~ ~ Recruiting center ~ ~

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

~ ~ Recruiting center ~ ~

Postby Guest » Wed Aug 02, 2006 11:34

ovaj topik služi sa sve ''nove'' i nove (a.k.a. underground ili malo poznate) bendove koje ste otkrili, a pretpostavka je da se njihov topik neće maknuti s jedne stranice rasprave. naime, 7 stranica podforuma je nepregledno, a i nepotrebno jer se piše samo o bendovima koji svi zajedno zauzimaju možda dvije stranice.

pravila kojih se ovdje trebate pridržavati su jednostavna. kada otkrijete neki bend (tipa: Nuit Noire, Ainshval, Nazxul, Wolf's Hunger ...) uputite se ovamo. na početku mora pisati ime benda (predlažem da to bude odjeljeno od ostatka texta jednim praznim redom), zatim neki osnovni podaci o njima - onoliko koliko vam je poznato (otkud su, albumi, članovi itd.) i obavezno barem jedan link (npr. official website ili nešto gdje se mogu skinuti njihove pjesme)! ako želite, možete staviti i neku sliku pa da se svi skupa nasmijemo ;)

ovaj sustav bi trebao zamjeniti stari gdje su se stalno otvarali topici o bendovima čije ime je neizgovorljivo i potom su se polako spuštali prema samom dnu podforuma.ovako oni neće imati topik, ali imat će svoj mali kutak gdje ne budu bili zaboravljeni, a cijeli će podforum biti pregledniji.

ovaj topik vam također služi i kao mjesto za rasprave o tim bendovima. ako bude potrebe splitat ću sve vaše izjave i otvoriti novi topik

a sad da vidimo jel će ovo funkcionirati [-o< :D
Last edited by Guest on Fri Nov 17, 2006 14:37, edited 3 times in total.
Guest

Postby Frost » Thu Aug 03, 2006 16:50

Ovo je, dakle za mene i Antiica. :lol:

Za pocetak bend koji se zove poput mene! :lol:

FROST

Bend iz madarske.
Članovi: Ferenc Moncsik - Bass
Székely Roland - Bubnjevi
Tátrai Csaba - Gitara
Deák Tamás - Vokal
Valter Zoltan - Gitara
Tóth Zoltán - Klavijature

Postoje od 1996. Izdali jedan full lenght - Extreme Loneliness Fragments. Meni je album dost dobar. Atmosferican. Dakle ko nije cuo, nek nabavi!

http://www.frost.try.hu/

Image
Last edited by Frost on Sat Aug 05, 2006 21:16, edited 1 time in total.
Frost
Forum member

Postby Frost » Sat Aug 05, 2006 13:48

FIMBULWINTER

Otvorio sam prije topic o ovom bendu ali ga nitko nije komentirao. Zar nitko nije cuo? :? Istina, ja sam jedva doso do albuma, al eto...

Uglavnom, radi se o norveskom black metal projektu Shagratha prije nego je dosao u borgire. Osobno smatram da je bend mogao doc daleko ko darkthrone, al eto, raspali se nakon sto su izdali prvi i jedini full lenght album - Servants of sorcery.

Članovi: Skoll - bass
Shagrath - gitara, bubnjevi
Necronos - vokal, gitara

Nisam nasao nikakvu stranicu na netu. :cry:
Frost
Forum member

Postby Frost » Sat Aug 05, 2006 14:42

Eto Gortiis, nitko nece, ja cu! :D

BLACK WITCHERY

E to je pravi black metal!!!! Iz amerike su. Postoje od 1999. Izdali dva full lenghta (nisam siguran :? ) od kojih ja nazalost imam samo desecration of the holy kingdom. Imam i neki demo, valjda Evil shall prevail. Eto, nakon dugog izbjegavanja americke BM scene, tek prije pol godine doso sam do spoznaje da od tam dolazi jos pravi BM poput judas iscariota, havoheja ili ibex thronea.
Članovi: Impurath - Bass, vokal
Tragenda - Gitara
Vaz - Bubnjevi

Ne da mi se sad trazit stranicu, pa ak kog zanima vise o bendu, sigurno ce nac na metal archives. :wink:
Frost
Forum member

Postby DesolatE » Fri Aug 11, 2006 22:23

Frost wrote:FIMBULWINTER

Otvorio sam prije topic o ovom bendu ali ga nitko nije komentirao. Zar nitko nije cuo? :? Istina, ja sam jedva doso do albuma, al eto...

Uglavnom, radi se o norveskom black metal projektu Shagratha prije nego je dosao u borgire. Osobno smatram da je bend mogao doc daleko ko darkthrone, al eto, raspali se nakon sto su izdali prvi i jedini full lenght album - Servants of sorcery.

