Linux/OSX/Unix Q&A

Hardware, software i ostalo vezano uz racunala

Postby djukela » Fri Oct 25, 2013 16:05

Mirza wrote:lako za ubuntu, samo ne bi preporucio instalaciju preko wubia, to je ono sto kaze drug Mile.. radi se o tome da je to najjednostavniji nacin i lako se makne, ali to je uvijek imalo neki bug.. nekome takav ubuntu moze trajat puno, a nekima je sam restartao komp, pa bacao errore ovo ono.. ako vec stavljas ubuntu, radije stavi na jednu particiju i imaj dual boot

može neko objašnjenje kako to napraviti, i link na fajl?
ovaj lubunutu nisam uspio ni instalirati, opet neki eror lol
djukela
Forum member

Postby Mile » Fri Oct 25, 2013 18:05

Hm, kad sam se igrao s Linuxom, išao sam baš preko Wubija, sad ne znam kakve su to pak greške.

Skini http://www.ubuntu.com/download/desktop
Sprži na cd ili dvd, ne znam sad kolko je velika instalacija.
Podesi u biosu da ti boota sa cda.
Prati upute.
Piece of cock.

http://www.youtube.com/watch?v=SNtsY5afr3E
Mile
.

Postby djukela » Fri Oct 25, 2013 20:19

ma odustao sam, malo sam bio na bugovom forumu pa mi je tamo jedna iskusnjara pomogla.. uglavnom ispržio sam lubuntu na cd, s obzirom na konfiguraciju, nisam tio se zamarat nećim boljim..i pokrenuo ga bez instalacije, nažalost opet užasno sporo, uspio sam instalirat chromium i neke gluposti al sve je jebeno sporo, neznam jel do toga što sam ga pokrenuo s cd-a(live verzija)
il do procesora, kojem bi pri svakom kliku na pokretanje neke aplikacije zauzeće bilo na sto posto što je smiješno.
djukela
Forum member

Postby Mirza » Mon Oct 28, 2013 15:53

instaliraj s cd-a, restartaj i otvori terminal i daj odma naredbu:
sudo apt-get update
nek povuce sve najnovije..
ako javlja kakve erore, kopi pejstaj ih ovdje da vidimo o cemu se radi. mozda ti repozitoriji kixaju
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Previous

Return to Racunala