Cold meat industry

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

Postby dealer » Sun Mar 12, 2006 13:36

sve mi to jako pozerski izgleda i djeluje. cijela ta furka na mracnost mi dize tlak. a oni su u tome jos gori od metalaca. sve mi to izgleda kao ono - napravim album na kojem je znamo vec svi sta - uobicajene CMI teme, onda fino dodem doma i zivim najnormalniji zivot. dakle, potpuni nesklad onoga sto se jest i muzike koja se radi. a kada bi oni sami ili netko drugi doista vjerovao u to sto vecina njih radi, onda bi to tek bilo zabrinjavajuce jer bi se radilo o psihopatima i doista poremecenim ljudima (a znamo da nitko od njih nije ni blizu poremecenosti, naravno - samo se igraju mracnosti).

u isti kos guram sve CMI bendove, jer je prezentacija tih bendova potpuno uniformna i kao da doista jesu izgradili neku pseudo ideologiju oko sebe. i cijela ta propaganda "aaaa, kako smo mi ekstremni bwahaha!". djetinjasto. CMI je jedan od onih labela koji nije "samo label", nego je nesto poput pokreta - kako je i world serpent distribucija bila i takoder me zivcirala u tom svojem aspektu. ako pogledam npr revolver distribuciju u americi - to je nesto sto mi se svida - nikakve "ideologije", nikakva propaganda, nikakav "pokret" (osim mozda pokreta za dobru muziku), izuzetno razlicita muzika pod istom kapom (zajednicka je samo kvaliteta i integritet bendova). to je onda i mjesto gdje se moze vidjeti i koje pogoduje nekakvoj individualnosti.

to je jedno, a drugo je da ih zvucno smatram ful neoriginalnima. neka se uzme lustmorda i throbbing gristle i prekrilo se 95% palete onoga sto CMI jos i danas eksploatira. mlacenje konja mrtvog vec 20 godina i to u nedogled. jedino sto to rade puno losije i uz manje estetske izmjene, te sa puno debilane i kliseja u tekstovima/coverima/asocijacijama koje potezu i slicno. nije mi jasno kako netko danas jos uvijek moze raditi takvu muziku - totalno recikliranje, nista inovativnosti.

i da ponovim jos jednom - zbog tekstova, "imagery-a", covera i beskrajno dosadnih atmosfera (naravno, kod vecine se radi o potpuno istim atmosferama sa raznim varijacijama i kombinacijama "mraka" i "zestine") nikada necu moci misliti da je to nesto drugo od glazbe za djecu.
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Averoigne » Sun Mar 12, 2006 14:11

zanimljiva teorija. dakako slobodan je svijet, svi imaju pravo na svoje misljenje. ja recimo taj oblik muzike opcenito vise smatram akusticnim ambijentom i samom tom cinjenicom vec mi je puno lakse razumijevati ponesto (bar se nadam, lol) od onoga sto je umjetnik htio reci. ne bih se slozio da su svi na CMI labelu striktno mracnjaci (iznimke potvrdjuju pravila npr Marco iz Atrax Morgue koji je koknuo lika i sad je u zatvoru), ja redovito dobivam njihovu mailing listu i stvarno se covjek moze nasmijati kad je cita, recimo parodija na olimpijske igre itd...pa i sami nazivi pjesama od BDN tipa Hip Hip Hurray i Will Kill You Today, nikako ali bas nikako ne prolaze pod ozbiljno mracnjastvo, vec na puku parodiju.

ps i DA, slazem se da jednom Brianu Lustmordu nisu niti do koljena. njegove su originalne ideje o snimanju albuma unutar kripti, katakombi, klaonica, eksperimenti sa ultraniskim frekvencijama... Lustmord mi je jedan od najboljih bendova(?) trenutno (iako sam nedavno poceo opet vise slusati SPK). njegovi remixevi su u najmanju ruku vrijedni originala (Tool npr), ali i on je poceo sada raditi nekakvu promo muziku za nVidia garficke kartice, kompjutorske igrice i tv reklame. hihi da je napravio OST za Elder Scrolls IV : Oblivion oprostio bih mu i to.
Last edited by Averoigne on Sun Mar 12, 2006 14:25, edited 1 time in total.
AUT VIAM INVENIAM AUT FACIAM
Averoigne
Forum member

