Twilight preporuke

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

Postby Nikta » Thu Oct 04, 2007 0:50

Zombina wrote:
Weena Morloch je project Alexandera iz Samsas Trauma i oba benda su po meni odlicna i vrijedna slusanja :)

linkanjem od Samsas Traum i Alexandera Kaschte-a sam i pronasla Weenu Morloch. :wink:
uspjela sam si skinuti Kadaverkomplex i uistinu je neobicno, takvu kombinaciju jos nisam cula (industrial noise)
a Monster Voodoo Machine sam uspjela poslusati na youtube-u i to uopce nije industrial tako da se ispricavam radi kontaminiranja topica
fay çe que vouldras
"For example, all the iron in your blood which stops you being anaemic was made in a star."
Nikta
Forum member

Postby Mallory Knox » Sat Oct 06, 2007 18:25

Whitehouse, Throbbing Gristle - mali odmak od onoga što se smatra industrialom, ali jako jako lepo
Ako ne mogu plesati, ne zelim biti dio vase revolucije.
Mallory Knox
Forum member

Postby Asylum » Sat Oct 06, 2007 18:48

Gravity Kills
Svi smo mi kurve na ovom svijetu,ali svatko na svoj nacin
Asylum
Forum member

Postby Jeb » Sat Oct 06, 2007 20:25

U zadnje vrijeme samo TEST DEPT i zvukovi iz radionice mog oca.Nema industrije do autentičnosti :)
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby Phantom Agony » Thu Nov 08, 2007 0:24

Evo,jedna moja mala suradnja s jednim ceskim dj-om P67k,stvar se zove 'Moonlight' :

http://www.myspace.com/p67k - tu mozete cut stvar ak vas zanima.
'The surface of the earth is the shore of the cosmic ocean
Recently we've waded a little way out
And the water seems inviting'

Carl Sagan
Phantom Agony
Forum member

Postby bunny man » Thu Nov 08, 2007 18:55

ja bi da mi preporučite bendove tipa joy division, jesus & mary chain, my bloody valentine
there's someone in my head but it's not me

http://www.opacity.us/
bunny man
Forum member

Postby Jeb » Sat Dec 29, 2007 15:00

SVAKA ČAST MUTANT SOUNDU-Što je stavio ovako genijalno ostvarenje-pravi biser experimentalne glazbe-album koji tražim bar 2 god,imao ga jedan user na slsk-u,no uvjek je bio off-I evo konachno ubo-i enigmatski power electronics/noise/kraut/industrial band Mittelwinternacht...i istoimeni album iz 1971-Totalni klasik.Možda je Conrad Snitzler začetnik Industriala i power elektronike,Kluster također,a Sesseelberg su onda samo plagijatori ako su svoj materijal izdali od 1972 do 1974-Synthetik-No ovdje je zaista riječ o Industrialu...Dakle gore su sve karakteristike koje nalazimo i kod npr Nurse With Wound,SPK,Throbbing Gristle i ostalih pionira žanra.Definitivna preporuka-Ovo možda nije nabolji pre industrial album ranih 70-tih,no u svakom slučaju je jedan od težih za slušat,a i brutalniji je,iako npr seesselberg zvuće malo uvrnutije,a Kluster možda malo više naginju ka dark ambient minimal soundovima-no u svakom slučaju preporuke.E da,naišao sma također na odličan slogan -transparent vezan uz Kraut genija Conrada Schnitzlera u kom jasno pise-BEZ OVOG COVJEKA -NEBI BILO INDUSTRIAL GLAZBE-pOTPUNO SE SLAŽEM SA TOM TVRDNJOM VLASNIKA mUTANT BLOGA.
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby spiritchaser » Fri Jan 11, 2008 11:42

now playing: Rentakill D. - (1981) Eurosoil One [Hole Tapes, Netherlands]

ima 5 izdanja legendarnog Hole Tapesa sveukupno po blogovima [MUTANT SOUNDS, No Longer Forgotten Music, The Thing On The Doorstep] i par jos kultnijeg Snatch Tapesa za dl.

