Trouble

Doom your mothers, doom your sisters!!!

Moderators: ABIZMO, Sotonska Panda, Mile

Trouble

Postby Grazyn » Sat Jun 26, 2004 23:10

Sjeća li se ko (pored Solitude Aeturnus) najboljih Američkih Doom Metalaca TROUBLE :?: Odličnih albuma kao The Skull,Psalm 9,Trouble(Def American Rec.90`),... :?: :!:
Grazyn
Forum member

Postby KOSJEN » Sun Jun 27, 2004 2:24

Sjećam se ja. :wink:
Imao sam dosta vremena u sigu njihove stihove..

I told you that the bastards will pay
Maybe not yet, but they'll se the day...

Vokal mi je jedan od najboljih u metalu.

A ST.VITUS? OBSESSED? Sve je to stara garda.
KOSJEN
Forum member

Postby Gumbelium Roža » Mon Jun 28, 2004 14:54

Ye Olde Doome kicketh! Šteta što današnji bendovi koji nastavljaju "true doom" tradiciju, daju više pažnje da zvuk bude težak, nego što pletu iskrivljene melodije (u maniri Trouble) koje su karakteristične za doom i koje ga razlikuju od Black Sabbath. Više mi je pun kurac "e to ti je ko Sabbath, samo još više heavy" sranja.
"Humor is a moral irresponsibility of a person in relation to the factual nature of actual relations between individuals and community; it is an alibi which permits all kinds of compromises"
LAIBACH
Gumbelium Roža
Forum member

Postby KOSJEN » Mon Jun 28, 2004 19:04

Pa meni su sabbathi prvi doom band...i vjeruj mi, svim tradicionalnim doom bandovima su oni glavni uzori, ili jedan od najvećih. :wink:
KOSJEN
Forum member

Postby Gumbelium Roža » Tue Jun 29, 2004 15:31

Nedvojbeno, ali meni je npr. prvi Electric Wizard šitara Black Sabbath plagijature, a već su od drugog počeli svirati Doom. Black Sabbath je hard ROCK, a Trouble je doom METAL, zato mi je i stoner isto totalno smeće. Nemoj me krivo shvatiti, tih prvih par albuma Sabbatha obožavam, ali sam Doom počeo slušati zato jer ima bolesne melodije i padove. Doom je moj omiljeni pravac metala, ali pritom ne ciljam na MDB i slična gothic smeća ili Funeral, nego isključivo na bendove sa osjetnim Sabbath naslijeđem. Tako sam na Trouble naletio preko Cathedral, koji su jedini nastavili u njihovom smjeru. Wizardi su više u duhu St. Vitus, dok samo još treba dočekati novi S. Aeternus!
"Humor is a moral irresponsibility of a person in relation to the factual nature of actual relations between individuals and community; it is an alibi which permits all kinds of compromises"
LAIBACH
Gumbelium Roža
Forum member

Re: TROUBLE

Postby Evervoid » Tue Aug 17, 2004 15:02

Grazyn wrote:Sjeća li se ko (pored Solitude Aeturnus) najboljih Američkih Doom Metalaca TROUBLE :?: Odličnih albuma kao The Skull,Psalm 9,Trouble(Def American Rec.90`),... :?: :!:

Kako ne?! :D Zaista fenomenalan bend! Najviše mi se dopadaju prva tri albuma, dakle, oni iz "hrišćanske faze" ali vrlo mi je teško da odredim koji mi je od ta tri najbolji... Možda "Run To The Light", ali samo ovih dana, jer ga trenutno najviše vrtim. :lol: Jedino ovaj poslednji "Plastic Green Head" nalazim da je malo manje inspirativan album od ostalih, mada je i on sasvim solidan...

Vokal mi je jedan od najboljih u metalu.

Dosta se slažem sa ovim zaključkom, mada da se primetiti da nije za svačije uši. Dosta ljudi kojima sam puštao Trouble se oduševilo bendom, ali im treba dosta vremena da se naviknu na Ericov vokal...
Evervoid
Forum member

Postby equinox » Mon Jul 24, 2006 19:42

steta sto je ovaj bend tako strasno zapostavljen, kult kultova jebemu..
MAXIMUM.VOLUME.YIELDS.MAXIMUM.RESULT.
equinox
Forum member

Postby Holy Mighty Stormwitch » Tue Mar 27, 2007 12:26

U 6. mjesecu Trouble dolazu na veliku turneju u Europu... ulaznica nije uopce skupa, pa sigurno cu biti na koncertu!
Inside the power cage,
I can feel the music of my age,
It´s paranoid... first degree,
Tellin´ me that I´m not free.
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby renewal » Sat Apr 07, 2007 11:03

