BURZUM

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

Postby DesolatE » Tue Jul 16, 2013 11:46

DesolatE
BlasfimR

Postby djevel » Tue Jul 16, 2013 16:36

i rtl piše o tome, moglo bi bit na dnevniku :lol:
čudno da nigdje to ne povezuju s metalom :D

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/829710/uhicen-neonacist-povezan-s-norveskim-krvnikom-breivikom/
djevel
Forum member

Postby morgoth_8 » Tue Jul 16, 2013 16:37

Nije mu dugo trebalo da nešto zasere.
morgoth_8
Forum member

Postby Bombenhagel » Tue Jul 16, 2013 16:56

ma brijem da nije niš zasrao, neda se njemu opet u zatvor
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby VitaminX » Tue Jul 16, 2013 17:31

Bombenhagel wrote:ma brijem da nije niš zasrao,

osim 3 šrot albuma prema kojima najsporija stvar od sunna djeluje živahno
:rockdevil: SPASITELJ SCENE :rockdevil:
VitaminX
kanibal

Postby Otac Djeteta » Tue Jul 16, 2013 18:17

GENERALE IZ FRANCUSKE SAMO RECI,SVE CEMO ZAPALIT
xD
Rukovodioc Pijanac
Otac Djeteta
Forum member

Postby Pale Folklore » Thu Jul 18, 2013 13:41

VitaminX wrote:

Ma daj, malo pretjeruješ. Imaju loših trenutaka, ali sigurno ne toliko da ih se nazove šrotom, ali zato ima sasvim dovoljno reminiscencija na Filosofem. Tko je prije bio veliki fan, još uvijek je, a kome je Burzum bio osrednji, tome se ne sviđa noviji materijal... Činjenica je da je bilo nerealno očekivati da će Varg izaći iz zatvora i izbaciti album koji je preslika zvuka iz ranih 90-ih. Što se mene tiče, neka on slobodno i dalje snima :D
''Nature is my only master
I will bow to no one
The ground is dry like rock
Without any hope left
But now I decide to grab my life
With my hands
Crave for freedom build my own life
Adoration for none''
Pale Folklore
Forum member

Postby kktz » Thu Jul 18, 2013 13:55

stajaznam, prije je imo onog neceg u mjuzi, sad vise nema, i radi popularno a lose indie nesto. ne dira me vise.
kktz
Forum member

Postby Otac Djeteta » Thu Jul 18, 2013 18:20

Otac Djeteta
Forum member

Postby Ääniä Yössä » Fri Jul 26, 2013 14:33

Pale Folklore wrote:
VitaminX wrote:

Ma daj, malo pretjeruješ. Imaju loših trenutaka, ali sigurno ne toliko da ih se nazove šrotom, ali zato ima sasvim dovoljno reminiscencija na Filosofem. Tko je prije bio veliki fan, još uvijek je, a kome je Burzum bio osrednji, tome se ne sviđa noviji materijal... :D

Ovo baš i nije tako. ''Umskiptar'' nema loših trenutaka već je stvarno šrot na kvadrat, ona 2 prije njega mogu ići tek u kategoriju umjereno loših ili ispodprosječnih.
Većina onih koji su prije bili fanovi prva 3-4 albuma sigurno nisu zadovoljni Umskiptarom, to je jasno kao dan.
Ääniä Yössä
Forum member

Postby priestfan » Sat Jul 27, 2013 5:04

Fallen umjereno loš?

:lol:

Fallen je rame uz rame s Filosofem.
Album Burzum je kult, ali ova 2 su najbolja s tim da imam dojam kako je Fallen dorađen i poboljšan nasljednik Filosofem. Po meni je puno bolji!
Umskiptar ima svojih trenutaka, ali nije za svakoga...
Ne možeš izjaviti da su ispodprosječni jer se postavlja pitanje koji je to Burzum prosjek... Ne može se Fallen uspoređivati s ambijentalnim albumima,
niti recimo ti albumi s Umskiptar. Nije ni interesantno kada se umjetnik ponavlja baš svakim albumom bez obzira koliko mu radovi bili zanimljivi.
"my lovecraft and black witch heart"
priestfan
Forum member

Postby Ääniä Yössä » Sat Jul 27, 2013 21:48

Fallen nije toliko muzički loš već vokalno, Vargov vokal je dosta propao na tom albumu. Dovoljno je poslušati prve njegove albume i napraviti usporedbu, razlika je više nego očita.
Kada kažem ispodprosječan ne mislim samo na Burzum već na prosjek općenito u black metal muzici po nekim svojim osobnim standardima.
Ne uspoređujem Fallen sa ambijentalnim albumima jer te ambijentalne čak niti ne uzimam za ozbiljno, u redu je kada bend napravi 1 takav album ali 3 su ipak previše. Leviathan je pokazao kako se to radi u umjerenoj količini.
Zašto nebi bilo interesantno ponavljati nešto što je kvalitetno? Svaki bend koji napravi velike promjene u negativnom smislu mene automatski više ne zanima njegov daljnji rad. Pa ja sam odjebao Behexen zbog zadnjeg albuma jer je vokal potpuno unakažen u odnosu na prijašnju izvedbu. A trebam napomenuti da mi je Behexen bio u top 3 bendova ako uzmem u obzir izdanja do 2008.
Ääniä Yössä
Forum member

