MERZBOW

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

Postby Mew » Sat Aug 18, 2007 15:50

Evo nesto sto sam prije kojih dvije godine nadrobio za nest drugo o njemu:
Masami Akita je simpatican stricek porijeklom iz Japana koji je poceo sa stvaranjem svoje glazbe pocetkom 80ih, bez ikakvih digitalnih pomagala vec jednostavno miksanjem kaseta. Ime iz kog se krije sadrzi znacenje koje bi se moglo interpretirati kao umjetnost stvorena smecem. Njegovu ranu glazbu bi mnogi klasificirali kao - buku, sto je ustvari...potpuno tocno - harsh noise :)

Najzesci albumi poput Venereology i Pulse Demon su stvoreni recikliranjem buke razilicitih "boja" (najcesce white noise)u kaos koji se mozda najbolje moze opisati kao brutalni sonicni napad bez prepoznatljive strukture i upotrebe ikakvih tradicionalnih instrumenata. Nekonvencionalnost stvaranja Akite je dovela do zvucnog produkta koji na slusatelja ne djeluje kroz melodije i ritam kojim zeli potaknuti odredzene emocije, te naglasiti neko raspolozenje, vec ga izolira od okoline i baca u katarzicno stanje do kog dolazi poslije prvotnog soka. Ta buka svojim intenzitetom ne dopusta da do vas dopru podrazaji koji su zbog navike neprimjetni, tako da djeluju poput cepica za usi - samo s obrnutim efektom nakon prekida slusanja. Nakon preslusavanja cijelog albuma i prestanka te buke bi mogao uslijediti hipersenzibilitet na zvukove kojih prije niste bili ni svjesni.

Ukoliko vas interesiraju albumi malo raznolikijeg sadrzaja nabavite 24 Hours, a Day of Seals koji sadrzi 4cda sampleova kombiniranih s bukom tako da tokom preslusavanja mozete primjerice razvijati razne asocijacije o marljivim japancima koji cijeli dan stiscu dugme koje pokrece stroj za stampanje automobilskih karoserija dok se u pozadini cuje brusenje, pomicanje dizalica, te transporta koji dolazi izvana itd. Zna se cuti i glasovir. No naravno, ne kao neka profinjena ili dobro odsvirana skladba vec kao prvi pokusaj citanja nota osobe koja prvi put sjeda za glazbalo koje slusamo kroz zid dok ukucani busilicom od nekih 500rpm pokusavaju montirati klimu u betonsku plohu, a vasi pernati kucni ljubimci kroz svoju pjesmu izrazavaju negodovanje. Jedna pjesma me cak asocira na mene, koji u 7:24 usprkos nepodnosljivoj guzvi ulazi u vlak, slusa pneumatsko zatvaranje vrata, osjeca tjeskobu zbog prekomjernog broja ljudi u vagonu u kom nitko nije svjestan da je moguce otvoriti prozor, punom individua opremljenim mp3 playerima/waklmanima/discmanima upogonjenim s ocjano izoliranim slusalicama koje cijelom vagonu odaju glazbeno opredjeljenje onog tko ih koristi :)
U svakom slucaju, sampleovi su brojni tako da cete obavezno upogoniti i mastu, a na kasnijim albumima mozda zavoljeti i pozadinsku melodiju.

Kroz zadnje 4god(od Mezbeata) Merzbow je poceo ubacivati bubnjeve i sve vise gitara(doduse u jedva prepoznatljivom obliku)sto je razljutilo true fanove. Mislim da je dobro sto uvodi nove elemente u glazbu tako da kroz diskografiju postoji neki progres. Izbacio je 50ak albuma bez bubnjeva tako da true fanovi nemaju sto cmizdriti jer ne vjerujem da su se toga zasitli. Kad sam vec spomenuo njegove albume, ima ih stotinjak. Godisnje izdaje 3-4, a suradzuje s raznima grupama i individuama kao sto su Sunn O))), Shora, Boris, Mike Patton, Genesis P-Orridge....
Njegovo najkompletnije kompilacijsko izdanje je Merzbox koji se sastoji od 50cda. Cijena limited editiona ovog izdanja oko 600$, a sadrzi i spot za pjesmu Minus Zero koji uz psihodelicne animacije prikazuje Akitu kako stvara svoju glazbu, uglavnom samo uz pomoc laptopa i miksete.
Mew
Forum member

Postby Aeoliah Centaurus » Sat Aug 18, 2007 20:10

Drug Avoiragine mi je dofurao preko tradea Mezbow. Slušam, slušam, i ...

