Black metal koncerti?

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

Black metal koncerti?

Postby Zvonimir » Tue Nov 16, 2004 23:57

Da li je black metal koncertna glazba?

Da li se ona famozna black metal atmosfera uopće može osjetiti na koncertu u zagušljivoj i smrdljivoj prostoriji prepunoj ljudi?

IMHO, na oba pitanja odgovor je ne.

Vaša mišljenja?
Zvonimir
Forum member

Postby Damir678 » Wed Nov 17, 2004 0:23

Vidi...imam neke piratske snimke koncerata ('93.-'95.):IMMORTAL,GORGOROTH,OBTAINED ENSLAVEMENT,EMPEROR,ENSLAVED,ASMODEUS.Kvaliteta snimki varira od užasa do solidnjaka,ipak su amaterske snimke,ali IMMORTAL razara.Odličan filing.Dim,baklje,ugašeni reflektori...pozadina Wagner.Abbath dolazi iz dima kao sjena, uzima baklju i BOOOOOOOM!Bljuje vatru uz početak Unsilent Storms In The North Abyss.Jebote,naježim se svaki put kad to gledam.
GORGOROTH - stvari sa Pentagrama i Antichrista,jedino svijetlo na bini su baklje i ljudi piče 100/h.Savršeno!

Don't get me wrong i NHF.Većina vas se počela "baviti" BlackMetalom kad je dotični pravac već jebački padao dolje.Starija ekipa koja je slušala te bendove pamti puno ljepše i iskrenije trenutke,pa zato ne voli kad mlađi naraštaji pljuju nešto o čemu gotovo da nemaju pojma. :wink:
Damir678

Postby Odin » Wed Nov 17, 2004 1:05

Daj čovječe,kada se sjetim Marduka 99te kada su svirali u Đuri,di je koncert bio na stageu mozda visokom pola metra! Za vrijeme koncerrta smo gledali Legionu u oči i pjevali s njime a ja sam osjetio onaj totalno iskreni feeling koji te tjera da slusas i dalje black i zivis za taj bend,publika je fakat bila u ekstazi i nije bilo nikakvog pedercica koji bi stajao sa strane nego smo se svi rasturali kao zvijeri...a da su otpjevali Dracul Va Domni... mislim da nam nebi bilo kraja.
Dakle,biti protiv black metal koncerata mi je smjesno.
Odin
Forum member

Postby Damir678 » Wed Nov 17, 2004 8:57

Odin wrote:Daj čovječe,kada se sjetim Marduka 99te kada su svirali u Đuri,di je koncert bio na stageu mozda visokom pola metra! Za vrijeme koncerrta smo gledali Legionu u oči i pjevali s njime a ja sam osjetio onaj totalno iskreni feeling koji te tjera da slusas i dalje black i zivis za taj bend,publika je fakat bila u ekstazi i nije bilo nikakvog pedercica koji bi stajao sa strane nego smo se svi rasturali kao zvijeri...a da su otpjevali Dracul Va Domni... mislim da nam nebi bilo kraja.

Slažem se s tobom.Zvuk je bio očaj,stage nije ni postojao...ali meni jedan od najdražih koncerata u životu.
Damir678

Postby DARKENFOG » Wed Nov 17, 2004 9:08

he bio sam i ja na tom koncertu, atmosfera je bila jebena.
Čista je glupost reć da bm bend uživo nemože napravit dobru atmosferu. Pa gledo sam Immortal u živo, Marduk tri put, Dark funeral, Satyricon... i bilo je zagušljivo i smrdljivo al to je sve dio jebene atmosfere.
jedino me Dark funeral malo razočaro i to zbog caligule koj je imo temperaturu...
a i unholy inquisiton je napravio dobru atmosferu u jupiteru na ri rocku pred 3 godine. :lol:
petrolej i baklje rade čuda 8)
Gotičarke su stvarnost
Metalke su mit
DARKENFOG
Forum member

Postby Zvonimir » Wed Nov 17, 2004 10:41

Damir678 wrote:Vidi...imam neke piratske snimke koncerata ('93.-'95.):IMMORTAL,GORGOROTH,OBTAINED ENSLAVEMENT,EMPEROR,ENSLAVED,ASMODEUS.Kvaliteta snimki varira od užasa do solidnjaka,ipak su amaterske snimke,ali IMMORTAL razara.Odličan filing.Dim,baklje,ugašeni reflektori...pozadina Wagner.Abbath dolazi iz dima kao sjena, uzima baklju i BOOOOOOOM!Bljuje vatru uz početak Unsilent Storms In The North Abyss.Jebote,naježim se svaki put kad to gledam.
GORGOROTH - stvari sa Pentagrama i Antichrista,jedino svijetlo na bini su baklje i ljudi piče 100/h.Savršeno!

