MARDUK

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

Re: MARDUK

Postby seljo_belj00 » Sun Feb 08, 2015 19:25

Wolfheart wrote:ALBUMCINA !!!
Marduk me samo tako iznenadio energijom, opet.

nisam jos poslusao album ali siguran sam da nece razocarat 8) jednostavno KLASA od benda :P
seljo_belj00
Forum member

Postby UNKNOWN » Mon Mar 02, 2015 18:49

Novi album Marduka je zapravo puno puno pametnije razrađeni Panzer Division. Te prema tome i njihov najbolji album još od HSB ili možda čak od TOU. usudili su pomaknuti granice s par pjesama te album ima definitvno više dimenzija. Thousand fold death je u rangu Darkness it shall be, ako ne i jača.
Nakon ovog albuma nema sumnje da je ovo najjača postava Marduka - tu mislim na osovinu - MOrgan - Devo - MOrtuus.
Dalo bi se još dosta pisat o albumu, al recimo da je ovo u crticama ono bitno.....
UNKNOWN
Forum member

Postby Demogorgon » Thu Mar 05, 2015 9:55

Nisam još uspio preslušat novi album, ali Marduk je bend koji nema loš album. Mislim da u blacku nema jačeg benda, premda, imam osjećaj, da baš ne dobivaju pozornost koju zaslužuju.
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Zdren » Thu Mar 05, 2015 12:04

Dobar je novi, malo za promjenu.
Super mi je Rope of regret :RawBanger:

https://www.youtube.com/watch?v=uQSQdgl9o2M
http://www.last.fm/user/Zdren
Tissit, tosi isot tissit!
Три психи пили Пилипихи спирт
Zdren
Forum member

Postby KRVNIK1 » Thu Mar 05, 2015 15:42

Demogorgon wrote:Nisam još uspio preslušat novi album, ali Marduk je bend koji nema loš album. Mislim da u blacku nema jačeg benda, premda, imam osjećaj, da baš ne dobivaju pozornost koju zaslužuju.

prevara od benda, npr. stari gorgoroth brise pod s mardukom, darkthrone da ne govorim
marduk su kreštavi disonantni riffovi koje doslovno moze slozit bilo tko i slabašan blastbeat, usporedit ga s starim norvezanima je nemoguce, to nije ista razina

pravi tvorci black metala više ne sviraju, svi trenutno popularni bendovi su uglavnom sranje i sviraju iskljucivo jer je to postao biznis, jebiga varg i euronymous su im osigurali egzistenciju
KRVNIK1
Forum member

Postby Preljepi Draya » Fri Mar 06, 2015 1:39

:lol:

Ja ih baš i ne volim, ali ove front svinje su mi baš sjele :kriegla:
Preljepi Draya
Forum member

Postby Demogorgon » Fri Mar 06, 2015 9:14

KRVNIK1 wrote:
Demogorgon wrote:Nisam još uspio preslušat novi album, ali Marduk je bend koji nema loš album. Mislim da u blacku nema jačeg benda, premda, imam osjećaj, da baš ne dobivaju pozornost koju zaslužuju.

prevara od benda, npr. stari gorgoroth brise pod s mardukom, darkthrone da ne govorim
marduk su kreštavi disonantni riffovi koje doslovno moze slozit bilo tko i slabašan blastbeat, usporedit ga s starim norvezanima je nemoguce, to nije ista razina

pravi tvorci black metala više ne sviraju, svi trenutno popularni bendovi su uglavnom sranje i sviraju iskljucivo jer je to postao biznis, jebiga varg i euronymous su im osigurali egzistenciju

Na koji način bi taj bend bila prevara?
I neznam u kojem smislu misliš da Norvežani brišu pod s Mardukom? Evo recimo, osobno smatram da je Gorgoroth bend za djecu... nije da kažem da su loši, zapravo ih i volim, pogotovo prva tri albuma, a imaju i kasnije dobrih dijelova, ali u principu vrlo jednostavan i ne previše "inteligentan" black metal, sa, pretpostavljam toliko stupidnim tekstovima da ih niti ne objavljuju. S time da svaki puta kada ih gledam moram se smijat, jer doza preseravanja im je poprilično visoka. Što se tiče ostalih norvežana stvar ukusa, ali ipak Marduk ima jednu konzistentnost, što recimo fali Darkthronu, pa i većini ostalih Norvežana. Immortal možda ima i najbolji black metal album "Pure Holocaust", ali nakon "At the Heart of Winter" više ih niti ne smatram pravim black metalom. I tako bi mogli raspravljati. Neznam sada koji si ti album slušao, ali nebi baš rekao da je to samo koji jednostavni rifić i slabi blastbitić. Pogledaj si Blood Puke Salvation, recimo. Definitivno jedan od najboljih bubnjarskih performansa koje sam vidio. I čudno da ih onda baš uspoređuješ s starim Norvežanim, kada, osim Emperora, i nije baš bilo neke kompleksnosti u njih.
Marduk je ostao jedini bend od te "stare garde" koji redovno izdaje odlične albume, uglavnom se drže jednog svog prepoznatljivog stila i ne recikliraju sami sebe.