Necronos - vokal, gitara

Je, je...stari Finbulwinter, puno bolje od Dimmu, šteta što su izdali samo Servants of Sorcery. Cover albuma je zakon- old school black metal!Krlja ali dobra...
DesolatE
BlasfimR

PEST

Postby Antic » Mon Aug 14, 2006 15:37

PEST (Njemačka)

Prepostavljam da svi mile na Švedski bend pest...ali NE,ovdje se rai o Njemačkom pest.....ja mislim da svaki ljubitelj black metala (black metala) trebo čut ovo ili nabavit...jer stvarno vrijedi poslušta....
Diskografija:imaju tri albuma -Ära,Ad Se Ipsum,Vado mori.(i jedan demo koji nemam)...svi albumi su zakon...Album Ära obiluje po meni perfektnim ambijentalnim djelovima... ali tu se nalaze i super black metal pjesme(sve skupa 10 pjesama)....Produkcijski je snošljivo za večinu black metal-aca (predpostavljam)
Ad Se Ipsum njihov drugi album,sadrži 11 pjesama,od čega su tri ambijentalne....Produkcijski ne odmiče puno od prvog album,ali produkcija je bolja.....Album preporučujem svakome......
A tu je i 3 album,po meni njihovo najjace ostvarenje po imenu Vado mori,
Album obiluje snažnim rifovima i jakim vokalom (zapravo svaki album obiluje jakim vokalom,al moram nekaj napisat :lol: )...Album sadrži 11 pjesama,od kojih je jedna ambijentalna....
Antic
Forum member

Postby rotten soul » Mon Aug 14, 2006 15:47

Frost wrote:Eto Gortiis, nitko nece, ja cu! :D

BLACK WITCHERY

E to je pravi black metal!!!! Iz amerike su. Postoje od 1999. Izdali dva full lenghta (nisam siguran :? ) od kojih ja nazalost imam samo desecration of the holy kingdom. Imam i neki demo, valjda Evil shall prevail. Eto, nakon dugog izbjegavanja americke BM scene, tek prije pol godine doso sam do spoznaje da od tam dolazi jos pravi BM poput judas iscariota, havoheja ili ibex thronea.
Članovi: Impurath - Bass, vokal
Tragenda - Gitara
Vaz - Bubnjevi

Ne da mi se sad trazit stranicu, pa ak kog zanima vise o bendu, sigurno ce nac na metal archives. :wink:

to je odličan bend..obavezno si nabavi i onaj drugi album (upheveal of satanic might).. to mi je jedan od najdražih albuma..
rotten soul
Forum member

Postby Yeentrancemperium » Mon Aug 14, 2006 16:27

Frost wrote:...

Necronos - vokal, gitara

E da...Skoll je prašio i u Ulveru na Nattensu. Želim taj bend.
O'Nightspirit
I am one with thee
I am the eternal power
I am the Emperor !!!

---INFINITE STATE FUTURE BREED MACHINE---

Unija Međimurje-Istra-Slovenija FTW!!!
Yeentrancemperium
Forum member

Re: PEST

Postby Frost » Tue Aug 15, 2006 14:39

Antiic wrote:PEST (Njemačka)

Prepostavljam da svi mile na Švedski bend pest...ali NE,ovdje se rai o Njemačkom pest.....ja mislim da svaki ljubitelj black metala (black metala) trebo čut ovo ili nabavit...jer stvarno vrijedi poslušta....
Diskografija:imaju tri albuma -Ära,Ad Se Ipsum,Vado mori.(i jedan demo koji nemam)...svi albumi su zakon...Album Ära obiluje po meni perfektnim ambijentalnim djelovima... ali tu se nalaze i super black metal pjesme(sve skupa 10 pjesama)....Produkcijski je snošljivo za večinu black metal-aca (predpostavljam)
Ad Se Ipsum njihov drugi album,sadrži 11 pjesama,od čega su tri ambijentalne....Produkcijski ne odmiče puno od prvog album,ali produkcija je bolja.....Album preporučujem svakome......
A tu je i 3 album,po meni njihovo najjace ostvarenje po imenu Vado mori,
Album obiluje snažnim rifovima i jakim vokalom (zapravo svaki album obiluje jakim vokalom,al moram nekaj napisat :lol: )...Album sadrži 11 pjesama,od kojih je jedna ambijentalna....

Ovo je odlican bend. Nemam ovaj Ad Se Ipsum, al po ovim ostalim izdanjima mogu rec da je bend odlican.

@rotten soul - Proba cu nekak nabavit, al za ovo kaj imam sam ulozio puno truda da nabavim.
Frost
Forum member

Postby frigg » Fri Aug 18, 2006 19:48

Ovo je topic za mene :D

BEHERIT

Odlični finski raw black metal, na zadnja dva albuma nekakav ambient (preferiram one prve radove)...
Nastali su malo prije velikov BM booma, krajem 80ih.
Beherit je sirijsko ime za Sotonu, a band je oduvijek imao izrazito sotonističke svjetonazore.
Po meni, jedan od rijetkih bandova kod kojeg to nije produkt komercijalizacije.
Jedan demo izdali su pod imenom The Lord Diabolus.
Band se razišao 1996, nakon čega se kao član spominje samo Nuclear Holocausto koji je napravio ona dva već spomenuta ambijentalna albuma (Ritual BM, kako veli gospon Holocausto).
Iako se glazbeni stil promjenio, tematika je ostala mračna i jedinstvena.