... kroz svu tu buku vidim i nešto... začudno, ali... zanimljivo. Javim kasnije još impresije, ali, ovo je jako zanimljivo.

Pokušat ću slušati nadrogiran (ozbiljno), pa mislim da ću moći više reći o Merzbowu tako. Najozbiljnije.
"Stvarnost je halucinacija. Istina je halucinacija. Smisao je halucinogena tvar koja ispunjava divnu pustinju lažnim prikazama."

Jean Baudrilliard
Aeoliah Centaurus
Forum member

Postby Mew » Sat Aug 18, 2007 21:02

Aeoliah Centaurus wrote:Drug Avoiragine mi je dofurao preko tradea Mezbow. Slušam, slušam, i ...

... kroz svu tu buku vidim i nešto... začudno, ali... zanimljivo. Javim kasnije još impresije, ali, ovo je jako zanimljivo.

Pokušat ću slušati nadrogiran (ozbiljno), pa mislim da ću moći više reći o Merzbowu tako. Najozbiljnije.
Mislim da ti to konkretno za Merza nije potrebno jer zbog raznolikosti albuma i intenziteta buke na odredjenima pjesmama nakon dovoljno dugo slusanja nesjesno prelazis u kompletno drugi svemir jednostavno zbog toga sto njegova buka doslovno popunjava prostor. Laksi albumi isto tako djeluju uvrnuto do te mjere da bi netko mogao steci dojam kako poput Alise sve dublje prodire u rupu i gubi kontakt sa vanjskim svijetom, i onda pri sljetanju dok ga zasljepljujuce svjetlo obasjava, tj. kad pjesma zavrsi - *puf*, kao da se probudis iz nekog polusna.

No ukoliko se ipak odlucis za pothvat sa opijatima necu ti preporuciti da se zavezes za neki krevet ukoliko se radi o halucogenim sredstvima kao sto bi to dobronamjerno predlozio ukoliko bi primjerice isao slusati Masonnu. Akita jednostavno zraci dobrocudnoscu i kao da pokusava prodjeti u nasu podsvjest i na nekonvencionalan nacin pikazati ono sto vidimo i osjecamo svakim danom. Isto tako nikad nisam stekao dojam da je esencija njegove glazbe u ekstremi koja vecinu u pocetku zaintigrira, vec u istinski unikatnom prikazu svoje i nase stvarnosti. Nikad nisam citao interviewe niti trazio knjige koje je napisao, no ne zbog toga sto nemam volje ili zato sto me ne zanima vec jer covjek ima toliko razlicitih albuma da je najbolje kao sto ti to planiras, pokusati ih nekako probaviti, doziviti, i onda vidjeti dali je dozivljajno-povratna veza na razini na kojoj je umjetnik to i zamislio.
Mew
Forum member

Postby dealer » Sat Aug 18, 2007 23:52

Mew wrote:Nekonvencionalnost stvaranja Akite je dovela do zvucnog produkta koji na slusatelja ne djeluje kroz melodije i ritam kojim zeli potaknuti odredzene emocije, te naglasiti neko raspolozenje, vec ga izolira od okoline i baca u katarzicno stanje do kog dolazi poslije prvotnog soka. Ta buka svojim intenzitetom ne dopusta da do vas dopru podrazaji koji su zbog navike neprimjetni, tako da djeluju poput cepica za usi - samo s obrnutim efektom nakon prekida slusanja. Nakon preslusavanja cijelog albuma i prestanka te buke bi mogao uslijediti hipersenzibilitet na zvukove kojih prije niste bili ni svjesni.

svaka cast majstore! vrlo dobro sroceno i slazem se od rijeci do rijeci. takav efekt merzbow ima i na mene.

inace, to je jedna sasvim specificna vrsta katarze. klasicno, katarza je uvid u specificnu tragicku mogucnost opstanka i u tom uvidu oslobodenje od iste. medutim ova merzbow katarza nema nikakve veze sa spoznajom, znanjem, razmisljanjem. to je potpuno TJELESNA katarza, ne znam kako drugacije da ju opisem.

a ovaj hipersenzibilitet sam itekako iskusio mnogo puta nakon sto poslusam (nuzno cijeli) neki album od meerzbowa. zanimljivo je hodati ilicom blizu trga republike i uopce ne misliti da je bucno ili kaoticno, nego kroz promet cujes neku pticicu gore na strossmayerovom setalistu kako pjeva haha.

i da, merzbow se mora slusati GLASNO.

potpuno tjelesna muzika.