Gleda sam dvije pjesme sa tog koncerta, barem mislim da je to taj na kojeg ti mislis. Mislim da je bas jedna od pjesama Unsilent Storms In The North Abyss i iskreno prilicno mi je bez veze.

Valjda mi ne pasu BM koncert iz nekog razloga kojeg ne mogu u potpunosti objasniti.

Damir678 wrote:Don't get me wrong i NHF.Većina vas se počela "baviti" BlackMetalom kad je dotični pravac već jebački padao dolje.Starija ekipa koja je slušala te bendove pamti puno ljepše i iskrenije trenutke,pa zato ne voli kad mlađi naraštaji pljuju nešto o čemu gotovo da nemaju pojma. :wink:

Ovo nije pljuvanje BMa.
Last edited by Zvonimir on Wed Nov 17, 2004 10:45, edited 1 time in total.
Zvonimir
Forum member

Postby Zvonimir » Wed Nov 17, 2004 10:44

Odin wrote:Daj čovječe,kada se sjetim Marduka 99te kada su svirali u Đuri,di je koncert bio na stageu mozda visokom pola metra! Za vrijeme koncerrta smo gledali Legionu u oči i pjevali s njime a ja sam osjetio onaj totalno iskreni feeling koji te tjera da slusas i dalje black i zivis za taj bend,publika je fakat bila u ekstazi i nije bilo nikakvog pedercica koji bi stajao sa strane nego smo se svi rasturali kao zvijeri...a da su otpjevali Dracul Va Domni... mislim da nam nebi bilo kraja.

Nisam bio na tom koncertu tako da nemam bas neki komentar, ali Maruk ionako smatra polu black polu death bend tako ne spada bas u kategoriju bendova na koju sam ciljao (Darkthrone, stari Immortal, stari Satyricon, Burzum itd.)
Zvonimir
Forum member

Postby abaroth81 » Wed Nov 17, 2004 10:49

Za primjer, bio sam dva puta na Marduku u Zg, 99e u Gjuri je bilo odlično, a 2002. (ispravite me ako griješim) u Močvari se ipak osjetilo da to više nije to... A i što Damir kaže za snimke starijih koncerata, to su prejebeni koncerti, vidiš da i publika i bend daju sve od sebe.
Ali to je bolest koja nije ulovila samo black metal, nego i sve ostale pravce (i nemetal uzike).
abaroth81
Forum member

Postby Iscariot » Wed Nov 17, 2004 11:12

Zvonimir wrote:
Damir678 wrote:Vidi...imam neke piratske snimke koncerata ('93.-'95.):IMMORTAL,GORGOROTH,OBTAINED ENSLAVEMENT,EMPEROR,ENSLAVED,ASMODEUS.Kvaliteta snimki varira od užasa do solidnjaka,ipak su amaterske snimke,ali IMMORTAL razara.Odličan filing.Dim,baklje,ugašeni reflektori...pozadina Wagner.Abbath dolazi iz dima kao sjena, uzima baklju i BOOOOOOOM!Bljuje vatru uz početak Unsilent Storms In The North Abyss.Jebote,naježim se svaki put kad to gledam.

Gleda sam dvije pjesme sa tog koncerta, barem mislim da je to taj na kojeg ti mislis. Mislim da je bas jedna od pjesama Unsilent Storms In The North Abyss i iskreno prilicno mi je bez veze.

Valjda mi ne pasu BM koncert iz nekog razloga kojeg ne mogu u potpunosti objasniti.

ja mislin da ti mislis unsilent storm na live in cologne....tu je sugavo stvarno...
Ali Live in Lorain 2000 je zakon,i pusta se wagner i sve je mracno,i onda uleti
withstand the fall of time(ako se sican dobro)...sve tocno osvirano,abbath je benga cilo vrime osin kad je pjeva,a dok je benga a nije nista faliva...

emperor-emperial live ceremony,pa savrsenstvo,sigurno je svaka pjesmabolje odsvirana nego na studijskoj verziji...

tako black metal koncerti :Banger2:
ne prcj me!
Iscariot
Forum member

Postby Damir678 » Wed Nov 17, 2004 11:19

Zvonimir wrote:
Damir678 wrote:Don't get me wrong i NHF.Većina vas se počela "baviti" BlackMetalom kad je dotični pravac već jebački padao dolje.Starija ekipa koja je slušala te bendove pamti puno ljepše i iskrenije trenutke,pa zato ne voli kad mlađi naraštaji pljuju nešto o čemu gotovo da nemaju pojma. :wink:

Ovo nije pljuvanje BMa.

