Hawkwind

Za sve ostale stilove alternativne glazbe...

Moderators: Sotonska Panda, Richpa

Re: Hawkwind

Postby Blackadder123 » Sun Dec 24, 2017 15:45

Ajmo malo osvjeziti temu. Vidim na Motorhead facebooku se kaci pjesma 'paradox' sa Hall Of The Mountain Grill pa me to podsjetilo.

Nakon 15 kupljenih albuma i svih ostalih online preslusanih albuma puno puta, studijskih i live, cak i neki bootleg snimke, znaci nakon dubokog zestokog brijanja na njih, ovo bi bila neka moja preporuka i moja definitivna lista sta je od njih najbolje. Inace, eto, mislim da isto kao u vezi Motorheada posto mi nije Ace Of Spades najbolji album niti No Sleep Til Hammersmith kao mnogima, ja OPET razmisljam iskljucivo svojom glavom pa eto imam i svoju listu. Ali posto, kako kazu mnogi koji me znaju privatno, imam zicu za mjuzu, mozda ce se neki i sloziti sa mojom listom.
Pa krenimo:

Znaci studijski i live albumi, prvo studijski.

Na prvo mjesto nisam do dan danas mogao razdvojiti po kvaliteti dva albuma pa ih oba stavljam na prvo mjesto. A to su "The Chronicle Of The Black Sword" i "Levitation". Ovo je ono sto ja mislim da je pravi Hawkwind.

Na drugo mjesto bi išao period sa Robert Calvert-om. Albumi 'Quark Strangenes and charm', 'Hawklords 25 years on', 'Pxr5', 'Astounding Sounds Amazing Music'. I Preporucam njegova dva prva solo albuma, pogotovo prvi 'Captain Lockheed and Starfighters' na kojem je Lemmy, hawkwind, Fairies,Twink..... na drugom albumu je pola ekipe.

Trece mjesto je Lemmy period. 'Doremi Fasol latido', Hall of the mountain grill, Warrior On The Edge Of Time.

Cetvrto prva dva albuma.

Live albumi:

1. Live Chronicles

2. Live 79

3. Space Ritual

Sve ostalo manje ili vise nije vrijedno spomena. Ovo je lista, ono najbolje od njih. Iako je Lemmy meni idol, evo nije mi njegov period najdrazi. Tek je na trecem mjestu.

Sve ja ovo volim, ali ako bi radio listu onda bi ona definitivno ovako izgledala.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sun Feb 10, 2019 18:20

Dopuna na predhodni post, par cinjenica.

- 'Levitation' album sa Ginger baker-om na bubnju

- 'The chronicle of the black sword', album opet pod utjecajem Michael Moorcock-a, iz njegove knjige je tema albuma. Inace on je bio i u Lemmy periodu, na 'Warrior On the Edge Of Time' i prije gdje je takodjer njegova tema albuma, recitacije itd.... na tom albumu pjesma 'Spiral Galaxy 28948' taj broj je neciji rodjendan od njih zaboravio sam ciji. Michael Moorcock and Deep Fix je njegov band, sa jednim albumom, to je producirao Vic Maile koji je producirao 'Ace Of Spades' album. Gore je i dio hawkwind ekipe.

- dopuna za Rober Calvert solo albume, gore su bili i Arthur Brown (iz Crazy World Of Arthur Brown) i Brian Eno.

Na live albumu 'Live 79' je mozda najbolja verzija 'brainstorm' pjesme koju sam cuo, pjesme koja je sa albuma 'doremi fasol latido'. Na ovom albumu je i Tim Blake-ova pjesma 'lighthouse'. Tim je njihov klavijaturist, ima je solo albume poznate 'chrystal machine' i 'blake's new jerusalem' na lalbel-u EGG.
Pjesma 'shot down in the night' je inace od Steve Swindells-a, sa njegovog albuma 'fresh blood', on je inace bio na njihovom projektu Hawklords '25 years on'.

Na 'live chronicles' osim odlicno odsviranih klasika i pjesama sa The Chronicle Of The Black Sword, tu su i 'magnu' i 'assault and battery' sa albuma 'warrior on the edge of time' kao i odlicne 'Angels f Death', 'Rocky Paths' i 'Moonglum' koja je od gitariste Huw Lloyd Langtona gitariste sa njihovog prvog albuma, on i svira sa njima na 'live chronicles'.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sun Feb 10, 2019 19:05

Da, ovo su nazalost ti problemi kad se pokefaju originalni clanovi. Uglavnom, svadja je nastala pa nekoliko godina sudjenje oko imena Hawkwind. Ja razumijem i Dave Brock-a i Nik Turnera. Brock je rekao da je on sef i vlasnik imena Hawkwind. Nik koji je originalni clan i po njemu nazvan bend kako tvrdi, je izasao iz benda 70tih i povremeno kasnije svracao. Tvrdi da ima pravo koristiti ime "Nik Turner's Hawkwind" a Brock tvrdi da Nik ne smije koristiti ime Hawkwind.

