Deep Purple

Rock rock, 'till you drop!

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Postby Bure » Thu Apr 03, 2014 15:14

https://www.youtube.com/watch?v=5qyPQagLxGU

jos uvijek na vrhu, ceka se zadar da ponovimo beograd :D
Bure
Forum member

Postby Bure » Sun Apr 06, 2014 8:31

https://www.youtube.com/watch?v=Kg2XkiXp2X4

Burn - Bruce Dickinson, Glenn Hughes, Rick Wakeman, Ian Paice, Don Airey
Bure
Forum member

Postby Broken » Mon Jul 21, 2014 23:21

Meni jedan od najboljih (ako ne i najbolji) i najdražih bendova. Zao mi je sta nisam bila u Zadru.
Broken
Forum member

Postby priestfan » Fri Sep 12, 2014 16:54

Da. Meni također je žao. Što nisam bio u Zadru. E! Cool je ovo s Bruceom.
celebrating Jon Lord trailer
"my lovecraft and black witch heart"
priestfan
Forum member

Re: Deep Purple

Postby Bure » Fri Apr 01, 2016 22:49

http://www.thehighwaystar.com/news/2016 ... -thirteen/ - snima se novi album, ulaze u kucu slavnih. Nadam se uskoro i nekakvoj oprostajnoj turneji, polako bi to vec trebalo privoditi kraju :D
Bure
Forum member

Postby hallowed » Thu Dec 15, 2016 20:51

Fuck your systems and fuck your decisions
hallowed
Forum member

Postby Bure » Mon Feb 13, 2017 21:26

DP u ZG u svibnju, promocija novog albuma.
Last edited by Bure on Fri Apr 07, 2017 12:20, edited 1 time in total.
Bure
Forum member

Postby Bure » Fri Apr 07, 2017 12:19

Image

Izisao je vjerojatno i posljednji studijski album. Na prvo slusanje, album je nastavak na Now What?!. Točnije, da su par solidnih stvari s ovog novog albuma dodali na Now What?!, mislim da bi taj album bio bomba bez zamjerke. Ovako smo dobili jedan dobar i jedan prosječan album. Daleko lošiji od predhodnog, ali slušljiv.

Ima zanimljivih priča, Airey i Morse dominiraju cijelim albumom tako da nismo dobili previše klasičnih rock brojeva već nadmudrivanje dvojice virtuoza kao u dobra stara vremena na Made in Japan - Space truckin verziji. Ian Paice zvuci stabilno, kao i u zadnjie 42 godine. Od Come taste the band, to je to. To je Ian Paice. Jednako je sa Rogerom. Od Machine Heada, to je to. Često razmišljam kako je dobra konstanta možda nekad i bolje riješenje od nekakve inovativnosti. Gillan priča priču za kraj, boja glasa je još uvijek tu. On uživa u tome, a sada kako to zvuči sve skupa - neka svatko sam procijeni.

Nakon malo više od dvadeset godina (puno ljudi ih sluša puno duže od mene, ali za ovo kratko vrijeme stvarno sam uživao u njihovim izvedbama) kako ih slušam, pratim i volim - nikada nisam mislio da ću reći, da je sada stvarno kraj. Da je gotovo, da je vrijeme da se završi jedna ovako velika priča. Ono što bi stvarno volio jest da iduće godine, kada bude 50 godina banda - da Ritchie još jednom stane s njima na pozornicu i odsvira Smoke on the water. Znam da vjerojatno neće, ali evo meni bi bilo jako drago. Puno draže od njegovog sadašnjeg Rainbow izdanja.

Da se vratim na album, produkcija je stvarno super. Sve to zvuči puno, dobro, kvalitetno.
Na singlovima su izbacili sve ono što je jako dobro, a to su stvari "Time for Bedlam" i "All I got is you". Uvod s Time for Bedlam je stvarno Parplovski, čvrst i snažan. Odlična stvar. Dok na Hip Boots zvuče kao da se u pauzama Gillan zeza s ekipom. Pjesma je svirana i prije na koncertima, ima zanimljivu melodiju ali mi nema ono nešto. U biti, cijeli album me podsjeca na House of the blue light jer je dobar i svida mi se, ali nema ono nesto. U biti ovaj ima, potreban je kraj bandu. Ništa više. All I got is you je najbolja stvar na albumu, jedina stvar koju ću i bez da album slusam si pustiti. Divni liriksi, ideja za pjesmu je bezvremenska i top stvar na albumu definitvno je ta stvar. Od ostalih stvari na albumu istaknuo bih The Surprising i Johnny s Band. Okej rock stvarčice, zanimljivo zvuce. Roadhouse Blues za kraj mi zvuci, totalno bezveze. Nikakvog komentara na nju nemam osim da ne bi trebala biti na albumu. Eventualno na nekom bonus disku kao bonus pjesma.

Svatko tko voli ovaj band nek si da priliku poslušati album, još uvijek oni imaju nešto za reći. Ali, to je to.
Hvala im na svim ovim godinama, zauvijek ćete mi biti broj 1 :kriegla:

Tracklist:

"Time for Bedlam"
"Hip Boots"
"All I Got Is You"
"One Night in Vegas"
"Get Me Outta Here"
"The Surprising"
"Johnny's Band"
"On Top of the World"
"Birds of Prey"
"Roadhouse Blues" (The Doors cover)