hippie post-industro psihodelicni etno space rock

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

hippie post-industro psihodelicni etno space rock

Postby dealer » Mon Feb 18, 2008 22:25

dakle, posto sam u zadnje vrijeme shvatio svoju istinsku sudbinu, naime, da me doista ne zanima ni gawth, ni industrial, ozbiljna imena experimentalne muzike svakako da, ali ne na nacin da me cijelog obuzmu, vec da sam u sustini prokleti hipik, startam ovaj thread.

sa kojom svrhom?

vjerojatno sa svrhom dijeljenja preporuka, neke opcenitije diskusije na temu ovakve muzike i slicno. pa cemo vidjeti hoce li stvar zazivjeti :D

za pocetak startam listu preporuka sa bendovima poput:

- acid mothers temple (THE psihodelicni bend, svi albumi cista genijalnost - ali ipak album univers zen ou de zero a zero je bibilija)
- makoto kawabata solo uratci (guru psihodelije svih oblika i kozmickih zvukova - covjek osim sto radi prekrasnu "etno" verziju muzike AMT-a ima i fascinantan smisao za ono vizuelno i fotografiju - putujuci psihodelicni minstrel)
- popol vuh
- can
- pink floyd
- van der graaf generator
- circle (obavezno poslusati ove fince svakome tko voli krautrock i kreativnost, ali treba imati na umu da bas SVI albumi ovih ljudi zvuce poprilicno razlicito jedan od drugoga, ali opet su svi na neki nacin circle - jedan od najkreativnijih novijih bendova koje sam cuo)
- bonnie "prince" billy
- comus
- love
- nadja (jedan od bendova aidana bakera)
- sunn 0)))
- earth (novi)
- angelo badalamenti

toliko za pocetak, bilo bi groovy da svi podijelimo iskustva jedni sa drugima ovdje. ovakvu muziku obozavam jer je psihodelicna, najcesce vrlo direktno smislena, romanticna, eskapisticka haha, hvata me neka totalna nostalgija neodredene vrste, cesto ima vrlo pametne rijeci...

toliko za sada...pisite
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Muffy The Vampire Slayer » Tue Feb 19, 2008 1:30

Hmmm nisam siguran ocu pogodit sto hoces al pada mi par bendova na pamet. Ugl. neprecizno obuhvaceni terminom post-rock pa ti vidi malo po myspace stranicama ako ti se sto svidi :) Meni sve redom izvrsni i dragi bendovi

Sigur Ros (islandjani, post-rock, muski vokal bolesne boje glasa (gotovo zenske), cudno, divno)
Red Sparowes (projekt clanova Isisa, Neurosisa...post-rock, konceptualni albumi, odlicna atmosfera)
God is An Astronaut ( post rock, nista specijalno novo,ali zanimljivo slozene pjesme)
Because of Ghosts (hmm...post rock :D poslusaj)
Mammatus (post...e nije, vise ko neki space stoner instrumentalni rock, kyuss bez vokala mozda)
Bohren & Der Club Of Gore ( predivna slow jazz instrumentalna mjuzica, noir atmosfere, za po noci slusat dusu dalo)
The Mars Volta ( e oni su sveasta, bivsi clanovi At the drive-ina, oces progressive rock-imas, oces eksperimentiranje-imas, oces jam-anje-imas, elektronika i noise ukljuceni povremeno)
Mogwai (jedni od zacetnika i najpoznatijih predstavnika tzv. post rocka, dovoljan preporuka)
Explosions in the sky (takodjer post rock, jedni od rijetkih iz tog zanra sa mnogo albuma, i to dobrih)
Orange Sunshine (jos nesto drugacije, revival acid-blues-hard rocka s mnogo psihodelije i inspiriranosti drogama :D)
Russian Circles (mladi bend koji svira post rock malo zesce verzije, Death Rides a Horse-svrsavanje stvar!, 1 album samo ali odlican)

eto nadam se da sam pomogo ;)
CELEBRITY CLUB
Kiefer Sutherland lookalike

I love the smell of vampire ash in the dawn !!!

Solveig wrote:Sad cu i ubuduce rasturati hard dicks,jer onda svaki put dobijem jos veci!!

