Ice Ages

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

Ice Ages

Postby Minerva » Wed Jan 23, 2008 21:07

http://www.iceages.info/

jos jedan side project protectora iz summoninga, ovaj put je rijec o industrial darkwaveu..

imaju 3 albuma za sad, od kojih sam preslusala This Killing Emptiness..
isprve mi se cinilo prilicno monotono i sve na isti kalup koji doduse nije los, al je isti u gotovo svakoj pjesmi..

al uslijed manicnog preslusavanja da skuzim dal su mi bezveze ili genijalni, navukla sam se i sad su definitivno genijalni.. :lol:
Minerva
Forum member

Postby Aeoliah Centaurus » Thu Feb 28, 2008 22:57

Iznimno kvalitetan projekt kvalitetne izlazne estetike i zanimljvog koncepta.
U biti, darkwave, ali sa ponekom pjesmom koja ode u b. metal alike growl. Jako zanimljiv projekt.

Bilo je i nekih suradnji sa electro-industrial projektom Acylum, no, sve u svemu, odmor od onoga što inače čika

BTW
isprve mi se cinilo prilicno monotono i sve na isti kalup koji doduse nije los, al je isti u gotovo svakoj pjesmi..
Da to ja mislim za njegov Summoning projekt: dosada i isprani black metal.

No ja sam ipak bivši metalac. Je da EBM / Harsh evokacije istoga, i nisu nešto kvalitetnog 'rasta', ali ipak, miljama su mi trenutno zanimljivije od metala i sličnog.

Još ja trebam doći i do faking noisa, ali, previše me trenutno zaokuplja electro industrial i EBM.
Ne valja žuriti progresivni rast koji ide malo po malo.
"Stvarnost je halucinacija. Istina je halucinacija. Smisao je halucinogena tvar koja ispunjava divnu pustinju lažnim prikazama."

Jean Baudrilliard
Aeoliah Centaurus
Forum member

Postby Minerva » Fri Feb 29, 2008 10:48

sve je u subjektivnoj percepciji izgleda.. :wink:

ali mijenjam misljenje o monotoniji.. definitivno su mi trenutno jedni od najsviranijih na mp3u..
Minerva
Forum member

Postby Instinct » Fri Feb 29, 2008 17:55

Imam This Killing Emptiness - naj pjesma Far gone light. Nije lose - ustvari, sviđa mi se.
Instinct
Forum member

Postby Minerva » Sat Mar 08, 2008 0:37

Dagoth Ur wrote:
Aeoliah Centaurus wrote:Da to ja mislim za njegov Summoning projekt: dosada i isprani black metal.

Vis vis, ja mislim bas obrnuto. Prije bih ocekivao takav komentar za, recimo, Moonblood i Darkthrone.

definitivno.. summoning imaju melodiju i diversity, dok je darkthrone.. sve isto :?

no dakle, back on topic :lol:
Minerva
Forum member

Postby -Wildchild- » Thu Jul 17, 2008 20:06

Novi album Buried Silence mi je danas stigao. Puno je melodičniji od prva dva, no i dalje ima tu prepoznatljivu žicu u sebi. Sviđa mi se što je produkcija malo bolja, što se vidi naročito kod te famozne atmosferičnosti. Kao pravi primjer za to spomenuo bi pjesmu From Grey To...
Sve u svemu veoma solidan i kvalitetan album.
Langt...der borte i morket
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Instinct » Sat Jan 03, 2009 19:59

Jako dobro. From Grey To..., Tormented in Grace i Curse baš stvaraju neku posebnu sanjivo-melankoničnu atmosferu, odvode u neki vlastiti svijet (ujedno su mi i najdraze pjesme na albumu)...
Instinct
Forum member

Postby Mile » Wed Jan 14, 2009 17:01

Ovaj novi uradak Buried Silence mi ok zvuči, samo kaj mi onak distorziran vokal nikak ne paše. No glazba mi je prilično dobra, fina elektronika
Mile

Return to Twilight Zone