Postby dealer » Sun Mar 12, 2006 14:24

Averoigne wrote:zanimljiva teorija. dakako slobodan je svijet, svi imaju pravo na svoje misljenje. ja recimo taj oblik muzike opcenito vise smatram akusticnim ambijentom i samom tom cinjenicom vec mi je puno lakse razumijevati ponesto (bar se nadam, lol) od onoga sto je umjetnik htio reci. ne bih se slozio da su svi na CMI labelu striktno mracnjaci (iznimke potvrdjuju pravila npr Marco iz Atrax Morgue koji je koknuo lika i sad je u zatvoru), ja redovito dobivam njihovu mailing listu i stvarno se covjek moze nasmijati kad je cita, recimo parodija na olimpijske igre itd...pa i sami nazivi pjesama od BDN tipa Hip Hip Hurray i Will Kill You Today, nikako ali bas nikako ne prolaze pod ozbiljno mracnjastvo, vec na puku parodiju.

ps i DA, slazem se da jednom Brianu Lustmordu nisu niti do koljena. Lustmord mi je jedan od najboljih bendova(?) trenutno (iako sam nedavno poceo opet vise slusati SPK). njegovi remixevi su u najmanju ruku vrijedni originala (Tool npr), ali i on je poceo sada raditi nekakvu promo muziku za nVidia garficke kartice, kompjutorske igrice i tv reklame. hihi da je napravio OST za Elder Scrolls IV : Oblivion oprostio bih mu i to.

ove sale mi uopce nisu smijesne...ili onaj cover za BDNov "obsessis" ili kako se vec zove album - to je mnogima smijesno. meni je to sve samo dosadno do bola. ali opet, mislim, ako se oni sada distanciraju od tog mracnjastva i istovremeno rade i tu idemo reci mracnu muziku, a istovremeno ju parodiraju - u cemu je tu smisao onda dovraga? sto uopce zele postici?

ne znam, jednostavno preferiram muziku koja je potpuno neopterecena takvim stvarima. kad slusam npr comets on fire - recimo samo za primjer - tu nema nikakvih pretenzija, nikakve "velike" a uzasno izvedene i na kraju potpuno neefikasne i dosadne tematike, neocekivano je sve, stalno su svjezi, dok su mi svi CMI bendovi koje sam cuo samo totalno optereceni i opterecujuci (jednako tako i ovaj njihov humor) i isforsirani nekako.

i iz svih navedenih, a vjerojatno i nekih razloga koje mozda trenutno ne mogu eksplicirati, kada u ruke primim CMI album, osjecam se isto kao da sam primio i death metal album - djeluje mi izrazito neozbiljno i djetinjasto.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby SpectralRipper » Sun Mar 12, 2006 14:25

kratko i jasno ; CMI je postalo totalno sranje od izd.kuće.Već tko-zna-koliko dugo uzgajaju vojsku ego-manijaka u stvari repetitivnih klon-bendova i kao što je dealer rekao, recikliraju isto sranje , tj od muzike pa do image-a.sve neki pretencijozni indus bendići, svi kultni , svi zakon ,samo KUPI čovječe KUPI!!!
Već odavno mi se gadi taj cijeli euro dark-indus cirkus.Radije slušam stvari sa hospital productions /force of nature i sličnih.I samo kratka replika na istog čovu koji veli da zamjera bendovima koji snima"bolestan" album a u stvari su normali ljudi.Koji je tvoj problem?Na koju foru misliš da bi uopće snimali muziku kAD bi svi sjedili po zatvorima?Trebao si za svoje godine već naučiti razlikovat "stvaralaštvo i/ili umjetnost" od realnog života. Ima uvijek par luđaka tu i tamo; tipa Marco i Sotos al di je to od scene čovječe?Valjaš glupe post-pubertetske teze.Ne treba svako bit kao GG.Mjuza je mjuza.Ako imaš potrebu izrazit se brutalno, onda to i napravi.Al ok, bilo bi dobro da to zvuči uvjerljivo za razliku od CMI bendića.Stim se opet slažem s tobom.
SpectralRipper
Forum member

