ILDJARN

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

ILDJARN

Postby Cold Void » Sun Jan 04, 2004 15:53

Dakle, vaša mišljenja o ovom bendu (siguran sam da bi većina napisala "bendu" :D )
Svartfrad mi je odličan mini album, jedno od najboljih ostvarenja u Blacku uopće, Forest Poetry je totalna krlja, no u neku ruku privlačna (ipak, ne mogu ga slušati dulje od 15 minuta), dok su drugi albumi manje-više totalno bezvezno uništavanje zvučnika (inače, preporučam NE slušanje Ildjarna na boljoj audio opremi, jer to doslovno uništava zvučnike - distorzija do kraja...).
Ildjarna inače smatram jednim od većih "lovaca"...koja su vaša mišljenja o njemu kao osobi?
Odine, očekujem dobar agresivno-pljuvački post! :D
Try to run or hide from the death
You will burn and bleed from your head
Total Death, Total Death
Cold Void
Forum member

Postby Odin » Sun Jan 04, 2004 16:21

Od ovog smeca sam kupio dva original cda Forest poetry i Strenght and Anger za nekoliko DEMa u napalm recordsu jos prije 5-6 godina. Onoliko koliko su me privukli cover artovi toliko me je odbila muzika ( muzika? ) tog kvazi-benda. Inace slusam i obozavam minimalisticke black metal bendove iz Bjelorusije ali ovako nesto treba izbjegavat u sirokom luku.
Odin
Forum member

Postby Roihlem » Sun Jan 04, 2004 17:06

meni uvjek bio dosta jak taj band, isto ako ga ne obozavam....barem onaj CD "Strength And Anger" i 7" "Norse" kojeg imam....
Roihlem
Forum member

Postby Antichrist » Sun Jan 04, 2004 23:18

Black metal treba bit minimalističan i sirov, ali lik stvarno pretjeruje.
Za one koji ne znaju:
svaka pjesma se sastoji od black vokala, a u podlozi trešte nekakvi riffovi (ako se to tako uopće može nazvati) nekakvog basa (valjda) i ritam mašina lupa nonstop jedno te isto.
Da skratim, sve pjesme su vrlo slične, a odsirat je to mogla i moja baba, ali svejedno možda je bit svega baš u tome.

PS
Imam samo Forest Poetry, ali preotpostavljam da su svi albumi slični.
PREJZ HEJL SEJTAN
Antichrist
Forum member

Postby Cold Void » Mon Jan 05, 2004 11:48

Antichrist wrote:Imam samo Forest Poetry, ali preotpostavljam da su svi albumi slični.

Svi osim Svarfrada, koji se odlikuje daleko iznadprosječnom glazbom (ipak da napomenem - punk-black-krljom, da ne bi slučajno kupio CD nadajući se Emperoru :D ). Tajna tog odličog mini albuma sastoji se u tome da na tom remek djelu Ildjarn osobno nije imao nikakvog utjecaja na skladanje glazbe, već je to za njega učinio drug mu Nidhogg. A što se tiče Forest Poetryja, moraš priznati da je to BM album koji ljudima najbrže diže živce.... :twisted:
Try to run or hide from the death
You will burn and bleed from your head
Total Death, Total Death
Cold Void
Forum member

Postby shroud » Mon Jan 05, 2004 12:22

nazovi-band

dobar je za slusanje jedino kad ste bolesni i imate gripu, neznam zasto ali jedino je tada probavljiv, mozda bas zato sto je nekako kenjast
inace zvuci kao i ono sto je, totalno smece bez ikakve zanimljivosti IMO
z

the tendency is to push it as far as you can...
shroud
Forum member

Postby Damir O. » Mon Jan 05, 2004 16:16

Dobro je Cold Void upotrijebio jednu rijec - krlja. meni je ovo totalni drek. ne zelim omalovazavati minimalisticki black jer na tom polju ima mocnih stvari, ali ovo je dno dna. ono sto sam ja slusao pjesme pocinju gotovo identicno, o nekom njihovom razlikovanju nema govora,a zvuk je ne garazni nego podrumski.... lllose....
Yo! Don't be dissin' my niggas, dog!
Damir O.
BLASTBEAT

Postby Odin » Tue Jan 06, 2004 1:28

Damir O. wrote:,a zvuk je ne garazni nego podrumski.... lllose....

bunarski,prije bi rekao :lol: :wink:
Odin
Forum member

Postby KOSJEN » Tue Jan 06, 2004 2:09

Ako tko hoće minimalizam i hladnoću savjetujem hrvatski NAZTRAK...to sam nedavno nabavio preko nekih tipova iz banda i nemam pojma odakle je..samo znam da je domaće ai ni to nisam siguran :wink: .a hladno i sirovo ko najpustija Bjeloruska poljana u zimsko popdne nakon bitke .... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
KOSJEN
Forum member

Postby FetusFatale » Wed Jan 07, 2004 22:58

Moćna ritam mašina...
Vinland über alles!
True Vinlandic Warriors
FetusFatale
MOTHER NORTH

Postby dark murder » Tue Jun 01, 2004 9:33

prejeben band/izvođač...sluašo sam sve albume..nema riječi ..riječ je o kvalitetnoj electro black noise minimalistici..s tim da mi je strenght and anger možda najjači pogotovo stvar br 17 ..brrrr koda neko pušta struju u tebe :D
dark murder
Forum member

Postby Pagan Summer » Tue Jun 01, 2004 9:57

Det Frysende Nordariket je meni sasvim odlican album..i nisu uopce sve pjesme iste....i da, ovo je jebena ritam masina, nema teorije da covjek moze tako dosadno bubnjati :lol:
Last edited by Pagan Summer on Tue Jun 01, 2004 12:04, edited 1 time in total.
Pagan Summer

Postby Kaktus Džek » Sun Jun 12, 2005 14:53

"bend" je smeće a ljudi koji uzivaju u tom kazu da je ildjarn taj momak "talentiran i školovan glazbenik" mora da imaju nekih problema u glavici
-l-PINSIR BORNA-l-
Kaktus Džek
Forum member

Postby Jeb » Sat Aug 27, 2005 17:24

Ed Gein wrote:Od ovog smeca sam kupio dva original cda Forest poetry i Strenght and Anger za nekoliko DEMa u napalm recordsu jos prije 5-6 godina. Onoliko koliko su me privukli cover artovi toliko me je odbila muzika ( muzika? ) tog kvazi-benda. Inace slusam i obozavam minimalisticke black metal bendove iz Bjelorusije ali ovako nesto treba izbjegavat u sirokom luku.

nikako se nebih složio-ILDJARN je umjetnik koji je također jedan od azčetnika misnimalističkog black metala-po meni ništa manje važan nego varg-meni su ama baš svi albumi jebeni-strengh and anfer totalno rulez ona zadnja stvar od 17 minuta di je samo neka čudna struja zvuk hehe-ko bandovi sa cold meata-TOTALNA AGRESIJAAAA :evil: :twisted: :twisted: HELLLLLLLLL :twisted:
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby BOMBENHAGEL_ » Mon Aug 29, 2005 2:57

pazite sad ovo. nemojte past sa stolca ili se ubit sa smijehom. na No Colours recordsu se prodaje Tribute to Ildjarn. zakon. kakvih sve debila ima u ovom svijetu...
Admiring your beauty my wonderful rose
Oh what pleasures you'll give me
Before you decompose
But the darkness has fallen and the clock strikes ten
Excuse me may daring but the shadows
Are calling again
BOMBENHAGEL_
Forum member

Next

Return to Black