DARKTHRONE

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

Postby priestfan » Tue Feb 19, 2013 13:46

Circle The Wagons je po mom mišljenju klasika. Jedan od boljih Darkthrone radova. Možda se to i potvrdi vremenom. Na žalost nemam ga original. Novi album nisam još poslušao , ali me zbunjuje black n roll u opisu žanra. Da nisu počeli brijati na Satyricon...
"my lovecraft and black witch heart"
priestfan
Forum member

Postby Eligor » Tue Feb 19, 2013 14:23

sa facebooka:

"Killer Guitar riffs in my head !!! Sounds like Fenriz and Ted is composing in Valhalla !!!"

pocepo sam se.. :roll02:
Pavao wrote:...metal je život, toga nikad dosta...
Eligor
Forum member

Postby priestfan » Wed Feb 20, 2013 16:05

Upravo se dešava moje prvo slušanje novog albuma i mislim si kako bi Valkyrie trebalo pustiti članovima Manowara da sjednu i plaću.
priestfan
Forum member

Postby Hvatoruk » Wed Feb 20, 2013 17:20

Još nisam poslušao "The Underground Resistance", ali inače, najzačudnije mi je čuđenje kako oni navodno "odstupaju" od nekakvog tr00000000lalalala, kad su sami, kristalno jasno, dali do znanja što imaju reći na tu temu:

http://www.youtube.com/watch?v=1cLablcs87A
DEEP... DOWN... UNDER...
The soil of this unholy land...
DEEP... DOWN... UNDER...
The roots of a tree they have damned...
Hvatoruk
Forum member

Postby Bombenhagel » Wed Feb 20, 2013 17:24

jadno je da su to shvatili tek sa 35 godina...raised on rock, daj molim te, preseravanje na entu.
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Hvatoruk » Wed Feb 20, 2013 17:44

Pa, ne bih baš rekao s 35 godina. Recimo, naslov stvari "Across the Vacuum" s "Ravishing Grimness" podsjeća na tematiku jednog legendarnog banda osamdesetih. Još prije toga, naslov albuma "Total Death" identičan je naslovu jedne legendarne stvari također jednog legendarnog banda osamdesetih. A još prije toga, 1991., izašao je legendarni "Soulside Journey". Pa nije valjda da je nekoliko dvadesetogodišnjaka moglo napraviti takav album, a da istodobno nisu bili i fanovi bliskih glazbenih pravaca...
DEEP... DOWN... UNDER...
DEEP... DOWN... UNDER...
Hvatoruk
Forum member

Postby Bombenhagel » Wed Feb 20, 2013 17:48

niš ja ne kažem da to nisu slušali nego su postali odjednom prek noći s 35 godina oldskuleri glavni. ko da su boga vidjeli, neznam, po meni fors, gadi mi se ta spika:

You have nothing in common with me
you think old-school is 1993
ha! I've been a thrasher since '84
almost nothing sounds true anymore

i malo se previše hvataš za slamku sa zadnjim postom.
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Hvatoruk » Wed Feb 20, 2013 18:01

Pa vidi, sigurno je izvorniji oldskuler netko s 35 nego netko s 15, uz dužno poštovanje i jednima i drugima. Također, tu old school / new school raspravu obični korisnici foruma poput nas vode po vlastitoj želji i intenzitetu, a nekoga poput njih, kad ode kupit kruh, vjerojatno dočeka pitanje: "Hoćeš oldschool ili newschool?". :-D
DEEP... DOWN... UNDER...
DEEP... DOWN... UNDER...
Hvatoruk
Forum member

Postby Eligor » Wed Feb 20, 2013 19:04

Valkyyyyyyyyyyrieeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaa­aooohhhh !!!

edit: sad će i zlawless počet forsat darkthrone po slušaonama..:rozi:
Pavao wrote:...metal je život, toga nikad dosta...
Eligor
Forum member

Postby sarmer » Thu Feb 21, 2013 10:12

Bombenhagel wrote:niš ja ne kažem da to nisu slušali nego su postali odjednom prek noći s 35 godina oldskuleri glavni. ko da su boga vidjeli, neznam, po meni fors, gadi mi se ta spika:

točno to, jeote, otkrili rokenrol kad su vidili da je blek nepovratno krepo.
rođo, bilo je i devedesetih rokenrola i trešine pa si brijao na usamljenog vampirskog drvosječu. cijela ta furka "jebo mainstreem" je u njihovom slučaju postala presmiješna, pogotovo otkad se Fenriz počeo prostituirati po dokumentarcima.
samo sinan,nikad sejtn.
sarmer
Forum member