Postby Averoigne » Sun Mar 12, 2006 14:31

SpectralRipper wrote:I samo kratka replika na istog čovu koji veli da zamjera bendovima koji snima"bolestan" album a u stvari su normali ljudi.Koji je tvoj problem?Na koju foru misliš da bi uopće snimali muziku kAD bi svi sjedili po zatvorima?Trebao si za svoje godine već naučiti razlikovat "stvaralaštvo i/ili umjetnost" od realnog života. Ima uvijek par luđaka tu i tamo; tipa Marco i Sotos al di je to od scene čovječe?Valjaš glupe post-pubertetske teze.Ne treba svako bit kao GG.Mjuza je mjuza.Ako imaš potrebu izrazit se brutalno, onda to i napravi.Al ok, bilo bi dobro da to zvuči uvjerljivo za razliku od CMI bendića.Stim se opet slažem s tobom.

cek cek kome je ovo upuceno? :?
Averoigne
Forum member

Postby SpectralRipper » Sun Mar 12, 2006 14:32

i sto se tiče poll-a, nema šanse da bi htio ni karmanika ni večinu CMI bendova viditi Live .možda bi gledo BDN al da imam vremeplov i da se mogu vratiti cca 10 god u prošlost.Danas bi rado gledo Hair Police , PEdestrian Deposit, Nicole 12, Oscilating Innards, Incapacitants,ili naravno Prurient (bogovi)
Last edited by SpectralRipper on Sun Mar 12, 2006 14:35, edited 1 time in total.
SpectralRipper
Forum member

Postby SpectralRipper » Sun Mar 12, 2006 14:33

Averoigne wrote:
SpectralRipper wrote:I samo kratka replika na istog čovu koji veli da zamjera bendovima koji snima"bolestan" album a u stvari su normali ljudi.Koji je tvoj problem?Na koju foru misliš da bi uopće snimali muziku kAD bi svi sjedili po zatvorima?Trebao si za svoje godine već naučiti razlikovat "stvaralaštvo i/ili umjetnost" od realnog života. Ima uvijek par luđaka tu i tamo; tipa Marco i Sotos al di je to od scene čovječe?Valjaš glupe post-pubertetske teze.Ne treba svako bit kao GG.Mjuza je mjuza.Ako imaš potrebu izrazit se brutalno, onda to i napravi.Al ok, bilo bi dobro da to zvuči uvjerljivo za razliku od CMI bendića.Stim se opet slažem s tobom.

cek cek kome je ovo upuceno? :?

pa kaj misliš ?, piše "..istog čovu , koji tvrdi " ja brijem dealeru...ili?
SpectralRipper
Forum member

Postby dealer » Sun Mar 12, 2006 14:41

SpectralRipper wrote:kratko i jasno ; CMI je postalo totalno sranje od izd.kuće.Već tko-zna-koliko dugo uzgajaju vojsku ego-manijaka u stvari repetitivnih klon-bendova i kao što je dealer rekao, recikliraju isto sranje , tj od muzike pa do image-a.sve neki pretencijozni indus bendići, svi kultni , svi zakon ,samo KUPI čovječe KUPI!!!
Već odavno mi se gadi taj cijeli euro dark-indus cirkus.Radije slušam stvari sa hospital productions /force of nature i sličnih.I samo kratka replika na istog čovu koji veli da zamjera bendovima koji snima"bolestan" album a u stvari su normali ljudi.Koji je tvoj problem?Na koju foru misliš da bi uopće snimali muziku kAD bi svi sjedili po zatvorima?Trebao si za svoje godine već naučiti razlikovat "stvaralaštvo i/ili umjetnost" od realnog života. Ima uvijek par luđaka tu i tamo; tipa Marco i Sotos al di je to od scene čovječe?Valjaš glupe post-pubertetske teze.Ne treba svako bit kao GG.Mjuza je mjuza.Ako imaš potrebu izrazit se brutalno, onda to i napravi.Al ok, bilo bi dobro da to zvuči uvjerljivo za razliku od CMI bendića.Stim se opet slažem s tobom.

