Genesis

Rock rock, 'till you drop!

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Genesis

Postby Pakaa » Wed May 15, 2013 17:16

Ispravite me ako griješim, al nisam naša topic o Genesisu.
Vrhunski bend kako god okreneš, jedni od istinskih legendi prog-rocka. Foxtrot mi je remek-djelo i jedan od prvih albuma takvoga đira šta sam čuo u životu, bez slabe stvari.

Dojmovi? :)
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby Gojo » Wed May 15, 2013 18:22

'težak' bend. teška brija iznad svega, najbolje su mi sjeli prvi albumi, od prvog albuma di je zadnja The Knife(heavy!) pa do foxtrota, Već drugi album mi nema moment prvog ni malo... Selling England By The Pound mi je zadnji koji sam 'uspješno' slušo... 80e mi nikako ne leže. ovo na početku je bio vrhunski progressive rock 70ih, kulminacija tog benda se desila davno davno, prije nego su postali poznati ko danas, 73' točnije i live albuma. taj live mi je top 5 live albuma 70ih a možda i općenito top 10
Gojo
Forum member

Postby Pakaa » Wed May 15, 2013 18:25

Za ove kasnije albume se slažen, proba sam poslušat Invisible Touch i ne leži mi ama baš nikako... Ali zato Foxtrot i Selling England, uff!
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Pakaa
Forum member

Postby Zbane » Wed May 15, 2013 19:28

da ovo iz 80ih ne valja

ali zato nursery cryme (meni najdraži) i sve ostalo zajedno sa selling england je vrhunski primjer progresive. nije ni čudo što su isplivali na sam vrh te scene, nisu nimalo generički ni dosadni. zaista vrhunski bend
_Ofce i Nofce_
Zbane
Forum member

Postby Pakaa » Wed Sep 25, 2013 20:45

Slušam danas album "Calling All Stations" i moran priznat da sam ugodno iznenađen. Bez Collinsa je, al je super i totalno je drugačiji đir. Bez neke velike progresije, ali zato dosta atmosferično i poprilično pitko. Netipičan Genesis, ali meni se sviđa.
Pakaa
Forum member

Postby renewal » Thu Sep 26, 2013 13:08

Land of Confussion - great track !
Music is a safe kind of high!
renewal
Forum member

Return to Hard Rock Caffe