DARK FUNERAL

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

DARK FUNERAL

Postby Odin » Wed Jul 14, 2004 10:34

Potaknut postom vrsnog poznavatelja black metala,dragog antichrista tj. plave okruglice pokrećem topic o ovom odličnom Švedskom black metal bendu.
Dakle,dečki sviraju već desetak godina i izdali su tri full lenght albuma,nekoliko MCDa i masu bootlega...od kojih bi izdvojio Secrets of the black arts,totalni killer od albuma kojeg bi možda strpao među najboljih 10 albuma tog žanra glazbe.
Jeli tko slušao njihov live in South America? Čuo sam par stvari,zvuk je prilično dobar ali je publika u kurcu..skandiraju im "olee,olee Dark Funeral" :lol:
Jel tko čuo njihovu obradu Slayerove Dead skin mask pjesme?
Bend inače svira na Slovenskom metal campu,šta bi svakako trebalo vidjeti...meni osobno glavni razlog dolaska na festival.
Image
Odin
Forum member

Postby Pagan Summer » Wed Jul 14, 2004 10:39

Meni su prejebeni, nekako mi je najdrazi album Diabolis Interium, ali ni drugi nisu daleko. A sad kaj se tice izgleda....hm hm.. :lol: :lol: Malo previse isfuravanja sa crvenom bojom i plasticnim sjekirama (i to ne baziram na ovoj slici gore, nego jos otprije mislim)
Pagan Summer

Postby Wolfheart » Wed Jul 14, 2004 10:48

Muzika benda mi je odlicna, fakat mi se jako svidjaju. Ovaj zadnji live mi je remek djelo live albuma - tako je jebeno dobro odsviran i pogotovo odpjevan da se pitam ima li tu nekih nasnimavanja. Mate Modin je doslovno prebrz, pa ga ostali clanovi ganjaju pola albuma. Pjevac odlicno live zvuci ali je evidentno da se zamara pred kraj koncerta. Gledao sam ih u Becu prije dvije godine i isto su tako mocno odrali. Zakljucak - sjajan live bend!! Obrada slayera je sramotna, boze sacuvaj, Ma ja uopce nekuzim koji kurac neko ide obradjivat slejere, napalme...to je opca bruka, samo glup ispadnes.

Omiljena stvar benda mi je Vobiscum Satanas - aaarggh koje silno zlo!!! Zakon stvar!
Wolfheart
Forum member

Re: Dark Funeral

Postby Damir678 » Wed Jul 14, 2004 10:51

Odin wrote:...od kojih bi izdvojio Secrets of the black arts,totalni killer od albuma kojeg bi možda strpao među najboljih 10 albuma tog žanra glazbe.

Jel tko čuo njihovu obradu Slayerove Dead skin mask pjesme?

Tu se slažemo,Secrets je stvarno odličan album kao i MCD Dark Funeral.VS i DI su mi bili razočarenje totalno,i to više VS...neću reći da je smeće,ali nije ni daleko od toga.
DSM sam čuo,ako se ne varam na TCTWS MCDu...sve obrade su odlične,nema šta.Čak mi se i MayheMova obrada sviđa,pošto ja njih ne mogu smislit...i da za kraj,meni je Themgoroth bio puno bolji vokal,pošto me Masse živcira i vokalno i kao pojava.Svaka mu čast za dane Hypocrisya,ali ne uklapa mi se u Dark Funeral.
Damir678

