ARCTURUS

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

Postby Fuchs » Fri Nov 02, 2007 11:25

Yeentrancemperium wrote:
Fuchs wrote:Šteta... no možda i bolje jer me ovaj zadnji album i nije nešto impresionirao (nije ni čudo kad je otišao glavni songwriter Garm). :(

Garm je bio songwriter? Od kud ta informacija?

Ja sam mislil da je Sverd...

Negdje sam naletio na tu očito krivu informaciju, jer vidim na info za Sham Mirrors album: music by Johnsen, Lyrics by Garm. Pretopostavljam da isto vrijedi i za ostale albume.
My bad :wink:
Fuchs
Forum member

Postby Nameless » Fri Jan 04, 2008 3:48

Avantgardni black koji ima ukomponovano svega i svacega,Sideshow Simphonies zvijer od albuma,a tek The Sham Mirrors...
Jako,jako kvalitetan i cak poprilicno slusljiv bend.
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

REPRESENTING RAJVOSA TALME HORDES FINEST!
An indestructible force from the Indestructible City
Nameless
Forum member

Location: Sarajevo - Zagreb - jos ponegdje, in the heart of Downfall

Postby Swamplord » Sat Feb 09, 2008 1:43

vrlo inovativan i odličan meni bend....neam šta drugo reći ko voli nešto neobično samo nek izvoli...
Swamplord
Forum member

Postby Fuchs » Tue Nov 24, 2009 15:39

Yeentrancemperium wrote:Arcturus je jedan od bendova za koje bez beda mogu reći da su genijalni. Uspjeli su napraviti najbolesniju stvar u životu koju sam čuo - Morax. Zatim slijedi nadasve genijalan Constellations koji je odlično isproduciran, Garm ima (prokleto) anđeoski vokal a atmosfera je jedna od najboljih koju sam ikad čuo. Isto to mogu reći i za jedan od meni (u top 5) BM albuma ASPERA HIEMS SYMFONIA. Slijedi La Masquerade koji je savršenstvo avantgardnog metala. Throne of tragedy...ovo bi se trebalo na pozornici izvesti (mada se već je,al ne s Arcturusom :D ). Sham Mirrors je jedan od najsavršenijih progresivnih meatal albuma. Krenuli su u nešto žešćem i ne toliko melankoličnom stilu a album je prepun instrumentalnih finesa te se čak u jednoj pjesmo (Radical cult) pojavljuje i Ihsahn sa svojim kreštećim vokalom. Na kraju priče imamo nježno remekdjelo - Sideshow Symphonies. Za razliku od predhodnika ovaj je nešto mirniji i romantičniji (na djelove burzumovski- kolko god to zvučalo nelogično) ali nažalost bez garma kao vokala. Vortex je odlična zamjena ali Garm je ipak Garm. (makar neznam koji k.. on radi u onom ulveru već nekoliko godina.???WTF kaj je to nakon Nattensa???sqrt(i)pow(2,s)).

Sve u svemu ovaj bend (kao i Emperor i Opeth) iznenađuje svakim novim albumom pokazujući da su sama elita metal (a i šire) glazbe. Svaka im čast.

Zanimljiva retrospektiva ;)

Ovih dana opet se fiksam diskografijom i tek mi je sad sinulo da od samog dema My Angel su krenuli sa avangardnijim pristupom glazbi. Taj demo mi je zapravo i najčudnije njihovo izdanje, ja bih ga opisao kao neki atmosferični/psihodelični death metal (nešto slično u to vrijeme Ihsahnov Thou Shalt Suffer - Into the Woods of Belial).
Aspera - iako je ovo najbliže symphonic blacku, ipak je skorz drugačije od ostatka konkurencije pod tom klasifikacijom (Dimmu Borgir, Limbonic Art...). Nema tipičnih blast dionica, brzih dijelova. Više je pažnje posvećeno raznoraznim idejama baziranih uglavnom na klavijaturama čime je totalno dočarana 'Simfonija oštre zime' :) (razne vragolije na klavijaturama: zvončići i tako to :D Moram pohvaliti i Carla Augusta Tidemanna na gitari sa nekoliko dobrih solaža.
LMI neću puno objašnjavati. Nakon 10 godina slušanja to mi je i dalje njihov najbolji album. Apsolutno remek djelo, inovativno, detaljno, kaotično, ludo, mračni klavir na pjesmi La Masquerade Infernale, pa onaj ludi drum&base ulet na kraju Chaos Path - ZAKON!
Sham mirrors bi bilo najbolje slušati u space shuttle u Zemljinoj orbiti. :D
Sideshow mi još uvijek nije skroz sjeo, al nadam se da hoće s vremenom. Ono što ipak moram pohvaliti je da je drugačiji od ostatka diskografije i da su se potrudili ne snimiti novu LMI ili TSM.

Live iz Osla je odlično uprizorenje na stageu.

@Yeentrance
u vezi Garma i Ulvera, pa daj poslušaj Marriage of Heaven and Hell. Odlična kombinacija elektronike,metala,folka i koječega a sve pod avangardnom kapom.
Evo ti mali preview:
http://www.youtube.com/watch?v=VRx2REJ4FNM
Fuchs
Forum member

Postby Fuchs » Tue Nov 24, 2009 22:14

Zenith wrote: Album je remek djelo! Znate da su ga snimali godinu dana? I da je, AFAIK, cijeli posvećen Sotoni? .

