Mojmir Novakovc i Kries, Legen

Za sve ostale stilove alternativne glazbe...

Moderators: Sotonska Panda, Richpa

Mojmir Novakovc i Kries, Legen

Postby ULLER URUZ » Mon Nov 08, 2004 6:47

IMA OVĐE MNOGO PAGAN I BLACK METALACA. PITAM SE KAKO TO DA TI LJUDI NE SPOMINJU UOPĆE OVE HRVATSKE POZNATE PRETKRŠĆANSKE PROJEKTE, KOJI SU FENOMENALNI. MISLIM DA SU I MOJMIR I LIDIJA DOPRINIJELI MNOGO TOMU DA SE HRVATSKA PAGANSKA KULTURA I DREVNI OBIČAJI MALO VIŠE PROŠIRE.
DA LI IH NETKO OVDJE UOPĆE SLUŠA?

SAMO MI NEMOJTE VALJATI NEKE NEBULOZE TIPA DA SU TRAM 11 PAGANSKI HIP HOP ETC...
Slušam Tetu Lizu i Cinkuše. A poslije toga Fanisk i Kataxu.
ULLER URUZ
Forum member

Postby zoran k » Mon Nov 08, 2004 10:07

Lidija je odlična. Legen su isto ok. iako nekad zapile (seljačka buna mi je bezveze) i elektronika mi baš ne paše. Cinkuši su zakon, iako nisu strogo predkršćanski. Dunja Knebl mi se ne sviđa, nekako mi previše pišti.
None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
zoran k
Forum member

Postby Gumbelium Roža » Wed Nov 10, 2004 11:34

Kada je sinoć Mojmir zazivao Boga, nazdravljao i blagosivljao- nije ukazivalo da je ciljao na nekog pretkršćanskog boga. A niti jedna od njihovih stvari ne potječe iz "poganskog razdoblja". I e da! Invalidija Bajbok je zabavnjačko smeće kalibra Vladimir-Kočiš-Zeca.
"Humor is a moral irresponsibility of a person in relation to the factual nature of actual relations between individuals and community; it is an alibi which permits all kinds of compromises"
LAIBACH
Gumbelium Roža
Forum member

Postby zoran k » Wed Nov 10, 2004 12:10

Gumbelium Roža wrote:Kada je sinoć Mojmir zazivao Boga, nazdravljao i blagosivljao- nije ukazivalo da je ciljao na nekog pretkršćanskog boga. A niti jedna od njihovih stvari ne potječe iz "poganskog razdoblja". I e da! Invalidija Bajbok je zabavnjačko smeće kalibra Vladimir-Kočiš-Zeca.

Onda ću morati malo poslušati toga Zeca, jer po tome što si napisao ispada da je odličan.

A možda se u muziku razumiješ kao ja u nuklearnu fiziku.
None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
zoran k
Forum member

Postby Gumbelium Roža » Wed Nov 10, 2004 12:52

Ma samo ti daj. Za neupućene: razlika između Dunje Knebl i Lidije Bajuk analogna je onoj Ivane Brlić Mažuranić i prištavog studenta nuklearne fizike, a kojem je najveći doseg mašte prepričavanje trilogije Gospodar prstenova pred ogledalom.
"Humor is a moral irresponsibility of a person in relation to the factual nature of actual relations between individuals and community; it is an alibi which permits all kinds of compromises"
LAIBACH
Gumbelium Roža
Forum member

Re: MOJMIR NOVAKOVIĆ I KRIES, LEGEN & LIDIJA BAJUK

Postby Ktinga » Wed Nov 17, 2004 2:45

ULLER URUZ wrote:DA LI IH NETKO OVDJE UOPĆE SLUŠA?...

Pa eto, na nedavnom koncertu u Aquariusu naslo se par cmarovaca (including myself) ...
( http://www.cmar-net.org/phpBB/viewtopic.php?t=8045 )

Kako sam imao free upad odlucio sam kupiti cd :arrow: pun pogodak !
CD JAKO valja !

P.S. ULLER URUZ, zasto pises s caps lockom ?
To je pretty much nepristojno :roll:
Do you shoot what I shoot, bla-bla
The Photographer :-) !
- W -

Re: MOJMIR NOVAKOVIĆ I KRIES, LEGEN & LIDIJA BAJUK

Postby ULLER URUZ » Wed Nov 17, 2004 19:37

Ktinga wrote:
ULLER URUZ wrote:DA LI IH NETKO OVDJE UOPĆE SLUŠA?...

P.S. ULLER URUZ, zasto pises s caps lockom ?
To je pretty much nepristojno :roll:

Caps lock upotrebljavam da bih naglasio nešto.