Haleluja Slava Bogu!!
Muffy The Vampire Slayer
Forum member

Postby sleeper » Tue Feb 19, 2008 2:06

Hipi psihodelicni etno space rock whatever? :arrow: :arrow: :arrow: Ozric Tentacles. Naslov topica dobro opisuje ovaj bend.
sleeper
Forum member

Postby dealer » Tue Feb 19, 2008 11:18

@ muffy - sve pomaze d00d, zamislio sam ovaj topic ne kao preporuke MENI, nego kao preporuke svima koji sudjeluju i diskusije otvorenijeg tipa na temu nekog ili svih predlozenih bendova :).

sto se tice tvoje liste - sve sto si naveo potpada pod okvir topica, no worries :). jedino the mars volta i mogwai mi se bas ne svidaju, a ni za explosions in the sky nisam lud, ali svakako cu prouciti one stvari koje su mi nepoznate sa tvoje liste. mammatus i orange sunshine mi narocito dobro zvuce po opisima koje si dao. bohren and der club of gore je zakon bend...doista jest. bas kako si rekao late night listening....album black earth mi je najdrazi. iako je cinjenica da su masno , ali masno pokrali badalamentia haha. ali nema veze.

@ sleeper, svakako cu provjeriti ozric tentacles.

je li slusao tko klasicni njemacki etno kraut bend hoelderlin? isto zakon.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Qilaneq » Tue Feb 19, 2008 12:57

Probaj s "domaćicom". Srpski, odnosno ex-yu, bend Igra staklenih perli.
Qilaneq
Forum member

Postby Leanan Sidhe » Tue Feb 19, 2008 13:45

Muffy The Vampire Slayer wrote:God is An Astronaut ( post rock, nista specijalno novo,ali zanimljivo slozene pjesme)

jaooo, meni je ovo jakooo poseban bend :)
preporuka svakako, pogotovo The End of the Beginning :wink: 3 najbolje pjesme s njega su mi
Fall from the Stars, From Dust to the Beyond i naravno istoimena stvar, jako lijepo... :)
...In time you will find yourself trapped in a corner... These four words my friend, I promise you will not forget.

http://www.last.fm/user/RibekOvDeth
Leanan Sidhe
<font color=red>Killer Wolf ov deth end distrakšn

Postby Leanan Sidhe » Tue Feb 19, 2008 14:15

Porcupine Tree? :) jel ovo može isto proć kao preporuka? :) Sentimental i Way out of here su
se našle na plejlisti, pa se prisjetih :)

Pelican i već spomenuti Red Sparowes :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=diMHtsrBiR0
...In time you will find yourself trapped in a corner... These four words my friend, I promise you will not forget.

http://www.last.fm/user/RibekOvDeth
Leanan Sidhe
<font color=red>Killer Wolf ov deth end distrakšn

Postby Nikta » Tue Feb 19, 2008 17:39

je li tko slusao Ash Ra Tempel?
jedni od pripadnika njemackog krautrocka 70ih

http://www.myspace.com/ashratempel

navodno da su Acid Mothers Temple & Hash Jar Tempo uzeli ime da zvuci slicno ART-u
fay çe que vouldras
"For example, all the iron in your blood which stops you being anaemic was made in a star."
Nikta
Forum member

Postby dealer » Wed Feb 20, 2008 9:44

porcupine tree isto ima te "expansive" strukture zapravo i sve skupa, ali to nije napusena ili u ikojem smislu psihodelicna muzika. porcupine tree je "progresivan" na jedan drugaciji nacin - vise svirkom, ali puno manje radikalan u idejama i strukturama. barem IMO....ali u ovaj topic spada sve sto ima tangentu neku na izvorni smisao (koji god on bio) :lol:

ash ra tempel je zakon bend isto. imam dva njihova albuma - bezimeni iz 1971 i join inn iz 1973. oba mi se jako svidaju.

takoder sam zaboravio spomenuti amon duul II...fantasticno nesto.

za ovaj srpski bend igra staklenih perli mislim da sam cuo, ali nisam ih cuo.

dealer
Forum member

Postby Qilaneq » Wed Feb 20, 2008 10:57

dealer wrote:za ovaj srpski bend igra staklenih perli mislim da sam cuo, ali nisam ih cuo.

Ne znam hoće ti li puno pomoći ali za početak....

http://www.myspace.com/igrastaklenihperli
Qilaneq
Forum member

Postby Muffy The Vampire Slayer » Wed Feb 20, 2008 11:50

ako smo kod ovdasnjih bendova nemoj propustiti poslusati
Don't mess with texas

a i ako vam se svidja acid mothers temple mogli bi vam se i svidjeti
Seven that spells
CELEBRITY CLUB
Kiefer Sutherland lookalike

I love the smell of vampire ash in the dawn !!!

Solveig wrote:Sad cu i ubuduce rasturati hard dicks,jer onda svaki put dobijem jos veci!!