Hm, meni u bookletu piše da je album sniman od 12.mj. 1996. do 5.mj.1997. Moguće da je pisan godinu dana, to je vrlo vjerojatno.

A glede posvete:

'La Masquerade Infernale' is dedicated to the Perilous Quest of the Faustian Spirit. :)
Fuchs
Forum member

Postby Yeentrancemperium » Wed Nov 25, 2009 11:26

Inače, onaj post koji sam napisao je star barem 3, 4 godine :lol:

Sad ih više i ne slušam toliko, više sam u nekim SYL vodama :D

Al moram priznati da mi danas možda čak najviše leži Sham Mirrors.
O'Nightspirit
I am one with thee
I am the eternal power
I am the Emperor !!!

---INFINITE STATE FUTURE BREED MACHINE---

Unija Međimurje-Istra-Slovenija FTW!!!
Yeentrancemperium
Forum member

Postby seventhit » Wed Nov 25, 2009 13:00

pa album je hit...ona stvar sa išanom je moč
seventhit
Forum member

Postby Eligor » Wed Nov 25, 2009 16:19

ma meni leži sve do drugog albuma...ovo dalje mi je fkt previše...mislim ne kažem da ne valja nego malo mi je prevelik zaokret...pogotovo što se tiče vokala...a i neako mi nema više blekerije u tomu svemu jer sve je ošlo u neku progresivu i avangardu (kak vele jel) pa ih ja od tad trpam pod progresivu ili into anoun pdf...
Pavao wrote:...metal je život, toga nikad dosta...
Eligor
Forum member

Postby seventhit » Fri Nov 27, 2009 17:02

dobar im je..zapravo i najbolji The sham of mirrors...uvijek ga rado okinem
cijeli album je neki mix...
seventhit
Forum member

Postby Battor » Tue Feb 09, 2010 18:18

cul sam neke glasine od frenda da pošto su Vortexa sterali iz Borgira da "navodno" bu opet okupil Arcturus :D

a sad kolko je to istina neznam....
Battor
Forum member

Postby Prowler666 » Mon Feb 15, 2010 10:49

Ovo sam ponovo slusao neki dan...šta da velim neloše...al opet nije nešta šta bi dizao u nebesa...ništa posebno tj
http://www.srp.hr/

SELJO_BELJO wrote:btw prowleru koja si ti partizancina majku ti tvoju :lol:

"La Lutte Continue!"

Smrt fašizmu, sloboda narodu!

Smrt fašizmu, sloboda narodu!
Prowler666
Forum member

Postby Fuchs » Wed Jun 02, 2010 13:52

Battor wrote:cul sam neke glasine od frenda da pošto su Vortexa sterali iz Borgira da "navodno" bu opet okupil Arcturus :D

a sad kolko je to istina neznam....

AAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAA
AAAAAA!!!

Isus mater!!!

Metal archives (pitanje kolko je vjerodostojno, al svejedno):

It is rumoured that Arcturus will have a reunion 2011 with Garm as the vocalist, Hellhammer on drums and Vortex.

:RawBanger:

Gaaaarm!!!!

Edit:
ovo je sa Wikipedije:
There are rumours circulating the internet that Arcturus may reform with Garm as the vocalist. Hellhammer has recently confirmed that an Arcturus reunion is inevitable, and that Garm has shown interest in participating. [3] (page 11) Furthermore, ICS Vortex has mentioned he plans to resurrect "a band or three" in a blog he posted shortly after being removed from Dimmu Borgir. [4] Vortex has also stated on his myspace page that he was told by an alien that regarding an Arcturus reunion, 2011 is a lucky number.
Last edited by Fuchs on Wed Jun 02, 2010 13:56, edited 1 time in total.
Fuchs
Forum member

Postby SELJO_BELJO » Wed Jun 02, 2010 13:55

uuuu to bi bilo preodlicno :P jos ih pogledat na nekom festivalu :P
SELJO_BELJO
Forum member

Postby Yeentrancemperium » Wed Jun 02, 2010 14:13

Dapače, bila bi to odlična vijest.

Samo, molim lijepo. Vortex nek se eventualno primi basa al bek bježi od mikrofona jer je njegovo vrijeme prošlo.

Za vokale je tu jedan jednini, uvijek nov, uvijek svjež:

G A R M

:D

BTW, nadam se da bude neš progresivno kak je Sham mirrors jer ovaj zadnji i nije bio nešto pretjerano zanimljiv.
O'Nightspirit
I am one with thee
I am the eternal power
I am the Emperor !!!

---INFINITE STATE FUTURE BREED MACHINE---

Unija Međimurje-Istra-Slovenija FTW!!!
Yeentrancemperium
Forum member

Postby Fuchs » Wed Jun 02, 2010 14:30

Slažem se.
Vortex može biti back vokal kaj se mene tiče.

Anyway, bit će zanimljivo pratiti razvoj događaja, no tu svakako fale i ostali članovi među kojima bez Sverda nema ni Arcturusa IMO.
Fuchs
Forum member

PreviousNext

Return to Black