NEGURA BUNGET

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

Postby Eligor » Wed Dec 23, 2009 15:18

joooooooj jab njih opet negdje gledo (premda nie više stara postava jel...)...u sisku sam zaboravil kaj su svirali uopće jer sam previše bio pod dojmom alkohola, umora i 35 instrumenata na stejđu...

ugl jel se zna na kraju ko je popalio čekiće...?:lol:
Pavao wrote:...metal je život, toga nikad dosta...
Eligor
Forum member

Postby hallowed » Tue Mar 16, 2010 9:18

Maiestrit kida.
Fuck your systems and fuck your decisions
hallowed
Forum member

Postby ShadowHunter » Tue Mar 16, 2010 10:22

neznam bas... ne vidim bas nekakve prevelike koristi od ponovnog snimanja Maiastru Sfetnic-a. album je dobro zvucao. istina, klavijature su zvucale malo "jeftino" i bilo je nesto malo uocljivijih gresaka u izvodjenju, ali nista strasno.

bilo bi puno zanimljivije da su ponovno snimili (i malo reinterpretirali) Zirindu Sa, imho

anyway, sad me bas zanima Varstele (tj da li je Negru uspio unistit bend :))
There is no being in the outermost Abyss, but constant forms come forth from the nothingness of it.

Then the Devil of the Æthyr, that mighty devil Choronzon, crieth aloud, Zazas, Zazas, Nasatanada Zazas!
ShadowHunter
Choronzonic Chaos God

Postby Mile » Sun Mar 21, 2010 14:01

Pa Shadowhunter, mislim da nije uništio :D

Novi album, Virstele Pamintului je odličan. Čak atmosferičniji od Oma, mnogo akustične gitare, dosta clean vokala na rumunjskom, black metal tek u naznakama, nekoliko zanimljivih polupsihodeličnih piganja po gitari... Zanimljiv uradak na prvi presluh. :rozi:
Mile

Postby ShadowHunter » Sun Mar 21, 2010 14:13

meni Virstele (nakon 2 slusanja) zvuci kao da neki klinci se previse trude zvucat kao Negura, ali bez da imaju niti 30% znanja i umjeca skladateljske majstorije same Negure. tu i tamo se nadje neki riff ili neki dio koji ukazuje da je to nekad bio birljantan band, ali se brzo izgubi u besciljnim i besmislenim dijelovima.

a oni clean vocali su nesto najlosije sto sam cuo u zadnje vrijeme. svaki put kad cujem neki dobar dio, uvijek se ubaci taj ogavni clean (a ni ostatak vokalnog performansa bas i nije nesto). solidan je album, ali nije niti u istoj dimenziji kao ostatak diskografije (osim Zirindu Sa... ali tada kao da je bio neki drugi band ;))

stvarno sam htio zavoljeti ovaj album jer sam jaaako jaaaako zelio kupiti onaj drveni limited edition, ali 40€ za ovakav mediokritet ne dam koliko god pakiranje bilo lijepo :)

sad me puno vise zanima Dordeduh
There is no being in the outermost Abyss, but constant forms come forth from the nothingness of it.

Then the Devil of the Æthyr, that mighty devil Choronzon, crieth aloud, Zazas, Zazas, Nasatanada Zazas!
ShadowHunter
Choronzonic Chaos God

Postby Bombenhagel » Sun Mar 21, 2010 14:17

kupio sam ja cijelu diskografiju, pa mislim da cu i ovo. Slusam i zasada mi je odlično. Nije ko OM, al jebga, teško da će napraviti nešto takvo opet. neznam, njih treba u miru poslusat, na player bacit i onda na planinarenje. Zaključnu ocijenu dajem za par dana, al kao što već rekoh, zasada je jako dobar album. Drago mi je da nije prekompliciran i da se ne kuži da su pola postave promijenili.
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Funeral Ghost » Sun Mar 21, 2010 20:20

Mile wrote:Pa Shadowhunter, mislim da nije uništio :D

Novi album, Virstele Pamintului je odličan. Čak atmosferičniji od Oma, mnogo akustične gitare, dosta clean vokala na rumunjskom, black metal tek u naznakama, nekoliko zanimljivih polupsihodeličnih piganja po gitari... Zanimljiv uradak na prvi presluh. :rozi:

Slazem se, meni je album odličan, sviđa mi se što je još više atmosferičniji i nekako ambijentalniji da se tako izrazim :)
Perune, tebi se obraćam!
Slavljen i trostruko slavljen budi,
Oružje, kruh i rodu blagostanje podaruj!
Gromovi moćni dokaz su
Da upravljaš nad svim, sada i zauvijek!
Tako bijaše, tako biva i tako će biti!
Funeral Ghost
Graveworm Freak

Postby AxeOfPain » Tue Mar 23, 2010 20:15

Dobar je novi album. Nije ko Om,al ipak se ne kuži da je pola benda otišlo.

a oni clean vocali su nesto najlosije sto sam cuo u zadnje vrijeme

Pretpostavljam da onda nisu čuo Slavland i te clean vokale! :)

Meni su cleanovi na novom čak bolji nego ranije.
Like Dervishes menacing whirl, a vortex of Shamash turn
Sacrament of the Sphynx, release it from stone
A convoy of centaurs circles the enigmatic dome
Forming energy crescents and smiting snake spears

http://www.last.fm/user/Azurewrath1
AxeOfPain
Forum member

Postby Mirza » Tue Mar 23, 2010 21:27

mah... obožavam ovaj band još od n crugui albuma i danas mi je to najbolji black, al ovi novi vokali mi nikako nisu dobri. naravno, poslušat ću ja to još, al prije je imao bolju atmosferu...
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby NonEvangelia » Mon Apr 12, 2010 22:57

obožavam. Album koji je bolji od kojeg, nemogu totalno izdvajat jer svaki ima nešto svoje, no najslušaniji za mene je Om. Novi album je odličan, atmosfera, sve na mjestu. Za malo više od mj. dana ih gledam.. baš me zanima kak će to sve skupa ispast.
NonEvangelia
Forum member

Postby Abhaross » Thu Apr 29, 2010 22:53

Funeral Ghost wrote:
Mile wrote:Pa Shadowhunter, mislim da nije uništio :D

Slazem se, meni je album odličan, sviđa mi se što je još više atmosferičniji i nekako ambijentalniji da se tako izrazim :)

Potpis.

