9IN, NIN, NINe INch Nails,.....

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

9IN, NIN, NINe INch Nails,.....

Postby Lucky » Sat May 13, 2006 19:04

ima ko da ih slusa?
Lucky
Forum member

Postby dealer » Sat May 13, 2006 22:37

the downward spiral mi je umnogome otvorio neke vidike u svoje vrijeme. the fragile je jednako kao i downward spiral izvrstan art pop album. broken je kopija ministrya, koja zvuci mnogo bolje nego sto je ministry ikada zvucao. pretty hate machine je dobra groovy fag muzika. with teeth nisam slusao, ali po opisu mi se ne svida.

danas vise ne mogu slusati NIN, prvenstveno zbog losih rijeci i prepreprepreproduciranosti.
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Averoigne » Sun May 14, 2006 10:13

imaju par odlicnih spotova, npr Kenneth Angerovski Closer (i want to fuck you like an animal) i Ken Russellovski (jel gledao tko njegov film Gothic?) A perfect Drug. pa cak i Cronenbergovski Afraid Of Americans sa Bowiejem. gledan kao kompletni homogeni audivizualni dozivljaj NIN se svakako moze smatrati originalnijim i kvalitetnijim primjerkom americke pop kulture. ako se ipak govori cisto o snazi muzike tu bih iz cijelog Halo opusa, kao sto rece dealer izdvojio The Downward Spiral. inace smatram da je Trent danas mnogo bolji producent i hitmaker (Marylin Manson etc) nego muzicar. no svaki put kad mi netko spomene igru Doom uvijek se sjetim samplea iz Closera
AUT VIAM INVENIAM AUT FACIAM
Averoigne
Forum member

Postby dealer » Sun May 14, 2006 11:24

hehe, genijalno mi je glede ovog "i want to fuck you like an animal" - kako je closer postao hit zbog te linije,a smisao te linije i teksta doticne pjesme 90% populacije koja ju je slusala nije vidjela. smisao teksta je bijeg od sebe - i to na ovaj nacin, kroz otudenu seksualnost - to je nesto stravicno. i izvrsno je suprotstavljeno prince-like muzici na toj pjesmi. saljivo i stravicno, a kad se stavi u kontekst ljudi koji su slusali i pjevakli tu pjesmu - jebeno ironicno i genijalno.

ako bih isao IZDVAJATi nesto is halo opusa, bio bi to definitivno "fixed" - remixevi brokena. svakom fanu NINa toplo preporucujem.

inace, trent je nesumnjivo talentiran i uvijek cu ga cijeniti.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby dealer » Sun May 14, 2006 11:34

inace, zasto sam rekaoda mi je the downward spiral umnogome otvorio vidike u svoje vrijeme - zato sto je to bio prvi album koji sam ikada cuo, koji je umnogome bio sastavljen od poprilicno NEMUZIKALNIH, kako zvukova, tako i struktura (iako danas, naravno, mislim da je potpuno muzikalan - medutim u razlici spram metala/grungea/punka koji sam slusao u srednjoj, ovaj album je vrlo nemuzikalan - pogotovo na nekim pjesmama). to da muzika moze biti nemuzikalna za mene je bilo pravo otkrice i prvi korak ka slobodnijem pojmu muzike. nije pretjerano reci da je the downward spiral bila revolucija u mojem gledanju na muziku.

kad sam isprve poceo slusati taj album, nije mi se svidalo NISTA osim hurt (album sam kupio u second hand shopu jer mi se svidao cover haha - nisam imao pojma sto je tocno NIN). nakon sto sam poslusao album, stavio sam ga na stranu na jedno 6 mjeseci. nakon toga sam ga malo po malo slusao i nisam ga razumio, nije mi sjedao...opet mala pauza od par mjeseci i nakon toga jedne veceri stavim album i poslusam od pocetka do kraja i -BAM, totalno sam VIDIO album.

nakon toga vise nisam MOGAO slusati nista od onoga sto sam prije slusao.

dealer
Forum member

Postby Leanan Sidhe » Sun May 14, 2006 12:10

dealer wrote:
Leanan Sidhe wrote:http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?t=9133 :wink:

inače to mi je jedan od najdražih bendova definitivno :P

a dobro, ali buduci da se ovdje rada nova rasprava, a onaj topic je zamro, bilo bi glupo i opstruirajuce lockati ovo.

