Hawkwind

Za sve ostale stilove alternativne glazbe...

Moderators: Sotonska Panda, Richpa

Re: Hawkwind

Postby Blackadder123 » Sun Dec 24, 2017 15:45

Ajmo malo osvjeziti temu. Vidim na Motorhead facebooku se kaci pjesma 'paradox' sa Hall Of The Mountain Grill pa me to podsjetilo.

Nakon 15 kupljenih albuma i svih ostalih online preslusanih albuma puno puta, studijskih i live, cak i neki bootleg snimke, znaci nakon dubokog zestokog brijanja na njih, ovo bi bila neka moja preporuka i moja definitivna lista sta je od njih najbolje. Inace, eto, mislim da isto kao u vezi Motorheada posto mi nije Ace Of Spades najbolji album niti No Sleep Til Hammersmith kao mnogima, ja OPET razmisljam iskljucivo svojom glavom pa eto imam i svoju listu. Ali posto, kako kazu mnogi koji me znaju privatno, imam zicu za mjuzu, mozda ce se neki i sloziti sa mojom listom.
Pa krenimo:

Znaci studijski i live albumi, prvo studijski.

Na prvo mjesto nisam do dan danas mogao razdvojiti po kvaliteti dva albuma pa ih oba stavljam na prvo mjesto. A to su "The Chronicle Of The Black Sword" i "Levitation". Ovo je ono sto ja mislim da je pravi Hawkwind.

Na drugo mjesto bi išao period sa Robert Calvert-om. Albumi 'Quark Strangenes and charm', 'Hawklords 25 years on', 'Pxr5', 'Astounding Sounds Amazing Music'. I Preporucam njegova dva prva solo albuma, pogotovo prvi 'Captain Lockheed and Starfighters' na kojem je Lemmy, hawkwind, Fairies,Twink..... na drugom albumu je pola ekipe.

Trece mjesto je Lemmy period. 'Doremi Fasol latido', Hall of the mountain grill, Warrior On The Edge Of Time.

Cetvrto prva dva albuma.

Live albumi:

1. Live Chronicles

2. Live 79

3. Space Ritual

Sve ostalo manje ili vise nije vrijedno spomena. Ovo je lista, ono najbolje od njih. Iako je Lemmy meni idol, evo nije mi njegov period najdrazi. Tek je na trecem mjestu.

Sve ja ovo volim, ali ako bi radio listu onda bi ona definitivno ovako izgledala.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Previous

Return to Nesvrstani