BATHORY

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

BATHORY

Postby BOMBENHAGEL_ » Wed May 19, 2004 19:03

Jel tko od vas sluša ovaj "total evil" band i jel mi može napisati Line-Up za sve albume do Hammerhearta? Po meni najjači bend poslije Abigora i Mayhema
Admiring your beauty my wonderful rose
Oh what pleasures you'll give me
Before you decompose
But the darkness has fallen and the clock strikes ten
Excuse me may daring but the shadows
Are calling again
BOMBENHAGEL_
Forum member

Re: BATHORY

Postby Toothless » Wed May 19, 2004 19:30

Quorthon" >>GOD<<< . Bathory mi je bio prvi bljak metal bend koji sam posluŠa, i uvik mi je naprvom mjestu. Prvi album koji sam sluŠa bio je Under the sing of black mark, pa onda blood on ice.,Twilight of the gods. blood fire death.
Line-Up :Kothaar - Bass (1989-1991)
Vvornth - Drums (1989-1991)
Jonas "Vans" Akerlund - bubnjevi na prvom albumu i demu
The Animal - Vokal na prvom demu
Hanoi - Bass na prvom demu
i naravno "Tomas "Quorthon" Forsberg:" Forsberg. gitarista,basista.bubnjar,klavijature.
Inače on je bio i ostao jedini mozak Bathory- a uglavnom bathory jeTomas "Quorthon" Forsberg:
Smatram ga naj utjecjanim bendom sto se tiČe black-a a i Šire.
Čini mi se da veĆ je bio topic o bathory-u ,no ja mislim da bi na ovome dijelu foruma to i nije neko zlo jer bathory je legendaran bend. :D

BOMBENHAGEL wrote: Po meni najjači bend poslije Abigora i Mayhema
tvoje miŠljenje, bathory je izda svoj prvi album veĆ 1984.. to dovoljno govori. 8)

Now the hour is comed, the time is right for the feast to take its roll
And by the sunrise 60 bodies will be found raped from their blood and souls
The beauty patiently selects the victims for the night
Innocent blood will give eternal beauty eternal life
Last edited by Toothless on Thu May 20, 2004 19:45, edited 2 times in total.
Toothless
Forum member

Postby Pagan Summer » Wed May 19, 2004 20:23

Meni najbolji band, Obozavam ih, savrsenstvo, cak i najlosiji album im je odlican. Najdrazi albumi Blood Fire Death i Hammerheart
Last edited by Pagan Summer on Tue Nov 23, 2004 18:09, edited 1 time in total.
Pagan Summer

Postby BOMBENHAGEL_ » Wed May 19, 2004 20:29

Thanks. Meni su najbolja izdanja Under the sign... & Bathory
Admiring your beauty my wonderful rose
Oh what pleasures you'll give me
Before you decompose
But the darkness has fallen and the clock strikes ten
Excuse me may daring but the shadows
Are calling again
BOMBENHAGEL_
Forum member

Postby Immortal » Wed May 19, 2004 22:30

preslu?o sam sve njihove albume i nisam ba? na?o neku perfekciju u njima pa sam moro ponovno pre? na Immortal, ali ina?e bend nije tolko lo?,mislim da se slu?at
________
cheap vaporizer
Last edited by Immortal on Fri Feb 04, 2011 18:41, edited 1 time in total.
Immortal
Forum member

Postby KOSJEN » Thu May 20, 2004 1:17

Niti je black band, a niti je bogme evil...slušam ih mnogo mnogo godina već, ali to je preteča blacka a ne black band. Neki thrash već dA.
KOSJEN
Forum member

Postby Sandora Clegane » Thu May 20, 2004 3:55

prvi albumi su bili prakticki kopija Venoma.
Na Blood Fire Death se mogla primjetit promjena stila, djelovi sa clean vokalima, izrazen ritam i prekrasni riffovi (najocitije u pjesmama "A fine day to die" i "blood fire death") tim su smjerom nastavili i na sljedecem albumu Astaru trilogije, Hammerheartu, koji je bio znacajan pomak od njihovog prijasnjeg djela i iako se promjena zapazila vec na predhodnom albumu, dosao je ko šok fanovima. gitare savrseno distorzirane, akusticni prijelazi, clean vokali, background zbor, sve to stvara jednu posebnu atmosferu pri slusanju. jedno mocno, epsko djelo koje definitivno zasluzuje paznju.
zadnji album trilogije "Twilight of the gods" je otiso jos dalje i usprkos losem Quorthonovom vokalu, jedno je prekrasno, emocionalno nabijeno djelo sa dobro uredenim dugim akusticnim prelazima, ali i zescim djelovima.

poslje su se zasrali, bar po mom misljenju.
"Oh, master, you are like some sort of delightful random cruelty generator!" HK-47

C'mon Scorch, there's nothing better than a jungle hunt. Creeping through the underbrush, putting a plasma bolt through someone's cranium, it's great!
Sandora Clegane
Forum member

Postby Pagan Summer » Thu May 20, 2004 7:31

Finntroll wrote:poslje su se zasrali, bar po mom misljenju.

Pa dobro, Requiem,Octogon i Destroyer Of Worlds su definitivno njihovi najlosiji albumi i nisu po kvaliteti ni blizu starijih (iako se meni i oni svidjaju), ali Blood On Ice, Nordland I i Nordland II su odlicni, bar meni
Pagan Summer

Postby Klukas » Thu May 20, 2004 8:06

KOSJEN wrote:Niti je black band, a niti je bogme evil...slušam ih mnogo mnogo godina već, ali to je preteča blacka a ne black band. Neki thrash već dA.

