hippie post-industro psihodelicni etno space rock

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

Postby morbusz » Mon Feb 25, 2008 21:59

probaj s amon düül, kvlt njemacki krautrock bend iz underground dolina.
prvi komad - psychedelic underground - biti će savršen ako si ljubitelj neobičnih melodija i sirovog zvuka. meni na trene i drone
čak se ni ildjarn ne bi posramio takve produkcije
uživaj!
morbusz
Forum member

Postby dealer » Sat Mar 01, 2008 0:05

amon duul i taj album su sjajni indeed.

zadnji album od akron/family mi je mnogo bolji od svega sto su prije napravili i preporucam ga, iako su mi ti balavci jednim dijelom antipatični (uglavnom zbog ponasanja na koncertu sa michael girom u teatru itd kad su bili nedavno kao angels of light. oni su bili i predgrupa).

anyway, album fantasticnih vibracija, mjesavina beach boysa, nekakvog acid rocka, post rocka, a sve jedna prekrasno organska i neeklektički zvuceca cjelina. (eklekticko=zbroj nepovezane mase pokradenih elemenata iz raznih izvora)
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby dealer » Sat Mar 01, 2008 13:13

Ozric tentacles su mi odlicni, puno hvala na preporukama. ocekivao sam drugaciju muziku od njih, manje "modernu", sa manje synthova i modernih zvukova.

bend je VRLO originalan (IMO) i full mi se svida. kao neki podzanrovi elektronike puno novije od njih pomijesane sa nekakvim klasicnijim prog-rock formama ali u kruznom kretanju, tako da je sve "locked inside a groove" na trackovima, vrlo groovy....ima mi nesto u njihovim coverima albuma sto govori jako puno o samoj muzici, a uopce to ne mogu rijecima opisati...kao da se spojila nekakva "light heartedness" sa emocionalnom dubinom i sasvim specificnom vrstom psihodelije koja je vise u samoj muzici nego u onome izvan muzike i onda sve to povezano sa imageryem ranih igara sa amige 500....nekakav super geekyness, full usredotocen i cool.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby dealer » Sat Mar 01, 2008 13:28

jebemu, sad sam skuzio....ozric tentacles su u meni oformili neraskidivu vezu sa emocijama iz mog djetinjstva kad sam igrao igru "Apidya" na amigi. osjecaj mirnoce, sigurnosti roditeljskog doma i bezbriznosti....sve pomijesano sa kiddie psihodelijom te igre, te fantasticnom, colourful grafikom te igre i lijepog vremena provedenog sa dragim prijateljima uz tu igru.

otuda dolazi i dio asocijacije prema coveru za jurassic shift, koji se pak spleo sa percepcijom muzike, ali ne bez vraga, jer muzika je i sama takva. u svakom slucaju, fantastican bend.

dealer
Forum member

Postby bunny man » Sat Mar 01, 2008 14:36

je, jako se osjeća floydovski štih i vidi na kome su ozricsi odrasli. merv je osnovao eat static - prejak psytrance. mene ozricsi jednostavno asociraju na lijepu prirodu jer sam ih proslušao dok sam boravio na Visu. isto su mi smirujući, a i budu dobra podloga za sanjarenje
there's someone in my head but it's not me

http://www.opacity.us/
bunny man
Forum member

Postby dealer » Sat Mar 01, 2008 15:03

je, sad kad si rekao, odredene watersove linije na bas gitari i ovi grooveovi tentaclesa imaju zajednickih stvari.

kad si spomenuo prirodu, mene citava stvar jako asocira na vodu.

ovaj topic ima jako puno fantasticnih bendova spomenutih i preporuka.....idem jos downloadati.

dealer
Forum member

Postby bunny man » Sat Mar 01, 2008 20:41

ja sam danas skinuo novi album od nick cavea - dig lazarus, dig na prvo slušanje zvuči dobro,
probaj stars of the lid - the ballasted orchestra album
there's someone in my head but it's not me

http://www.opacity.us/
bunny man
Forum member

Postby dealer » Sat Mar 08, 2008 12:00

skinuo prva tri albuma od fruupp i mogu reci da mi se ne svida. previse standardni "rock" u nekom smislu. progresivno da, ali nista drugo od onoga sto trazim u muzici.

dealer
Forum member

Postby Jeb » Sun Mar 09, 2008 9:51

dealer wrote:skinuo prva tri albuma od fruupp i mogu reci da mi se ne svida. previse standardni "rock" u nekom smislu. progresivno da, ali nista drugo od onoga sto trazim u muzici.

Ja imam samo Modern Masquerades ,oke je al radije uvjek poslusam sulude folk prog acid experimentaliste u rasponu od Dracule i Lucifera do Jacule pa cak i ultrapopularnih Curved Air,koji su opet bili s jedne strane dosta smireni,a s druge mahniti i "tripozni" :) .
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby Xul » Sun Mar 09, 2008 22:47

amon duul bog i batina :)
probaj:
FAUST
CAN
SOFT MACHINE
EDGAR FROESE
Spooky Tooth

btw
jel netko za trejd tih `starih ljevih` :) bendova? krautrock, progrock, eksperimental..
Circumstance does not make the man; it reveals him to himself
Xul
Forum member

Postby dealer » Mon Mar 10, 2008 0:42

Xul wrote:amon duul bog i batina :)
probaj:
FAUST
CAN
SOFT MACHINE
EDGAR FROESE
Spooky Tooth

faust i can imam vise manje sve, soft machine isto, a edgara i spooky truth cu pogledati, thanks :). takoder, da usput pripomenem za sve koji mozda citaju - faustovi novi albumi, otkad su se ponovno okupili su vrijedni SVAKE paznje, napominjem to jer znam da svi (opravdano) imamo predrasude prema reunionima. mislim prvenstveno na "rien" i "ravivvando"

inace, od cana su tago mago, ege bamyasi i future days nedavno izasli reissuei na pločama, to sam kupio novo za bagatelne novce (cca 10 dolara po ploci) preko e-baya. poprilicno fancy izdanja, vinil u boji i slicne pizdarijice.

dealer
Forum member

Postby Jeb » Mon Mar 10, 2008 11:18

Slazem se,Faust su jedni od rijetkih koji nimalo nisu razocarali na reunionu :wink:
U biti nisu ni TG,no na faust gledam puno optimisticnije ,nego na bilo koji drugi reunion do sada,a i snimljen materijal uzivo je jeben,bas kao i live nastupi 8)
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby dealer » Mon Mar 10, 2008 12:29

Jeb wrote:Slazem se,Faust su jedni od rijetkih koji nimalo nisu razocarali na reunionu :wink:
U biti nisu ni TG,no na faust gledam puno optimisticnije ,nego na bilo koji drugi reunion do sada,a i snimljen materijal uzivo je jeben,bas kao i live nastupi 8)

:chears:

moram dodati da su mi ova dva nova albuma throbbing gristlea (TG now i PT2: the endless not) fantasticni uradci. pogotovo tg now. zakon. kao da cujem primjesu kasnijeg coila na tom albumu i to je fantasticno. dodatni plus - nisu isli na buku i "industrial", nego na finu, suptilniju elektroniku, ali koja opet ima nepobitno njihov duh. svaka cast, nadam se jos kojem albumu.

dealer
Forum member

Postby renewal » Fri Mar 14, 2008 12:58

+ na vaše
cosmic dealer
can
man - raniji
hawkwind
Music is a safe kind of high!
renewal
Forum member

Postby Xul » Fri Mar 14, 2008 21:47