apsolutno se ne slazem sa tvojim stavom da smije biti razlike izmedu umjetnika i umjetnickog djela. jedino u toj vezi postoji autenticnost i mjera dobroga i losega (koja se ne moze uspostaviti cisto estetski). kada se djelo apstrahira od onoga koji ga je stvorio i od onoga koji ga prima (slusa, u ovome slucaju) - a ta dva covjeka su u ovome slucaju jedno (pri razumijevajucem slusanju) - djelo gubi sav smisao postajuci puki predmet.

to se mozda svodi na razliku tvojeg i mojeg shvacanja muzike - za mene je ona stvarnost, a ne zabavni predmet. za tebe je mozda obrnuto, jer ako se djelo apstrahira od umjetnika (duha), ono jednostavno ne moze biti nista stvarno.

tvoj primjer sa zatvorima i sl. je potpuno irelevantan.

dealer
Forum member

Postby Averoigne » Sun Mar 12, 2006 14:47

aha okej, zbunio si me. :)

no da. vi obadvojica imate ocito razlicitie razloge iz kojih ne zeliti vijdeti doticnu skupinu bendova. zanimljivo je da dealer usporedjuje Brighter Death Now sa death metalom. ukoliko se neke neozbiljnosti tice. pa BDN je i izmislio podzanr death industrial ako se ne varam...posto sam ja veliki poklonik death metala, grindcorea i inih brutalnih muzickih izricaja, priznajem nije mi strana ovakva vrsta tekstualne ideologije. necu se uopce zamarti objasnjenjima zasto itko normalan moze slusati takvu vrstu muzike. poanta je da se nikada ne ogranicis samo na jedan zanr. i svaka vrsta muzike ima svoj savrseni trenutak za slusanje. meni je recimo death metal ispusni ventil, kao sto je to nekome drugome napijanje po cijele dane ili cak borderline sindrom. its my kind of poison. thats all. danas recimo slusam Grey Wolves, jucer sam Tankard, a sutra cu hmm nemam pojma lol. ljudi slusajte muziku. to je to.
Averoigne
Forum member

Postby dealer » Sun Mar 12, 2006 14:52

Averoigne wrote:aha okej, zbunio si me. :)

no da. vi obadvojica imate ocito razlicitie razloge iz kojih ne zeliti vijdeti doticnu skupinu bendova. zanimljivo je da dealer usporedjuje Brighter Death Now sa death metalom. ukoliko se neke neozbiljnosti tice. pa BDN je i izmislio podzanr death industrial ako se ne varam...posto sam ja veliki poklonik death metala, grindcorea i inih brutalnih muzickih izricaja, priznajem nije mi strana ovakva vrsta tekstualne ideologije. necu se uopce zamarti objasnjenjima zasto itko normalan moze slusati takvu vrstu muzike. poanta je da se nikada ne ogranicis samo na jedan zanr. i svaka vrsta muzike ima svoj savrseni trenutak za slusanje. meni je recimo death metal ispusni ventil, kao sto je to nekome drugome napijanje po cijele dane ili cak borderline sindrom. its my kind of poison. thats all. danas recimo slusam Grey Wolves, jucer sam Tankard, a sutra cu hmm nemam pojma lol. ljudi slusajte muziku. to je to.

ovo da se ne ogranicava samo na jedan zanr, to mi je izrazito vazno, zapravo za mene zanrovi ne postoje, a ono sto je zanrovski odredivo uglavnom uopce ne volim.

