Bleiburg

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

Bleiburg

Postby lep ko slika » Sat May 31, 2008 22:57

Sluša li ih itko?
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby dealer » Sat May 31, 2008 23:31

haha, kaj je to - neka hrvatska furka na der blutharsch, ali sa patničkim štihom?
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby lep ko slika » Sat May 31, 2008 23:50

http://www.bleiburg.de/
http://www.myspace.com/bleiburg

Sve informacije možeš pronači na navedenim stranicama.
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby SororSuiExcidium » Sun Jun 01, 2008 2:18

ajme majko
SororSuiExcidium
Forum member

Postby dealer » Sun Jun 01, 2008 8:53

lep ko slika wrote:http://www.bleiburg.de/
http://www.myspace.com/bleiburg

Sve informacije možeš pronači na navedenim stranicama.

jebote pogodio sam!! :lol: a časna riječ, pojma nisam imao ni o čemu osim o imenu koje si ti evo naveo tu.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby dealer » Sun Jun 01, 2008 9:08

ne znam zašto mi izgled prosječnog kvartovskog dwellera koji se cijele dane povlači po bircevima, pije pivo, gleda fussball i u životu nije pročitao nikakav tekst osim SN-a i obleka na kojoj se ističe hrvatski grb, te front line assembly majca ne idu zajedno.

i kak se možeš zvat bleiburg, isfuravati se na ovaj europski "neo-folk", i to ova drugi val čak, gdje su se i javile te gluposti s kojekakvim bistrim političkim idejama i "militantni" moment u glazbi, a onda imat dva židova u bendu? (Shroeder i Schwartz....prema myspace stranici). ili je to neki mix nacizma i hrvatstva....ono "bog i hrvati" i te spike?

uglavnom, odoh slušati fucking CRASS koji jebe majku bleiburgu.

dealer
Forum member

Postby lep ko slika » Sun Jun 01, 2008 11:22

Bend se po stilu/imidžu može usporediti sa Death in June.
U početku su uvelike bili povezani sa ustaškom tematikom koju su provlačili kroz pjesme, sada to više nije slučaj.
Ne mogu reći da su slični Der Blutharsch-u.
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby dealer » Sun Jun 01, 2008 11:42

da, ipak je street cred veći ak se furaš na DIJ i boyda nego na der blutharsch. old school i te spike.

žalosno koliko su ljudi u muzici danas nemaštoviti ne ne-svoji.

dealer
Forum member

Postby Jeb » Sun Jun 01, 2008 11:44

Bleiburg je projekt Stefana Rukavine,osoba kojemu su doista svi manje vise bili u ustasama,tako da za razliku od Albina i Co..njegova ikonografija sasvim stoji ,te nije skroz poza ko 80 % bandova iz nazi electra,neo folka,military industriala itd.Osobno Bleiburg mi zvuci u grubo kao mix Die Form i Death In Junea,nego na Der Blutharsch,dosta je tu elektronike,ambienta i tako to.U svakom slucaju neloshe.Vec kad smo kod toga radio sam remix za njegov dvostruki album za DIJ pjesmu We are the lost.

http://www.discogs.com/artist/Anxious+Morbid+Disorder

Evo malo da se pohvalim,ipak sam izasao na Old Europa Caffe-u :P :)
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby dealer » Sun Jun 01, 2008 13:55

meni bi bilo skroz ok da ti ljudi koje smo spominjali na ovom topicu OZBILJNO tematiziraju stvari poput nacionalizma, nacizma, tradicionalizma, kulturne autonomije i svih stvari povezanih sa time. stovise, to su teme koje su bitne, stovise kljucne u ovo doba globalizacije, globalnog tržišta, sveproždirućeg kapitalizma itd.

međutim svi ovi ljudi pjevaju romantične pjesmice ili "o tome kako je nekad bilo" (naravno, iz svojih vrlo mutnih predodžbi o tome) ili neke kvazimitologijice grade i slično.

douglas pearce pojma nemam šta radi sa tim idejama, doista nikakvu sabranu misao u pogledu ovih pitanja i ikonografije kojom se igra nisam našao u njegovim tekstovima. ista priča sa tonyem wakefordom - nikada frajer nije počeo ozbiljno govoriti o odnosu kapitalizma i globalizacije sa nacionalnim kulturama, tradicijom i naposlijetku "starom europom" na koju poziva. da stvar bude još bizarnija, na nekim CDima mu piše "europa-unite or die", mislim what the fuck? da, znam da ne misli na EU, ali na što pobogu misli? kako možeš biti tradicionalist i pozivati na ikakva ujedinjavanja?

volio bih da mi netko upućeniji kaže o čemu se radi kod ovih ljudi ili se doista svi samo igraju i isfuravaju. poprilično sam siguran da je ovo drugo jer mi se čini da nitko od njih nema pojma o čemu priča. a osim toga, cijela ova priča je i "tematski" i estetski postala vrlo snažan trend, pa idemo ovce...

dealer
Forum member

Postby lep ko slika » Sun Jun 01, 2008 15:58

Jeb wrote:Bleiburg je projekt Stefana Rukavine,osoba kojemu su doista svi manje vise bili u ustasama,tako da za razliku od Albina i Co..njegova ikonografija sasvim stoji ,te nije skroz poza ko 80 % bandova iz nazi electra,neo folka,military industriala itd.Osobno Bleiburg mi zvuci u grubo kao mix Die Form i Death In Junea,nego na Der Blutharsch,dosta je tu elektronike,ambienta i tako to.U svakom slucaju neloshe.Vec kad smo kod toga radio sam remix za njegov dvostruki album za DIJ pjesmu We are the lost.