:P onda okej, već sam pisala na starom topicu kolko sam zaluđena s njima, ponosna sam na sebe što sam našla za kupit u cd-shopovima The Fragile, The Downward Spiral, Things Falling Apart, And All That Could Have Been.... Obožavam sve od njih, Pretty hate Machine mi je cijeli savršen (pogotovo zbog pjesama Something I Can Never Have :cry: ,Head Like A Hole, Terrible lie.... zapravo sve albume volim. Iako mi je nekako najdraži FRAGILE :P Ima dosta pjesama od njih za koje me vežu uspomene i koje su mi skroz zavukle pod kožu, slušam ih već 5 godina i još dan danas nije prestala opčinjenost Reznorom i njegovim radom, ima jebenu karizmu lik i to mi se strašno sviđa. Čim sam čula u osnovnjaku dead souls i perfect drug , morala sam nabavit sve. I mislim da je to jedan od rijetkih bendova koje mogu slušat bilo kad, neznam kako raspoložena bila. Žao mi je što su kod nas tolko podcijenjeni....

Što se tiče novog albuma With Teeth, želim samo reći da me skroz iznenadio, mislila sam da će uslijediti kopiranje starih albuma, al nije. Svi koji ga niste čuli, toplo preporučam. Nekako su mi najdraže pjesme s njega 'Right Where It Belongs (savršena pjesma :o, skroz smirujuća, iskrena , sa odličnim riječima), ali i with teeth, beside you in time, Every Day Is Exactly The Same, The Hand That Feeds, All The Love In The World.... ma neznam, cijeli album mi je savršen :!:

I moram još izdvojit neke spotove koji su odlični: perfect drug, Closer, March Of The Pigs, Head Like A Hole, Terrible Lie, Something I Can Never Have.......... i naravno njihov DVD:)

Uglavnom, jako ih cijenim i volim, a jedna od najvećih želja mi je njih vidjet lajv, mislim da bi umrla od sreće :D
...In time you will find yourself trapped in a corner... These four words my friend, I promise you will not forget.

http://www.last.fm/user/RibekOvDeth
Leanan Sidhe
<font color=red>Killer Wolf ov deth end distrakšn

Postby Averoigne » Sun May 14, 2006 13:49

hm sto je toliko posebno u spotu March of the Pigs? inace mrsko mi je kad ih danas ljudi (najcesce oni koji nisu nikada ni slusali NIN) trpaju u svakakve
industrial metal\coldwave\whatever zanrove i cak ih usporedjuju sa bendovima tipa Static X i Fear Factory. meni su po toj teoriji slicniji Toolu (a Trent ima vise slicnosti sa Maynardom nego sa Wayneom Staticom), posto su i jedan i drugi bend originalni i groundbreaking popculture nusproizvodi (Tool i NIN).

Preporucio bih svakome "metalcu" da poslusa Nine Inch Nails prije nego se pocne zaklinjati u Manowar and the like...
Averoigne
Forum member

Postby Leanan Sidhe » Sun May 14, 2006 14:17

heheheh, neznam spot mi je odličan, Reznor u koži, mljac :P :lol:
...In time you will find yourself trapped in a corner... These four words my friend, I promise you will not forget.

Leanan Sidhe

Postby Lucky » Sun May 14, 2006 18:03

mislim da ste previse kriticni prema Trentu, jer njegove stvari su jedna od najdubljih i najoriginalnijih glazbenih stvari ikad. with teeth je fenomenalan album, i mozda najbolji u zadnjih nekoliko godina uopce, a "right where it belongs" je jedna od najboljih pjesama.

dealer je odlicno rekao da su nemuzikalni, jer uopce nemaju tipicnu hijerarhiju instrumenata.
glazba i rici su duboke, i sve je suptilno prikazano, bez nepotrebne patetike koju Manson ima.

Spotovi su daleko najmorbidniji i najludji od svih. osobno mi se "hurt" najvise svidja, ne zbog scena koliko zbog same ideje sa platnom.

Steta sta su Hrvati nepismena bagra koja ne zna nista o NIN-u i ne cijene tu glazbu, nego su svi plitki, a alternativna scena je plica od mainstreema.
Lucky
Forum member

Postby Leanan Sidhe » Sun May 14, 2006 19:16

slažem se s tobom u potpunosti, mrzim kad ih pljuju, a nisu ništa poslušali!! :x

Leanan Sidhe

Postby Averoigne » Sun May 14, 2006 19:32

Lucky wrote:mislim da ste previse kriticni prema Trentu,
zelis li objektivnost ili ne?