Odličan bend...imam sve albume osim zadnjeg...prva 3 su mi najbolja....
vokal je unikat za sebe, savršeno se uklapa u bend....
Music is a safe kind of high!
renewal
Forum member

Postby vrlja » Sun Apr 08, 2007 10:01

Nažalost imam samo Psalm 9 i taj je predobar album, moram nabavit ostalo al čuo sam da su Psalm 9 i The Skull debelo najbolji njihovi albumi
vrlja
Forum member

Postby PefCheck » Wed Apr 18, 2007 3:40

Odlican band...bas sam trazio ovakav doom sa clean vokalom...za sad mi je najbolji album Manic Frustration...pjesma The Sleeper je predobra :)

Da istina je da je vokal malo cudan ali meni ne smeta

Stom mislite o najnovijem albumu btw?

Samo kad bi i noviji doom bandovi svirali nesto slicno kao ovaj svijet bi bio ljepsi [-o<
PefCheck
Forum member

Postby AOR_Crazy » Wed Apr 18, 2007 5:49

Trouble nije loš bend, ali ja sam odrastao s Doom Metalom poput Candlemass i Solitude Aeturnus, slažem se sa Gumbelium Roža, stoner rock (kakav glupi naziv bogte!!) je bullshit kao i najkilaviji kilavci na planeti kilavosti My Dying Bride! Kosjen, Obsessed nije doom metal! ;-)
AOR_Crazy
Forum member

Postby Malleus Malleficarum » Thu Apr 19, 2007 15:05

The Obsessed je doom u stilu St. Vitusa (donekle), Wino neme niti napraviti nekaj drugacije.
Doom cometh upon us all.
Malleus Malleficarum
Forum member

Postby olivera » Wed May 27, 2009 23:32

Gumbelium Roža wrote: Doom je moj omiljeni pravac metala, ali pritom ne ciljam na MDB i slična gothic smeća ili Funeral, nego isključivo na bendove sa osjetnim Sabbath naslijeđem. Tako sam na Trouble naletio preko Cathedral, koji su jedini nastavili u njihovom smjeru.

:roll: rekla bih da ovo 100%tno dijelim. bas negdje za Sir Franklin-ov rodjendan sam izvadila iz naftalina njegovi "banana" mailed intervju. a tako sam se nadala da cu vidjeti legende uzivo, i moci popricati" sa Wagnerom vec kad su se odlucili za reunion. mislim da je antiknom vjuu mjesto na forumu, dok doomspejsovci ne budu imali potrebu i vremena da odrade nesto frisko. dakle...

TROUBLE RELICS

Interview sa Bruce-om Franklin-om, gitaristom benda Trouble, travanj, 2008.

Evo, izvadila sam iz naftalina ovaj mailed intervju (zahvaljujem Bjoernu von Oettingenu, njemackom trouble promoteru za Evropu) sa bradatim bandana man-om Bruce-om Franklin-om, gitaristom benda Trouble. Danasnji dan je nekako "posebniji" jer upravo danas ovaj gospodin" puni 48 godina. Sretan rodjendan, Sir!

...vratimo se u ovo doba prosle godine... Kako da propustim priliku vidjeti legende uzivo (the faces iz Cikaga su imali reunion zajedno sa naj-high-pitched-mr.vriskom aka Erick-om Wagnerom i tom prigodom uz promociju Simple Mind Condition albuma - bili na evropskoj turneji. Rekoh, ajde da provjerim jel’ sve ok prije nego li se uputim na mjesto planiranog zlocina (Roncade, Italija). Ukucam poruku u mobitel (hvala jos jednom ;) mr. von Oettingenu).
Nakon pet minuta evo ti odgovora: “Show je otkazan”. E j… ga. Daj da vidim tko mi je to odgovorio.
“Gdje ste sada” (Trouble su imali cini mi se dva datuma u Italiji, dan poslije su trebali svirati u Bologni. Sta ako ih nazovem telefonom dok su tu?, mislim si)
“Razmisljamo da li da se zaustavimo u Veneciji, neodlucni smo jer pada kisa.”
“Hocete da dodjem u Veneciju i da se ispricamo uz pivo?”
…”Sad se dogovaramo sto da radimo.”
…..desetak minuta neizvjesnosti….evo poruke…
“Dogovor je da je najbolje da produzimo pravo na mjesto sutrasnjeg show-a. Zao nam je sto se nismo upoznali. Nadamo se, bit ce prilika slijedeci put. ”.
Momentalno sam se isplakala mejlom gospodinu Bjoernu, a koji me po pravom njemackom operativnom sistemu – nije ostavio na cjedilu”.
Samo sto su stupili nogom na kucni dovratak sa evropske turneje, Rick Wartell je odaslao bulletin svim fan myspejsovcima kako je Wagner – definitvno napustio bend.
Priznacu da sam tesko provarila rijec koja se ponavljala unedogled – business, business, business.
Pa, f..k the business!

