Twilight preporuke

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

neofolk/ apocalyptic folk /dark ambient ...

Postby _BUFFY_ » Sat Feb 28, 2004 18:48

Bio je tu prije neofolk topic ali je nestao (jer nije bio iskljucen prunning... zli administratori :P ), pa eto... za ljubitelje doticnog 8)
_BUFFY_

Postby Lagartija » Sat Feb 28, 2004 19:02

ja sam new wave-princeza i volim decke sa 100kg hairspraya u kosi ali definitivno volim i taj genre..
ne zelim trpat te bandove u kategorije, to bi mogla mozda morticia..
di6, current93 (*mljac*), the moon lay hidden beneath a cloud, camerata mediolanense (!), of the wand and the moon, von thronstahl, rasthof dachau, wappenbund, stalingrad, kirlian camera, derniere volonte, this morn omina, blood axis, dead can dance, forthcoming fire, sol invictus....
to je sve za sad..
Last edited by Lagartija on Sun Feb 29, 2004 9:34, edited 1 time in total.
Lagartija

Postby _BUFFY_ » Sat Feb 28, 2004 19:29

Ja sam tu takodjer vise-manje neupucena i nisam bas odusevljena,ajd,osim Dead can dance koji su mi fenomenalni,ali njih ni ne svrstavam u ikakvu kategoriju.. :?
Od dark ambienta volim poslusati Dargaard,ali moram biti in the mood za to :wink:
Od dark ambient/ medieval/ rock (bla bla bla) obozavam i Mors Syphiliticu.
I to bi bilo to...
_BUFFY_

Postby Svarte Kellon » Sun Feb 29, 2004 2:18

jedan od najdrazih pravaca uopce..Blood axis, MLHBC, Sol Invictus - Toni Wakeford, FAith and the muse, Dargaard, Arcana, DCD, OTWATM, Tenhi... bla...fakat toga ima...
Svarte Kellon

Postby Lagartija » Sun Feb 29, 2004 9:24

da jos faith and the muse i hagalaz runedance..
Lagartija

Postby morticia » Sun Feb 29, 2004 14:16

der blutharsch
puissance
sveprisutni boyd rice
der feuerkreiner
argine
cawatana
coil
ostara
lux interna
derniere volonte
fire and ice
les joyaux de la princesse
novy svet
sonne hagal
ain soph
dies natalis
NON
scorpion wind
orplid
darkwood
inade
toroidh
allerseelen

eto moj prilog da ne bude da nisam nista nadopisala *g* (nisam sve od njih dobro cula,osim prije spomenutih di6,c93,blood axis,otwatm i tmlhbac izdvojila bih der blutharsch,cawatana,coil,sonne hagal,NON) ima jos dosta toga ali mi mozak po defaultu jos od sinoc nije profunkcionirao pa je ovo zasad sve :arrow:
Image
morticia
Forum member

Postby Trinity Tortura » Mon Aug 09, 2004 18:04

Abruptum imam, zadovoljna sam s njim... Kerovnian mi je isto totalno bolestan... sami oni zvukovi me bacaju na paničarenje lol... al naravno, s vremenom prođe hihihihi

kakav vam je ZOAR, jel netko slušao njih?

super mi je i Ordo Rosarius Equilibrio, Coph Nia itd. itd.

pozdrav!
.:: as she creates so she destroys ::.
Trinity Tortura
Forum member

Postby EXARIOCH » Thu Aug 12, 2004 0:10

je li itko cuo za LTS? Long Time Survivals, galski neofolk/core... meni jedan od najdrazih bendova ikada... :D
________
Axv-iv
Last edited by EXARIOCH on Sat Feb 12, 2011 9:47, edited 1 time in total.
EXARIOCH
Forum member

Postby zoran k » Thu Aug 12, 2004 0:30

Zar to ne znači Les Tribes Salva-nešto (kako se već piše "divlja")?
Imam negdje kazetu. Jako dobro, ali dosadi nakon uzastopnog slušanja više pjesama.
Nisu li oni svirali u Puli prije x godina?
None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
zoran k
Forum member

Postby EXARIOCH » Thu Aug 12, 2004 0:40

zoran k wrote:Zar to ne zna?i Les Tribes Salva-ne?to (kako se ve? pi?e "divlja")?
Imam negdje kazetu. Jako dobro, ali dosadi nakon uzastopnog slu?anja vi?e pjesama.
Nisu li oni svirali u Puli prije x godina?

nope, pozitivno Long Time Survivals se bas tako zovu jer su izmedju ostalog svi zarazeni aidsom, pa sad koliko su jos uvijek svi survivals ovisi heh
mislim da ne bih rekao da su svirali u Puli :idea:
________
Vermont medical marijuana
Last edited by EXARIOCH on Fri Mar 11, 2011 11:29, edited 1 time in total.
EXARIOCH
Forum member