it really doesn't get more oldschool than that.
spiritchaser
Forum member

Postby Instinct » Sat Jul 12, 2008 13:19

probaj ovdje: http://www.helixes.org/bsah/
Neki "bendovi" koje znam: Lustmord i Atrium Carceri (Cellblock) obavezno, A murder of angels ("Tribunal" - zakon stvar), Kammarheit, a ako si psihodelik probaj No festival of light ili Archon satani - to je navodno death industrial... Ma tu glazbu je, barem meni, stvarno tesko naci. Recimo, s gorenavedenog linka sam trazio 20-ak bendova a nasao otprilike 5 i to teskom mukom. A dosta tih dark ambient/death industrial bendova sto sam slusao pati od bolesti da napravi melodiju za 15-ak sekundi i onda je rastegne na 15 minuta (No festival of light npr.)
Instinct
Forum member

Postby Typhus » Sun Aug 31, 2008 18:28

Aj malo onak da propitam i ja... trazim tak neke Industrial,darkwave bendove...sa zenskim vokalima....
Winds rise! Seven ills will charge.
Vanquish cities of mankind and divine stellar spheres
Callous demons created in the vaults of the heavens
Raging storms, menacing gods are they
Typhus
Forum member

Postby Sarmaister » Tue Nov 25, 2008 16:44

meni bi trebale preporuke tipa

cop shoot cop (ala white noise , album me odushevio)
nick cave (al samo zvuk slican onome sa tender prey)

i noisea mi preporucite (al ne onog koi ulazi u sfere drone-a , jer mi je drone-a vishe puna kapa)

napomena : jeb ako ces mi nesto preporucit , nemoj bas neke preeksperimentalne , daj nesto makar malo konvencionalnije , od tvojih preporuka me boli glava :D
http://sonic-depressia.blogspot.com/
http://www.myspace.com/traktoroth.opuzen
NE MJENJAJ NAVIKE , MJENJAJ DILERA !!!

This group of Satan’s all-stars have come together to bring forward

[quote]
dva tona u sat vremena, neprocjenjivo
Sarmaister
Forum member

Postby Mile » Thu Feb 12, 2009 17:56

Ljubavni_Medo wrote:ne tražim srednjovjekovnu muziku...pa iskreno;čak ni soundtrackove,već one najtamnije ambiente...nešto tipa MZ.412 ili nešto ipak prozračnije tipa medusa...

Nešto tipa Mortiisove side-projecte Vond i FataMorgana?
Nešto tipa Northaunt?
Nešto tipa Mortaur?

I ovo šta su ostali naveli
:oops:
Mile

Postby Instinct » Sat Mar 07, 2009 13:14

http://www.spirit-of-metal.com/liste_gr ... -l-en.html -> nekakav popis poznatijih dark ambient bendova - možda nekom pomogne (u nekom smislu)
Instinct
Forum member

Postby Mile » Tue Mar 10, 2009 16:15

Ideeeeš. Zakon popis. Thx Instinct. Raison d'etre sam si već nabavio. Ful dobro.

Još bih preporučio Aghiastrias i Dargaard koji nisu na tom popisu. Dargaard ima više goth/neoklasika, al svejedno je ambijentala.
Mile

Postby Instinct » Wed Mar 11, 2009 12:54

Da, RD nije loš - za opuštanje. Mourning mi je možda najdraža pjesma od njih (tj. njega), a album Requiem for abandoned souls (ima odličan cover). Malo mi smeta što su neki ljudi navodili izvođače koji baš i nisu čisti dark ambient (doduše, ni sam autor topica nije specificirao žanr al ajd). Ovi "normalni" ambijent, death industrial, darkwave i kojekakvi noise/drone projekti ne uklapaju mi se u topic (Dargaard, Rich, Roach, Mz 412, Arcana, Darkgaard...). Da, možda cjepidlačim, ali ono - Jeb preporuči Richa i Roacha - skinem album kad ono new age glazba za ugodnu meditaciju :) - i nije nešto što me osobito interesira niti nešto što se uklapa u ovakav topic...
Usput, sad sam tek vidio: http://www.spirit-of-metal.com/groupe-g ... -l-en.html :D
Instinct
Forum member

PreviousNext

Return to Twilight Zone