Hawkwind je inace u pocetku kako Nik kaze bio 'people's band', gdje su se judi izmjenjivali i bend je bio spoj tih ideja koje su ljudi unosili. Kasnije sjecam se jednog intervjua od Dave Brocka, gdje je rekao kad je bend nakon 'In Search Of Space' i onda iza toga gdje je Lemmy-eva era bila, postao vrlo ozbiljna stvar u vezi snimanja, zarade, orgnizacije, a se bend nebi raspao neko je morao preuzeti obavezu, kontrolu, vodstvo da to drzi pod kontrolom i da bend nastavi da postoji. Izgleda da nitko nije Brock-a ovlastio, ali nitko se nije ni bunio. Dave Brock je tako iz albuma u album sve vise postajao sef benda a originalni clanovi odlazili nekim svojim putom. Do odlaska Lemmy-a vec je postao vodja benda i registrirao u engleskoj ime Hawkwind na svoje ime. Prije par godina doslo do sukoba sa Nik Turnerom.

Inace ja ne volim nikako da se ne zna ko je bend. Imamo situaciju sa Pink Fairies. Pink Fairies je imao 5 albuma: Never never land, what a bunch of sweeties, kings of oblivion, live at roundhouse, kille em and eat em. I onda desetak godina nakon ovog zadnjeg albuma krenuli su projekti, pa su tako dva clana Paul Rudolph (koji je bio na prva dva albuma i zamjenio Lemmy-a u hawkwindu, ali bio i na zadnjem albumu The Deviants-a 1969 godine, bend nakon sto je njihov sef Mick Farren otisao u solo vode se pretvorio u Pink Fairies) sa bubnjarem i pjevacem John Alder Twinkom koji je bio samo na prvom albumu, tako su njih dvojca snimili dva albuma pod nazivom Pink Fairies.

Pa onda ritam sekcija Russel Hunter i Duncan Sanderson koji su jos bili u The Deviants-ima i na svim albumima Pink Fairies, ova dvojca pak uzmu Andy Colquhoun-a (Andy je bio u bendu Warsaw Pakt sa Motorhead bubnjarem Lucasom Foxom, kasnije bio na zadnjem albumu Pink Fairies, i onda svirao u solo karijeri Mick Farrena) da im pjeva i svira gitaru i snime album pod imenom Pink Fairies. Zadnju situaciju imamo da je Paul Rudolph uzeo Alan Davey-a bivseg basistu iz Hawkwinda i prvog bubnjara Motorheada Lucas Fox-a i snimio album po imenom Pink Fairies. I onda tko je Pink Fairies? Jedino logicno moze se gledati da su onih 5 albuma bili Pink Fairies a ovo sve ostalo projekti bivsih clanova. Kako drugacije?

Ovo je Dave Brock vs Nik Turner situacija:

https://www.punknews.org/article/64170/ ... nik-turner

https://www.facebook.com/NikTurnermusic ... 023360608/
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Thu Apr 25, 2019 18:07

Mr. Wrong vidim prodaje LP reizdanje Hawkwind prvi album, pa pozurite ako jos ima. To je prvo englesko reizdanje iz 1975 na Sunset label-u. 'Sunset' je sublabel od 'Liberty' records koji je izbacio prvo izdanje 1970. Tako da je ovo iz 1975 bez digitalizacije isti zvuk kao i na prvom izdanju i jedino reizdanje ako hocete izvorni analogni zvuk kao na prvom izdanju koji kosta bar 100eur.

Ako se zadovoljavate sa vg+ kondicijom isplati se. Moja ploča je Near Mint. Kod natpisa Sunset ovdje je crveni label vise jer je repress istog izdanja, a ima i koji je vise narančasti. Ne znam napamet kojeg ja imam. Label treba izgledati ovako:

Image
Blackadder123
Forum member

Postby Tandrax » Tue Jul 09, 2019 18:20

Jebo te hawkwind :roll02:
Fear is the mind-killer.

Glad će navest ljude na promjene, ona bistri um
Tandrax
Forum member

Previous

Return to Nesvrstani