VANGELIS-Invisible Connections 1985

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

VANGELIS-Invisible Connections 1985

Postby Đeb » Tue Aug 18, 2009 19:43

Dosad sam uspio nabaviti većinu izdanja od ovog velikog ambijentalca,no ovo je svakako najčudniji album na koji sam naletio.Zaista nema nikakvih značajki sa većinom ostalog materijala koji je snimio Vangelis.
Ovdje je riječ o Experimentalnoj glazbi sa naglaskom na Musique Concrete i minimalističku elektroniku ranih 60-tih,poglavito Njemačke škole,kao i na dosta Dark Ambient tonova.
Pri preslušavanju ovog albuma na pamet su mi padala imena u rasponu od John Cagea,Stockhausena,Chopina do Zev-a,Nurse With Wound i SPK.Ovo mozda nije najbolji album od Vangelisa,no svakako je jedan od najalternativnijih,a samim time je i vrjedan pažnje kao takav.

Tko inače cijeni izdanja od Vangelisa ,svakako nebi smio propustiti ovaj dobar komad experimentalne glazbe :wink: i u to ime nareži ovaj album sa ovog bloga:

http://orchestralworks.blogspot.com/200 ... tions.html
Noise Again
Đeb
Forum member

Postby Mile » Fri Aug 21, 2009 13:29

Malo preminimalno za moj ukus.
Više mi se dopada kasniji Vangelis, onaj 'njuejdžovski'. (neki bi rekli i 'komercijalniji', no ajde) :oops:
Mile

Postby Stellarvore » Fri Aug 21, 2009 15:12

divota od albuma
Last edited by Stellarvore on Thu Apr 11, 2013 8:40, edited 1 time in total.
PRODAJEM TREPAVICE! PM...

RATTLESNAKE- ULTIMATE TRANSFORMATOR OF HOLY WATER, FINE WINE AND OTHER USELESS BULLSHIT INTO DELICIOUS BAMBUS AND TOTALLY RADICAL OVERDOSE OF AWESOMENESS SPRINGING INTO ACTION
Stellarvore
Forum member

Postby Đeb » Fri Aug 21, 2009 15:53

Jebiga,da je "normalan" Vangelis ,onda ga nebi ni stavljo ovdje :)
Noise Again
Đeb
Forum member

Return to Twilight Zone