Lucky wrote: jer njegove stvari su jedna od najdubljih i najoriginalnijih glazbenih stvari ikad
.stvari? trent je zena? :) ne salim se, e to je vrlo subjektivan pristup prijatelju, dok nisi pod pojas stavio bar par tisuca albuma razlicitih zanrova ne mozes uopce tvrditi tako nesto
Lucky wrote:with teeth je fenomenalan album, i mozda najbolji u zadnjih nekoliko godina uopce, a "right where it belongs" je jedna od najboljih pjesama.
i tend to disagree ;)

Lucky wrote:dealer je odlicno rekao da su nemuzikalni, jer uopce nemaju tipicnu hijerarhiju instrumenata.
naravno da imaju: klavijatura, gitara, bas, bubanj, vokal, sample... jednostavno.

Lucky wrote:glazba i rici su duboke, i sve je suptilno prikazano, bez nepotrebne patetike koju Manson ima.
patetika? gle ja nisam MM fan pa ipak uvidjam da je Manson sve samo ne patetican. osim ako ozbiljno shvacas njegove provokacije, naravno

Lucky wrote:Spotovi su daleko najmorbidniji i najludji od svih. osobno mi se "hurt" najvise svidja, ne zbog scena koliko zbog same ideje sa platnom.
i opet, donekle se slazem, ali ne svidja mi se nacin na koji upotrebljavas rijec "svih". Manson takodjer ima morbidne spotove, Tool pogotovo, meni osobno su najbizarniji spotovi Aphex Twin-a. subjektivnost, vidis? :)

Lucky wrote:Steta sta su Hrvati nepismena bagra koja ne zna nista o NIN-u i ne cijene tu glazbu, nego su svi plitki, a alternativna scena je plica od mainstreema.
sad generaliziras, ja tvrdim da ima sasvim dovoljno hrvata koji cijene kvalitetnu muziku, a ona se prijatelju ne svodi na samo jedan bend, ma kako dobar on bio.
Averoigne
Forum member

Postby dealer » Sun May 14, 2006 20:20

slazem se sa svime sto je averoigne rekao.

inace, ne mislim da smo previse kriticki raspolozeni - u cemu mislis da smo previse kriticki raspolozeni? ja sam takav samo zato sto cijenim NIN i zelim biti sto tocniji, kako je averoigne takder rekao za sebe.

inace, da su "njegove stvari su jedna od najdubljih i najoriginalnijih glazbenih stvari ikad"... to je jako pretjerano i samo pokazuje da nemas bas preveliko iskustvo.

"dealer je odlicno rekao da su nemuzikalni, jer uopce nemaju tipicnu hijerarhiju instrumenata."

to nisam rekao, rekao sam da su izvori zvukova i strukture pjesama (naravno, ne svi zvukovi i sve strukture, ali dobar dio) na downward spiral nemuzikalni kada se usporede sa rockom. takoder sam rekao da ih danas smatram muzikalnima (jer mi se jos vise promijenilo poimanje "muzike". poanta je valjda da su relativno nemuzikalni)

takoder, mislim da marilyn manson nije, niti je ikada bio ni trunkice patetican. upravo suprotno. za trenta reznora bih rekao da JEST patetican, jer puno ocajava sam nad sobom - da nije takav, rijeci bi mu bile puno bolje.

takoder, mislim da su trentove rijeci daleko najslabiji dio njegovog stvaralastva.

dealer
Forum member

Postby Leanan Sidhe » Tue Jul 04, 2006 22:42

očito da sklepa par rečenica o njima, a to je kao neki problem :?

Leanan Sidhe

Postby All-One » Sat Sep 09, 2006 12:33

upravo procitao da jje Trent poceo raditi na novom albumu, koji bi trebao izaci krajem ove ili pocetkom sljedece godine.

to mi je malo sumnjivo buduci da mu je za "With teeth" trebalo 5+ godina.
Najveci GN'R forum

www.chinesedemocracy.com
All-One
Forum member

Postby dealer » Sat Sep 09, 2006 14:08

All-One wrote:upravo procitao da jje Trent poceo raditi na novom albumu, koji bi trebao izaci krajem ove ili pocetkom sljedece godine.

to mi je malo sumnjivo buduci da mu je za "With teeth" trebalo 5+ godina.

za koji album mu nije trebalo 5+ godina haha

za remixeve jedino valjda

dealer
Forum member

Next

Return to Twilight Zone