@ Aeoliah Centaurus - ne znam na koju drogu mislis, ali osobno mislim da je to JAKO losa ideja, ali ti se najbolje poznas i svoje reakcije.

Mew wrote:Mislim da ti to konkretno za Merza nije potrebno jer zbog raznolikosti albuma i intenziteta buke na odredjenima pjesmama nakon dovoljno dugo slusanja nesjesno prelazis u kompletno drugi svemir jednostavno zbog toga sto njegova buka doslovno popunjava prostor. Laksi albumi isto tako djeluju uvrnuto do te mjere da bi netko mogao steci dojam kako poput Alise sve dublje prodire u rupu i gubi kontakt sa vanjskim svijetom, i onda pri sljetanju dok ga zasljepljujuce svjetlo obasjava, tj. kad pjesma zavrsi - *puf*, kao da se probudis iz nekog polusna.

No ukoliko se ipak odlucis za pothvat sa opijatima necu ti preporuciti da se zavezes za neki krevet ukoliko se radi o halucogenim sredstvima kao sto bi to dobronamjerno predlozio ukoliko bi primjerice isao slusati Masonnu. Akita jednostavno zraci dobrocudnoscu i kao da pokusava prodjeti u nasu podsvjest i na nekonvencionalan nacin pikazati ono sto vidimo i osjecamo svakim danom. Isto tako nikad nisam stekao dojam da je esencija njegove glazbe u ekstremi koja vecinu u pocetku zaintigrira, vec u istinski unikatnom prikazu svoje i nase stvarnosti. Nikad nisam citao interviewe niti trazio knjige koje je napisao, no ne zbog toga sto nemam volje ili zato sto me ne zanima vec jer covjek ima toliko razlicitih albuma da je najbolje kao sto ti to planiras, pokusati ih nekako probaviti, doziviti, i onda vidjeti dali je dozivljajno-povratna veza na razini na kojoj je umjetnik to i zamislio.

jos jednom =D>

jako je lijepo citati ovakve postove!
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Mew » Sun Aug 19, 2007 10:34

dealer wrote:
Mew wrote:Nekonvencionalnost stvaranja Akite je dovela do zvucnog produkta koji na slusatelja ne djeluje kroz melodije i ritam kojim zeli potaknuti odredzene emocije, te naglasiti neko raspolozenje, vec ga izolira od okoline i baca u katarzicno stanje do kog dolazi poslije prvotnog soka. Ta buka svojim intenzitetom ne dopusta da do vas dopru podrazaji koji su zbog navike neprimjetni, tako da djeluju poput cepica za usi - samo s obrnutim efektom nakon prekida slusanja. Nakon preslusavanja cijelog albuma i prestanka te buke bi mogao uslijediti hipersenzibilitet na zvukove kojih prije niste bili ni svjesni.

svaka cast majstore! vrlo dobro sroceno i slazem se od rijeci do rijeci. takav efekt merzbow ima i na mene.

inace, to je jedna sasvim specificna vrsta katarze. klasicno, katarza je uvid u specificnu tragicku mogucnost opstanka i u tom uvidu oslobodenje od iste. medutim ova merzbow katarza nema nikakve veze sa spoznajom, znanjem, razmisljanjem. to je potpuno TJELESNA katarza, ne znam kako drugacije da ju opisem.

a ovaj hipersenzibilitet sam itekako iskusio mnogo puta nakon sto poslusam (nuzno cijeli) neki album od meerzbowa. zanimljivo je hodati ilicom blizu trga republike i uopce ne misliti da je bucno ili kaoticno, nego kroz promet cujes neku pticicu gore na strossmayerovom setalistu kako pjeva haha.

i da, merzbow se mora slusati GLASNO.

