RORY GALLAGHER

Rock rock, 'till you drop!

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Postby fairy feller » Wed Mar 02, 2011 23:55

danas je roryju rođendan, imao bi 63 godine da je živ. prije točno 63 godine rock zvijezda je rođena u the rock hospital.

ove godine izlazi i roryjev san francisco session album iz '77 kojega je odbacio i ponovo snimio s novom postavom (jedino je basist ostao isti). dosta pjesama s tog albuma je u drugačijim verzijama poslije završilo na genijalnom photo finish albumu iz '78. An Overnight Bag s crest of a wave kompilacije je s tog sessiona. također će izdati i live album live in san fransisco kao 2 cd tog izdanja, tako da se radi o duplom cdu, na 1. cdu odbačeni session photo finish albuma (koji jedva čekam da čujem) a na 2. roryjev koncert iz san francisca '78 (imam taj bootleg u flac formatu ali bit će super imati službeno izdanje jer koncert je genijalan)

rory je ovo izjavio o tom odbačenom albumu:

"Then I go through these silly periods where I record a complete album in San Francisco and then we`re down in the cutting room and I say: `No, it`s not right, it`s wrong`, and we`d spent thousands of dollars on it. It`s really a capitalist type of market. We throw the album away, then we come back and we go to Dieter Diercks in Cologne, record "Photo Finish" in three weeks, so it can happen, you see."

Rory:" Maybe eighty percent of the San Francisco album could come out in some form - remixed. The problem was: the mixing was getting complicated and some of the songs (just didn`t sound right). You see what happened with "Torch" was even more complicated because although I abandonned the "Torch"-project, I kept some of the songs and re-did them in different keys, different tempos and added some new songs. Then that became "Defender", which for me was a turning point in my career and in my life. It was a very special album to me personally".

ova zadnja izjava je iz '92, izgleda da se predomislio u vezi albuma kad je rekao da bi 80% moglo biti iskorišteno da se remiksa. također se vidi da je odbacio i takozvani torch projekt koji je poslije postao defender album (ali naravno pjesme je preradio).

to mi je nevjerovatno kako je rory držao do svog umjetničkog izričaja i iako je masu love na nešto potrošio ako mu se to nije svidjelo-on bi to odbacio, zbog toga ga još više cijenim i toga više nema danas u glazbi jer se sve vrrti oko love a rory nije htio ni singlove izdavat jer je htio da ga pamte po albumima i live nastupima. jednom je izjavio da mu je najveći strah da napiše hit singl. i prodao je oko 30 mil ploča a da je izdavao i singlove više bi se vrtio po radiju i ušao u svijest većem broju ljudi i ta bi brojka bila znatno veća. ali to vam je bio rory, uvijek vjeran sebi i fanovima, pravi đentlemen rocka sa kredibilitetom.
I watched as fear took the old men's gaze
Hopes of the young in troubled graves
'I see no day' I heard him say
So grey is the face of every mortal (Queen)
fairy feller
Forum member

Postby renewal » Thu Mar 03, 2011 9:00

Rory je car!!
Music is a safe kind of high!
renewal
Forum member

Postby Nik Praskaton » Thu Mar 03, 2011 10:20

renewal wrote:Rory je car!!

BOG!
Nik Praskaton
Forum member

Postby fairy feller » Sun Apr 03, 2011 22:25

evo novosti o već prije spomenutom roryjevom neizdanom albumu koju napokon izlazi. izaći će 06.06. i zvat će se notes from san francisco. a na 2. cdu će biti koncert iz '79 (kojeg nemam, imam jedan iz '78).

popis pjesama

CD1 1. Rue The Day 2. Persuasion 3. B Girl 4. Mississippi Sheiks 5. Wheels Within Wheels 6. Overnight Bag 7. Cruise On Out 8. Brute Force & Ignorance 9. Fuel To The Fire

BONUS TRACKS 10. Wheels Within Wheels (Alt version) 11. Cut A Dash 12. Out On The Tiles