I zar si stvarno toliko naivan da misliš da ijedan black metal bend može živjeti isključivo od svoje muzike???
Last edited by Demogorgon on Fri Mar 06, 2015 10:54, edited 2 times in total.
Fuck your human rights
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Covjek Golub » Fri Mar 06, 2015 9:27

Dobar je ovaj zadnji fino ga drobe =D>
Idealna težina punice je 4kg ... zajedno s urnom.
Covjek Golub
Forum member

Postby KRVNIK1 » Fri Mar 06, 2015 12:00

Demogorgon wrote:
KRVNIK1 wrote:

Na koji način bi taj bend bila prevara?
I neznam u kojem smislu misliš da Norvežani brišu pod s Mardukom? Evo recimo, osobno smatram da je Gorgoroth bend za djecu... nije da kažem da su loši, zapravo ih i volim, pogotovo prva tri albuma, a imaju i kasnije dobrih dijelova, ali u principu vrlo jednostavan i ne previše "inteligentan" black metal, sa, pretpostavljam toliko stupidnim tekstovima da ih niti ne objavljuju. S time da svaki puta kada ih gledam moram se smijat, jer doza preseravanja im je poprilično visoka. Što se tiče ostalih norvežana stvar ukusa, ali ipak Marduk ima jednu konzistentnost, što recimo fali Darkthronu, pa i većini ostalih Norvežana. Immortal možda ima i najbolji black metal album "Pure Holocaust", ali nakon "At the Heart of Winter" više ih niti ne smatram pravim black metalom. I tako bi mogli raspravljati. Neznam sada koji si ti album slušao, ali nebi baš rekao da je to samo koji jednostavni rifić i slabi blastbitić. Pogledaj si Blood Puke Salvation, recimo. Definitivno jedan od najboljih bubnjarskih performansa koje sam vidio. I čudno da ih onda baš uspoređuješ s starim Norvežanim, kada, osim Emperora, i nije baš bilo neke kompleksnosti u njih.
Marduk je ostao jedini bend od te "stare garde" koji redovno izdaje odlične albume, uglavnom se drže jednog svog prepoznatljivog stila i ne recikliraju sami sebe.

I zar si stvarno toliko naivan da misliš da ijedan black metal bend može živjeti isključivo od svoje muzike???

nisam slusao previse marduk, jer mi nisu bili interesantni, ali kada slusam prvo sto mi padne na pamet je: genericki bm, nema nikakvih pamtljivi trenutaka, nista sto te impresionira, doslovno sve zvuci prozvakano
darkthrone je u svojem jednom albumu dao glazbeno vise nego marduk u cijeloj svojoj karijeri, mardukova konzistentnost se sastoji u tome da se nisu raspali i da su snimili 10 albuma koji se po nicem razlikuju stoga mogu i dalje izdavati albume koji su 'solidni' i 'brutalni' cisto zato sto znaju svirat i jer znaju formulu i mogu vjerojatno još snimit 10 takvih albuma ali nikad nece doseci kreativnost pojedinih norvezana

kreativnost današnjih bendova se svodi na sljedeće: platimo orkestar od 100 ljudi, uvedimo bilo kakvu filozofsu temu u glazbu, pjevajmo na 5 razlicitih jezika, pjevajmo o bogovima iz mezopotamije starim 500000godina, proglasimo album "konceptualnim" (odma smo intelektualci), uvedimo clean vokale ( to odma čini bend progresivnim i naprednim ) ili ubacimo malo jazza/prog. rocka ili ubacimo neki glupi instrument ili ubacimo u glazbu nešto što zvuči komplicirano tako će ispast da smo i iznad 'primitivnog' black metal koji je mrtav, uvedimo bilo kakav ekstrem u svoju glazbu (automatski je bend poseban) ili uvedimo nekaj primitivnije u muziku tako će metal fanovi popušit priču da smo se vratili korijenima iako i dalje zvučimo preproducirano i snimamo spotove u kojima izgledamo opasno jer radimo grimase, davat ćemo intervjue za metal časopise koje čitaju djeca od 15 god u kojima objasnjavamo kako mi na našem albumu radimo već 3 godina i kako su nam isnpiracija bili radovi nietzchea i kafke :thumbsup:

kreativnost marduka se svodi na sljedeće: nećemo mjenjati ništa, i dalje idemo na blastbeat + tremolo piking rifovi kombinaciju u beskonacnim ciklusima reciklaze, lyriksi ostaju isti, ubacit ćemo koju mrtvu zivotinju ili sokantnu izjavu tako da će nas metalci i dalje dozivljavat kao jedan od malo bendova koji je ostao vjeran sebi, a sve sto trebamo raditi je da i dalje prodajemo jednu te istu stvar
KRVNIK1
Forum member