http://www.discogs.com/artist/Anxious+Morbid+Disorder

Evo malo da se pohvalim,ipak sam izasao na Old Europa Caffe-u :P :)

Spomenuta pjesma je na tom albumu, uz Persian Cut i God broke, jedna od rijetkih koja mi se svidjela.

dealer wrote:meni bi bilo skroz ok da ti ljudi koje smo spominjali na ovom topicu OZBILJNO tematiziraju stvari poput nacionalizma, nacizma, tradicionalizma, kulturne autonomije i svih stvari povezanih sa time. stovise, to su teme koje su bitne, stovise kljucne u ovo doba globalizacije, globalnog tržišta, sveproždirućeg kapitalizma itd.

međutim svi ovi ljudi pjevaju romantične pjesmice ili "o tome kako je nekad bilo" (naravno, iz svojih vrlo mutnih predodžbi o tome) ili neke kvazimitologijice grade i slično.

douglas pearce pojma nemam šta radi sa tim idejama, doista nikakvu sabranu misao u pogledu ovih pitanja i ikonografije kojom se igra nisam našao u njegovim tekstovima. ista priča sa tonyem wakefordom - nikada frajer nije počeo ozbiljno govoriti o odnosu kapitalizma i globalizacije sa nacionalnim kulturama, tradicijom i naposlijetku "starom europom" na koju poziva. da stvar bude još bizarnija, na nekim CDima mu piše "europa-unite or die", mislim what the fuck? da, znam da ne misli na EU, ali na što pobogu misli? kako možeš biti tradicionalist i pozivati na ikakva ujedinjavanja?

volio bih da mi netko upućeniji kaže o čemu se radi kod ovih ljudi ili se doista svi samo igraju i isfuravaju. poprilično sam siguran da je ovo drugo jer mi se čini da nitko od njih nema pojma o čemu priča. a osim toga, cijela ova priča je i "tematski" i estetski postala vrlo snažan trend, pa idemo ovce...

Nacionalistička ideologija spomenutih bendova se nikako ne može uspoređivati sa političkim ideologijama na koje nailazimo svakodnevno u medijima i životu.
Upravo ono što si ti nazvao kvazimitologijama i jest bit takvih smjerova glazbe. Velika je razlika između artističkog pristupa kakav ima DB ili političkog pristupa desničarskih stranaka kao što su NPD ili nešto slično.
Nije niti čudno da ljudi napadaju bendove kao što su DIJ ili, čak bih spomenuo, Laibach kao fašističke i nacističke.
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby dealer » Sun Jun 01, 2008 16:27

lep ko slika wrote:Nacionalistička ideologija spomenutih bendova se nikako ne može uspoređivati sa političkim ideologijama na koje nailazimo svakodnevno u medijima i životu.
Upravo ono što si ti nazvao kvazimitologijama i jest bit takvih smjerova glazbe. Velika je razlika između artističkog pristupa kakav ima DB ili političkog pristupa desničarskih stranaka kao što su NPD ili nešto slično.
Nije niti čudno da ljudi napadaju bendove kao što su DIJ ili, čak bih spomenuo, Laibach kao fašističke i nacističke.

ni rječju nisi pojasnio o čemu se radi.

što je to "nacionalistička ideologija"?

koja je razlika "nacionalističke ideologije" i "političkih ideologija" (nema li svaka ideologija svoj politički korelat?). drugim riječima - kako to ta "nacionalistička ideologija" postoji, a da postoji vanpolitički?

što se onime što sam nazvao kvazimitologijama želi postići? je li to izraz agnosticizma s jedne strane, a s druge strane nepronalaženja sebe u onome što ima priznat status raznih formi religije, pa se pada u neki "misticizam" tipa "štujemo tebe kojeg ne vidimo, ne čujemo i ni na koji način ne poznajemo ili razumijemo, jer eto, nešto izvan sebe moramo štovati, a ne znamo što bismo, pa neka to bude magla i mrak obučena u odoru naše slobodne fantazije"?

dealer
Forum member

Postby Venia » Tue Jun 03, 2008 12:33

Ne zanima me politika i to, svatko ima svoj izbor, al ovaj projekt mi je predobar, jako lijepa glazba :inlove:
Venia

Postby dealer » Tue Jun 03, 2008 21:58

Venia wrote:Ne zanima me politika i to, svatko ima svoj izbor, al ovaj projekt mi je predobar, jako lijepa glazba :inlove:

ako čovjek živi u zajednici, te ako ima išta mozga u glavi, onda ga politika po definiciji MORA zanimati, jer u protivnom drugi odlučuju za njega i ne, svi izbori nisu jednaki i neki su bolji a neki gori.

stop pasivnosti i relativizmu :!:

dealer
Forum member

Postby Venia » Wed Jun 04, 2008 8:53

dealer wrote:
Venia wrote:Ne zanima me politika i to, svatko ima svoj izbor, al ovaj projekt mi je predobar, jako lijepa glazba :inlove:

ako čovjek živi u zajednici, te ako ima išta mozga u glavi, onda ga politika po definiciji MORA zanimati, jer u protivnom drugi odlučuju za njega i ne, svi izbori nisu jednaki i neki su bolji a neki gori.

stop pasivnosti i relativizmu :!:

Ah, o tom pricaj o nekoj drugoj temi.
Last edited by Venia on Wed Jun 04, 2008 16:02, edited 1 time in total.
Venia

Next

Return to Twilight Zone