Postby VitaminX » Mon Jul 29, 2013 3:29

gledao sam boju kako se suši slušajući sva tri post zatvorska albuma i nisam ni primjetio da sviraju koliko mi je boja bila zanimljivija.

praćenje kretanja sunca preko horizonta tokom dana se u usporedbi s novim burzumima čini kao zanimljiv i živopisan način za provest vrijeme.

al ozbiljno bogte napravio je 1 riff po pjesmi i pejstaj sve dok ti oko nekih doba i cubase ne kaže "da možda ne pretjeruješ malo ha?".

jedino što je za pohvalu su clean vokali ali na onako bezvezne stvari jednostavno nisu dovoljno da prožvačem dosadni bezvezni monotoni riff opet i opet i opet i opet

filozofem bi isto bio dosadan da jesu dod nije na njemu

fali mu metala bogte. i prije nego što je iziša znao sam da će prvi album koji snimi bit loš i desio se belus (koji je još mila majka prema ova dva)

kad je iziša fallen reko ajde da vidimo sad kadli ono - opet neke lagane tindrli mindrli melodije bez trunke života u njima

umskiptar nisam niti skinuo nego na youtubeu pustio koju stvar i skužio da je isti šrot

ovo je burzum kakav je plijenio pažnju slušatelja
http://www.youtube.com/watch?v=KDz076wR4FE

ovo novo je kao što sam rekao - šrot i ostajem pri izrečenom.
:rockdevil: SPASITELJ SCENE :rockdevil:
VitaminX
kanibal

Postby KRVNIK1 » Tue Jul 30, 2013 13:39

čovjek je proveo 20 godina u zatvoru, i ostao na trkeljanjima iz vargsmala iz 93
ima srednju skolu, na stranu sa tim, neznam koliko je inteligentan? ne kazem da je glup, ali ona besmislena ideoloska trabunjanja nisu inteligentna

muzika mu se degradirala, u to nema sumnje, slazem se s vitaminom filosofem je najlosiji od ranog burzuma, upali bilo koju pjesmu s prva 3 albuma i cut ces barem jedan riff koji ce ti se urezat u pamcenje

ruku na srce varg je black metal pop ikona, s povlacenjem po medijima naslikavanjem i onim esejima po blogu, jbg slava ima svoju cijenu i varg je upo u zamku, moze on pilit po nacionalizmu i paganizmu kolk oce al ostat ce pop ikona

zato čast dečkima iz LLNa što su nestali s lica zemlje.
KRVNIK1
Forum member

Postby Snorre » Fri Aug 02, 2013 1:31

KRVNIK1 wrote:čovjek je proveo 20 godina u zatvoru, i ostao na trkeljanjima iz vargsmala iz 93
ima srednju skolu, na stranu sa tim, neznam koliko je inteligentan? ne kazem da je glup, ali ona besmislena ideoloska trabunjanja nisu inteligentna

muzika mu se degradirala, u to nema sumnje, slazem se s vitaminom filosofem je najlosiji od ranog burzuma, upali bilo koju pjesmu s prva 3 albuma i cut ces barem jedan riff koji ce ti se urezat u pamcenje

ruku na srce varg je black metal pop ikona, s povlacenjem po medijima naslikavanjem i onim esejima po blogu, jbg slava ima svoju cijenu i varg je upo u zamku, moze on pilit po nacionalizmu i paganizmu kolk oce al ostat ce pop ikona

zato čast dečkima iz LLNa što su nestali s lica zemlje.

cestitam i slazem se s tim. on bi bio nula ili barem ne bi bio toliko "vazan" da se nije desilo ono "neslaganje" sa likom iz mayhema :) to mu je bila jedna odlicna reklama, boostalo prodaju albuma, nacrtalo tetovaze gomili retardiranih austrijanca, mozda malo proguralo black metal u mainstream. i jos sad ovo sa ovim uhapsenjem, pa nije mogao docekat bolju reklamu, sigurno mu prodaja albuma opet raste.
na until the light takes us dvdu (posebno na dvd 2, koliko taj lik moze srat) ima gomila njegovih sranja da te zaboli glava, on je u biti dosta inteligentan ali koliko sranja moze izbacit iz sebe to nije normalno.kada bolje pogledas samo se reklamira, ja se dobro sjecam krajem 90ih imao je svoj sajt di je kenjao po tome kako je gitara crnacki instrument i da nece vise radit metal albume, oh gle zacudo nakon zatvora 3 albuma na tom istom instrumentu. treba malo kapnut para ipak jel. metal "zajednica" ga gleda kao neku osnovu black metala,a celtic frost i bathory i sl su sad rock bendovi. heh
mene osobno varg jako smeta zbog jedne stvari da je sa svojim ubojstvom u govna ubacio jednu osobu koja se zove Snorre W. Ruch koji je mnogo utjecajniji i vazniji glazbenik za black metal od Euronymousa,koji je budimo realni isto bio kreten i ne tako vazna osoba jer je u biti snorre "prvi" sa takvim riffovima a Euronymous je bio copycat snorrea (poslusat Stigma Diabolicum) a postao je vazan jer je jebiga "mucenik" black metala. a snorre umjesto da bude produktivan u zlatnim 90ima je gulio u buksi zbog ovog majmuna i njegovih teen neslaganja sa samim sobom, imamo samo jedan Thorns album a sada je nevidljiv
Snorre
Forum member

PreviousNext

Return to Black