 je izašao.
Mirza
Forum member

Postby l||HRID||l » Fri Oct 30, 2009 10:32

Skidam Ubuntu 9.10 odmah ...primjena mu je mnogostruka. :)
l||HRID||l
Forum member

Postby Mirza » Wed Dec 09, 2009 10:36

Mirza
Forum member

Postby Mirza » Tue Jan 26, 2010 16:45

verzija ubuntu-a namijenjena za audio/video produkciju
http://ubuntustudio.org/
Mirza
Forum member

Postby Senchan Torpeist » Sun Jan 31, 2010 22:57

Mirza wrote:jučer je izašla nova verzija Ubuntu-a naziva Karmic Koala (9.10). jel ima ekipe koja je instalirala? :)

eo ja instaliro.
samo šta sam nub ke se tog tiče pa sam instaliro na D particiju koja je FAT32 pa je sve sporo u pičku materinu, a osim toga nisam znao da većina takvih dual boot instalacija sjebe boot od Viste i očito mi je resizalo particiju na kojem je vista. to ne bi bil problem da mi radi cd-rom na laptopu, sad nemam s čega dić osim s harda. no ono, ionak sam se mislil preselit lagano na linux čisto jer i imam završni rad na tome, al se sad pojavil problem rezerviranog mjesta za root (koji je daleko premalen, nisam niš posebno instaliral a već mi ima 30MB slobodnog prostora samo), a opet nemrem resize-at jer mi ne radi isusov cd-rom. tak da sad mogu samo čekat dok mi stari ne dobi pare da mi odnese laptop na servis (ili se dotle seksat s usb-om da ga napravim bootabilnim). al inače mi se ok čini :lol:
Senchan Torpeist
Forum member

Postby Ašow, the Aucropsy » Mon Feb 01, 2010 0:26

Mirza wrote:verzija ubuntu-a namijenjena za audio/video produkciju
http://ubuntustudio.org/

Ovo uskoro planiram testirati.
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Mirza » Mon Feb 01, 2010 1:11

Senchan Torpeist wrote:
Mirza wrote:jučer je izašla nova verzija Ubuntu-a naziva Karmic Koala (9.10). jel ima ekipe koja je instalirala? :)

eo ja instaliro.
samo šta sam nub ke se tog tiče pa sam instaliro na D particiju koja je FAT32 pa je sve sporo u pičku materinu, a osim toga nisam znao da većina takvih dual boot instalacija sjebe boot od Viste i očito mi je resizalo particiju na kojem je vista. to ne bi bil problem da mi radi cd-rom na laptopu, sad nemam s čega dić osim s harda. no ono, ionak sam se mislil preselit lagano na linux čisto jer i imam završni rad na tome, al se sad pojavil problem rezerviranog mjesta za root (koji je daleko premalen, nisam niš posebno instaliral a već mi ima 30MB slobodnog prostora samo), a opet nemrem resize-at jer mi ne radi isusov cd-rom. tak da sad mogu samo čekat dok mi stari ne dobi pare da mi odnese laptop na servis (ili se dotle seksat s usb-om da ga napravim bootabilnim). al inače mi se ok čini :lol:

drugi put ubaci live cd od ubuntua i pokreni ubuntu bez da ga instaliraš. tamo imaš partition editor. s njim si odlomi prostora koliko misliš za linux i formatiraj ga u ext3. kasnije kada instaliraš ubuntu, podesi si grub, pa češ tako vidjet i windowse i linux.
Mirza
Forum member

Postby Senchan Torpeist » Mon Feb 01, 2010 1:39

Mirza wrote:
Senchan Torpeist wrote:

eo ja instaliro.

drugi put ubaci live cd od ubuntua i pokreni ubuntu bez da ga instaliraš. tamo imaš partition editor. s njim si odlomi prostora koliko misliš za linux i formatiraj ga u ext3. kasnije kada instaliraš ubuntu, podesi si grub, pa češ tako vidjet i windowse i linux.

hvala što si se potrudio ali znam.
naravno pročito sam o tom nakon šta sam sve sjebo.
Senchan Torpeist
Forum member

Postby Senchan Torpeist » Mon Feb 01, 2010 22:01

enivejz, htio bih spasit ovu vistu koju sam sjebo..pa pročitajte ovo ke sam na drugom forumu postal i recite ak se kužite

http://ubuntuforums.org/showthread.php? ... ost8759738
Senchan Torpeist
Forum member

Postby Mirza » Tue Feb 02, 2010 7:57

ček, ček... ti si to instalirao preko wubia?
kada te wubi instaler pitao kamo češ, koji si disk odabrao?
btw... kod wubia se inače grub ne konfigurira, već se ta instalacija implementira u windows loader/boot manager.
daj da vidim kako ti izgleda
/boot/grub/menu.lst
Mirza
Forum member

Postby EyesInMist » Tue Feb 02, 2010 14:48

jesi probao fixmbr ili fixboot iz recovery konzole od windowsa (mislim da to makne i grub)?
When there's nothing right
Don't ever let them cut
All your hopes on the way to the sky

"The superior man is catholic and not partisan. The mean man is partisan and not catholic." :kvak:
EyesInMist
Forum member

Location: Mokošica (Pedijatrija) / Dubrovnik (Psihijatrija) / Varaždin (Neurokirurgija) / Split (Terapija)

Postby Senchan Torpeist » Wed Feb 03, 2010 23:27

jesam, isti kok - boota se vista al dođe do desktopa pa se sve smrzne samo, a nekad samo što prođe ono loadanje pa se odma nakon tog smrzne.

Mirza wrote:ček, ček... ti si to instalirao preko wubia?
kada te wubi instaler pitao kamo češ, koji si disk odabrao?
btw... kod wubia se inače grub ne konfigurira, već se ta instalacija implementira u windows loader/boot manager.
daj da vidim kako ti izgleda
/boot/grub/menu.lst

title "Windows Vista"
root (sd0,0)
chainloader +1
boot

to sam sam bio dodao, na temelju nekog sajta gdje piše šta treba napravit ak ti sere bootanje.

ma neznam više jbote, sad samo čekam da mi ode laptop na servis da mogu napržit podatke na dvd-ove, pa posle toga sve formatirat i reinstalirat ponovno oba OS-a, ovaj put kak spada.
Senchan Torpeist
Forum member

Postby Mirza » Thu Feb 04, 2010 12:04

sad probaj boot-at live cd i otvori terminal pa ukucaj:
1. sudo grub
2. find /boot/grub/stage1 (ovo je znači pod pretpostavkom da si dodavao windowse u grub i izbacit će ti nešto u obliku (hd0, 0) ili što već
3. ono što ti je izbacilo idi: root (hd?, ?) umjesto upitnika odgovarajuće brojeve stavi
4. setup (hd0)
5. quit

restartaj komp i vidi jesi li dobio izbornik da imaš i windowse i ubuntu
Mirza
Forum member

PreviousNext

Return to Racunala