Haleluja Slava Bogu!!
Muffy The Vampire Slayer
Forum member

Postby MaxVtc » Wed Feb 20, 2008 14:14

Godspeed You! Black Emperor
65daysofstatic

Može to proći, perhaps? :)
Alchameth.
MaxVtc
Forum member

Postby bunny man » Wed Feb 20, 2008 20:04

definitivno ozric tentacles, obožavam ih, pogotovo album waterfall cities.. uskoro im i izlazi novi album (u roku par tjedana)

probaj the psychic paramount - noise rock psihodelija ala AMT monster of the universe sa jakiom sklonosti hipnotičkim klavijaturama i funky (da funky) gitari
- OOIOO - treba iz boredomsa, šaljiva psihodelija
- gy!be definitivno
-A silver mount zion - meni jedan od najdražih bendova
-stars of the lid - odličan lagani gitaristički drone
- dead meadow - istoimeni album je predivan, stoner i laganice

Muffy The Vampire Slayer wrote:
a i ako vam se svidja acid mothers temple mogli bi vam se i svidjeti
Seven that spells

legende, i tigrova mast je super

ti si muffy naveo zakon bendove, sigur rós - predivno

dealer, neznam kolko voliš psybient i psychill, to je žanr novih hippija tripera, shpongle, ott, shulman, bluetech...

fala bogu da se malo i o ovakvoj muzici priča tu..
there's someone in my head but it's not me

http://www.opacity.us/
bunny man
Forum member

Postby dealer » Wed Feb 20, 2008 20:12

ljudi, svaka cast na preporukama i sto drzite topic zivim :chears:

kako bunny dude reče - hvala bogu da ljudi slusaju i ovakvu muziku.

ozric tentacles cu prvo sad ici skidati, kao i silver mount zion, o kojima vec dugo slusam lijepe stvari, a nikada ih nisam poslusao. to se mora promijeniti :D

gdje se moze cuti muzika od ovih nasih ljudi seven that spells?

stars of the lid zvuci bas kao nesto right up my alley :). njih isto hvale naveliko. s obzirom na ovo sto si napisao o njima bunny man, brijem da je to nesto slicno ovom novijem bardo pondu. kad smo vec kod toga, velika preporuka za zadnji album bardo ponda - "ticket crystals". drugi track na tom albumu - "isle" je nesto najljepse na jedan poppy nacin sto sam cuo u zadnjih par godina. definitivno. totalno jesenje, crveno lišće i gusto žuto sunce, te zrak koji je "very very viscuous", kako kaze david tibet na "all the stars are dead now"...takav ugođaj ima track, nevjerojatno nešto. iako, svjestan sam da to možda nije univerzalno, već da baš mene osobno iz nekog subjektivnog razloga pjesma jako pogađa u neku žicu. track mi je neizbrisivo povezan sa blagdanom svih svetih u lijepoj sunčanoj jeseni i šetnjom zagrebačkim grobljem miroševac DANJU po tom lijepom jesenjem suncu - ali ne radi se ni o kakvim gothic furkama, jer već vidim da bi se tako moglo protumačiti :lol: . radi se samo o jednoj suptilno-svetoj i vrlo tranquil atmosferi.

i nešto što je meni došlo prekasno u životu - ako već niste, poslušajte pink floyd. ozbiljno poslušajte, dakle lyric book u rukama, puna pažnja na albumu. nikakva ometanja sa strane, isključeni svi drugi oblici podražaja i sve ostalo što već ide uz ozbiljno slušanje. i također, uz albume, ako već niste pogledali preporučujem njihov "live at pompeii" DVD - savrseno nesto....ali obavezno gledajte "original cut" verziju, ne ovo prošireno što je režiser sada zbrljavio nešto. na ovom novom dvd izdanju imate obje verzije.

EDIT:

zaboravih reci da mi je GYBE! super isto iako mislim da jesu pomalo formulaični....fino dizanje i dizanje atmosfere i teksture, pa VRLO lijep i efikasan crescendo, pa lagani extro. nekako se ne mogu oteti dojmu da je zadnji album swansa - soundtracks for the blind nekako mogao biti template za cjelokupni opus GYBEa

@ bunny - sto se "psybient i psychill"-a tice, nisam cuo za te nazive, ali shpongle mi je zakon. ovo ostalo sto navodis nisam cuo.

inace (ispricavam se na nepovezanosti) zakon su mi u ovom kontekstu i razni reggae/dub d00dovi kao ponajprije lee perry, black uhuru i burning spear - svakome tko voli psihodeliju i chill-anje, jako preporucam.

dealer
Forum member

Postby bunny man » Wed Feb 20, 2008 20:32

dealer wrote:
gdje se moze cuti muzika od ovih nasih ljudi seven that spells?

http://www.7thatspells.com/home.htm

ali prvo seven that spells i kinski - 03.04. galerija sc, zagreb

čudi me da ih već nisi čuo, svirali su više puta live u zagrebu i to u kolaboraciji 2 puta s acid mothers templeom i jednom s kawabata makotom. to mi je jedan od onih bendova ˝za slušat live˝
there's someone in my head but it's not me

http://www.opacity.us/
bunny man
Forum member

Next

Return to Twilight Zone