Hoćeš li me sad zakopati u pijesku u pustinji do moje glave i onda me politi medom, te pustiti termite na mene? :cry:
Kada je ročište na sudu za mene zbog ove teške uvrede? Što misliš koliko će me tražiti radi odštete i nanesene teške psihičke boli, zbog toga jer koristim caps lock preko interneta? Misliš li da je gotovo sa mnome? Hoće li me izbaciti s foruma? Misliš li da su me skužili da se volim oblačiti u žensku kad sam sam doma, i da pijem čisti Absinthe bez žličice šečera umočene u čašu Absinth-a i potom spaljenu?
Ja ipak mislim da koristim Caps Luk jer ne volim češnjak non stop. :D
ULLER URUZ
Forum member

Postby Ktinga » Thu Nov 18, 2004 0:16

:?

Nay ... bojim se da cu te nakon ovakvog odgovora (da je bar funny ) na obicni P.S. jednostavno ignorirati ...

Enjoy !
Do you shoot what I shoot, bla-bla
The Photographer :-) !
- W -

Postby ULLER URUZ » Thu Nov 18, 2004 2:51

Obični PS...a ja nepristojan....Nema problema. Zahvaljujem ti se iskreno na tome.Primio na znanje, užasno me to pogodilo tako da ne ću jesti sigurno sliedeća tri dana.Imati ću religiozni post radi toga, naravno sa bičevanjem mojih leđa za iskupljivanje grijeha zbog boli koje sam ti nanio.

Moj PS. Ja nisam na ovome Forumu da me netko obožava, slijedi ili voli kao Gurua.
Last edited by ULLER URUZ on Thu Nov 18, 2004 3:12, edited 2 times in total.
ULLER URUZ
Forum member

Postby Dikobraz » Thu Nov 18, 2004 3:06

:roll:
"Oni koji imaju moć da vas ubijede da vjerujete u apsurde, takođe imaju moć da vas natjeraju da činite zločine."- Voltaire (1694-1778)
Dikobraz
Forum member

Postby zoran k » Thu Nov 18, 2004 9:37

ULLER URUZ wrote:
Moj PS. Ja nisam na ovome Forumu da me netko obožava, slijedi ili voli kao Gurua.

Zašto ne? Svi ostali jesu!
zoran k
Forum member

Postby Jarovit » Mon Jan 10, 2005 18:32

ak ima neko Etno ambient live il koji CD slicni, bi proslil da se nadjemo i mjenjamo.
imam kries, legena (bunu i paunov ples) i to je uglavnom to, javite na private ak ocete kaj/imate kaj za ponudit!

zorane, kaj fali seljackoj buni???? ak mislis na same pjesme "seljacka buna 1,2,3" onda se slazem al mislim da je to bil cisto zato jer su pukli (ko nije u to vrjeme bil pissed off?) :)
ture bure valja bure ture tura brže ture bure valja neg što bure ture tura
Jarovit
Forum member

Postby Black water » Mon May 22, 2006 3:20

Gumbelium Roža wrote:Kada je sinoć Mojmir zazivao Boga, nazdravljao i blagosivljao- nije ukazivalo da je ciljao na nekog pretkršćanskog boga. A niti jedna od njihovih stvari ne potječe iz "poganskog razdoblja". I e da! Invalidija Bajbok je zabavnjačko smeće kalibra Vladimir-Kočiš-Zeca.

Jako nadobudni post. Lidiju poznajem i osobno, bio sam na mnogim njenim koncertima i mogu ustvrditi samo da je jako iskrena u onom što radi. Nju nazivati zabavnjačkim smećem ekvivalentno je usporedbi Majke Tereze sa Saddamom Husseinom pošto je sav njezin trud vješto zakukuljen na alternativnim scenama hrvatskog etna. A kaj se toga tiče, nije ni Zec u potpunosti zabavnjačko smeće. On ima 3 karijere: jednu s Fosilima, jednu kao samostalno 'smeće' i jednu koju karakterizira kvalitetna glazba, pogotovo su dobre njegove obrade međimurskih pjesama.
Uglavnom, Lidija niš ne radi zbog novca i/ili slave kak to rade zabavnjaci te predobro poznaje narodnu pjesmu kaj bi bila zabavnjak.
Winter is coming...
Black water
Forum member

Postby Gumbelium Roža » Mon May 22, 2006 9:43

Ne vidim problema. Korelacija Tereze i Sadama je u licemjerju, a to istočnjačko smeće ne želim više spomenuto na forumu. Jasno?

Btw, Invalidija je na nedavnom "tajnom" koncertu u Močvari uspavala i najpodilazeće- ako netko koristi mainstream formu, to ne znači nužno i da će ekonomski trijumfirati. You suck!
LAIBACH
Gumbelium Roža
Forum member

Postby Pantalaimon » Mon May 22, 2006 22:14

Mojmira nisam slušao. (ak' ima netko tko 'oće trejd, nek mi javi na pm)
Lidija je zakon!
Legen je :RawBanger:
"Paunov ples" je Uuuuuuurgh od albuma.

I treba slušat' takvu glazbu, a ne tamo neke Wojnare i Falkenbahe, kad i doma imate još boljih stvari.wma
Pantalaimon
Forum member

Next

Return to Nesvrstani