dealer
Forum member

Postby SpectralRipper » Sun Mar 12, 2006 15:16

baš naprotiv , ja smatram da je apsolutno NEBITNO znati bilo kakvu pozadinu bilo kojeg produkta stvaralačke ideje da bi se istom sudilo ili ga se vrjednovalo. taj cijeli pristup studiranja pozadina stvarne psihe/života nekakvog umjetnika je poznat samo u onom staromodnom pristupu kojeg debilni ne-senzibilni muzički/likovni poznavatelji utuvljavaju u glavu klincima u školi .samo primjer ,da je van gogh npr htio da svi znaju da je luđak vjerovatno bi uz svaku sliku priložio i autobiografiju ili bi ju u kratkim crtama ispisao kistom sa druge strane platna.on nije , isto ko ni bilo ko drugi, otkrivao svoju patetičnu realnost putem slike već isključivo svije ideje, a one su nebtine u toj cijeloj relaciji "izložena slika---nečija impresija".Poznavanje korelacije onog poznatog o autoru i njegovog djela je irelevantna težnja ka shvaćanju nečeg što ne možeš naučiti cjeniti ako jednostavno "ne razumiješ" ali pokušavaš sa svim metodama koje su extra-artne.Btw.nije li eksponiranje pozadinie i privatnog život bilo kojeg pojedinca u stvari temelj današnjeg pop društva koje se u stvari bazira na tom "entertainmentu"? Žuta štampa npr i svakavki izmišljeni i neizmišljeni skandali? Čista zabava.Ta filozofija bazira na tezi "moraš znat sve o njima da bi ih cijenio, kupovao produkte i /ili bio vrsan poznavatelj materije a.k.a. odani fan"
SpectralRipper
Forum member

Postby Averoigne » Sun Mar 12, 2006 16:12

lol ovo za van gogha je predobro. nego SpectralRipperu vjerujes li ti da ako vec nije relevantna neka zivotna pozadina, zacijelo je bar sam koncept neosporiv elementarni dio muzickog opusa? pa cak i kad se radi o eventualno kracim izdanjima? recimo mene prvo zaintrigira glazba, a onda tek idem saznati o kome se tocno radi i kakva je pozadina cijele price. mislim da ti ovo za pop kulturu bas i ne drzi vodu, jer sjeti se, svi smo mi samo ljudi i sve je to samo muzika. daleko od toga da si netko ne zeli eksponirati privatni zivot pa se raspredaju kojekakve price... tipa mortiis je napravio plasticnu operaciju usiju (haha vidjeli smo da i nije bas tako kad mu se raspala maska na konc. u mocvari). svi zele biti upoznati sa stvarima koje ih fasciniraju. u ljudskom DNK je zavarena ta radoznalost. npr. koliko ima godina ovaj SpectralRipper? jel on stvarno jede male bebe itd? :D
nhf ovo je sala :wink:
Averoigne
Forum member

Postby dealer » Sun Mar 12, 2006 16:16

SpectralRipper wrote:baš naprotiv , ja smatram da je apsolutno NEBITNO znati bilo kakvu pozadinu bilo kojeg produkta stvaralačke ideje da bi se istom sudilo ili ga se vrjednovalo. taj cijeli pristup studiranja pozadina stvarne psihe/života nekakvog umjetnika je poznat samo u onom staromodnom pristupu kojeg debilni ne-senzibilni muzički/likovni poznavatelji utuvljavaju u glavu klincima u školi .samo primjer ,da je van gogh npr htio da svi znaju da je luđak vjerovatno bi uz svaku sliku priložio i autobiografiju ili bi ju u kratkim crtama ispisao kistom sa druge strane platna.on nije , isto ko ni bilo ko drugi, otkrivao svoju patetičnu realnost putem slike već isključivo svije ideje, a one su nebtine u toj cijeloj relaciji "izložena slika---nečija impresija".Poznavanje korelacije onog poznatog o autoru i njegovog djela je irelevantna težnja ka shvaćanju nečeg što ne možeš naučiti cjeniti ako jednostavno "ne razumiješ" ali pokušavaš sa svim metodama koje su extra-artne.Btw.nije li eksponiranje pozadinie i privatnog život bilo kojeg pojedinca u stvari temelj današnjeg pop društva koje se u stvari bazira na tom "entertainmentu"? Žuta štampa npr i svakavki izmišljeni i neizmišljeni skandali? Čista zabava.Ta filozofija bazira na tezi "moraš znat sve o njima da bi ih cijenio, kupovao produkte i /ili bio vrsan poznavatelj materije a.k.a. odani fan"

potpuno si krivo protumacio ono sto sam rekao zbog jedne filozofske razlike - nisi uvidio da je za mene ideja bitak izvan kojeg nema nicega.