potpuno tjelesna muzika.
Ajd bas mi je drago sto ti se svidio ovaj moj mali uvid :)

Posto si se i sam dotakao tog hipersenzibiliteta zanima me dali si ikad slusao Sunn ili mozda cak i bio na njihovom koncertu?
Prije nekih dvije godine su mi bili strasno interesantni(sad bas i nisu no to je druga prica) i moram priznati da je njihov live nastup bio nesto najblize iskustvu kao da preslusavam harsh, samo sto frekvencija nije toliko visoka vec je naglasak na tezini pa nakon njihovog nastupa od sat i pol imas osjecaj kao da ti je netko skinuo par tona sa ledja. Isto tako vrlo tjelesna glazba, doduse bez nekog koncepta, no slicnog intenziteta..
Mew
Forum member

Postby dealer » Sun Aug 19, 2007 11:09

Mew wrote:Ajd bas mi je drago sto ti se svidio ovaj moj mali uvid :)

Posto si se i sam dotakao tog hipersenzibiliteta zanima me dali si ikad slusao Sunn ili mozda cak i bio na njihovom koncertu?
Prije nekih dvije godine su mi bili strasno interesantni(sad bas i nisu no to je druga prica) i moram priznati da je njihov live nastup bio nesto najblize iskustvu kao da preslusavam harsh, samo sto frekvencija nije toliko visoka vec je naglasak na tezini pa nakon njihovog nastupa od sat i pol imas osjecaj kao da ti je netko skinuo par tona sa ledja. Isto tako vrlo tjelesna glazba, doduse bez nekog koncepta, no slicnog intenziteta..

sunn slusam poprilicno cesto. nije jedan od onih bendova koji mi duhovno nesto puno znace, ali jako jako cijenim o'malleya i njegov odnos prema metalu opcenito, ali najvise prema black metalu. to je pogled na black metal koji ga gleda kao cistu estetiku i u tome prvenstveno kao feeling, atmosferu. to mu dozvoljava dvije stvari:

1) da black metal liši prejadne patetike, djetinjastih tema, cak i ikonografije i zamijeni ju jednom novom čisto estetskom i atmosferi odgovarajućom ikonografijom. teatralnost je prisutna ali to je jedna nova vrsta teatralnosti - kao da se BM filtrirao i time se iz njega izvukla estetska suština i na njoj se izgladila jedna nova teatralnost koja nije ridiculous, kako je to ona stara. a pritom takoder uvijek postoji jedan vrlo jasan ironijski odmak.

2) budući da je za njega BM primarno atmosfera i feeling, to dozvoljava da se ta atmosfera re-kreira netradicionalnim, pače ponekad čak i eksperimentalnim sredstvima. sto je u svakom slucaju moguci put prema boljoj glazbi. inace cemo do kraja vremena morati worshippati prva dva albuma emperora kao jedini istinski black metal nakon kojeg nista drugo u black metalu nema smisla.

takoder mi se svida njegova soutern lord kuća.

nazalost, koncert sam propustio. sto se tice njihove buke i svega, cini mi se da se sunnova muzika vise osjeca u tijelu nego u glavi, dok merzbow frekvencije vise satiru u mozak. ali i jedno i drugo je potpuno tjelesno, da. cuo sam neki isjecak sunnov sa nekog od posljednjih koncerata gdje nisu rabili gitare nego samo tone-generatore. zvucalo mi je fenomenalno i doista zvuk koji se osjeca samo duboko u tijelu, uopce ne u glavi. nadam se da ce jednom napraviti i takav album.
Last edited by dealer on Sun Aug 19, 2007 11:11, edited 1 time in total.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Mew » Sun Aug 19, 2007 12:27