Odlično ostvarenje.
...Ponosna nam mati domovine mila...

http://www.last.fm/user/HunnerkongenVz
Abhaross
Forum member

Postby Prowler666 » Thu Apr 29, 2010 23:59

bend koji se nekako preraste i sa vremenom počne da umara...

...do prije godinu dana sam ga znao tu i tam poslusat no vec dugo si nisam pustio to
http://www.srp.hr/

SELJO_BELJO wrote:btw prowleru koja si ti partizancina majku ti tvoju :lol:

"La Lutte Continue!"

Smrt fašizmu, sloboda narodu!

Smrt fašizmu, sloboda narodu!
Prowler666
Forum member

Postby Mile » Tue Jun 28, 2011 17:58

Poslušao novi EP. 4 stvari, mrvicu sirovija produkcija, al i dalje ima prepoznatljiv štih tipičan za ovaj bend.

Pogledao DVD Focul Viu. Nisam ni znao da je objavljeno kao DVD i kao live album. Zvuk odličan uz ipak poneki 'prdež' zbog preglasne produkcije. Setlista solidna. Iako je DVD pušten u prodaju u ožujku ove godine, ovo je snimano 2008., još u staroj postavi. Rulja mi je nekak prestatična, gotovo kazalištna, vide se i neki stariji ljudi u publici. :rozi: Al dobar koncert za pogledat.
Mile
.

Postby Abhaross » Wed Jun 29, 2011 5:45

Ma neprepoznajem bend na tom EPu. Totalno razočaranje.
...Ponosna nam mati domovine mila...

http://www.last.fm/user/HunnerkongenVz
Abhaross
Forum member

Re: NEGURA BUNGENT

Postby Bombenhagel » Sat Dec 20, 2014 16:52

Image

Negura Bunget - Tau

The beginning of the ambitious "Transilvanian Trilogy"

With "Tau", Romanian Folk Black Metal pioneers Negura Bunget not only present the long-awaited successor to "Virstele Pamintului" (2010), but also their first album for Lupus Lounge / Prophecy Productions with genuinely new song material. "Tau" also marks the beginning of Negura Bunget's ambitious "Transilvanian Trilogy", a sonic and visual tribute to the band's home country. While this first part highlights Romanian nature, parts two and three will deal with man, his traditions and practices as well as spiritual elements.

On "Tau", each of the eight songs represents a specific natural landscape with its unique atmosphere and mystique, its legends and meanings. Musically, Negura Bunget stick to their familiar range of sounds with both primal, harsh Black Metal elements and their meditative, folkloristic counterparts. Adding to their ever since wide array of instruments, Negura Bunget add a trumpet and other brass for the first time ever, all of which enhance the group's aural scope in an original way. Highlighting its distinctive character, the album boasts guest appearances by illustrious musicians such as Rune Eriksen (ex-Mayhem; guitars on "Impodobeala Timpului") and Sakis Tolis (Rotting Christ; vocals on "Tarim Vilhovnicesc"). Overall, the music on "Tau" seems more earthbound than on any other album by Negura Bunget and depends on an expressiveness which the Romanians have not embraced since the classic "Om". Still, the music within the concept of "Tau" is only one piece of the jigsaw. The crucial point is Transilvania's breathtaking landscape, so in the end, only the imagery of the 72-page artbook edition (which also features explanatory text on the places covered and their history) and the three (!) accompanying music videos will close the conceptual circle.

Incidentally, the title "Tau" has two meanings: on the one hand, it addresses man ("your/thy"), and on the other, it stands for small mountain lakes which are often, contrary to the seeming inconspicuousness, exceptionally deep.

Release date: 27.02.2015
North-American release date: 03.03.2015

Available editions:
- CD Digipak
- Gatefold LP (180g vinyl, black) incl. special vinyl mastering, poster, printed inner sleeves and PVD protection sleeve (500 copies)
- 2CD+DVD Artbook, hardcover, 28x28 cm, 72 pages with additional artwork, texts and English translations of the lyrics plus bonus CD with two songs and bonus DVD with three video clips and interview(1.000 copies)

Tracklist:
1. Nametenie
2. Izbucul Galbenei
3. La Hotaru Cu Cinci Culmi
4. Curgerea Muntelui
5. Tarim Vilhovnicesc
6. Impodobeala Timpului
7. Picur Viu Foc
8. Schimniceste

Bonus CD (only artbook)
1. La Hotaru Cu Cinci Culmi (alternate version)
2. Impodobeala Timpului (alternate version)

Bonus DVD (only artbook)
1. Nametenie (video clip)
2. Curgerea Muntelui (video clip)
3. Schimniceste (video clip)

There are also bundles available with the format of your choice and a Negura Bunget shirt.

=P~ =P~ =P~
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

PreviousNext

Return to Black