KLINIK

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

KLINIK

Postby Đeb » Sun Aug 23, 2009 11:37

Bas sam ovih dana opet malo preslusavao neke starije uratke od ovog iznimnog Belgijskog sastava osnovanog 1980-te.Inače band slovi uz Front 242,ABC,Nitzer Ebb i još neke za rodonačelnike EBM-a,iako su mi podosta močniji od F242 ,a pogotovo od Nitzera.Band je osnovao Marc Verhaeghen,no nesto kasnije mu se prudizila još jedna ključna figura Belgijske Electro/EBM scene Dirk Ivens.Osobno albume Sabotage i Melting Close smatram najboljima unutar žanra,a i novija izdanja koja vuku na neki psy trance nisu loši,kao ni odlična kolaboracija sa Belgijskim Dark Ambient projektom Vidna Obmana na albumima Greed i Gluttony.

evo kako zvuči rani Klinik :

KLINIK Hours & hours 1985 Video Spot-Pregenijalno!!

http://www.youtube.com/watch?v=JfmwxcEa ... re=related

KLINIK- Decay 1985 Video (Brr....jezim se od ove stvari i spota.Totalna dark umjetnost)

http://www.youtube.com/watch?v=pXJIK11I ... re=related

Klinik - Nautilus 1986 (Vrlo mračna stvar)

http://www.youtube.com/watch?v=eidDxaWG ... re=related

The Klinik - cold as ice live late 80's

http://www.youtube.com/watch?v=kFlCIgiT ... re=related

I jedan EBM hitić

Klinik - Memories

http://www.youtube.com/watch?v=2gmQgUbr ... re=related
Noise Again
Đeb
Forum member

Postby Gelato » Sun Aug 23, 2009 12:38

Ono što nije dobro jest black leather
Futurepop, a što drugo?
Gelato
Forum member

Postby Bombenhagel » Sun Aug 23, 2009 12:42

Đebe, ništa nije moČnije od nitzer ebba da ga jebeš :?
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Đeb » Sun Aug 23, 2009 13:15

-JADNIK- wrote:Đebe, ništa nije moČnije od nitzer ebba da ga jebeš :?

naravno da je,masa toga.Nitzer nisu losi,no malo su ipak precjenjeni,ono sto mi je dobro od Nitzera je svakako prvi ep iz 1983 i prvi album iz 1987,ostalo je relativno komercijalno i preveselo.Mozda je to tebi ok,al ja se nikad nisam nalazio u tim veslijim "dance" tonovima,iako sam preslusao i masu toga,no na takvim bandovima se ne isplati previse zadrzavati,posto kao sto rekoh ima masa bolje mjuze,a tako malo vremena za proučavanje iste :wink:
Noise Again
Đeb
Forum member

Postby Bombenhagel » Sun Aug 23, 2009 13:26

ok, al nemreš reć da su slučajno došli do statusa zvijezda, iako i meni poslije showtime-a nema dobrih djela, al čitave osamdeste su obilježili sa odličnim izdanjima.

i da, nije baš tak veselo kao švabski ebm.

sve u svemu, ukusi se razlikuju, al nitzeri nisu nitzeri bez razloga.
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Đeb » Sun Aug 23, 2009 13:36

-JADNIK- wrote:ok, al nemreš reć da su slučajno došli do statusa zvijezda, iako i meni poslije showtime-a nema dobrih djela, al čitave osamdeste su obilježili sa odličnim izdanjima.

i da, nije baš tak veselo kao švabski ebm.

sve u svemu, ukusi se razlikuju, al nitzeri nisu nitzeri bez razloga.

Slazem se do Beliefa mogu proći ,al meni je to ipak preveselo pogotovo onaj spot za Control I'M Here.Da su velik band to svakako,no meni zaista nisu ni među top 100 Minimal/EBM-a/Electro Syntha 80-tih.
No jednu stvar bi ti svkakako preporučio,ako već nisi to nabavio:Basic Pain Procedure ep iz 1983.Men to najbolje sto su Nitzeri izdali,zvuci ko neki cudni spoj Bauhausa i DAF-a.Tu prže dosta mračnije,atmosfera se donekle zadržala i na That Total Age koji mi je uvjek bio zaista jedan od boljih 80's electro albuma.
Noise Again
Đeb
Forum member

Postby Gumbelium Roža » Mon Aug 24, 2009 21:59

Pa, ove rane stvari su strašne. Zlatno je bilo doba kada se dobronamjeno smiješilo na žanrovsko brkanje ebm-a i industriala.

Što se nitzera u ovom kontekstu tiče, čini mi se da su baš oni sa papijima sveobuhvatno prekardašili i doveli do degeneracije smjera, koji je baš i mogao potegnuti u nekom drugom pravcu.
"Humor is a moral irresponsibility of a person in relation to the factual nature of actual relations between individuals and community; it is an alibi which permits all kinds of compromises"
LAIBACH
Gumbelium Roža
Forum member

Postby Đeb » Tue Aug 25, 2009 11:07

Gumbelium Roža wrote:Pa, ove rane stvari su strašne. Zlatno je bilo doba kada se dobronamjeno smiješilo na žanrovsko brkanje ebm-a i industriala.

Što se nitzera u ovom kontekstu tiče, čini mi se da su baš oni sa papijima sveobuhvatno prekardašili i doveli do degeneracije smjera, koji je baš i mogao potegnuti u nekom drugom pravcu.

Da,ja takoder smatram da su Nitzeri sjebali početnu ideju EBM-a,zato i nisam neki fan njih,a pogotoco Skinny Puppy,to je jedan od rijetkih bandova koje doslovno prezirem :o .Što se tiče ovoga ostalog poslati ću ti par jebačkih bandova,no sad moram na posao opet...pozdrav i imam osječaj da se poznajemo Petar ili? :)
Noise Again
Đeb
Forum member

Return to Twilight Zone