KLANGSTABIL

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

KLANGSTABIL

Postby godfearing man » Fri Dec 26, 2008 23:58

experimentalni, ali vrlo melodični electro industrial iz njemačke, sa talijanskim šarmom , koji djeluje još od 1995.

radi se o dvojici njemaca, talijanskih imena ili nadimaka koji produciraju uistinu posebnu glazbu, pomaknutu od čitave današnje ebm i industrial scene. nakon podosta vinila i manje afirmiranih albuma, 2004. godine izdali su odličan cd naziva "taking nothing seriously" koji ih je definitivno izbacio iz anionimnosti, a najviše zahvaljujući songovima poput you may start i kill all lifeforms. radi se uglavnom o songovima sporog valjajućeg ritma, s energičnim pričajućim vokalom, koji svim songovima daje poseban drive. vokal je fenomenalno uklopljen u taj njihov atmosferični industrial i pogotovo kada prelazi u shouting fazu, pjesme pretvara u prave emocionalne bombe. taj spoj jedne divne, mračne i romantične melodije sa jednim efektiranim ali razgovjetnim vokalom ovaj bend čini posebno inovativnim u moru novih electro/ebm/industrial projekata.

2008. donosi "math & emotion", novi klangstabilov album, koji naravno, a kako drukčije, ide korak unaprijed. i dalje je vokal nabrajajući, no ipak nešto uravnoteženiji i ne toliko agresivan. čitav album je u biti daleko mirniji negoli prethodnik, no ništa zato, naslovna skladba je predobar hit, koji jedva čekam zavrtiti na kakvom partiju, a lauf lauf preporučam svakom electro paru, kao skladbu za otvorenje svadbe, nevjerojatno snažan romantičan song!
na albumu se nalaze i dvije skladbe otpjevane na talijanskom , a na ponekom songu se osjeti i mrvica trip hopa!

however, klangstabil sviraju industrial pop najbolje vrste!

www.myspace.com/klangstabil
http://www.youtube.com/watch?v=3PmqTlBy ... re=related (you may start)
http://www.youtube.com/watch?v=muXG0jdE ... re=related (kill all lifeforms)
http://www.youtube.com/watch?v=-5GKq9aWb3Q (math & emotion)
Last edited by godfearing man on Mon Dec 29, 2008 12:32, edited 1 time in total.
hell's where I've been all my life
godfearing man
Forum member

Postby dealer » Sat Dec 27, 2008 12:21

Bwaaah :Crazy: . To nema veze sa industrialom, tko voli nek izvoli, ali nemojte HC verzije DJ Bobe zvati industrialom. Industrial je mrtav, nema ga, long gone, dao bog da se zaboravi taj izraz.

U svakom slučaju, muzika za malu djecu.
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby godfearing man » Sat Dec 27, 2008 12:50

pa napisao sam da je to industrial pop, nisam li?

moraš priznati da bend zvuči itekako drukčije i inteligentnje nego recentna elektronska glazbena izdanja, a koketiranje sa italo discom na drugom albumu smatram posebno zanimljivim. pokušaj bend sagledati anno 2008. i ne uspoređivati s boyd riceom, TGom i sličnima.
živimo u sadašnjosti, a klangstabil proizvode odličan suvremeni industrial pop, koji je daleko inteligentniji negoli najobičnije brušenje flexericom po uključenom ventilatoru.

experimentirati može svatko, ali konstruirati slušljivu, a opet ne prejednoličnu glazbu, samo rijetki.
iz toga razloga je klangstabil vrhunski bend!

djeco slušajte klangstabil!

očigledno je da sam i ja dijete u duši, koje se ne igra samo s igračkama iz prošlosti, već ga veseli i moderni entertainment.
godfearing man
Forum member

Postby KRVNIK1 » Sat Dec 27, 2008 14:04

Dealeru, očito nisi čuo za tehnopaganizam i tehnošamanizam.
KRVNIK1
Forum member

Postby dealer » Sat Dec 27, 2008 14:27

godfearing man wrote:pa napisao sam da je to industrial pop, nisam li?

moraš priznati da bend zvuči itekako drukčije i inteligentnje nego recentna elektronska glazbena izdanja, a koketiranje sa italo discom na drugom albumu smatram posebno zanimljivim. pokušaj bend sagledati anno 2008. i ne uspoređivati s boyd riceom, TGom i sličnima.
živimo u sadašnjosti, a klangstabil proizvode odličan suvremeni industrial pop, koji je daleko inteligentniji negoli najobičnije brušenje flexericom po uključenom ventilatoru.

experimentirati može svatko, ali konstruirati slušljivu, a opet ne prejednoličnu glazbu, samo rijetki.
iz toga razloga je klangstabil vrhunski bend!

djeco slušajte klangstabil!

očigledno je da sam i ja dijete u duši, koje se ne igra samo s igračkama iz prošlosti, već ga veseli i moderni entertainment.

A jebiga, ja ne vidim kako je ta muzika relevantna za današnjicu, ni estetski, ni društveno, ni egzistencijalno. Štoviše, ne čini mi se kao nešto što bi imalo trunkice originalnosti za ponuditi i da je u potpunosti suvišna.