dealer wrote:nazalost, koncert sam propustio. sto se tice njihove buke i svega, cini mi se da se sunnova muzika vise osjeca u tijelu nego u glavi, dok merzbow frekvencije vise satiru u mozak. ali i jedno i drugo je potpuno tjelesno, da. cuo sam neki isjecak sunnov sa nekog od posljednjih koncerata gdje nisu rabili gitare nego samo tone-generatore. zvucalo mi je fenomenalno i doista zvuk koji se osjeca samo duboko u tijelu, uopce ne u glavi. nadam se da ce jednom napraviti i takav album.
Slazem se sa svim sto si napisao i samo bi nadodao da mi je drago sto se Sunn svakim albumom mijenja i toliko otvoreno suradjuje sa raznim individuama tako da im atmosfera koja je bila dosta jaka i na prvim albumima nije konstanta kroz cijelu diskografiju, vec se isto tako mijenjaju...mozda ne drasticno na bolje(vracaju se korjenima blacka sto trenutno nije negativno ni u kom slucaju zbog onog sto si naveo kao njihove glavne atribute, no po iskustvenoj bazi mogu zakljuciti da se jako cesto zna dogoditi da inovator u pocetku, kako diskografija odmice, sve vise zalazi u mainstream), no nikako ne stagniraju.

Njhova mi je buka za razliku od Merza nekako toplija, ako zbog niceg drugog onda zbog cinjenice sto sam puno bolje upoznat sa njihovom glazbom dok Akitu uglavnom nasumice preslusavam kroz 60-70 albuma koje imam(iako jos nisam dosao ni do pola). Tako mi svaki album djeluje poput serije koju pratim ne obracajuci pozornost na kronoloski poredak.

Na koji ga nacin ti preslusavas?
Mew
Forum member

Postby dealer » Sun Aug 19, 2007 17:01

Mew wrote:
dealer wrote:nazalost, koncert sam propustio. sto se tice njihove buke i svega, cini mi se da se sunnova muzika vise osjeca u tijelu nego u glavi, dok merzbow frekvencije vise satiru u mozak. ali i jedno i drugo je potpuno tjelesno, da. cuo sam neki isjecak sunnov sa nekog od posljednjih koncerata gdje nisu rabili gitare nego samo tone-generatore. zvucalo mi je fenomenalno i doista zvuk koji se osjeca samo duboko u tijelu, uopce ne u glavi. nadam se da ce jednom napraviti i takav album.
Slazem se sa svim sto si napisao i samo bi nadodao da mi je drago sto se Sunn svakim albumom mijenja i toliko otvoreno suradjuje sa raznim individuama tako da im atmosfera koja je bila dosta jaka i na prvim albumima nije konstanta kroz cijelu diskografiju, vec se isto tako mijenjaju...mozda ne drasticno na bolje(vracaju se korjenima blacka sto trenutno nije negativno ni u kom slucaju zbog onog sto si naveo kao njihove glavne atribute, no po iskustvenoj bazi mogu zakljuciti da se jako cesto zna dogoditi da inovator u pocetku, kako diskografija odmice, sve vise zalazi u mainstream), no nikako ne stagniraju.

Njhova mi je buka za razliku od Merza nekako toplija, ako zbog niceg drugog onda zbog cinjenice sto sam puno bolje upoznat sa njihovom glazbom dok Akitu uglavnom nasumice preslusavam kroz 60-70 albuma koje imam(iako jos nisam dosao ni do pola). Tako mi svaki album djeluje poput serije koju pratim ne obracajuci pozornost na kronoloski poredak.

Na koji ga nacin ti preslusavas?

ako nisi, probaj skinuti sa soulseeka ili od nekud o'malleyeve kolaboracije pod imenom "KTL" i "KTL2". meni osobno medu zanimljivijim sunn-related izdanjima.

sto se tice slusanja akite - doista nemam sto puno tu za reci: dva su mi imperativa - da album slusam glasno i od pocetka do kraja. i takoder, da koncentracija bude na sto vecoj razini. dodatno pravilo koje imam kad je u pitanju sva muzika, pa tako i akita a koja se tice odnosa spram mase njegovih izdanja je ta da nastojim dugo vremena (mjesec dana ili vise, koliko vec osjecam) slusati samo jedan ili mozda dva albuma nekog umjetnika. tada idem dalje. naravno - to je stvar koja se tice slusanja, preslusavanje je dtruga stvar, to takoder radim, ali nakon 2, mozda 3 preslusavanja album ili stavljam na stranu za kasniju fazu "slusanja" ili odmah nakon preslusavanja krecem u to slusanje. sve ovisno o tome sto mislim, sto radim i kako se osjecam u doticnoj fazi zivota. ne znam koliko to sam napisao nekome moze znaciti. ako ista, onda definitivno i ja trebam uvijek dodatne savjete kako pristupati muzici koja je ovako začudna i kompleksna.

