AC-DC

Rock rock, 'till you drop!

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Postby Zarathustra » Thu Jul 10, 2014 13:26

Zarathustra
Forum member

Postby Bombenhagel » Wed Sep 24, 2014 16:08

U 12. mjesecu izlazi Rock Or Bust, 11 novih pjesama :D
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Bombenhagel » Tue Oct 07, 2014 12:01

https://www.youtube.com/watch?v=4-CWnlzI4ac

bezveze, nije mi baš hitoidna, al imam osjećaj da bude se toliko puštala svagdje da mi nebu iz glave izlazila
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Oct 07, 2014 18:13

Kako je "Miljenko." komentirao na temi o bendu Trese.Lupa.Udara. kako je to jebeno "inovativno", mislim da bi taj komentar ovdje jos bolje sjeo za ovaj singl :). Rijetki su bendovi koji mogu biti toliko dosadni...a tekstove sam isto citao od prijasnjih albuma i nist posebno, bez veze za siroke mase da svi razmiju štih, narodno veselje, ono bend koji je ok kad kreces kao klinac slusat muziku. Tih par starijih albuma ok, (ali i oni sa godinama postaju dosadni pogotovo kad proucis malo vise stvari u svijetu muzike), ostalo za popizdit od dosade... Niti da su smece niti da su dobri, jednostavno predosadni i jednostavni, sto po tekstovima sto po nemastovitosti u muzici, da je bar malo maste ali niti malo. Sjecam se zadnje 'maste' malo nesto na albumu "Dirty deeds..." 'Ride On' pjesma ili tako nesto itd... nakon "Back in Black" ja vise nista u njima ne vidim... Imao sam nekoc sve od njih do "Black Ice" albuma, znaci od onog EP Jailbreak (koji nije los) pa sve do Black Ice. Ne znam jel se radilo o oko 18 cd-ova, bilo je dva mislim live medju njima. Uglavnom, prodao sve i nikad zažalio, kao i sto sam prodao prije vise godina dosadni pop rok EKV i nikad zažalio i mnoge druge itd...
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby kktz » Tue Oct 07, 2014 19:31

nest ko motorhead
kktz
Forum member

Postby valdemar » Tue Oct 07, 2014 19:44

kktz wrote:nest ko motorhead

Upravo. Nikad nisu znali napravit dobar album ali su zato imali odličnih pjesama. Albumi im u prosjeku imaju 3 super stvari i 5-6 što su prosjek ili sranje. No ta formula funkcionira očito.
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Oct 07, 2014 21:16

Ne znanje na snazi? :D
Usporedi: On Parole, Another perfect day, Sacrifice...
Ako to nije ogromna razlika kao da nije isti bend onda stvarno.... Mislim sto nije ni cudno jer su bile druge postave, a kad su drugi ljudi druga je i svirka nemre biti isto. A acdc usporedit sa time je neznanje. Da usporedis Partibrejkers ili nesto slicno ok, al ovo.....
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Oct 07, 2014 21:20

valdemar wrote:

Upravo. Nikad nisu znali napravit dobar album ali su zato imali odličnih pjesama. Albumi im u prosjeku imaju 3 super stvari i 5-6 što su prosjek ili sranje. No ta formula funkcionira očito.

Nikad nisu znali napravit dobar album? Na kojoj si ti muzici i koliko imas godina? Sta si sve cuo u zivotu? Mislim izjava za proljev...
Blackadder123
Forum member

Postby kktz » Tue Oct 07, 2014 21:30

jedni i drugi znaju bit dosadnjikavi i imat dosadne fanove. znaju bit i strasno jaki i naravno da su zasluzeno utjecajni, al dobro, stobom ne vrijedi komunicirat, pricaj sam sasobom. valdemar, tako nekako, da. meni su sa bon scottom odlicni, osjetim ono nesto, poslje mi to nemaju, al opet rispekt za one koji ih i dalje prate.
kktz
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Oct 07, 2014 21:47

kktz wrote:jedni i drugi znaju bit dosadnjikavi i imat dosadne fanove. znaju bit i strasno jaki i naravno da su zasluzeno utjecajni, al dobro, stobom ne vrijedi komunicirat, pricaj sam sasobom. valdemar, tako nekako, da. meni su sa bon scottom odlicni, osjetim ono nesto, poslje mi to nemaju, al opet rispekt za one koji ih i dalje prate.