Pa recimo da se slažem. Više je to neka thrash sirovina nego black. Bilo je black metal trenutaka, a što se tiče utjecaja na black scenu - to je očito. Da nije bilo Bathory, ko zna šta bi i kada bilo od blacka. Kasnije albume neki trpaju u epic metal.

No ono što sigurno treba istaknuti je originalnost. Quorton uvijek prvi nešto izbaci a kasnije ostali cupkaju za njim.
Meni čak i Metaličin "St. Anger" zvuči kao (mrvicu unaprijeđeni) "Octagon" od Bathory.
S jednom bitnom razlikom: "Octogon" je dobar cijeli, za razliku od "St.Angera"
...behold how the blind lead each other...
Klukas
Forum member

Postby Toothless » Thu May 20, 2004 9:55

Finntroll wrote:prvi albumi su bili prakticki kopija Venoma.
.

ToČno da sliČi na Venom-u no nije baŠ kopija, ako cemo gledat konstrukciju rifova moŽda.
Eh ... onda povuĆu crtu imezdju venoma i mototheada i bathory-a Čisti sirovi rokenrol.
U to vrijeme mnogo bendova je slicno zvucalo, kao i danas! :D

KOSJEN wrote:Niti je black band, a niti je bogme evil...slušam ih mnogo mnogo godina već, ali to je preteča blacka a ne black band. Neki thrash već dA.

Slazem se donekle, jer se Bathory razvijajo s vremenom, i ima jedna zanimljivost da
je Quorthon za kasnije albume t.j nakon blood on ice bio inspiriran Manowar-om.
:D :twisted:
Toothless
Forum member

Postby KOSJEN » Thu May 20, 2004 18:33

Slazem se donekle, jer se Bathory razvijajo s vremenom, i ima jedna zanimljivost da
je Quorthon za kasnije albume t.j nakon blood on ice bio inspiriran Manowar-om.
:D :twisted:

Zar nije očito to? Samo bi rekao da to manowar radi puno puno bolje, evo recimo svima kojiam je manowar gay bi poručio sign of the hammer album, po meni pojede Hammerheart kvalitetom i znanjem.
KOSJEN
Forum member

Postby Toothless » Thu May 20, 2004 19:42

KOSJEN wrote:Zar niej očito to? Samo bi rekao da to manowar radi puno puno bolje, evo recimo svima kojiam je manowar gay bi poručio sign of the hammer album, po meni pojede Hammerheart kvalitetom i znanjem.

To se trazi . :D zna sam da ces ti bas povezat s ovim..Ljudi na ovo se nesmijete ljutit
jer izmdju kasnijeg bathory-a i ranog manowar postoji veza.
Naravno kvalitetan bend ima kvalitetne uzore.....
Toothless
Forum member

Postby KOSJEN » Thu May 20, 2004 19:48

Toothless wrote:
KOSJEN wrote:Zar niej očito to? Samo bi rekao da to manowar radi puno puno bolje, evo recimo svima kojiam je manowar gay bi poručio sign of the hammer album, po meni pojede Hammerheart kvalitetom i znanjem.

To se trazi . :D zna sam da ces ti bas povezat s ovim..Ljudi na ovo se nesmijete ljutit
jer izmdju kasnijeg bathory-a i ranog manowar postoji veza.

Pa naravno, sav tzv. vikinški metal, za sve ono što danas pokušavaju doomsword, bathory i more drugih je upravo manowar zaslužan.
Ka i za pojam pagan metal, to je manowar smislio. Ne tu riječ, nego glazbenu tematiku.
Oduvijek je imao pjesme o starim herojima i vjerama, ali današnjoj bljek mulariji to ne bi nikako dokazao, jer su prezatucani i sve im je gay. :D
KOSJEN
Forum member

Postby Sandora Clegane » Fri May 21, 2004 0:24

zapravo, jos su Led Zeppelin uveli AngloSaxonsku i Nordijsku mitologiju u glazbu poprilicno prije Manowara i ostalih.. najpoznatiji primjer bi valjda bio "Imigrant song" -
We come from the land of ice and snow,
from the midnite sun
where the hot springs blow.
The hammer of the gods
will drive our ships to new lands,
to fight the horde,
singing and crying:
Vahala, I am coming!
"Oh, master, you are like some sort of delightful random cruelty generator!" HK-47

C'mon Scorch, there's nothing better than a jungle hunt. Creeping through the underbrush, putting a plasma bolt through someone's cranium, it's great!
Sandora Clegane
Forum member

Postby PainKilleR » Fri May 28, 2004 15:38

Meni se osobno najviše sviđa njihov zadnji album,valjda zato što nisam bleker, stvari poput Destroyer of world i ode(pogotovo) su savršene,al to fakat vuče više nekak ne neku gotiku neg na black metal kako ga danas percipiraju.
<NHBoy> I broke my G-string while fingering a minor :(
<rycool> ...
<NHBoy> I was trying to play Knocking on Heaven's Door.
<NHBoy> Oh well, time to buy new strings.
PainKilleR
<font color=red><u>ANALgetik</u></font>

Next

Return to Black