Ono o "experimentiranju" (što btw ni izdaleka ne može svatko - svatko može nasumice i bez ideje, hipoteze i svrhe drkati i zvati to eksperimentalnim, što nema veze sa eksperimentalnom muzikom) neću posebno komentirati. Ako pak tražim konstruirane, slušljive kompozicije, onda ću ipak gledati dalje od ovih uber jednostavnih i predosadnih formi.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby godfearing man » Sat Dec 27, 2008 16:43

dealer wrote:A jebiga, ja ne vidim kako je ta muzika relevantna za današnjicu, ni estetski, ni društveno, ni egzistencijalno.

zabavno je! postoje i ti niski nekome primarni, nekome sekundarni ljudski osjećaji za zabavu, a mene klangstabil odlično zabavlja!

experimentirati može zaista svatko, po nekoj sebi zadanoj temi, koja samo toj osobi može imati svrhu, dapače, baš tada, kada je sve jako nelogično, experimentiranje je "umjetničkije".
godfearing man
Forum member

Postby dealer » Sat Dec 27, 2008 17:03

Experiment u glazbi mora imati izlaznu točku koju postiže ili ne postiže. Ako ju ne postiže, a ta muzika bude izdana, onda se radi o glupoj izdrkotini, a ne experimentalnoj muzici.

Experimentirati doista može svatko, ali bez onoga gore bi to trebali zadržati za sebe.

dealer
Forum member

Postby godfearing man » Sun Dec 28, 2008 10:47

ma daj, pa ni sam ne vjeruješ u ovo gore. kakva izlazna točka, otkuda bi ti znao ili zašto bi tebi umjetnik objasnio svoju izlaznu točku? čim ima izlaznu točku znači da ima i neku liniju koju prati, a samim time već nije experiment već planska konstrukcija.
godfearing man
Forum member

Postby dealer » Sun Dec 28, 2008 11:12

godfearing man wrote:ma daj, pa ni sam ne vjeruješ u ovo gore. kakva izlazna točka, otkuda bi ti znao ili zašto bi tebi umjetnik objasnio svoju izlaznu točku? čim ima izlaznu točku znači da ima i neku liniju koju prati, a samim time već nije experiment već planska konstrukcija.

Svaki eksperiment je planska konstrukcija sa hipotezom, izvedbom i rezultatom koji potvrđuje ili ne potvrđuje hipotezu.

dealer
Forum member

KLANGSTABIL

Postby Palatine of Gilead » Sun Dec 28, 2008 15:50

Pravilno izveden eksperiment može imati pozitivan ili negativan rezultat, međutim on ne mora biti bezvrijedan odnosno neupotrebljiv.

Isto tako i umjetnički eksperiment u glazbi (a još češće u književnosti) može dati produkt koji je u priličnom neskladu sa prethodno postavljenom hipotezom, a pokaže se izuzetno značajnim na svom polju umjetnosti, može inicirati neke nove ideje, efekt koji je trebao izazvati bude nešto sasvim drugo pa se to pokaže zanimljivim da se i dalje radi u tom smjeru (mada skrenutom s osnovne ideje).

Inače nisam baš prijatelj da se formulacije i izrazi koji se najčešće koriste u empirijskoj znanosti primjenjuju na umjetnost.

Ali dobro, teoretičari umjetnosti valjda imaju svoje razloge.

A Klangstabil (da se iskupim za offtopic) je ipak za puno stepenica više od DJ Boba, ali niš posebno. Uklapa se u današnje viđenje industriala kod omladine - to mu je estetski i sociološki impact. Zabavan je i ne bi imao ništa protiv čut ovako nešto na dobrom partiju. Neloše. Nit smrdi nit miriše.
The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed.
Palatine of Gilead
Forum member

Postby godfearing man » Wed Dec 31, 2008 10:48

meni je glazba prejednostavna stvar da bih ju gledao kroz experiment. priznajem da sam glazbeno ovisan i da mi je glazba (u svom pasivnom obliku) pružila divne trenutke ugođaja i osjećaja, no uvijek sam ju gledao na banalan način, a to je da mi prvo sjedne u uho, a intelekt je bio sekundaran. iz toga razloga liricsi nikada nisu bili niti 1% značajni za moj užitak u glazbi. prvenstveno je tu melodija i atmosfera, a zatim ritam.
klangstabil su zadovoljili sve ovo.
godfearing man
Forum member

Postby Anthalion//ebm-radio.com » Sun Jan 11, 2009 9:34

Odlična glazba.

Šaljem upravo message njima da mi pošalju promo materijal pa da stavim smiskam songove u emitiranje.

EDIT:

Zapravo, ovo je toliko dobro da ih namjeravam intervjuirati uskoro.

EDIT2:

Experiment u glazbi mora imati izlaznu točku
Ček, znači ako ja eksperimentalno pojedem ciglu, i ona ne dostigne izlaznu točku, što onda?

Jel eksperiment valja?
www.ebm-radio.com
www.myspace.com/ebmradio
davidk [at] ebm-radio [dot] com
Anthalion//ebm-radio.com
Forum member

Return to Twilight Zone