Postby priestfan » Thu Feb 21, 2013 11:02

Da sumiram... Darkthrone je jedan od onih bendova koji su dostigli status kojeg bi rado imao svatko tko ima bend i ozbiljno radi u bendu.
Kao što Motörhead žive , sviraju i jesu Motorhead , Darkthrone žive , sviraju i jesu Darkthrone. To su postigli i ovim albumom i ono što je najimpresivnije , album vjerojatno je jedan od slabijih albuma benda , ali je isto tako odličan.
Ne radi se ni o kakvom (upravo mi svira Valkyrie uvod IJJOOOOOJJ) black n rollu.
To su black metal stvari s nekim karakteristikama drugih metala , a ti drugi metali (naročito na Leave No Cross Unturned) budu od klasičnog heavy , BATHORY - a , thrash , pa čak do groove metala.
Neke stvari poput Dead Early i Lesser Men djeluju malo sforsirano , pa i Leave No Cross Unturned se mogla malo skratiti...
Darkthrone ne može ništa ni svirati osim black metala
jer kako Fenriz veli neke eksperimente neće ubacivati u koncept
Darkthrone - a , ma koliko god voljeli to slušati u slobodno vrijeme.
Jedino što mogu biti utjecaji bendu jesu (croatian!) metal i rock.
Darkthrone jesu black metal i black metal je darkthrone 8) .
Heeee , nema me jutarnji... Sale Dragaš , pojedi se.
priestfan
Forum member

Postby sarmer » Thu Feb 21, 2013 11:19

šta bombić kaže, meni su ovi stihovi zbljuv teški.
i ta furka fuck you otkrivena s 40 godina mi je smiješna i djetinjasta. ne ulazim u svirku, niti kvalitetu albuma, ipak je to bend koji je snimio blaze. nema veze šta nakon njega nisu snimili 8 pjesama da valjaju, meni osobno. radi toga su institucija i zato mi je žalosno na šta su spali.
samo sinan,nikad sejtn.
sarmer
Forum member

Postby priestfan » Thu Feb 21, 2013 11:41

Stvarno mi ih je žao...
Motörhead - a isto. Stvarno mi ih je žao što žive po svojoj volji , rade što vole i usput imaju ispušni ventil za sva sranja i probleme u životu.
Recimo ja nemam i sada bi mi trebalo biti žalosno na što su spali. Gluposti... I još jedan dokaz da je forum , kako Fenriz veli , gubljenje vremena. Njihovi stihovi su njihov forum i njihova provokacija na koju kao što vidimo gore , dobivaju i reakciju.
priestfan
Forum member

Postby ulv » Thu Feb 21, 2013 14:10

hmm...vidis, ovako kad pogledam, dobro kaze bombenhagel

mada meni bilo kul malo ovo sta nejebu nikog 2%, zapravo kad ovako sve to pogledas moglo bi se rec da su propali. mogla se ta tr00oća izrazit i ostankom na tom stadardnom blek teritoriju na kojem su i bili.

a i hate them mi je bolji od svega skupa sta su snimili od culta pa naovamo. tako da neispadne da se pati samo za tzv. klasičnim albumima

http://www.youtube.com/watch?v=f9-sDyOUmWQ :rozi:

album mi se inace neda slusat, jer mi je leave no cross unturned dopizdila nakon sta je izasla puna verzija. nesviđa mi se ipak to iako sam odobrio u početku....al valjda cu ga poslusat kad tad
ulv

Postby VitaminX » Thu Feb 21, 2013 15:55

sarmer wrote:
Bombenhagel wrote:niš ja ne kažem da to nisu slušali nego su postali odjednom prek noći s 35 godina oldskuleri glavni. ko da su boga vidjeli, neznam, po meni fors, gadi mi se ta spika:

točno to, jeote, otkrili rokenrol kad su vidili da je blek nepovratno krepo.
rođo, bilo je i devedesetih rokenrola i trešine pa si brijao na usamljenog vampirskog drvosječu. cijela ta furka "jebo mainstreem" je u njihovom slučaju postala presmiješna, pogotovo otkad se Fenriz počeo prostituirati po dokumentarcima.

1 dokumentarac. a ako malo bolje pogledaš total death je totalni odmak prema thrashu, od transilvanian hungera nisu izdali čisti black metal album. onih par sa panzerfausta ionako zvuče kao da su sa transilvaniana.

onda su krenili svirat blekenrol i 3 albuma toga, onda blackcrust i 3 albuma toga, onda neospeed pa 3 albuma toga. sad je neoheavy došao na red.

i daleko od toga da su jadni, fenriz ti je sam rekao da oni više prave demoe nego albume. samo ih izdaje peaceville.
:rockdevil: SPASITELJ SCENE :rockdevil:
VitaminX
kanibal

PreviousNext

Return to Black