Postby zoran k » Thu Aug 12, 2004 10:50

U tom slučaju je moguće da postoje već 3 benda koja se zovu LTS, jer sam sad na netu našao i neke punkere pod istim imenom (oni kažu da je kratica neka njihova interna špreha iz srednje škole)
None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
zoran k
Forum member

Postby zoran k » Thu Aug 12, 2004 11:09

A možda je to ipak taj band na koji ja mislim:
"En Avril 2002, un ami slovène nous organise une tournée de 10 dates en Slovénie et Croatie, avec le groupe LTS, qui servira de test musical puisque les Slovènes et croates ne comprennent pas les paroles en français. Le public réagit bien entre l'heureuse surprise et les danses endiablées." (iz biografije grupe Miss Helium, http://www.diogene.ch/musik/biographie.html )

U svakom slučaju, ako im se album zove "Celtic Core" onda mislimo na isti band. :wink:
zoran k
Forum member

Postby EXARIOCH » Thu Aug 12, 2004 23:47

zoran k wrote:A mo?da je to ipak taj band na koji ja mislim:
"En Avril 2002, un ami slovène nous organise une tourn?e de 10 dates en Slov?nie et Croatie, avec le groupe LTS, qui servira de test musical puisque les Slovènes et croates ne comprennent pas les paroles en fran?ais. Le public r?agit bien entre l'heureuse surprise et les danses endiabl?es." (iz biografije grupe Miss Helium, http://www.diogene.ch/musik/biographie.html )

U svakom slu?aju, ako im se album zove "Celtic Core" onda mislimo na isti band. :wink:

vidis vidis, stvarno nigdje na netu nisam mogao pronaci da se tako zovu, mozda si u pravu ipak... ja inace imam samo neku kazetu (punkerski distro lol) moguce da su nesto oni zajebali, jer tamo pise Long time Survivals, cak je isao i fanzin uz to, ali je na francuskom...
pa nije ni cudno da nisam uspijevao nabaviti ise nista od njih... :roll: a ful su mi predobar bend... :D
________
Hot box vaporizers
Last edited by EXARIOCH on Fri Mar 11, 2011 11:30, edited 1 time in total.
EXARIOCH
Forum member

Postby Fraulein Kenny » Fri Aug 25, 2006 13:50

Maca popapala jezik? :?

Sumnjam da nitko nikada nije čuo za industrial...

Moj apsolutni favorit je Laibach. Jedan od najdražih bendova, prvi bend s kojime sam zagazila u ovu vrstu glazbe... Laibach je glazba, stav, filozofija, politika, Laibach je puno više od benda... :worship:

Za old skulere su tu također Throbbing Gristle i Neubauteni...
Neubauteni su divni, svaka osoba na svijetu bi trebala imati 'Halber Mensch' u kolekciji 8) DAF je plesnjak :P
Početnici u industrialu bi trebali prvo probaviti NIN, KMFDM, Oomph! i neke novitete kao Zeromancer...to nekako najlakše leži...tko nastavi, Skinny Puppy, Whitehouse...
I da...Boyd Rice/NON...
Boyd Rice je kralj 8)
.hold my head under water.
.take a breath for the Father.

Ašow, the Aucropsy wrote:Samo kenjate i bezveze serete.
Fraulein Kenny
Forum member

Postby Jeb » Fri Aug 25, 2006 18:21

boyd rice je definitivno alfa,a genesis PO omega "pravog ranog"industriala...
upitno je kolko su bandovi poput r.cocks,ministry,NIN, i sl. industrial,no definitivno mogu poslužit kao početnica ,nešto kao green day,offspring ili no fx u punku-dakle to je industrial i nije-ko je željan pravog industriala uvjek će posegnuti za ranim laibachom,ranim e.neubauten,a pogotovo SPK,NON,T.gristle,,te kasnije za nekim opskurnijim bandovima koji imaju dotičnih točaka sa industrialom,ali su puno više od toga poput NWW,coil,psychic tv,C93,death in june,kirliian camera,rani die form,rani legendary pink dots,te s druge strane ambijentalni vetarani koji su rabili industrial segmente poput robert richa,lustmorda,vidne obmane i dr-i kao najzadnji i najekstremniji oblik industrial glazbe u vidu power noisea i power elektronike u rasponu od veterana poput umobolnih whitehouse,s,jugend,-do malo više angažiranijih bandova osamdesteih poput grey wolvesa ili genocide organa,BLJ-ili pak do čudnog kršćanskog industriala??? u vidu glazbe jednih blackhouse-DOBAR TEK :D :wink:
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Next

Return to Twilight Zone