Postby Malevolent-Croatian » Wed Jul 14, 2004 12:11

Imam Secrets i prvi Mini album i odlicni su mi, pomalo mi bacaju na Mayhemov-De Mysteriis...ali ne kao bezlicna kopija...odlicni su. Poslije sam malo zapostavio, iako sam cuo par stvari sa drugog albuma(Vobiscum) i cinile su se OK, ali nikad se nisam nagovorio da to nabavim. Uglavnom ono sto sam cuo je dobro...
PS
Odine, takvi su juznoamerikanci, jebote dodju na svirku a skandiraju kao da su na nekom derbiju...mislim ocajno :oops: ...ma u kurcu su mi, dobro jos baklje ne pale i skandiraju "Vi ar cimpanzas :P ...pogledaj Sepulture video, ja mislim da je THIRD WORLD...ima kad skandiraju Sepultura ale ole bale baja baja ili sto li vec.
Hodimo, vitezi, van iz toga grada u veliki grad i ondi se pobimo na lice s našimi neprijatelji i ondi pomrimo, da nam bude po našoj smrti dobar i pošten glas. Ki umre, on ce z Bogom biti, a ki ostane, on ce vazda dobar glas imati.
Malevolent-Croatian
Forum member

Postby Antichrist » Wed Jul 14, 2004 12:27

Obrada DSM je očaj, bolje da ne rade nešto takvo.
Što se albuma tiče, secrets mi je najbolji, VS je blah, DI je čisto solidan, makar nije nešto što bih non stop slušao.
Meni su oni oduvijek bili bend koji bih uspoređivao s mardukom i uvijek bi mi ispali lošiji u toj usporedbi.
PREJZ HEJL SEJTAN
Antichrist
Forum member

Postby FetusFatale » Wed Jul 14, 2004 15:09

Treštanje tipa Marduk koje sam prerasla. Možda bi mi bilo napeto da ste me pitali prije četiri godine :D
Vinland über alles!
True Vinlandic Warriors
FetusFatale
MOTHER NORTH

Postby +tenebra+ » Wed Jul 14, 2004 15:19

Nisu losi...
Secrets Of The Black Arts je ful dobar,drugi tako-tako.
+tenebra+
Forum member

Postby G R I M » Wed Jul 14, 2004 18:26

Prvi MCD mi je među najboljim izdanjima u blacku koje sam čuo. I inače sam ljubitelj švedskog blacka tako da je ovo must have.
G R I M
Forum member

Postby Marko » Wed Jul 14, 2004 19:22

Dobar band, imam sve originale osim novog live-a. Najbolji su mi prvi MCD i Secrets. Takoder bio u Becu na Xmasu pred dvije i pol godine kad su svirali i odusevili su me uzivo. Upoznao sam Ahrimana i cini mi se posve ok osoba niti se ne preserava ni nista, pricao je samnom i frendom nekih 15-ak minuta. Sve u svemu radujem se sta cu ih ponovno vidjeti na Metalcamp-u...
"Truth before your eyes
Sheltered you in lies
Through the cross, you'll find
The peacefullness once promised

Flesh denied for life
By using Christ as an acolyte
Enrolled in reclusion
Serinity will be just illusion"
Marko
Forum member

Postby Deda Mraz » Wed Jul 14, 2004 21:19

Kako ne čovječe... To rulz. Tajne su jedne od boljih.
In Jewras we trust!
Deda Mraz
Forum member

Postby Soul Eater » Wed Jul 14, 2004 22:29

Dobar band iako ih u zadnje vrime i bas neslusam puno
Soul Eater
Forum member

Postby Vuk » Wed Jul 14, 2004 22:43

ne kužim šta svi vide u tom bendu :roll:
meni nikada nisu bili nešto, em nisu orginalni em su članovi benda glupi ko k....
kao sotona ima daje inspiraciju..... :lol:
To, to, to je to hajde svi da igramo.....
Vuk
Forum member

Postby G R I M » Wed Jul 14, 2004 23:09

Bend totalno spada u šablonu black metala.
G R I M
Forum member

Postby KOSJEN » Wed Jul 14, 2004 23:58

Prvi mini album je dobar. Ovo poslije je već prešlo u teško ponavljaje jedno te istih strukutra kvazi mračnih tonaliteta.

Ali prvi mini album mi je jeben.
KOSJEN
Forum member

Next

Return to Black