NIGDJE nisam govorio o tzv. "pozadini" o kojoj ti govoris - i koju onda s pravom povezujes sa pop fenomenom i voajerizmom i zutom stampom itd. ali ta tvoja pozadina je neciji zivot kao mrtvi fakt, sto za mene nema veze sa zivotom ili nekim pojedincem. za mene je zivot samosvjesna ideja i u tom smislu sam govorio o umjetniku kao njemu samome.

ti vec u prvoj recenici ovog svojeg zadnjeg replya razdvajas "pozadinu" i "stvaralačku ideju", a ostatak tvog replya je dosljedni izvod koji slijedi iz tog razlikovanja. medutim, za mene tog razdvajanja nema, tj, stvaralacka ideja jest "pozadina". "pozadine" izvan toga nema - ima samo nebitne faktografije, kako si i ti napisao.

ako ti kazes za npr van gogha: "on nije , isto ko ni bilo ko drugi, otkrivao svoju patetičnu realnost putem slike već isključivo svije ideje a one su nebtine u toj cijeloj relaciji "izložena slika---nečija impresija"", onda je ovdje greska upravo u tome sto razdvajas ideju i "pateticnu realnost" - sto god to bilo. ideja jest najdublja "realnost". stovise, nema "realnosti" izvan ideje. jednako tako, izvan ideje nema niti umjetnika niti zivota.

to razlikovanje koje pretpostavljas je jos jednom jako lijepo vidljivo u ovome: "Poznavanje korelacije onog poznatog o autoru i njegovog djela je irelevantna težnja ka shvaćanju nečeg što ne možeš naučiti cjeniti ako jednostavno "ne razumiješ" ali pokušavaš sa svim metodama koje su extra-artne". ja nigdje nisam smjerao na "ono poznato o autoru", faktografije, biografije, psiholoske profile i sl.

ako se bitak pojedinca shvati kao ideja, onda umjetnicko djelo kao estetsko (u prijevodu - osjetilno) uprizorenje ideje, ukoliko je iskreno i svjesno stvoreno, JEST umjetnik sam, a umjetnik JEST djelo i to 'JEST' u jedinom mogucem supstancijalnom smislu. takvim razumijevanjem djela primatelj djela vidi istinskog umjetnika, odnosno sebe, odnosno duh. utoliko ovdje razlike umjetnik-djelo-primatelj umjetnosti nema, sto je ono sto sam tvrdio u prethodnom postu, a takoder pritom gledanje umjetnika nije extra-artno, kako si se ti izrazio.

inace, sa svime sto si u zadnjem postu napisao se slazem i to je sve poprilicno jasno, ali se nista od toga ni u jednom svojem dijelu ne odnosi na ono sto sam ja rekao.
Last edited by dealer on Sun Mar 12, 2006 16:36, edited 1 time in total.

dealer
Forum member

Postby Averoigne » Sun Mar 12, 2006 16:30

dealer wrote:ako se bitak pojedinca shvati kao ideja, onda umjetnicko djelo kao estetsko (u prijevodu - osjetilno) uprizorenje ideje, ukoliko je iskreno i svjesno stvoreno, JEST umjetnik sam, a umjetnik JEST djelo i to 'JEST' u jedinom mogucem supstancijalnom smislu. takvim razumijevanjem djela primatelj djela vidi istinskog umjetnika, odnosno sebe, odnosno duh.

tjebote dealeru ti si opisao fundamentalni princip razumijevanja umjetnosti u samo dvije recenice :)
Averoigne
Forum member

Postby dealer » Sun Mar 12, 2006 16:38

Averoigne wrote:
dealer wrote:ako se bitak pojedinca shvati kao ideja, onda umjetnicko djelo kao estetsko (u prijevodu - osjetilno) uprizorenje ideje, ukoliko je iskreno i svjesno stvoreno, JEST umjetnik sam, a umjetnik JEST djelo i to 'JEST' u jedinom mogucem supstancijalnom smislu. takvim razumijevanjem djela primatelj djela vidi istinskog umjetnika, odnosno sebe, odnosno duh.

tjebote dealeru ti si opisao fundamentalni princip razumijevanja umjetnosti u samo dvije recenice :)

mene zadovoljava :) . to je zapravo hegelov pojam umjetnosti, koji je bio najsuvisliji s kojim sam se susreo i u koji vjerujem.

dealer
Forum member

Next

Return to Twilight Zone