Postby UNKNOWN » Fri Mar 06, 2015 14:13

slazem se s vecinom ovog sto je krvnik napisao sto je najgore...
UNKNOWN
Forum member

Postby Demogorgon » Fri Mar 06, 2015 15:01

KRVNIK1 wrote:nisam slusao previse marduk, jer mi nisu bili interesantni, ali kada slusam prvo sto mi padne na pamet je: genericki bm, nema nikakvih pamtljivi trenutaka, nista sto te impresionira, doslovno sve zvuci prozvakano
darkthrone je u svojem jednom albumu dao glazbeno vise nego marduk u cijeloj svojoj karijeri, mardukova konzistentnost se sastoji u tome da se nisu raspali i da su snimili 10 albuma koji se po nicem razlikuju stoga mogu i dalje izdavati albume koji su 'solidni' i 'brutalni' cisto zato sto znaju svirat i jer znaju formulu i mogu vjerojatno još snimit 10 takvih albuma ali nikad nece doseci kreativnost pojedinih norvezana

kreativnost današnjih bendova se svodi na sljedeće: platimo orkestar od 100 ljudi, uvedimo bilo kakvu filozofsu temu u glazbu, pjevajmo na 5 razlicitih jezika, pjevajmo o bogovima iz mezopotamije starim 500000godina, proglasimo album "konceptualnim" (odma smo intelektualci), uvedimo clean vokale ( to odma čini bend progresivnim i naprednim ) ili ubacimo malo jazza/prog. rocka ili ubacimo neki glupi instrument ili ubacimo u glazbu nešto što zvuči komplicirano tako će ispast da smo i iznad 'primitivnog' black metal koji je mrtav, uvedimo bilo kakav ekstrem u svoju glazbu (automatski je bend poseban) ili uvedimo nekaj primitivnije u muziku tako će metal fanovi popušit priču da smo se vratili korijenima iako i dalje zvučimo preproducirano i snimamo spotove u kojima izgledamo opasno jer radimo grimase, davat ćemo intervjue za metal časopise koje čitaju djeca od 15 god u kojima objasnjavamo kako mi na našem albumu radimo već 3 godina i kako su nam isnpiracija bili radovi nietzchea i kafke :thumbsup:

kreativnost marduka se svodi na sljedeće: nećemo mjenjati ništa, i dalje idemo na blastbeat + tremolo piking rifovi kombinaciju u beskonacnim ciklusima reciklaze, lyriksi ostaju isti, ubacit ćemo koju mrtvu zivotinju ili sokantnu izjavu tako da će nas metalci i dalje dozivljavat kao jedan od malo bendova koji je ostao vjeran sebi, a sve sto trebamo raditi je da i dalje prodajemo jednu te istu stvar

Pa vidiš oko dosta toga ovdje se mogu složiti, pogotovo ovo za "kreativnost" današnjih bendova.
Ti imaš svoje subjektivno mišnjenje za Marduk i OK. Meni, s druge strane, Darkthrone ima sličan status, kao Marduk kod tebe. Imam nekoliko albuma, ali sve što mi je ostalo upamtljivo kod njih je da u jedno stvari spominju neku Natašu. I ništa me kod njih nije navuklo da ih bolje preslušavam. Jebiga, znam da su kult, ali nejde.
Ali stvarno se nemogu složiti da se Marduk recikliraju. Imaju svoj stil, to je istina, ali tvrditi da su im albumi isti i reciklirani, baš mi i ne prolazi. I uotalom zašto bi se mijenjali na silu, samo zato da se mijenjaju? Nekima ne paše kada se netko mijenja, nekima ne paše kada netko ostaje isti. Nemožeš sve zadovoljiti. I što je najbolje noviji albumi su im na razini starih albuma, dok Norvežani nemogu niti okrznuti razinu svojih starijih izdanja.
A gle meni Marduk paše upravo zbog toge jer je ostao Marduk. Sad ti meni reci da ti se sviđa smjer kojim su krenuli Darkthrone, Satyricon, Mayhem, Burzum ili je ono staro ipak bolje? Zato kod Marduka uvijek znaš što možeš dobiti. Hladni i brzi black metal. A to je ono što želim i što mi paše. Ak si black metal, budi black metal, a ne black n' roll, industrial, post... ili kaj sve ne... ok možeš biti, ali se meni neće sviđat. I potpuno stojim da nema jačeg benda unutar black metala. Stara Norveška garda se izlizala i otišla u nekim drugim smjerovima. Ne kažem da nema boljih albuma od Mardukovih, a pogotovo mogu reći da je u ranijem periodu black metala bilo boljih bendova od njih u tom trenutku. Ako bi gledao black metal tam negdje do '96 onda su i Immortal, Emperor, Satyricon pa čak i Mayhem ispred, ali taj trenutak je prošao i Marduk je ostao, ovi nisu.
I po drugim pravcima ima takvih slučajeva. Ima Deicide ili Motorhead, pa ak ti paše super, ak ne, ima onda Morbid Angel ili Satyricon... pa svakome njegovo. :D
Eto i Watain se odlučio "promijeniti" i "otkrivati" neke druge vidike, pa niti to nije naišlo na plodno tlo.
Fuck your human rights
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby seljo_belj00 » Sat Mar 07, 2015 11:57