CD2 1. Follow Me 2. Shinkicker 3. Off The Handle 4. Bought And Sold 5. I’m Leavin’ 6. Tattoo’d Lady 7. Do You Read Me 8. Country Mile 10. Shadow Play 11. Bullfrog Blues 12. Sea Cruise

više možete pročitati ovdje
http://www.rorygallagher.com/#/news/201 ... _francisco

a na ovom linku možete ćuti jednu pjesmu s tog albuma, tu stvar su uzeli za promoviranje albuma, nju će puštati po radio stanicama, zove se rue the day, meni odlična stvar

http://soundcloud.com/eagle-rock-entert ... ue-the-day
fairy feller
Forum member

Postby Nik Praskaton » Mon Apr 04, 2011 8:36

solidna stvar, nadam se to ubost na originalu kad izade, ovo ce bit zanimljivo skroz.
Nik Praskaton
Forum member

Postby fairy feller » Sat Apr 23, 2011 20:40

evo kako će izgledati limited deluxe izdanje notes from san francisco albuma o kojem sam već prije pisao, to se kupuje

Image
http://www.amazon.co.uk/Notes-San-Francisco-Limited-Deluxe/dp/B004T6OEHG/ref=pd_sim_m_h__6
fairy feller
Forum member

Postby Nik Praskaton » Sat Apr 23, 2011 21:52

fairy feller wrote:evo kako će izgledati limited deluxe izdanje notes from san francisco albuma o kojem sam već prije pisao, to se kupuje

Image
http://www.amazon.co.uk/Notes-San-Francisco-Limited-Deluxe/dp/B004T6OEHG/ref=pd_sim_m_h__6

a ne uopce da se kupuje, savrseno zgleda, eto, za to se isplati dat lovu definitivno.
Nik Praskaton
Forum member

Postby Zagorski Tarzan » Mon May 02, 2011 21:36

NOŽEM JE IZBODEN GREGORI PEK (20) IZ SLATINE
Zagorski Tarzan
Forum member

Postby Nik Praskaton » Tue May 03, 2011 16:33

Zagorski Tarzan wrote:http://www.hardplace.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=327:0305utorock-tribute-to-rory-gallagher-blues-of-taste&catid=46:vijesti&Itemid=176

dvije stvari mi se ne svidaju kod toga banda, a to je da samo taste sviraju i ukocenst na pozornici, jer ipak ak se radi nesto o roryu treba bit vise energije. al ok, svaka cast svejedno, jer super odsviraju sve to sto sviraju. vrijedi pogledat.
Nik Praskaton
Forum member

Postby fairy feller » Tue May 10, 2011 13:35

čuo sam da je bilo malo ljudi. jel to onaj isti bend koji je u garaži imao tribute to taste?
fairy feller
Forum member

Postby Nik Praskaton » Tue May 10, 2011 13:36

fairy feller wrote:čuo sam da je bilo malo ljudi. jel to onaj isti bend koji je u garaži imao tribute to taste?

aha,pricali smo o tom vec prije mislim, o tom bandu,negdje..
Nik Praskaton
Forum member

Postby fairy feller » Sun Jun 12, 2011 16:07

zadnja 2 dvda koja sam kupio od roryja, novi irish tour dvd i shadow play (complete rockpalast na 3 dvda), još čekam da mi dođe notes from san francisco limited edition

Image
fairy feller
Forum member

Postby Nik Praskaton » Sun Jun 12, 2011 19:49

opa, predobro! budem ti na mail poslao imam neka pitanja u vezi tih dvd a, ja sam nabavio isto jedno desetak komada, bootleg izdanja ali kvalitetna.
Nik Praskaton
Forum member

Postby fairy feller » Sun Jun 12, 2011 21:11

može. audio ili video? ja sam nabavio novih video bootlega (a i audio skidam sve od roryja na koje naiđem), neke stvari od tipova koji stavljaju njegove stvari na youtube a neke stvari od velikog fana iz ukrajine koji uploada za mene i pošalje mi linkove da skinem (pričam o video bootlegima)
fairy feller
Forum member

Postby Nik Praskaton » Sun Jun 12, 2011 21:20

video, poslat cu ti spisak na mail.
Nik Praskaton
Forum member

PreviousNext

Return to Hard Rock Caffe