Diskografija:
Budući da se uopće ne snalazim u ovim popisima, pogledajte sami na http://www.sadomator.com/beherit/releases.html
Debut je bio The Oath of Black Blood (1991), a najcjenjeniji Beheritov album - čisto BM remek djelo je Drawing Down the Moon (1993). Svakako poslušajte. Band je izdao i 2 splita sa Samaelom, 4 s Impaled Nazarene, jedan s Behemothom itd.

http://evils-darkland.de/b_beherit.htm

http://www.sadomator.com/beherit
Himen je dokaz da bog podržava pedere. Haleluja.
frigg
Forum member

Postby Flemishy Fury » Sat Aug 19, 2006 15:17

Antiic wrote:]Aha ja sad to ko nebi onda trebo slušat.....beherit je jebačka muzika.

Nikoga nije briga što ti privatno slušaš.

Da ne budem off topic

Leviathan (US)

One man bend iz Amerike(podsjeća na neke druge, zar ne), od čovjeka koji ima još dva projekta, od kojih je i jedan Lurker of Chalice. Uglavnom, prvo je potrebno obratiti pažnju na split s Iuvenesom iz 2003. godine, koji je samo dobar uvod u The Tenth Level of Suicide, album koji odiše atomsferičnošću i ponešto je sporijeg tempa od toga splita, a sličnost s npr Mutillationom je očita. Tentacles of Horror je ipak malo slabiji, ponavljajući neke elemente s prethodnog albuma. Aduti ovoga benda su solidan vokal, dosta hladan sound i ponešto čišća produkcija. Svidjet će se onome koji vole Wigrid, Shining i slična ostvarenja(da ne govorim Burzum).
Ko-ko-dak!

Met'l, buraz!
Flemishy Fury
Forum member

Postby frigg » Sat Aug 19, 2006 19:11

nije underground ali nisu svi za njih čuli. nažalost istinito. sad but true. :roll:
znam da su ih mrzili (čak je postojao band nazvan Fuck Beherit - koje preseravanje) i znam da je Holocausto raver.
ali mora se priznati da je Beherit ne početku imao genijalan zvuk (Drawing Down the Moon)

p.s. Leviathan je odlična one-man stvar
frigg
Forum member

Postby Flemishy Fury » Sat Aug 19, 2006 19:20

frigg wrote:nije underground ali nisu svi za njih čuli. nažalost istinito. sad but true. :roll:
znam da su ih mrzili (čak je postojao band nazvan Fuck Beherit - koje preseravanje) i znam da je Holocausto raver.
ali mora se priznati da je Beherit ne početku imao genijalan zvuk (Drawing Down the Moon)

Kao prvo, Drawing The Moon je jedini full lenght black metal album od Beherita. Nemamo se što divit ranom zvuku, jer to je samo jedan jebeni album. H418ov21.C i Electric Doom Synthesis su ambient albumi. The Oath of Black Blood nije full lenght album, jer su dečki iz Beherita sav novac od snimanja potrošili na cugu i drogu, već samo dva dema skupa.
Ista stvar je bila i s Impaled Nazareneom što se mržnje tiče.
Ko-ko-dak!

Met'l, buraz!
Flemishy Fury
Forum member

Postby frigg » Sat Aug 19, 2006 19:34

Flandrian Fury wrote:
frigg wrote:nije underground ali nisu svi za njih čuli. nažalost istinito. sad but true. :roll:

Kao prvo, Drawing The Moon je jedini full lenght black metal album od Beherita. Nemamo se što divit ranom zvuku, jer to je samo jedan jebeni album. H418ov21.C i Electric Doom Synthesis su ambient albumi. The Oath of Black Blood nije full lenght album, jer su dečki iz Beherita sav novac od snimanja potrošili na cugu i drogu, već samo dva dema skupa.
Ista stvar je bila i s Impaled Nazareneom što se mržnje tiče.

znam da je bila ista stvar, i opet bezrazložno.
da, to je jedan jebeno dobar album, nije to divljenje već činjenica.
ali dosta o Beheritu.
valjda imamo pričat o nečemu drugom. :D
frigg
Forum member

Postby Flemishy Fury » Sun Aug 20, 2006 2:13

frigg wrote:znam da je bila ista stvar, i opet bezrazložno.
da, to je jedan jebeno dobar album, nije to divljenje već činjenica.

Nema tu sounda, ako je to jedan album. Sound se ne definira jednim albumom. To je također činjenica. Imaš Darkthrone sound, imaš Burzum sound, imaš Mayhem sound. To nije produkt jednog albuma, već cijele(ili dijelova) diskografije. Ne postoji nešto što se zove Beherit sound.
Ko-ko-dak!

Met'l, buraz!
Flemishy Fury
Forum member

Next

Return to Black