Ma cekaj, nemoras se odmah ljutit. Sta ja znam dali bi muzicki Motorhead bio dosadan da nije imao promjena u postavama, mozda bi... Mislim ali srecom je imao promjene pa nije. Ja sam samo reagirao na losu usporedbu. A tekstovi su pun losiji kod acdc nego kod motorheada, pogotovo novijeg motorheda od 1991 na ovamo. Mislim tekstovi sluze za neku poruku, neko razmisljanje, tvrdnje itd... to kod acdc nist posebno dobrog nisam primjetio. Vas dvojca reagirate emicionalno jer vam acdc nest znaci u zivotu, meni to jasno, ali kad si emocionalan kad je takva reakcija onda mozak ne radi ako me kuzis sta hocu reci. Mislim ja ozbilljno tvrdim da se od BOna Scotta ili odmah nakon njega muzicki nisu pomakli niti za milimetar, ako je to njima ok onda super, ali mislim da je to dosadno. A tekstovi nist posebno, meni u tekstu mora biti bar malo neceg intelektualnog za sta se mogu primiti, kod njih nema nista za mene. Jednostavno prazno. Zato mi je dosadno. Znaci nemoj odmah skakati. Pa nisu svi ni za Motorhead jer nisu svi ljudi isti. Mislim daj malo...
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Oct 07, 2014 22:16

E da a i neovisno o bilo kojem jako razvikanom bendu ne smjemo zaboraviti i na biznis, muzicku industriju koju ne zanima muzika nego lova. A nekog moraju razvikati i dici u nebesa da bi okrenuli lovu, ne mogu na nepoznatima dizat lovu. A to se radi tako da se gleda sta se moze uvaliti sto vecim masama a ne jel kvalitetno ili ne. To su osnove tog biznisa. Tako da cesto ljudi su bombardirani sa ovim ili onim bendovima misleci da imaju svoj ukus (mozda sam i ja zrtva toga mada zbog nekih drugih bendova mislim da sam se odhrvao toga odavno) a ustvari ono sto dolaz do ljudi pusta ta muzicka industrija mislim pogotovo na razdoblje prije interneta a to sad nije niti nestalo skroz. Poanta ovog posta je to sto je nesto utjecajno ili popularno ne mora biti kvalitetno nego je to znak da su uspjeli uvaliti to masama. Muzika sto je kvalitetnija cesto ima manju publiku jer to ne kuze svi, sto je plića to je veca sansa za napunit stadion. Ako naravno idemo onom zasto mase ne kuze nesto pametnije, je to da je kvalitet po majci prirodi rijetka stvar, da nije svak drugi bi bio Tesla ili Einstein ako se kuzimo, znaci vecina su prosjek ili ispod toga, malo je pametnih. To su sve razlozi neovisno o kome se radi, da ono sto je popularno je automatski sumnjivo ako se kuzimo iako ne mora bas doslovno sve biti lose, ali nesto komplicirano, intelektulano, filozofski, po tekstovima ili muzici u nekom bendu nikada nije bilo jako popularno. Iz ovih gore razloga. Pa se ljudi cesto zaborave, pa kazu "joj ako ovo svi slusaju mora da je dobro, pa nisu valjda svi budale.." :D . Smjesno al je tako. Nema ovo veze sa ACDC nego mi ovo palo napamet sad.
Blackadder123
Forum member

Postby Zarathustra » Tue Oct 07, 2014 22:43

riffovi brace Young su mi bolji od ciele diskografije motorheada
Zarathustra
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Oct 07, 2014 22:55

Zarathustra wrote:riffovi brace Young su mi bolji od ciele diskografije motorheada

Potpuno razumijem. Nikakav bad. Nekome je i Thompson ili Severina bolji od citave diskografije Motorheada. Sto ljudi sto ćudi. Nije da se sprdam da nebi krivo shvatio. Nisu svi za sve.
Blackadder123
Forum member

Postby Kosy » Wed Oct 08, 2014 8:19

Zarathustra wrote:riffovi brace Young su mi bolji od ciele diskografije motorheada

Pa ta se dva benda nikako ne mogu uspoređivati, AC / DC je za Motorhead - Space Shuttle. Uz dužno poštovanje Motorheadu.
Kosy
Forum member

Postby Covjek Golub » Wed Oct 08, 2014 11:12

meni je ac/dc najbolji

motorhead mi je najgori
Idealna težina punice je 4kg ... zajedno s urnom.
Covjek Golub
Forum member

PreviousNext

Return to Hard Rock Caffe