Prije svega,isprika za OT. :oops:
Ok,nisam ni mislio na ovu temu,nego općenito vidim na Black forumu ismijavanje i sprdanje nekih od bendova bez kojih danas ne bi postojali silni TEMNOZORi,NOKTURNAL MORTUMi,itd,itd.Svaka čast navedenima,i sam ih slušam,ali razlika je ogromna kad ti je prvi album koji čuješ od IMMORTALa Diabolical... ili kako primjećujem većini At the Heart...ako razumiješ što želim reći.
Još jednom isprika za OT. :oops:
Damir678

Postby Damir678 » Wed Nov 17, 2004 11:30

Samo da kažem još nešto u vezi tih snimki.
IMMORTAL - koncert u doba Pure Holocausta,sviraju stvari samo s prva dva albuma.
EMPEROR - koncert iz Engleske,u doba ITNSE.
OBTAINED ENSLAVEMENT - bez corpse painta,stvari s prvog albuma,znači prije Witchcrafta.
ENSLAVED - koncert povodom izlaska Frosta.
GORGOROTH - nije cijeli koncert,5-6 pjesama iz doba Antichrista.
ASMODEUS - nemam pojma,pošto od njih sam čuo samo to s tog koncerta.

Inače to se sve nalazi na VHSu i sumnjam da baš previše ljudi to ima u kolekciji,osim ekipe iz Rijeke jer to sam nabavio baš od 1 tipa od tamo...prije nekih 7,8 godina. :wink:
Damir678

Postby Roihlem » Wed Nov 17, 2004 14:34

ovisi sve kakav je band. Mislim da je koncert bandove tipa DARK FUNERAL ili MARDUK dosadno, onako permanentan blast beat mi ide nakon kratog vremena na jaja. Nisam gledao ta dva banda jos, ali sam to vidio naprimjer kod francuskog MERRIMACKa. Pre brze su stvari pa dosadi. Jedan od najboljih BM live banda je po meni bio DESASTER. A ni SEEDS OF HATE nisu bili losi, Akhenaten iz Judas Iscariota je ziva energija na stageu, svaka mu cast! Ceski TROLLECH su isto genijalni, oni isto pljuvaju vatru a cak i daju ljudima iz publike da pljuju. NEGURA BUNGET me je malo razocarala, mislim to je naprimjer glazba za CD. Kompleksne pjesme su, pa svako u drugom taktu banga :wink:
Roihlem
Forum member

Postby Idimmu » Thu Nov 18, 2004 13:26

Svaka cast,konacno jedno pametno i diskutabilno pitanje.
Ne zelim filozofirat i bit naporan, al smatram da je to stvar naravi koncerta. Ako ti sviras na ogromnom stadionu, pred hrpom ljudi i drugih bendova, tesko da se moze s black metalom ostvariti "the feeling" koji je i bit te glazbe.
S druge strane, ako je koncert u nekom klubu, s pravim fanovima i atmosferom, da se napravit veličanstven koncert.
Ali, opet treba i znat šta se želi napravit i ostvarit koncertom.
Slažem se da BM nije izvorno koncertna glazba, da se ona sama nabolje manifestira u nama samima, ali bandovi koji znaju napravit dobar koncert zavrijeđuju plus više.
under the mighty Svarog, proud Slavs are storming...
Idimmu
Forum member

Postby Berzerker » Tue Nov 23, 2004 21:26

mislim da bi koncert nokturnal mortuma bio daleko najbolji, imam snimku iz moskve, zvuk nije baš najbolji al atmosvera je preprejebena, tako bi volio bit na njihovom koncertu! kamo sriče da dođu u hr...
bokte...
Berzerker
Forum member

Postby Berzerker » Fri Dec 10, 2004 15:40

Kodrann wrote:
Odin wrote:Čuj,i ja mogu napisati da ima bilo sta i prevesti recenziju nekog benda sa metal-archives,tako da nema smisla natezati se tko ima više rariteta.

slažem se, sam sam napiso da imam jer su ljudi u prijašnjim postovima se hvalili šta imaju :twisted: pa zaš ne bi i ja malo 8)

ako misliš na mene ja sam morao jer da nisam ljudi bi me pitali dal sam bio na nm koncertu :wink:
bokte...
Berzerker
Forum member

Next

Return to Black