EDIT: inace i meni je sunn buka puno toplija, vjerojatno zato sto su vibracije gitara takvih zvucnih karakteristika da se i radi o toplom zvuku. a i niske frekvencije same po sebi su puno toplije od visokih.

dealer
Forum member

Postby Aeoliah Centaurus » Sun Aug 19, 2007 19:31

Planiram LSD. Ili možda vutru. Ne znam. Vidjet ću - još.

Onda ću se moći pridružiti diskusijama ovdje.
"Stvarnost je halucinacija. Istina je halucinacija. Smisao je halucinogena tvar koja ispunjava divnu pustinju lažnim prikazama."

Jean Baudrilliard
Aeoliah Centaurus
Forum member

Postby dealer » Sun Aug 19, 2007 23:11

Aeoliah Centaurus wrote:Planiram LSD. Ili možda vutru. Ne znam. Vidjet ću - još.

Onda ću se moći pridružiti diskusijama ovdje.

vutra jos da, ali lsd....sretno druze. u svakom slucaju, nadam se izvjestaju pothvata :wink:

dealer
Forum member

Postby bunny man » Mon Aug 20, 2007 10:32

nekog čečkaju shizofreni napadaji, hah..

je, merzbow totalno ispuni prostor zvukom, kao da ga mogu primit u zraku, i stvara totalnu zvučnu izolaciju. možda najbolji album za opuštanje je merzbuddah, jer ima puno laganih zvukova visokih i niskih frekvencija koji se mješaju sporo i ritmički, stvarno ugodan za slušanje.

u nekom je intervjuu reko nešto u stilu da sa svojom glazbom želi bukom napravit izolaciju od svakodnevne buke koja se nalazi svuda oko nas(u japanu je ima mogo)
there's someone in my head but it's not me

http://www.opacity.us/
bunny man
Forum member

Postby XXXEgzekutor » Mon Nov 19, 2007 22:31

evo , sve ukupno presluso 70 albuma.
i definitivno sam siguran u top 5:

1. noisembryo ( kako i rekoh vec)
2. red magnesia pink ( isto rekoh)
3. music for bondage performance pt 1 i 2
4. animal magnetism
5. venerology

zadnje kaj valja je mezzrow. kod zadnjih albuma se kuži da je lik ostario. nema više one vibre. svejedno je esencijalan. i nije stvar u nekakvom kvazi eitizmu.
XXXEgzekutor
Forum member

Postby dealer » Tue Nov 20, 2007 0:10

XXXEgzekutor wrote:evo , sve ukupno presluso 70 albuma.

4. animal magnetism
5. venerology

zadnje kaj valja je mezzrow. kod zadnjih albuma se kuži da je lik ostario. nema više one vibre. svejedno je esencijalan. i nije stvar u nekakvom kvazi eitizmu.

siguran si u top 5? svaka cast :lol:

dealer
Forum member

Postby Jeb » Tue Nov 20, 2007 16:21

XXXEgzekutor wrote:evo , sve ukupno presluso 70 albuma.

4. animal magnetism
5. venerology

Dosta dobar izbor...Ja sam preslusao samo kojih 30 Merzbowih albuma,no i svih 5 koje si nabrojao...od tih 5 meni je Animal magnetism sasvim sigurno najjači,no i ostali top 4 je genijalan...mislim da bi i ja slično birao...ok dodao bi još onaj Split sa BN...di je Ghost Rider(suicide),Aura...itd
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby Instinct » Sat Nov 15, 2008 11:59

Sad si skinuo Pulse Demon - preslusao do 6. pjesme (Tokyo times ten) u komadu aliu dalje stvarno nisam mogao. Idealan recept za migrenu - osjetio sam pravo olakšanje kad sam stisnuo stop tipku na svetom mi W. M. playeru. Uopce sumnjam da postoji itko koji sa istinskim uzitkom slusa ovu buku. A dati 100-150 kn za orginal je razbacivanje novcima. Uglavnom, zanimljiv "dadaistički" eksperiment, ali ne vjerujem da cu ga tako skoro slusati...
Instinct
Forum member

PreviousNext

Return to Twilight Zone