1. I really remain down when you said to me that show is cancelled. Well, when the last time you played in Italy?

BRUCE FRANKLIN, guitarist: Well, the show in Bologna was the first time that we played in Italy. Not sure when we’ll be back. If the demand is there then we come.

2. Was it yours choice as a band to brought, as popularly called today certain supporting slots on the “Simple Mind Condition” European tour?

BF: Not really. The booking agent and record company selected them. Business decision that the band wasn’t involved in.

3. Permit me one curiosity, talking about Italian manner”, I saw that many of doom oriented bands (American but English as well) got attitude to entrust gigs to local promoters and supporting bands as well. What do you think about it?

BF: Don’t really care. As long as things are set well for us I really don’t care about the other things.

4. Please, could you mention few among most bizarre events happened to you, during Trouble past touring years?

BF: I don’t know. There are so many years. The other night in Hamburg there were some Americans at the show that we knew from Milwaukee. That was a surprise.

5. …Let’s focus on your new studio album, a first one after ’95. “Plastic Green Head”, where you harkened back to doom roots. A band had a really troubled life, from Eric’s departure from the band, and physical lost of your former drummer Barry Stern, back in 2005., just to mention some of traumas. Well, I wanted to ask Eric due to what he decide to rejoin the band?

BF: Well actually the band broke up in ’96. There were some hard feelings and when Trouble were offered some gigs after we broke up the members who were still friends got together along with Kyle Thomas on vocals. The band wasn’t really back together at this time, we just did a couple of shows in those years. Eventually by 2002. We were all talking again and all decided to give it a go again. Except Barry Stern did not want to play with Eric, so that’s when we talked to Oly about playing. Sadly, a couple years later Barry passed away.

6. I read your message where you excuse yourself with all your supporters for being absent for long time. What pushed you to accept contemporaneous “my space” way of communication (ovdje mislim na poruku koju je Wagner odaslao svim svojim fanovima, a mislim da jos uvijek stoji medju blogovima na njegovoj myspace n.a.)?

What happened? What is your primal reaction by people’s comments about you as strong person?

FB: Only Eric can answer that.

7. I suppose that a good part of yours reflections about passed decade was materialized in your last album released for Escapi music.Why you chosen “Simple Mind Condition” as title? Supposing that it was maintained collaboration of all members during create the album, to whom are going merits? .. and musically speaking, what distinguish “S.M.C.” from earlier releases?

BF: We didn’t say, “We need to write songs like this.“ We just write what we write and that becomes the new album. As for the name, it doesn’t make any sense to me, but neither did “Plastic Green Head”.

8. How come that your choice fall on producer, sound curator of the bands like Kreator or Machine Head?

BF: Vinny was somebody that we knew. He worked on Plastic Green Head and was a Trouble fan.

9. Trouble will be among headlining witnesses of 13.th edition of Roadburn festival this year. Which will be a special issue thanks to planned celebration of anniversary of Rise Above label. Twenty years of not interrupted promoting of doom music in all it’s shades. What are you going to say to Lee Dorrian when you see him? (ako se ne varam, frontman Cathedral i Trouble fellows su se vidjeli zadnji put na zajednickoj turneji 1996. po SAD. Trouble-ovci su skuzili na sred turneje da jednostavno ne mogu "vise ovako" kao bend i prekinuli su turneju, ostavivsi Dorriana i drustvo usred Amerike da bez instrumenata i love pokrpaju tour, op.a.)

BF: Hi Lee.

10. Is it true that Oly left the band after “The Skull” album back in ’85. to became a preacher? Well, I’m really curious what pushed you back to the Trouble? If I am not wrong, you got also (is a side project a right term?) a band called Retro Grave that should release first full length album titled “Again”. What is it about?

BF: Oly left Trouble in 85. To go to music school. Contact his RetroGrave myspace to get details on that.

11. Does other Trouble members play in other “realities”? What bands, kind of music inspired you lately?

BF: Rick has a side project called Wet Animal. I have a side project called Supershine. Eric is working on a side project called Blackfinger.

12. And to conclude, I saw Bruce confirmed another studio effort, beyond “Simple Mind”. Talking about uncut material in it self, what you are going to bring us? Thank you Sires, for effort, we shall not forget it!

BF: At the moment there are no plans for a new Trouble album. We will see what happens. Thanks, Bruce

by olivera
olivera
Forum member

Postby olivera » Wed May 27, 2009 23:59

naravno, mojoj brzopletosti nikad kraja. 100tno dijelim misljenje, ali ipak bih izostavila izraz smece :oops: .
olivera
Forum member

Next

Return to Doom