s ljudima uvijek iste fore...ako se bend promjeni onda su "pickice" ali ako ostane isti onda se ponavlja i reciklira u nadogled...previse filozofirate...slusajte ono sta vas napaljuje i gotovo...cemu sve ove diskusije...svatko ima svoj ukus :D
seljo_belj00
Forum member

Postby Demogorgon » Mon Mar 09, 2015 12:06

seljo_belj00 wrote:s ljudima uvijek iste fore...ako se bend promjeni onda su "pickice" ali ako ostane isti onda se ponavlja i reciklira u nadogled...previse filozofirate...slusajte ono sta vas napaljuje i gotovo...cemu sve ove diskusije...svatko ima svoj ukus :D

:!:
Fuck your human rights
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Mile » Mon Mar 09, 2015 17:12

Demogorgon wrote:Evo recimo, osobno smatram da je Gorgoroth bend za djecu... nije da kažem da su loši, zapravo ih i volim, pogotovo prva tri albuma, a imaju i kasnije dobrih dijelova, ali u principu vrlo jednostavan i ne previše "inteligentan" black metal, sa, pretpostavljam toliko stupidnim tekstovima da ih niti ne objavljuju. S time da svaki puta kada ih gledam moram se smijat, jer doza preseravanja im je poprilično visoka.
...

Evo recimo, osobno smatram da je Marduk bend za djecu... nije da kažem da su loši, zapravo ih i volim, pogotovo prva tri albuma, a imaju i kasnije dobrih dijelova, ali u principu vrlo jednostavan i ne previše "inteligentan" black metal, sa, pretpostavljam toliko stupidnim tekstovima da ih niti ne objavljuju. S time da svaki puta kada ih gledam moram se smijat, jer doza preseravanja im je poprilično visoka.

Kuiš ironiju...

Meni ne sjedaju bendovi koji se recikliraju. Album-dva istoga ajde, ali 10+ je fors. Volim evoluciju zvuka kroz albume, kombiniranje ideja umjesto šabloniziranosti. Marduk je meni šablona. Čak je i Frontschwein spot gotovo identičan Souls for Belial spotu. Iste boje, ista zamazanost, isti fors.

Dimmu Borgir može živjet od blacka, jel može?

Krvnik - super post. :thumbsup:
KRVNIK1 wrote:kreativnost marduka se svodi na sljedeće: nećemo mjenjati ništa, i dalje idemo na blastbeat + tremolo piking rifovi kombinaciju u beskonacnim ciklusima reciklaze, lyriksi ostaju isti, ubacit ćemo koju mrtvu zivotinju ili sokantnu izjavu tako da će nas metalci i dalje dozivljavat kao jedan od malo bendova koji je ostao vjeran sebi, a sve sto trebamo raditi je da i dalje prodajemo jednu te istu stvar

Ima hrpa black bendova sa takvom ''kreativnošću'', ali Marduk je najistureniji u tom fazonu, dok su ostali trve cvlt undegrovnd isprdci koje samo Jovan pasionirano guće.

Ne velim da su svi loši. Ima poneki dobar bendić, ili poneki bendić sa ponekom dobrom pjefmom, ali generalni dojam je šablona koja je stereotipizirala cijeli žanr.
Mile
.

Postby priestfan » Tue Mar 10, 2015 12:02

U pravu su i Demogorgon i KRVNIK1. Novi album nisam cijelog poslušao, pa ne znam, ali ova dvojica su fino analizirali Marduk i jedino bolje bi bilo da su napisali kratku recenziju za sve albume u Mardukovoj karijeri. Ovo najbolji, najjači bend ostaje subjektivno i znači najdraži bend. Mile spominje Dimmu Borgir koji danas i u zadnje vrijeme live produkcijom pojede sve nabrojane bendove, pa su live svakako najbolji, tj. atrakcija, ali je pitanje koje se već postavljalo jesu li black metal :lol: .
"my lovecraft and black witch heart"
priestfan
Forum member

PreviousNext

Return to Black